3 a více pokračují

daluri
25. kvě 2010

3 a více je od minulého týdne soukromou skupinou, ale ozývají se uživatelky, že by chtěly přidat..Nezlobte se, ale z jistých důvodů nebudeme pouštět nové členy..ale pro ty, které mají více dětí a chtějí si povídat, jsem vytvořila nové téma ..a slibuji za holky, že sem taky nakoukneme 😉

lima
16. črc 2010

@jojinka- no co naděláš když s nima mlátí puberta od rána do večera 😖 😀

@jolinka- to sou krásní rarášci 😉

jojina11
16. črc 2010

@lima no mám u seba vlasne len toho najmladšieho z trojice, ale to je na dlhý debat, aledáva mi zabrať statočne, no čo len "hubová polievka" každý deň 🙂
@jolinka máš pravdu, aj my sme zadlžení až po uši, vlasne ja začínam skoro od nuly ale som spokojná a bediem k tomu aj deti, dúfam, že cítia ako ich ľúbim a nie je všetko len o veciach

lima
16. črc 2010

@jojinka - jééé houbovou polívku bych si taky dala 😀 a myslím si že v dnešní době nikomu nepřebývají peníze ☹ a já osobně ani nejsem zastáncem toho koupit dítětí vše na co si pomyslí pak je jen zbytečně rozmazlené 😖 to se raději s Kubou budu celý den mazlit než abych mu běžela koupit třeba autíčko 😉

jolinka
16. črc 2010

jojina11
no ja sa uz tesim na pubertu mojich 😠 ked budem mat 50tku, budu mat 12, 14 a 16 rokov, tak to budeme mat vesele

lima
16. črc 2010

@jolinka - třeba projdou pubertou ani o tom nebudeš vědět 😉 já takové štěstí nemám 😀

jolinka
16. črc 2010

lima

uvidime, uvidime 😉 S nejakou papulnatostou a snahou ist vlastnou cestou samozrejme ratam, to patri k tomu.

Snazim sa ich viest k samostatnosti a aby boli zodpovedni za to co robia. Teda ak nieco robia, aby to robili pre tu vec samu a nie za odmenu alebo zo strachu z trestu. Priznam sa, patrim medzi lenive matky a tak hladam sposoby aby to bolo pre mna ale aj pre deti najefektivnejsie. Cudujem sa ludom {ale mozno su len usilovnejsi ako ja 😀 } co neustale kontroluju a buzeruju svoje deti. Nechces kakat, pisat, nie si hladny, smedny, unaveny? Ja som to nerobila a vysledok je ten, ze moje deti prevazne vedia co im treba a ku svojmu veku sa aj sami obsluzia. Co robia sami nemusim ja, a este ich aj pripravim do zivota. 😎
jol

jolinka
16. črc 2010

Este som chcela dodat, ze s tou pubertou to ma taky suvis, ze dufam a verim, ze v tom veku aspon obcas zurocia co sme do nich vlozili a ak budu zodpovedne za seba tak im aspon obcas zasvieti kontrolka, ze toto sa nerobi, lebo lebo.

V tom veku su vacsjinu casu s rovesnikmi, a tam uz rodic z prikazmi a zakazmi nesiaha. Tak je uzitocne ak sami vedia co a ako.

jojina11
17. črc 2010

dievčatá,dnes bude zasa horúco, tak len vydržme 😀 😀 😀

maminuska
17. črc 2010

ahojte kočenky, dnes bude horúco ale my ideme s deťmi do Bojníc, teda s Natálkou a Romankou, Andrej je na tábore. Manžel varí čínu, zlatý to moj mužíček a ja si tu beztresne surfujem, hlavne že mám na žehlenie kopu ako hrom.
😉 Inak aj my máme hypotéku na krku, kúpili sme štvorizbový zdevastovaný byt a tak teraz rekonštruujeme v auguste sa ideme stahovať do iného mesta.
Dievčatá , hoďte sem recepty alebo založme rubriku lacno, rýchlo
a veľa 🙂

lima
17. črc 2010

@maminuska- hele taky vařím často ze surovin co dům dá 😀 ten můj nejstarší synátor mi totiž připadá jako otesánek jeho je lepší šatit než živit 😀

lima
17. črc 2010

Jo a jinak u nás se před chvílí přehnala pěkná bouřka tak doufám že se bude lépe spát 😉 na sluníčku sme měli dneska na teploměru 41 😲 😖

jojina11
18. črc 2010

Ahojte, včera som už nemala silu niečo sem napísať, u nás začali kopať základy na prístavbu k domu, bolo riadne teplo, a dnes ráno taký lejak , že až, pekne sa schladilo na 19°C, hneď sa lepšie funguje 🙂 , začala som variť, Vladka pospala nejakú poj hodinku a už je hore, no taký normálny spánok cez deň máme len raz denne, vtedy jej nevadí ani žiadny zvuk a vydrží spať aj 2-3 hod. Ondrej išiel na týždeň k otcovi, našiel si tam aj brigádu, chce si zarobiť nejaké peniažky. Už teraz mi chýba, Neviem ,či sa sem dnes ešte dostanem a tak Vám všetkým prajem krásnu nedeľu.

maminuska
18. črc 2010

ahojte, aj tu bol dnes riadny lejak, malú práve uspáva staršia dcéra a ja idem s manželom na nákup a potom vari´t a upratať ten neporiadok po ránu 😖 . Som rada že spŕchlo, lebo včera sa nedalo ani dýchať.
Tak peknu nedelu , ešte sa možno ozvem

lima
19. črc 2010

Hezké pondělí 😉 tak u nás se teda pořádně ochladilo až je mi po těch vedrech teď zima 😀 ale aspoň se lépe spí a dýchá 😉 a jak ste prožily víkend ? my chtěli v sobotu opékat ale přišla taková bouřka a déšť že s toho nebylo nic a celou neděli pršelo 😖 tak sme byli všichni zavření doma 🙂

jojina11
19. črc 2010

@lima ahoj no my sme mali pracovnú soboru, u nás sa kopali základy na prístavbu ale my baby sme boli zavreté vo vnútri, bolo strašne teplo,Vladka sa mi nejako lepší 😀 aby som nezakríkla, dnes spala aj dopoludnia aj poobede, super, a stále papkáme, som zvedavá koľko budeme vážiť, chystám sa v stredu

lima
19. črc 2010

@jojinko - tak to je super že je Vladěnka tak hodňoučká 😉 tak hlavně aby jí to vydrželo 😀 a maminka si bude aspoň trošku užívat klidu 😉

majatob
19. črc 2010

ahoj holky, muzu se pridat? dnes mi bylo potvrzeno, ze cekame tretiho drobecka 😵 😵

lima
19. črc 2010

@majatob - veliká gratulace a pohodové těhulkování 😉 a samo že se můžeš přidat aspoň se to tady trochu rozjede 😀

lima
19. črc 2010

A jak tak koukám tak teď to bude docela kátký rozdíl 😒 aspoň si budou lépe hrát 😀

majatob
19. črc 2010

@lima diky 🙂 my jsme to tak chteli a povedlo se 🙂 ale pak si dame asi na chvili pokoj s dalsima 😀 koukam, ze mas taky prvni dva o rok 😵

lima
19. črc 2010

@majatob no jsou o rok a nějaký ten kousek 🙂 ale dalo se naštěstí byli hodní ale nebylo to plánované 😎 kdyby byli jako Kuba tak si to jdu hodit 😀

lima
19. črc 2010

Sabina měla teď v červenci 15 a David bude mít v listopadu 17 😉

lima
19. črc 2010

@majatob- jé sem koukala že jsi z Poruby já sem z Hlučína 😀

majatob
19. črc 2010

@lima moji jsou taky hodnoucci, tak snad bude aj to treti 😀
to bysme mohly nekdy neco podniknout 🙂

eva4444
19. črc 2010

ahojte
baby ja mam taku otazku, stretli ste sa so ziarlivostou 'prvych dvoch' na najmladsieho?

lima
20. črc 2010

@evi444- já naštěstí ne ale určitě to bude tím že je mezi staršíma a Kubou velký věkový rozdíl 😉

@majatob - tak to je super žejsou hodní 😉 a k podniknutí stačí se domluvit 😉

macek28
20. črc 2010

Ahoj holky!Konečně se líp dýchá.Jsme doma,takže už konečně něco doma podělám.Na žehlení mám Himaláje 🙂 ,takže jdu na to.
@majatob ,gratulka k těhu.Budeš mít ze začátku blázinec.Mě to trvalo skoro půl roku,než jsem si udělala doma nějaký režim.Byly i dny,kdy jsem byla ještě v 17h v pyžamu.
@eva4444 ,myslím si,že žárlivost mezi dětmi je všude.Lili žárlí hrozně,pořád si vyžaduje pozornost.Ted se naučila přímo pištět tak nahlas,že mě bolí někdy i hlava.Musím ji stále napomínat,že Šarlotka třeba spinká a stejně to nepomůže.Izabel zas říká,že ji nemám ráda,přitom by mohla mít skoro v 6 letech rozum.Zkrátka chce to čas a vydržettt!
@maminuska ,založila jsem diskuzi na receptech ryclé moučníky,bábovky.Mrkni,vcelku se tam dá vybrat mnamka rychlovka.Jinak nejvíce lovím receptíky na MMB,hlavně co na večeři.Máme pořád dokola párky,pomazánky,tousty,chlaba ve vajíčku...atd.Však to znáte.
Jdu žehlit a pomocccccc.Šarlotka se posrajdala v postýlce.Nechala jsem ji bez plíny.

staninka77
20. črc 2010

Ahojky děvčata.
Měla jsem tu máti tak nebyl čas sem zajít a když mohu tak raději jdu k klukama ven na vzdoušek nebo k bazénu.
JInak nového nic není.
Jen to že od včerejška mám nemocného Šimonka takže dopstal i antibiotika po 8.hodinách takže do toho má šílenej dávivej kašel chudák malej.
Marek za 14.dní jede na tábor.
Tak tu budem jenom dva kluky.

staninka77
20. črc 2010

Mací-Klidně mužem i zajít ktobě zda jsem to pochopila dobře.
A i ty knám mužeš je to tu veliké bydlíme v baráčku takže jsi srdečně zvána.
Bohužel se omlouvám že sem chodím málo ale nějak nestíhám takže dnes jsem si to přečetla to IP ju.
Vítám nové maminky z vícema dětima. 😉 🙂

jojina11
20. črc 2010

ahojte dievčatá, som tu len tak na chvíľu 🙂 , neviem čo je mojej Vladke, ale nie a nie spať, dnes nie je ani tak teplo, neviem čo sa deje, babulka malá.Konečne mi zaspinkala, dnes nič nestíham,do obchodu som letela, keď zaspala a keď som sa vrátila bola už hore. Tak neviem , soplíky sa s nami ťahajú už vyše dvoch mesiacov,a aj ked tam má nejaké bacili,ževraj tie nerobia zlotu, tak aj tak sme na to nič nedostali okrem Libenare kvapiek a len ťaháme odsávačkou, na čo sa veľmi jeduje. 😝
@staninka77 dúfam , že ˇˇSimonko sa ti z toho rýchlo dostane a čo mu vlastne je? Má zapálené hrdielko?Želám skoré vyzdravenie 🙂
@macek28 nbo ja mám na žehlenie moju mamku, 😀 : chvalabohu , pretože ja nemám rada žehlenie,
@eva4444 no ja tiež nemám nejaké skúsenosti so žiarlivosťou, teraz možno preto, že chalani sú už veľký a pri nich som to tiež nepociťovala, mali sa veľmi radi, pamätám sa ako mi Števko priniesol Samka z obývačky do kuchyne na rukách a ja som v tej chvíli myslela, že umriem od strachu 🙂
@majatob gratulujem k tehotenstvu, dúfam ,že všetko bude tak ako má byť, a že si to budeš užívať 😅