3 a více pokračují

daluri
25. kvě 2010

3 a více je od minulého týdne soukromou skupinou, ale ozývají se uživatelky, že by chtěly přidat..Nezlobte se, ale z jistých důvodů nebudeme pouštět nové členy..ale pro ty, které mají více dětí a chtějí si povídat, jsem vytvořila nové téma ..a slibuji za holky, že sem taky nakoukneme 😉

ilona3
5. zář 2011

Deti su v škole a škôlke 🙂 konečne začal školský rok!
zrazu je tu taký božský kľud a nikto sa z nikým nehada a nebije, krpec spi na balkóne, to je pohoda. 🙂 hor sa rýchlo aspoň povysavat kým mi tu nik nebehá 🙂

atrami
5. zář 2011

@tatolu ďakujem, pozitívnu energiu budem potrebovať. 🙂
Ja som sa tiež plánovala vrátiť do povodnej práce, moje miesto ja dáááááááávno obsadené, potrebujem nastúpiť už teraz, ale malého mi nezoberú do školky, kým nedonesiem z práce papier, lenže oni ma nechcú zobrať, lebo materská mi končí až koncom februára, takže hladám novú-niečo sa risuje, tak uvidím. Tiež mám dojem, že by som sa v povodnej práci dlho neohriala a pri prvej príležitosti by som letela. 😒

karap
5. zář 2011

@zuzu82 ahoj,len nahodou som sem nakukla....Pozeram,ze mas 3 deti a to dost rychlo po sebe.Klobuk dolu.Ja budem mat cochvila tiez 3 deticky,z trosku vatsim odstupom[Kristinka 4,Adamko 2,5 a novorodeniatko,ktore pride za 2 mesiace]a okolie sa na mna diva ako na ,,exota,, ktory nema vsetkych pat po hromade.No ja sa na babatko tesim a verim,ze to zvladneme v pohode.
Takze Tebe a aj ostatnym maminkam z vatsim poctom deti drzim palce.....

tatolu
5. zář 2011

@berule Ahoj 😉 My máme Mitsubischi Spece Wagon 2.0 r.v. 2004. Má iba predný náhon a na strednom sedadle (na tom prostrednom) je pás iba dole. Ostatné okrajové sedačky majú pásy zhora. Takéto niečo máme 😉

salonka9
5. zář 2011

Škôlku chlapci zvládli OK - ráno som bola ušetrená viet typu :-ja nechcem ísť do škôlky a prečo musím ísť do škôlky.Filipkovi asi idú zúbky, lebo už tretiu noc sa budí každé 2 hodky a dnes v noci sme boli aj 1 hodinu hore - ale neplakal-vyzeral, že je vyspatý. Tak o 10:00 hod sme sa obaja uložili na predpoludňajší spánok a spali sme až do 12:30 hod. Normálne som neverila, že je toľko hodín 🙂

salonka9
5. zář 2011

@karap aj ja som mala ten pocit, lebo naše tretie je neplánované. Stretla som sa aj s negatívnymi aj s pozitívnymi reakciami okolia. Keď som sa obzerala tak bližšie na rodiny, tak 3 detičky začína byť v móde -dokonca aj v Bratislave, kde som predtým žila a zostali mi tam kamarátky. Z vlastnej skúsenosti Ti môžem povedať, že teraz je to jednoduchšie s 3 deťmi ako keď som mala dve deti s 20-mes. inetrvalom.

pitik
5. zář 2011

ahojte, nejako nestiham prispet 🙂 mam pocit, ze nestiham nic. Teusko nespi ani v noci, ani cez den, nejako mu stale neviem vytvorit denny rezim, s nocnym budenim uz som sa zmierila, to bolo aj pri sebikovi. len keby brusko prestalo boliet. uz sme boli aj na pohotovosti s hnackami, skusame, co ako zaberie, zatial nic moc. dnes bola veronika prvy krat v skole, zajtra ide aj sebik do skolky, tak snad sa to trosku utrasie a aj stihnem nieco doma urobit, lebo dom potrebuje suuurne vygruntovat, som rada, ze poperiem, co treba pozehlim, vysajem a navarim. a snad naucim aj tea cez den spat aj dlhsie, ako 20-30 minut, inak by sa len nosil na rukach a to nic neurobim.
este, ze veronika a sebik sa spolu prehraju, keby bol len jeden, asi sa viac nudi, len ja mam vycitky, ze na nich nemam dost casu a nevenujem sa im ☹

berule
5. zář 2011

@tatolu to je krásné auto, nám se na první pohled zalíbilo tohle

deticky123
5. zář 2011

@pitik teraz ked zacal skolsky rok,na vsetko budes mat system,harmonogram,uvidis vsetko sa ti zabehne,potrebujes cas,urcite to bude dobre,neboj sa,bud v klude,nedala ti dr nejake kvapky na to brusko? drzim ti palce,zvladnes to uvidis 😉

ludva
5. zář 2011

Ahoj maminky, nezlobte se, že jsem sem nakoukla 😉 Jsem jen zvědavá, jak se daří ostatním maminkám se třemi a více dětičkama 😉

@karap hm.. to co popisuješ jsem taky zažila... První dítě u příbuzných super, druhé skoro jako povinnost a třetí? Málem nás vydědili!!! A teď? Jsou všichni poprděný 😀 (omlouvám se za ten výraz)

@berule My máme Sharana, velikost super, můžeš si poskládat sedačky jak potřebuješ a vejde se jich tam až 7.
My máme travale 5 ks a šestou v garáži. Kočárek jsem nikdy neskládala, házím ho tam tak jak je 😉

berule
5. zář 2011

@ludva Sharan je super, má ho brácha, manželovi se taky líbil....než uviděl Mitsubishi 😅

ludva
5. zář 2011

@berule ale jo, Já nedám na myši v buši dopustit 😉 Měli jsme jednoho stařečka Lancera, ale byl pro nás moc malý a tak musel do světa 😉

berule
5. zář 2011

@ludva tak ty myši jsou super 😎

ludva
5. zář 2011

@berule znáš tu písničku od Svěráka a Uhlíře? ... jede Mitsubishi veze čtyři myši? 😀

jolinka
6. zář 2011

baby vidim ze viacere sa tesia zaciatku sk. roka....ta ulava, mat len jedno dieta 😀 hotovy relax

jolinka
6. zář 2011

@pitik no ja mam pocit ze posledne 2 dni ma maly aky taky rezim...klop, klop.. len vecer ako obvykle je nepokojny a viac place.
Nocne kojenie ani neriesim, poleziacky a spim pri tom 😕 rano ani neviem kolko a co bolo 😀

kilian
6. zář 2011

@jolinka pripajam sa,ze stacilo prazdnin.
aj ked dnes som maleho zobrala do skolky a hodinu nato mi volali,ze padol a treba s nim ist do nemocnice mu rano zasit.tak som sa previezla a zachvilu mozem ist zase pre dve kocky do skoly.hlavne ,ze este obed je v trube... 😝 😝

pitik
6. zář 2011

@deticky123 vyskusali sme Espumisan, Infacol, teraz sme na Sab Simplexe pred kazdym papanim, no moc nezabera. On chce strasne casto papat vo dnes, aj v noci, je velkyyyy, pred tyzdnom mal 5,4 kg a to sa narodil ako 3370 g
som strasne unavena a potom som nervozna, keby aspon tie nocne intervaly boli vacsie a nie tych 1,5-2 hod

pitik
6. zář 2011

@jolinka a aky mate rezim cez den? ako malinky spava a kedy? ako ho ukladas?

ilona3
6. zář 2011

@pitik aj my sme mali sab simplex+ rurka pri všetkých deťoch a jedla som snad len" suchy chleba a vodu " lebo vsetko im vadilo a boleli ich bruchá, ale najlepšie bolo ked som začala dávať kukovi biogaiu . Po dvoch dňoch sme prestali so sab simplexom aj z rurkou tak skús, snáď pomôže.
To že nic nestihas je úplne normálne, hlavne sa preto nestresuj, vsetko sa utrasie a nabehnete na "systém" a bude to v pohode, ja som bola v takom strese ked sa mi narodila mala, ked mala asi 4-5 týždňov skoro som stratila mlieko lebo som mal pocit že nic nestíham a cítila som sa totálne frustrovana. Vtedy som chodila ešte aj do školy, no hrôza ☹ kamaratka mi vtedy povedala: vys.r sa na vsetko, bordel v byte- spokojené dítě. A mala pravdu, robila som len nevyhnutne veci bez ktorých sme nemohli existovať a potom som išla s deťmi von a na prechádzku a pod. A zrazu bolo po laktacnej kríze, deti boli kludnejsie, ja som bola spokojnejsia a vsetko sa nejako "utriaslo samé".
Držím palce!!!!!

ilona3
6. zář 2011

@kilian dúfam že maly je o. k a nie je to nic vazne 🙂

jolinka
7. zář 2011

@pitik ukladam ho vecer o 20.30 s ostatnymi detmi, ja som vzdy ukladala deti rovnako aby sme nemali zaspavanim zabity cely vecer....kojim ho, zaspi daco po 9tej vecer do rana do 7dmej [samo s prestavkami na kojenie]. my zattial spime vsetci v jednej velkej spalni, kym sa na jar [dufam] neprestahujeme do domu. tu v byte su velke izby ale iba dve.

doobeda ma 1 velky spanok vonku, to pobeham obchody a tak 😉 poobede spi do pol 3, nakojim, opat ideme po deti skolka skola, to zase spi. okolo 6tej vecer zacne neklud place natahuje sa aj 2 hodiny, potom sa ukludni, na chvilocku zaspi, mne sa nazbiera mliecko a ked sa zobudi, okupem a ulozim na vecerne spanie.

Inak ja ho casto nosim v babyvaku aj vonku, lebo tam je spokojnejsi, kolkokrat tlacim prazdny kocik a on na mne, aj do skolky idem len s vakom lebo do trolejbusu nebudem tahat velky kocik a este aj 3 dalsie deti k tomu. Ale je to narocne... cakam kym maly vyrastie, ked sa dovtedy nezblaznim.

kilian
7. zář 2011

@ilona3 dakujem,uz vecer bolo vsetko ako po starom,behal blaznil sa atd....

atrami
7. zář 2011

Školkarik a prváčik, zvládaju všetko super. Do školky, školy sa tešia. Z čoho sme mali najväčiše obavy, naše deti vyriešili na nás.
Najmladší je také drobuliatko, ale školka je ho plná, všetkých stavia do pozoru, na kuchárku stále žmurká- má to dobre zariadené-potvorka malinká 🙂
Prostredný-prváčik je nadšený, učiteľka je super a najradšej má obedy a družinu. 😉

salonka9
14. zář 2011

Tak ja mám za sebou krušnú noc. Najstarší v noci začal prišerne kašlať a najmladší vrackal a grckal. O polnoci som ho musela kúpať a potom aj seba, bo sa ušlo aj mne.Líhala som so strachom, či sa zobudím, keby ho to chytilo znovu.

atrami
16. zář 2011

@salonka9 fúha ☹ Dúfam, že sa skoro uzdravíte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

jakelina
16. zář 2011

@atrami a jak v práci??? Jde to???

atrami
17. zář 2011

@jakelina ale dá sa. Hlavne že mám čas chodiť do školy a školky pre deti a potom sa s nimi učiť.
Manžel má trocha problém ráno s deťmi. Chodia bez bundičiek-občas
Včera ich manžel zaviezol na aute a potom im nedal preukážky na autobus. Ja poobede stojím na zástavke a čakám na ne. Za chvílu mi volá syn, že sa nemajú ako dostať domov. Musela som otravovať susedov, aby mi vycúvali auto 😀 a letieť pre ne. No čo už občas to treba ešte doladiť, ale inak v pohode.

jakelina
17. zář 2011

@atrami 😀 😀 hlavně, že jim dává alespoň boty, když už ne bundy 😀 😀 😀

salonka9
17. zář 2011

my sme celá rodina chorá - dnes som "padla" aj ja. No je to u nás veselé. 😝