3 a více pokračují

daluri
25. kvě 2010

3 a více je od minulého týdne soukromou skupinou, ale ozývají se uživatelky, že by chtěly přidat..Nezlobte se, ale z jistých důvodů nebudeme pouštět nové členy..ale pro ty, které mají více dětí a chtějí si povídat, jsem vytvořila nové téma ..a slibuji za holky, že sem taky nakoukneme 😉

jojina11
7. črc 2010

Ahojte, práve som prišla na to, že je tu téma viacpočetných rodín, mám 4 deti, troch synov, ktorí sú už veľký a tera 2.mesačné dievčatko Vladku, chalanov mám z prvého manželstva a dievčatko s druhým manželom, mám skoro 40 niekedy som úplne grogy, ak ma príjmete medzi seba budem sa veľmi tešiť,

staninka77
7. črc 2010

Ahojky děvčata.
Moc se omlouvám ale není moc času bud jsme venku nebo je tu máti takže nějak nestíhám.
Jojinko-Ahojky vítám tě tu mezi nás.
Tak to je krásné že máš krásnou holčičku kolik vážila když se narodila jsi určitě štastná.
Já jsem jí chtěkla taky ale bohužel se nepoštěstilo mám tři kluky.
Klidně bych šla do čtvrtého ale bojím se že to bude dlaší kluk a to bych už nepřežila tak nebudu pokoušet osud.
Tak zatím děvčata.
Macku-Jak ti to bude vyhovovat dojedu pak napiš ju.
Přeji krásnej den.
Musím za malím právě se mně zbudil a pujdem chvílu tu ven.

jojina11
7. črc 2010

@staninka77 ahoj, Ďakujem , Vladuška bol,a maličká mala 2750 g a 47 cm, je to taký malý anjelik, pokým ovšem nenervačí, potvorka malá, dnes má nejaký divný deň taraz ju práve manžel uspáva, lebo mňa už bolí chrbát, celé poobedie voôbec nespí , ale veď my to vydržíme spolu,veľmi sa teším, že ju mám, to som ani nedúfala, po troch chalanoch , a dokonca som ani nevedela ,že to bude dievčatko.O to väčšia bola moja radosť, má už dva mesiace, dnes presne 9. týždňov. Strašne rýchlo to uteká a človek je stále v jednom kole. Staninka možno by to nebol chlapec, možno aj tebe by sa pošťastilo a nakoniec ja som si povedala, že nech to už bude čokoľvek aj tak to budem ľúbiť ako najviac budem vedieť.

jojina11
7. črc 2010

@maminuska ahoj, som rada, že si tu máme možno veľa spoločného, vítam ťa, človek sa potrebuje porozprávať, a akáí je tvoja práca, ked robíš z domu. Obdivujem ťa ako to zvládneš. Ja som už večer mrtva, nie to ešte nejaká práca. Ako sú staré detičky? Môj najstarší má 18,17 ,14 a maličká dva mesiace, ako som tu už písala.Moji dvaja najstarší so mnou nebývajú, čo mi je veľmi ľúto, dúfam, že ma tu preto nikto neodsúdi

maminuska
7. črc 2010

ahoj Jojka, moje deti majú 15, 10 a 8 mesiacov manžela mám celý týždeň v CZ , chodí iba na víkendy. Staršia dcéra je lahko mentálne postihnutá ale v pohode sa s ňou dá- puberta mláti s obidvoma, stále sa medzi seou bijú a hádaju so synom.
Ja som daňový poradca a po večeroch vybavujem dopyty a emaily.Niekedy som ale fakt na mrtvicu. Preto sa pýtam že aké to je s 4 detmi lebo podvedome tuším že manžel by chcel ešte jedno svoje, lenže ja mám už 36 a niekedy som na pokraji so silami. Neviem si predstavit v priebehu dalších dvoch rokov dalšie bábo, a možno som ja iba nešikovná a niektoré veci nezvládam. Doma riešim neustály neporiadok, aj ked sa maximálne snažím a niekedy mám pocit že nič iné nerobím len upratujem, varím , periem žehlím ,kojím a pracujem.
To že deti nebývajú s tebou , nemá nič spoločné či si dobrá mama alebo nie. ja som tu nedávno rozputala diskusiu , ked som synovi dohovárala a on mi povedal že chce ist bývať k otcovi ( ktorý ho podstatne viac nevidí ako vidí ). Jasné že mi to príde luto ale vydierat sa teda nenechám.
Mne cez týždeň nepomôže s detmi absolutne nikto a aj teraz som s nimi cez prázdniny sama a niekedy je to fakt psychiatria. Preto mám obavy z toho 4.

jojina11
7. črc 2010

@maminuska nikto ťa nemôže prinúťiť k ďalšiemu dieťaťu, ak ty sama nie si presvedčená, že ho chceš. Aké je to mať 4 deti, no také normálne, ja mám 39 a tiež som sa bála a niekedy si poviem, že som na toto už stará, pretože tých troch som mala po sebe a už v 25 rokoch som mala troch ale ked sa pozriem ako sa na mňa usmieva tak to stojí zato , mne tiež nejako moc nikto nepomáha, ale ked narobím cirkus vtedy mám pomocníkov habadej aj robia aj to čo im nepoviem, že treba. Ondrej, to je ten ,čo býva so mnou, sa z malej teší , a ja som spokojná, keď to vidím , tiež ho plieka puberta, ale to musíme len vydržať,Môj manžel pracuje v NR ,ale domov chodí až večer ešte čo to opravuje z elektroniky a podobne, takže niekedy on skonfčí a ja už spím. Starám sa o moju 77 ročnú mamu a ona je tiež niekedy ako malé dieťa, až sa mi rozum stavia, ale a tým nič nespravím, len v duchu narátam do .... ani neviem koľko, a potom idem ďalej 😝

macek28
7. črc 2010

Ahoj holky!Vítám nové maminy mezi námi.
@staninka77 ,četla jsi IP?
Jinak stojím stále u plotny nebo jsem s dětmi na zahradě.
@maminuska ,někdy jsou opravdu dny,kdy padám na hubu.Funkčí babičky nemám,takže se musím spoléhat sama na sebe.Ale nelituji,že mám 5 princezen.Hodně lidí mě odsuzuje,ale kašlu na kecy.Stejně je to závist.Pokud chce M čtvrtý,jdi do toho.Omládneš a rozhodně nebudeš litovat.Držím palce at se brzy zadaří.

staninka77
8. črc 2010

Ahojky přeji krásné den.
Macíku-Dostala jsem IP četla jsem ho nějak jsem to přehlídla ale je tam.
Taky jsem pořád u plotny nebo venku z klukama.
Jojinka-To muj malej měl tu samou váhu i míru takže 2750.ga 47.cm.
Jinak dneska pujdem do Blanska nachvílu si pohrát a já poplkat zakamarádkama.

maminuska
8. črc 2010

no u mna manžel nie že by tlačil, ja to tak akosi cítim že by chcel ešte jedno svoje.
Ono sa povie že kašlať na reakcie okolia, ja sa aj snažím ale už teraz som pre niektorých ako cigánka keď poviem že mám 3 deti, akokeby som bola asociálka. Pritom sme slušne ekonomicky zabezpečení, moje deti sú čisté , najedené a tak. Určite ste sa s tým stretli viaceré, jednoducho model je 2 deti , tak copak jak pak mať tri a viac to sa jednoducho nepatrí , nie je na to doba.
Ja sa pýtam kedy na to bola doba mať tri a viac detí ?

jojina11
8. črc 2010

@maminuska no Macek 28 má pravdu, je to len závisť, mám 39 a keĎ som čakala malú povedala som si, že už asi stačilo ale pred pár dňami som zasa zahlásila, že ak sa podarí tak by som ešte jedno mohla, dať malému stvoreniatku život a potom ho vidieť rásť so všetkými starosťami a radosťami stojí za to

maminuska
8. črc 2010

jojina, to som si ja povedala po každom jednom už nikdy viac a vidíš viac nad tým uvažujem ako môj manžel, on to nerieši. včera mi dokonca povedal, že keby bolo štvrté bol by rád, ale že to nechá na mna. Ke´d sa rozhodnem že nie, tak nie, však aj tri je dosť.
Ale naozaj , čo je na tom zlé mať viac detí ked si o ne sa schopná postarat? Ja keď počujem ako niektoré mamičky nariekajú že už finančne druhé nezvládnu a pritom majú byt bez hypotéky, auto a dobre zarábajúceho muža tak si fakt niekedy pripadám ako mimozenštan.
Keď sa ma rozhorčene opýtajú že či neviem kolko stojí mlieko a plienky, tak fakt neviem , lebo ja používam látkove moderné a kojím .
Moje deti chodia do kružkov, do táborov, na opekačky , na výlety, do ZOO. Je fakt že nechodia do mekáčov a maxu a na iné komerčné blbosti ale je to fakt tak nutné ? Je fakt nutné za hamburger druhtriednej kvality vyvali´t 2 EURA ?

jojina11
8. črc 2010

@staninka77 ahoj, no tak vieš ako to je, my sme včera mali takú strááášnúúú koliku, doktorka mi kázala dávať jej nutriton, že málo priberá a trošku grcká, že má tichý reflux, ale po včerajšku som s tým skončila, hnačky a kolika od poj jednej poobede až do pol 8 večer no hrozné, chúďatko bolo mi jej lúto , len som jej masírovala bruško, aod piatrej sme sa vystriedali s manželom, nosil ju na rukách po dome a rozprával jej, zaspala o pol 8, a spala až do polnoci. Veru mi nebolo všetko jedno,ale čo mi je úplne fuk, je to, či priberá tak ako je v tabulkách podľa doktorky. Hlavne, že je spokojná a nič ju nebolí.Dnes sme boli v meste , manžej ju strážil u svokrovcov, tak som si mohla ísť nakúpiť a vyplatiť šeky-určite to všetky poznáte/ kedže bývam na dedine, do mesta sa tak často nedostanem,tak mi len volal, ked bola už zobudená, že treba ísť nakrmiť, nakŕmili sme sa a mohla som ísť tam kam som nestihla. Je super ked má kto pomôcť, to som pri prvom manželovi nazažila, bola som s tromi deťmi sama, a možno aj to materstvo som neprež§ívala tak ako teraz, nebol proste čas .

jojina11
8. črc 2010

@maminuska ani tieto hlúpe reči nerieš, my sme šťastné lebo mámedeti, čím viac, tým lepšie, nemáme vo scvojom živote prázdno a to je podstatné

macek28
8. črc 2010

Ahojky!Právě jsme se vrátily ze zahrady.Zapla jsem pračku a vařím už na zítra.Nějak mám přetočený denní hermonogram.
@jojina11 ,souhlasím s tebou co jsi napsala.Ve zralejším věku uvažuješ jinak.Vím to podle sebe.Potom už to nemusí jít a šlus.Pokud to jde,proč ne.Co já vyslechla keců,že jsem líná pracovat atd...atd.Přitom solidně zabezpečit 5 dětí po finanční stránce je výkon.
@staninka77 ,a co ty na IP?Přijdeš k nám do diskuze,carys čekááá!

maminuska
8. črc 2010

@macek28 , ja ta obdivujem že si z tých kecov nič nerobíš. Mne teda nikto nehovorí že som lenivá ale zas že neviem kedy s rodením prestať.
Tiež mám zahradu a s manželom sa cez víkendy na nej narobíme ako kone, ale ovocie rpe deti treba a najlepšie je nestriekané. Mám z teba pocit že ty si nezdolná , jednoducho ideš.
Ja som tiež prišla teraz z mesta, bola som pokúpiť synovi veci do tábora, nechala so tam 50 EUR a zajtra musím ešte tenisky a nové sandále. Chlapec mi rastie ako z vody. Už ma ani za ruku nechcel chytiť, a pobozkať som ho mohla na líce len z arohom 😀. Je to hrozné ako to uteká , len teraz som ho držala v náručí v pôrodnici a už bude mať 11 rokov.

macek28
8. črc 2010

@maminuska ,dřive jsem to i obrečela co jsem musela vyslechnout.Při posledním těhu jsem se jen usmívala.Nemá cenu to řešit co kdo povídá.At jsi taková nebo maková stejně tě někdo v okolí pomluví.Ta co nemá děti je zas divná,takže to vyjde na stejno.Od jisté doby si zachovávám soukromí,málo komu co řeknu a mám vcelku klid od keců.Na dětech nejvíce poznáme jak rychle stárneme.
Odcházím na MMB,pěkný večer všem.

maminuska
9. črc 2010

ešte sa chcem spýtať ako zvládate dovolenky, teda ak chodíte, či sú také veľké izby, alebo si objednávate po dvoch alebo ako t vôbec riešite

jojina11
9. črc 2010

@maminuska ja neviem ako ostatné, ale neviem čo je to dovolenka, niekde ísť, nevariť a len tak oddychovať, to sa mi ešte za tie roky nepodarilo, rada by som , tak ak niektorá z dievčat máte nejaké skúsenosti , dajte typ, aj mňa to zaujíma

zuzu82
11. črc 2010

Ahojte vsetky maminky a zvlast tie nove 🙂 My sme s deturencami na dedine u babky, ako som pisala v stredu, v piatok sa podarilo dat do chodu internet a dnes som sa k nemu pred par minutami dostala, tak si vas trosku citam, hoci asi vsetko nestihnem a kedy vas docitam, to vobec netusim. Pobyt sme si predlzili, pojdeme domov az v stredu (manzel odisiel dnes vecer, lebo musi ist do prace). Inak sa tu mame super, deticky sa vyblaznia na zahrade, v bazene, piesku a co je podstatne, v dome nie je horuco a dusno ako u nas v byte. Takze my si tu lebedime v chladocku a nas tatinko sa pari v byte a este k tomu sam 😀 Ale co uz... Vidim, ze posledne prispevky sa tykali dovoleniek. Tak v tom vam asi neporadim, hoci sa snazime dost vela chodit s detmi von, do prirody, ale mimo republiky sme s nimi este neboli. Ked mal Domko 5 mesiacov tak sme boli v Tatrach, na chate (co sa tyka varenia, tak to som nieco uvarila doma, dali sme do chladnicky a potom sme uz len nieco dokupili, alebo sme sa niekde najedli alebo uvarili nejaku rychlovku - napr. cestoviny). Ked mal Dominik 1 rok, boli sme na Orave, taktiez v chate, opat sme sem-tam nieco varili, varili sme aj pre Dominika, pretoze kupenu stravu - hotove prikrmy odmietal. Po narodeni Patka sme boli v Tatrach, to mal podobne ako Dominik 5 mesiacov, scenar bol rovnaky, nieco sme si doniesli navarene z domu, nieco sme uvarili pre seba aj pre domka a stale sme mali cas aj na vychadzky, sankovacku, prehliadku Tatier. Tak uz musim koncit, budi sa mi mensi drobcek, tak dufam, ze sa sem zajtra dostanem, potom mozno dopisem, co som este chcela napisat. Tak dobru nocku

zuzu82
12. črc 2010

Dobre ranko! Este k vcerajsim dovolenkam - teraz sa nechystame nikde, akurat tak na jednodnove vylety, no mame v plane o rok, dva ist do Talianska, podla toho, ako nam to bude financne vychadzat, uvidime. Zachvilocku uz pojdeme vonku na zahradu, tak si vas pozriem poobede alebo az vecer, podla deticiek, Prajem krasny dnik

jojina11
12. črc 2010

@zuzu82 ahoj, no je fajn, že máš z bytu kde z deťmi odísť, teraz je naozaj veľmi horúco,my tu v našom dome bývame rok, pomaličky podľa peniažkov si opravujeme a tak, a neviem si predstaviť bývať teraz v paneláku, ešte mám horúčavy v živej pamäti, chúdence deti. S nami býva ešte aj moja mamička , má 77 rokov a choré srdce, tak aj pre ňu je to hrôza, sme radi, že sme tu, ved mi tgu máme príjemný chládok aj ked je vonku hic.Tento rok, by sme chceli začať pristavovať, ešte jednu izbu a chodbu, ale to naozaj závisí od toho ako na tom budeme s peniažkami,.na kúpu sme si vzali úver a ja som teraz na materskej, takže ked šetriť , tak je to len na manželovi, budeme radi, keď sa nám podarí vyliať základy a možno vytiahnuť múry ale to možno aj na rok. Dovolenka v tomto prípade nehrozí, aj ked som hovorila, že rada by som išla aspoň na nejaký výkend, alebo ked aj na jeden deň možno do Bojníc ,aby sa dalo kde aj s deťmi a tak.Ale veď uvidíme. Ked bude čas popozerám, čo kde a ktorá robíte, táto stránka je fakt super, aspoň spoznám nových ľúdí a môžeme sa porozprávať. Idem pozrieť babulku, už sa hmýrila, ale znovu zaspinkala, drobča moje,

jojina11
14. črc 2010

ahojte dievčatá, kde ste všetky? Všade je riadny hic. Mohlo by sa trošinku schladiť, vôbec cez deň nespinkáme, asi z tohoto tepla, aspoň , že v noci je pokoj až do rána, zlaté dieťa.Zajtra nás čaká kontrolné sono nožičiek, som zvedavá ako dopadneme

zuzu82
14. črc 2010

Ahojte vsetci! My sme este stale u babky na dedine, dnes ideme domov, lebo zajtra idem na USG. Mame sa fajn, akurat nam Patko zacal vecer teplotovat a celu noc sme hadzali min. 39 stupnov, tak sme sa dnes boli ukazat u pana doktora. Mame trosku zapalene hrdielko, ale nekasleme, celkom dobre papa, ale moze to byt kombinacia vsetkeho - zubkov aj hrdielka. V pondelok ideme na kontrolu, tak uvidime. Dufam, ze sa dame do kopy s teplotami, lebo sa v byte asi uvarime. Zajtra poobede sme sa mali stretnut s kamaratkou este zo strednej, na piatok sme mali naplanovany so sestrou a deturencami celodenny vylet, na ktory sa vytesujeme uz 2 tyzdne, uvidime, ci ho nebudeme musiet zrusit ☹ .
Joji, zajtra drzime palceky, nech usg dopadne dobre.

jojina11
14. črc 2010

@zuzu82 dík,., dúfam, že ti Peťko vyzdravie, no nie je to nič príjemné, keď ma dieťa horúčky a ešte v tomto teple.Hádam to nebude nič vážne, pri vysokej teplote skús osprchovať, myslím, že mu to dobre padne, hlavne doma v byte ho to schladí

zuzu82
15. črc 2010

Ahojte! Tak mi sme sa vcera vraili od babus, teploty su v pohode, uz len zvysene, do 37,5, co moze byt aj z tych horucav. Takze zajtra sa moze konat celodenny vylet 🙂 Joj, ale sa tesim, len dufam, zedo toho nic nepride...
USG dnes v poriadku, co sa tiez tesim.
Joji, a vy ste ako dopadli?
Deturence zaspali, idem nieco nachystat na poobede, lebo ked sa zobudia, ideme von a my chodime vybaveni s jedlom i oblecenim 🙂 Neviem, ci sa zajtra a cez vikend stihnem ozvat, tak vsetkym krasny vikend.

lima
15. črc 2010

Jééé koukám že sem našla to správné téma 😀 Já mám doma dva puberťáky a jedno malé zlatíčko 😉 a upřímně řečeno bych si i dovedla představit Kubovi pořídit ještě bratříčka nebo raději sestřičku 😀

jojina11
15. črc 2010

@zuzu82 ahoj dopadli sme fajn, nemusíme na široko baliť, z čoho sa ja veľmi teším, ale ideme ešte na kontrolu o dva mesiace, takže v septembri. Len pre istotu, to povedal doktor, keďže bola taká maličká , aj je z nej stále drobček , medzi tými mackami tam dnes vyzerala ako taký malý kúštik. Nevadí, veď to sa spraví.
@lima a čo ti v tom bráni? Treba skúsiť, držím palce, je to super aj keď môj 14.r. syn mi dnes dobre pije krv, vie ako ma vytočiť 😀 Malá je zlatá také moje kuriatko

lima
15. črc 2010

@jojina- no manžílkovi se do toho moc nechce ☹ a o tom jak dětičky dokáží pít krev vím moc dobře někdy jsou fákt na ránu 😵

jojina11
16. črc 2010

@lima 😀 😀 😀 máš pravdu

jolinka
16. črc 2010

caute, mozem sa pridat?

mame tiez tri male bogaricence, dokonca sme planovali aj 4 povodne, ale uz asi nebude, jednak uz mam skoro 40 ale to by nebol taky problem, skor moje zdravotne problemy.

my staviame domcek, takze dovolenka je hlavne na malte... 😎 Mozno pojdeme na par dni do Madarska na nejake kupalisko.

Inak, maminuska, moja rec, ako si hovorila o tych co nariekaju ako je straaasne tazke uzivit jedno ci dve deti. U nas pracuje iba manzel, mame hypoteku, staviame a i tak nemam pocit ze sme nejaky tazky socialny pripad. Nase deti su spokojne, chodime na vylety, kupat sa, maju kopec hraciek.

Hlavne sme odburali kopec nepotrebnych veci ktore vraj babetko tak nevyhnuuuutne potrebuje , aspon podla reklamy. Nemali sme postielky {deti spali s nami} nemali sme drahe kociky }deti som nosila, nemali sme hracie decky, hrazdicky, chodulky a ine blbosti, Vacsina deti spokojne vyzije aj bez toho, to len rodicia sa obcas potrebuju ukazat. Take babo v 30 tisicovom kociari moze len zavidiet mojmu malemu ako sa pekne nosi na maminom chrbte 🙂 I ked v poslednom case chce hlavne odrazadlo.

Jolinka