3 a více pokračují

daluri
25. kvě 2010

3 a více je od minulého týdne soukromou skupinou, ale ozývají se uživatelky, že by chtěly přidat..Nezlobte se, ale z jistých důvodů nebudeme pouštět nové členy..ale pro ty, které mají více dětí a chtějí si povídat, jsem vytvořila nové téma ..a slibuji za holky, že sem taky nakoukneme 😉

jojina11
16. zář 2010

@zuzu82 ahoj, no kašu mi poradila doktorka, malá bola stále veľmi umrnčaná, nespokojná, najprv mi to bolo aj ľúto, ale teraz si poviem, že som dobre urobila. Nespí síce o nič viac, ale je pokojnejšia
v Nitre pršalo, v nemocnici sa nedalo parkovať, takže sme zaparkovali v jednej uličke, no a potom sme išli pešo a pod dáždnikom, riadne lialo ale prežili sme. Nožičky máme v poriadku takže už viac nemusíme ísť, som rada.

zuzu82
17. zář 2010

Dobre ranko! Tu sa ukazuje trosku aj slniecko (napriek tomu, ze sa nemalo vobec ukazat 🙂), Domko s Patkom isli s babkou do obchodu, malicka este spinka, tak som sem nakukla.
Joji, hlavne, ze ste velmi nezmokli.
Uz prisli deturence, tak musim koncit.

kota
17. zář 2010

Ahoooj Zuzu... jak to jde se třemi drobečky? 🙂

kota
17. zář 2010

tak už dočítám zpětně info..

zuzu82
17. zář 2010

Tak uz som na chvilocku spat.

Joji, to je dobre, ze nozicky su v poriadku, aspon uz nemusite balit nasiroko. A obchody sa nekonali?

Kota - este nie som na nich uplne sama, tak Ti este nepoviem, ale spytaj sa ma na buduci tyzden, v nedelu ideme domov, tak v priebehu buduceho tyzdna budem vediet odpovedat. Ale verim, ze to pojde tak, ako s dvomi len + 1. 🙂.

kota
17. zář 2010

byli jsme teď na bazéně v neděli a potkala jsem tam maminku, co měla děti taky po sobě brzy.. 3 chlapečky a potěšílo mě, že říkala, že se třema je to snad ještě jednodušší než jen se dvěma, že ti dva starší se zabaví spolu a miminko jí dost spí, je zvyklé, že na něj není tolik času..
Super, že vám vyšla holčička 🙂 u nás teda podle všech zatím UTZ vychází chlapeček..

jojina11
17. zář 2010

@zuzu82 aj sme boli v Tescu, ale čo ja viem, sme ako takí osprostení, aj to čo sme chceli kúpiť sme nekúpili, len sme tam chodili a malá vyvalovala okále ako to len ona vie, takže asi tak, možno kedby bolo bývalo lepšie počasie ale takto sme sa len hrabali domov a ani sa nám veľmi po obchodoch nechcelo

seba1
18. zář 2010

@kota tak to asi aj bude chlapček, to je vždy spoľahlivejšie, ako keď povedia dievča. Včera mi starší syn trochu previnilo oznámil, že povedal v škole pani učiteľke aj celej tride, že bude mať súrodenca, my sme mu hovorili, že nech ešte počká, myslela som, že aspoň do ukončeného tretieho mesiaca, ale jeho veľmi svrbí jazýček 🙂 🙂 . Ja tiež dúfam, že to budem mať ľahšie ako keď boli dvaja, teda aspoň v tom, že starší sa spolu zahrajú a nebude to ako keď sa narodil Jurko a Maťko mal tri a vyžadoval si odo mňa veľa pozornosti, lebo sa nemal s kým zabaviť. A aj starší bude mať takmer desať, tak snáď trochu aj pomôže.

seba1
18. zář 2010

Chcem sa spýtať, akú máte skúsenosť, keď sa rodí tretí, štvrtý krát ide pôrod rýchlejšie, alebo nie? Rozmýšľam nad tým, chcem byť pripravená. A vy ste to už zažili, tak mi ďajte info.

katecameron
18. zář 2010

@seba1 takto jednoducho sa na tvoju otazku neda odpovedat lebo ja som mala 3porod najrychlejsi najkratsi uplne super lenze ja som rodila ked bol 2dietatu 2,9roka takze este dost maly vekovy rozdiel ty uz mas velke deti poznala som jednu pani ktora mala tmedzi 2a3dietatom 8rokov a ona vravela ze treti porod bol najhorsi na tvoju otazku sa vlastne neda dobre odpovedat mozno to budes mat super mozno nie drzim palce aby si mala taky skvely porod ako ja o 18.00mi este nic nebolo a o 19.08bol maly na svete kontrakcie som mala 15minut a 1jediny tlak pri ktorom sa narodil 2nestihol prist 🙂

seba1
18. zář 2010

@katecameron mne je jasné, že kľudne môže byť tretí pôrod najkomplikovanejší, keď nejde niečo ako má, ale zrejme sa dá urobiť záver ako to asi vyzerá u väčšiny. Ja to chcem vedieť aj kvôli výberu pôrodnice, niektoré chvália aj také, čo sú mimo BA a aj kvôli tomu, aby som vedela ako sa plašiť alebo neplašiť, keď už začne pôrod. aj keď to je ešte dosť ďaleko, ja si však veci rada premyslím dopredu 🙂.

katecameron
18. zář 2010

@seba1 u vacsiny to vyzera tak ze 3porod je najlepsi najrychlejsi aspon co som ja poznala 🙂

jojina11
18. zář 2010

@katecameron súhlasím s tebou, ked je veľký odstup medyi deťmi, tak je to potom ako keby som rodila po prvý krát, aspoň tak to bolo u mňa pri Vladke/ rozdiel 14 rokov/

adulikka
18. zář 2010

Ahojte ,tak som tu po dlhej dobe.Mali sme jarmok .Pobehali,pokúpili,na kolotoč boli...bolo super .A to počasie vyšlo.

Ja mám 10 ročný vekový rozdiel .katecameron seba1 aj u mňa bol.tretí pôrod najrýchlejší .Pýtala sa doktora ,,to už ?"začala rodiť o 10:55 hod ...a na svete bol o 11:00 hod....len som prenášala ,tak ráno mi dali injekciu na vyvolanie pôrodu

kota ja som mala posledné pôrody koncom panvovým.Pri prvom chlapcov to zistili až tesne pred pôrodom a pri ďaľšom si už doktor dal pozor ,ale rodila som normálnou cestou na moje želanie .

seba1
21. zář 2010

tak ďakujem za vaše skusenosti, uvidím, ako to budem mať ja.

briketa
22. zář 2010

ahojte. chcem sa opytat ci mate niekto tak deticky, ze to druhe a tretie su s malym vekovym rozdielom. budeme 18 mesiacov od seba. na deti som sama tak sa spytujem monologom ako to budem zvladat pri nasom hektickom zivote, z auta, do auta, kazdy na inom rezime. a este pes 😅

jojina11
22. zář 2010

@briketa zažila som to pri prvých dvoch, bol tam rozdiel 15 mesiacov a manžel robil v zahraničí, akurát sme nemali psa
, a zvládla som to , neboj aj ty prídeš na systém ako to zvládnuť, chce to len čas, takže veľa šťastia

zuzu82
22. zář 2010

Krasny vecer prajem! Ozyvam sa netradicne vo vecernych hodinach a po dlhsej dobe. Tak co je u nas noveho - od nedele sme doma, deturence O.K., akurat tu bol mensi neporiadok, co uz manzel nestihol poupratovat, tak som sa do neho pustila uz v nedelu. Cez den som sa zatial k netu nedostala, nie kvoli tomu, ze uz mame 3 deticky, ale kvoli Patkovi, lebo ten chodi hore-dole, tak na nho neustale davam pozor, kde sa nachadza, aby si nahodou nejako neublizil. a este nieco - kedze bolo pekne pocasie, tak som uz vcera aj dnes bola vonku aj s Karolinkou (samozrejme aj s Domkom a Patkom).

Briketa - ja mam medzi deturencami male rozdiely (medzi chlapcami necelych 19 mesiacov a teraz medzi Karolinkou a mladsim syncekom 13 mesiacov, rozdiel medzi starsim a Karolinkou je 2 roky a 8 mesiacov, takze vsetky tri deticky maju menej ako 3 roky). Na deti som tiez vacsinou sama, ale vytvorila som si urcity system a rezim pre deti a pekne to slo. A zatial to ide aj s tretim dietatkom 🙂 . Je sice pravda, ze nemame psa (tak to mas este vencenie naviac, ak byvate v byte), auto mame, ale nemam vodicak (v tom mas vyhodu, lebo sa aj s detmi vies sama dostat, kam potrebujes, hoci mne nerobilo problemy cestovat MHD ani s dvoma detmi, len ma niekedy vedelo nahnevat to prestupovanie a hlavne strata casu pri presune s prestupovanim a MHD sa chystam vyuzivat aj nadalej - ale az ked Karolinka trosku podrastie). Som toho nazoru, ze vsetko sa da, ked sa chce, tak verim, ze ked to zvladli ine mamicky, tak to zvladneme aj my.

jojina11
27. zář 2010

ahojte, nejako sa to tu zabrzdilo, všetky sme rozlietané, ja sem chodím tiež len počítať, a rýchlo preč, malá vyžaduje stálu pozornosť, pomaličky priberáme, rastieme, a hútoríme, hlavne je sranda v noci, podaril sa jej nový zvuk, tak ho stále opakuje, Vladka cez deň málo spinká, možno len tak 1,5hod. za celý deň budí sa na hocijaký zvuk a to je veľmi zle, pretože ja potom nestíham. Hádam sa to spraví, keď bude staršia,doma porobím len to najnutnejšie, manžel sa snaží večer pomáhať, ale ja som už večer taká unavená, že ani obraz ,ani zvuk. Asi dva týždne prikrmujem sem tam dám aj mlieko do fľašky a na obed som začala so zeleninou, Vladka zvládla mrkvu, zemiak, dnes som vyskúšala brokolicu, celkom v pohode, uvidíme ako to pôjde Ďalej, Navečer papáme ryžovú kašu, nezje veľa , ale asi ju to zasýti, pretože sa mi v noci budí len 1x, a to je super.. Každý deň chodíme von, ale nejako sa nám jazí počasie aj teraz to zasa vyzerá na dážĎ. Musím končiť, malá volá, zasa...no čo sme maminy na celý úväzok,všetkým prajem pekný deň

zuzu82
29. zář 2010

Ahojte mamulky! My sa mame O.K., v pondelok sme boli v poradni, vyrastli sme o 3 cm,takze mame 53 cm, vazime 3600 gr, takze sme aj celkom pekne pribrali. Vcera sme boli na vysetrenie usiek, potom na ockovani TBC. Dnes sme uz stihli pozmyvat byt, navarit, akurat este treba dorobit omacku na cestoviny. Karolinka lezi v postielke, chlapci sa rozhodli rozobrat kobercek - puzzle, lepsie povedane Ptako rozobera a Domko sa ho snazi zlozit (akurat mu nejde este poskladat uplne cely obrazok), tak mu asi idem pomoct.

seba1
1. říj 2010

@zuzu82 podľa toho, čo píšeš to vyzerá, že by si zvládla ešte ďalšie tri deti 🙂 🙂 , taká si šikovná! No neviem, neviem, ako to pôjde mne, a to dokonca ja už mám chlapcov dosť veľkých. Tebe ako sú na tom chlapci s plienkami? Nosia ich obaja, alebo len mladší?

zuzu82
5. říj 2010

Krasny den, vsetkym! U nas sice leje ako z krhly, ale dufam, ze poobede prestane, lebo by som chcela trosku vyjst s detmi vonku. Pozeram, ze sa to tu nejako zabrzdilo, asi su mamicky prilis zaneprazdnene 🙂 .

Seba - nemyslim, ze som az taka sikovna, tolko veci by som chcela este urobit (aj na dnes som si naplanovala nejake upravy v skriniach, ale akosi sa mi nechce, lebo to by som pri Patkovi prerabala asi komplet vsetko, ak by som otvorila skrinu 😀 , takze to vidim tak, ze skrinu dnes neporiesim), ale ved to ma este pocka. Inak vacsinou beham hore-dole za Patkom, lebo uz krasne chodi, ale treba nanho davat pozor, lebo najradsej chodi vyberat veci z kosa a ku plynaku. V inych izbach si nema ako ublizit, zastrcky su celkom bezpecne ulozene, ale zatial ho az tak nefascinuju, ako spominana kuchyna. inak co sa tyka plienok, Domko uz plienky nenosi, davala som mu uz len na noc, alebo pooobede, ked spal, ale potom som si povedala, ze mu ich uz davat nebudem a tak sme uz viac ako tyzden uplne bez plienok.Patka by som chcela zacat tento tyzden ucit na nocnik, ale uz teraz viem, ze to bude strasny boj, lebo on na nom nebude chciet sediet, budem musiet nieco vymysliet, ako ho tam udrzat ( on by najradsej bol len v pohybe, vacsinou robi strasne cirkusy uz len preto, ze ho dame sediet, lebo ide papat, tak preto pisem, ze to bude narocne naucit ho na nocnik). Karolinka je zlata, papa, spinka uz pomenej, ale ved uz ma mesiac, zacina sa uz zaujimat o kolotoc, co ma na postielke. Chlapci ju chodia stale kontrolovat, hladkat a davat pusy (len som zvedava, dokedy im to vydrzi, ale predpokladam, ze len dovtedy, kym im nezacne brat hracky 🙂. Domko sa uz sice uci delit s hrackami, tak tak s nim uz asi problem nebude - ved to bude az o par mesiacov, ale horsie to bude asi s Patkom. Ved uvidime. Tak zatial asi tolko. Idem skontrolovat obed a vybrat kolac.Mozno sa sem este potom mrknem, ci niekto nieco napisal.

seba1
5. říj 2010

@zuzu82 ja som mojich učila na nočník až po dvoch rokoch, resp.skôr som mala pokusy pri staršom, ale sa neosvedčili a potom po dvoch rokoch už to šlo pomerne dobre, ja skôr už ani nebudem toto riešiť pri treťom. Staršieho dáš do škôlky 3-ročného, alebo bude doma?

zuzu82
5. říj 2010

Seba, ja som zacala davat Domka na nocnik, ked mal 15 mesiacov (niekde som citala, ze skor je to aj tak zbytocne, lebo dieta sa do nocnika vyprazdni aj ked je mladsie, ale je to reflexne, neuvedomuje si to,a potom neskor odmietaju nocnik, aj ked predtym bol nocnik pre nich samozrejmost. Ale ked uz vie dieta chodit, uz vie rozpoznat aj to, ze mu treba aj na nocnik), Ale aj Domko mal niekedy obdobie, ze nechcel ist na nocnik (asi priblizne, ked mal 1 a 8-9 mesiacov). A potom to uz islo celkom dobre. Takze pravdepodobne to tak ostane aj pri Patkovi (ak sa mi podari presvedcit ho, aby sedel na nocniku) aj Karolinke. Tiez si myslim, ze nutit dieta na nocnik od pol roka alebo troska neskor nema vyznam.
A skolka - Domko bude mat 3 v januari, takze to do skolky nepojde, a ci pojde od septembra, este nie som uplne rozhodnuta, respektive stotoznena s tym, ci to bude pre neho to najlepsie, predsa len doma ma surodencov, na svoj vek je aj celkom mudry (dokonca nam uz len jedni odbornici, len tak nahodne v sestrinej skole , ked ho poculi, povedali, ze je adept do skoly pre nadane deti), pozna farby, zvierat, vie si logicky pospajat suvislosti, vie napocitat do desat, ked sa mu chce aj viac (viem, to vedia aj ine deti v jeho veku), citat a pisat este nevie (ale to len preto, ze ho to neucime, lebo to nepokladam za dolezite pre jeho vek, ale verim tomu, ze keby som ho to zacala ucit, tak za dva tyzdne cita ako deti v druhom-tretom rocniku), a tak taha za sebou aj Patka, takze ked pojde do skolky, bude doma velmi chybat, hlavne Patkovi a o chvilku aj Kajke.tak neviem, ci skolka bude od septembra, alebo az o rok. Ale kazdopadne do skolky raz pojde, len je to este otazka casu.

seba1
5. říj 2010

@zuzu82 ja som Maťka dala ako trojročného a myslím, že to bolo pre ňho fajn, on trochu ťažšie nadväzuje priateľstvá a keby šiel neskôr, možno by to bolo ešte horšie, a prvý rok aj tak vyzeral tak, že po každom sopli som ho nechala aj 2-3 týždne doma, takže si aj tak užil aj bračeka a naopak. Ale u Vás je to iné, chlapci sa spolu zahrajú a Paťko by sa možno bez brata nudil, u nás sa vtedy ešte hrať nemohli, lebo Jurko bol ešte malý, mal len dva mesiace.

jojina11
5. říj 2010

Ahojte dievčatá , somm tu len na skok, nejako nestáíham , nevoem ako som to robila, ked som mala tri deti po sebe, možno už cítim vek , alebo čo, Dnes má Vladka 5 mesiacov, strašne to letí, včera som bola s ňou aj s Ondrejom u lekárky, sme chorí, asi nejaká viróza, má plno soplíkov, mohli by sme aj rozdávať, tak je teraz veľmi nekľudná, do rána spala so mnou, tak som sa veľmi nevyspala, vždy som jej chcela urobiť miesto a ona papuľka sa len pri mňa tlačila, Viete si predstaviť, ešte teraz mám stuhnuté rameno, ale nevadí, len keby sa rýchlo uzdravila, pretože na budúci týždeň nás čaká očkovanie. VeĎ uvidíme, ako sa dá do poriadku. Asi som to tu už niekde písala, že som prešla na UM, kojím tak jedenkrát denne, mlieka je už veľmi málo, no čo už,hlavne , že nie je hladná a že jej dobre trávi. Tak sa tu zatiaľ majte, možno sa sem dnes dostanem ak sa mi podarí,

zuzu82
6. říj 2010

Ahojte! dnes som urobila aspon nieco, co som si predsavzala a to - vypratala som detom komodu (letne supravy sa isli odlozit, nejake male veci tiez), a patko mi nakoniec pomohol, lebo ked to uz bolo vsetko hotove, tak mi vyhadzal 2 supliky, kym som dojcila kajku. No co uz. Poobede trosku pospali, uz su hore, stihla som pozehlit (manzel ma toho teraz vela, tak mu to nechcem nechavat), uvidim, ciu sa mi podari este nieco. Kazdopadne by som vsak poobede chcela ist vonku, lebo je nadherne, tak to treba vyuzit.
Joji - skoro sa uzdravte. a co sa spania a nevyspania tyka, ja uz ani neviem, kedy som prespala celu noc - asi pred 3 rokmi 🙂. S nami este teraz spi Patko - postielku odmalicka bojkotoval a do postele este sam ist nemoze, Domko spi v autobuse, ale tiez zvykne zavitat do nasej postele, takze my niekedy spime 4 na jednej manzelskej.Esteze Karolinka zatial ako-tak zvlada postielku, aj ked tiez som uz prisla na to, ze asi to dlho nepotrva, lebo ked sme u mamky, tak spi s nami v posteli a zobudi sa 2-3 krat a doma v postielke aj kazdu pol hodinu-hodinu. Uvidime, ako budeme pokracovat. Uz musim ist, lebo ma vola Domko, nieco si prosi. Mozno sem este potom nakuknem. Zatial pa

jojina11
10. říj 2010

Ahojte, a máme tu ďalšiu nedeľu, veľmi rýchlo uteká čas. V piatok sme začali stavať komín a včera sa u nás pokračovalo,ževraj sa to nemôže naraz je to nejaká skladačka, ani meno tomu neviem 🙂 takže možno sa aj dočkám, aby som mohla v našej izbe mať normálne teplo, teraz tam máme len el.radiátor a to teda nestačí. Malá je už trošku lepšie, ale soplíky ťaháme poctivo, už ked ma vidí , že držím v ruke odsávačku, reve ako pavián už preventívne dopredu 😀 .Dnes mi prespala do rána a teraz ešte spí na mojej posteli/ja sa tam pravdaže už nezmestím 🙂 /ale nevadí, aspoň som si uvarila kávičku a v kľude si ju vypijem. Včera som stihla trošku pokosiť dvor, no oproti tomu , čo všetko treba , je to nič, len taký kúsoček, My totiž máme pozemok skoro 30 árov a všade je tráva, no teraz už skôr džungľa. Chudák kríčky a stromčeky ani ich v tej zeleni neni vidieť.

@zuzu82 Malú som po troch dňoch znovu presťahovala do postieľky, mala som závraty z krčnej chrbtice, nebola som schopná fungovať, točil sa so mnou svet, inak by mi to nevadilo, ale ja sa neviem na kúsku postele upratať, dokonca mi bolo tak zle, že som sa bála malú zobrať na ruky , lebo ma hádzalo do strán ako keby som si niečo dala, V piatok ju dokonca kúpal manžel/ doteraz ju ešte nikdy/ ale ked videl aká som zelená, a musím uznať ,že zvládol na jednotku, my nemáme vo vaničke to lehátko, ja ju zvyknem tak ako v pôrodnici na ruke a ona si pokopká a strašne sa jej to ľúbi, tak som mala aj strach aby sa mu nehodila nejako nešťastne a aby si neublížila, ale v pohode, takže som bola rada.Ondrej išiel k otcovi, dúfam , že nepríde ešte viacej vykapaný ako bol . Zajtra by mal ísť do školy. Inak asi nič nové ani nemám, stále ten istý kolotoč, veď to poznáš.
@seba1 gratulujem k tehotenstvu, určite sa veľmi tešíš

macek28
10. říj 2010

Ahoj holky!Nějak zapomínám přispívat.
@zuzu82 ,pěkně malá přibírá.Jste obě šikulky!
@jojina11 ,jo,jo letí čas,za chvíli máme Vánoce.Já už nakupuji ve velkém.Nesnáším přeplněné obchody a jelikož mám velmi náročné dcery a je nás více,tak už musím s nakupováním blbnout od září.Ke kojení,také jsem kolem 6m musela přejít na UM.
@seba1 ,také gratuluji k těhu a přeji růžové nakupování. 🙂

seba1
11. říj 2010

@jojina11
@macek28 ďakujem za gratulácie 🙂 . S tým ružovým nakupovaním by som si to priala 🙂 .Ja som s vianočnými nákupmi ešte nezačala, ale sa toho úplne hrozím! Zasa toľko peňazí 😖 .
Maťko sa sťažoval, že sa moc necíti dobre, tak neviem, bojím sa, aby nebol chorý 😖. Pripisovala som to skôr nechuti ísť ráno do školy, ale možno naozaj.