3 a více pokračují

daluri
25. kvě 2010

3 a více je od minulého týdne soukromou skupinou, ale ozývají se uživatelky, že by chtěly přidat..Nezlobte se, ale z jistých důvodů nebudeme pouštět nové členy..ale pro ty, které mají více dětí a chtějí si povídat, jsem vytvořila nové téma ..a slibuji za holky, že sem taky nakoukneme 😉

benne
11. zář 2010

@katka888 Ja som mala super oba pôrody, po druhom mi doktor, ešte medzi nohami kym mi sedel 😉 vraví, že o rok dalšie 😀 😀 😀 Ja som šťastná, že sa nám dve podarili, aj že už sú tu 🙂 a že rastú. Neviem, či by som ako ty pol roka po pôrode už chcela druhé, my sme sa rozhodli skoro po dvoch rokoch no a aj sa hned zadarilo 😉 aj som bola prekvapená, ale samozrejme šťastná. Takto pred rokom som si predstavovala, že už nech je další august a už je tu dokonca september. Never tomu, že pri druhom to budeš mať ťažšie, ja som pri prvom chodila aj do školy, aj brigádovala a tehu bolo v pohode, a pri druhom som bola doma so staršou a nebolo to ktoviečo. Ale pôrod ešte kratší, a to mi ho aj vyvolávali 😝 A strašili ma, že ked prve dobre dieťa, tak to druhé bude čert a je ešte lepší ako prvá. (alebo ja som už múdrejšia 😀 a robím menej chýb) @jolinka aj môj muž by chcel každé dva roky jedno, vyzeráte super!

katka888
11. zář 2010

@benne
ja som chcela druhe hned akoby to bolo mozne, ale nakoniec som si riesila este dnp, tak preto "az" po pol roku malej 🙂
asi to clovek v sebe musi mat, to ze sa chce starat o viac deti.

benne
11. zář 2010

@katka888 ved presne tak, u mna to bolo hned možné po 2 rokoch 😀 ja som vždy vravela, že by som chcela toľko detí, koľko budeme schopní uživiť, ale teraz už hovorím toľko, koľko budem môcť v zachovaní môjho a ich zdravia donosiť. 😉

katka888
11. zář 2010

@benne
ano, to zdravie je dolezite.

zuzu82
11. zář 2010

Ahojte, baby. Ospravedlnujem sa, ze som sa neozvala skor, ale bola som v noemocnici a nemala som net.

seba - uz sme 5, aj sKarolinkou, narodila sa sice v 37.tyzdni, ale je v poriadku, tak nas vcera poobede pustili domov.

Takze Karolinka sa narodila v nedelu 5.9.o 9.50 cisarskym rezom.Vazila 3130gr a merala 50 cm. Vcera nas prepustili domov, ale kedze nas tatinko este nieco doraba, tak sme u babus na dedine.Pridavam fotku malickej po narodeni a moznosa mi podari aj nejaky albumcek z porodnice.

jolinka
11. zář 2010

zuzu

krasna babika je \karolinka 🙂

katka888
11. zář 2010

@zuzu82
krasne babetko 🙂 🙂

katecameron
11. zář 2010

katka888 ahojte,
aj keď ešte nemám tri detičky, je to môj veľký sen. / manželov až tak nie /. stretávam s ana fórach, že čoraz viac mamičiek má, alebo čaká tretie bábo. Kedže verím, že sa aj nám pošťastí mať detí viac, rada by som si prečítala, ako to zvládate vy, ktoré už máte viac detičiek ako klasický model dvoch detí. Také tie klasické pokecy, ako to zvládate, aký je medzi nimi rozdiel, či mať bábätká po sebe, či sú dobré a či nie , ako ste to riešili s prácou, ako škôlky, žiarlivosť ....
Včera o 21:14 • 1 dieťa - snaží sa • Odpovedz • Pošli IP



bebebrumik (okres Košice-okolie)
pas užívateľa

Registrovala sa 15. januára 2009 na modrykonik.sk. Pridala 181 príspevkov.

* Timea/27.3.2009 má 1 rok a 5 mesiacov
* Dávid-9.5.2008 má 2 roky a 4 mesiace

bebebrumik ...toto by aj mna zaujimalo, kedže aj my by sme chceli tretie babatko
Včera o 22:06 • 2 deti • Odpovedz

Ďakujeme ti za nahlásenie príspevku.
Nepodarilo sa nahlásiť nám príspevok. Kontaktuj adminov.

dominka11 (okres Nitra)
pas užívateľa

Registrovala sa 21. septembra 2007 na mojasvadba.sk. Na modrykonik.sk pridala 2144 príspevkov a 7 inzerátov.

* Jakubko má 1 rok a 8 mesiacov

dominka11 ahoj katka, aj ja mám zatial iba 1 dieta, ale páčia sa mi rodiny s 3 budem sledovat temu.
Včera o 22:07 • 1 dieťa • Odpovedz

Ďakujeme ti za nahlásenie príspevku.
Nepodarilo sa nahlásiť nám príspevok. Kontaktuj adminov.

benne (26, okres Kežmarok)
pas užívateľa

Registrovala sa 20. augusta 2010 na modrykonik.sk. Pridala 26 príspevkov, 2 albumy a 109 inzerátov.

* Miško má 5 mesiacov a 2 týždne
* Monika má 2 roky a 11 mesiacov

benne hmm, tuším tu bude viac mamičiek, čo by chceli tri, ako tie, čo sa na aj v skutočnosti dajú My máme dve, manžel, ten by chcel o dva roky dalšie. Ja som ten realistickejší prvok v rodine, tak ak tretie, tak až o takých 5-7 rokov, ked sa vyhrabeme z pôžičiek, aspon ako tak, lebo ... ved pozname
Včera o 22:11 • 2 deti • Odpovedz

katecameron
11. zář 2010

katka 888,bebebrumik a vsetky ostatne mamicky ktore planujete mat 3deticky ja som mamickou 3deti s malickym vekovym rozdielom 1.5roka a 2.9roka Pravdaze sa to da zvladnut ked musi clovek zvladne vsetko 3deti su super ale je to straaaaaasne narocne hlavne ak je ten vekovy rozdiel maly ako u mna a este jedna vec ak mate pomoc teraz myslim staru mamu babku atd...odporucam Vam do toho ist ale v opacnom pripade ak mate byt na deti same tak uz nikdy viac deti s malickym vekovym rozdielom ja som na deti sama ale ked ja ochoriem mam neskutocny problem ist po doktoroch s 3detmi sa vlacit autobusom to je drina poviem vam keby som mohla vratit cas urcite by som chcela 3deti ale uz s vacsim vekovym rozostupom povedzme 4-5rokov 🙂

dari
11. zář 2010

@katecameron ...nestras ma 😀

seba1
11. zář 2010

@zuzu82 blahozelam, aj som si myslela, že možno už máte bábo 🙂 Ako to zvládali Paťko a Dominik bez maminy, keď si bola v pôrodnici? Po dvoch chlapcoch je to asi trochu nezvyk, mať v rukách dievčatko a to vlastné 🙂 .

katka888
11. zář 2010

@katecameron
diky za skusenost 🙂
ja ak by som mala prve niekedy 25 tak si mozno dam vacsi rozdiel 🙂
my mame to stastie / a dufam, ze co najdlhsie / ze mame babky a dedkov, tak sme fakt za to vdacni.
ale asi kym ukecam manzela na tretie, tak po druhom pojdem aspon na rok dva do prace 🙂

jolinka
11. zář 2010

katecameron... ja sa vlacim po autobusoch s troma denne, skolku sme zohnali az 8 zastavok od bydliska 😕

mam taky zlepsovak, maleho davam turistickeho nosica, nastastie je z tych drobnejsich, a tak mam obe ruky volne pri nastupovani do busu, a ked ma ludia vidia s 3 detmi, hned mi uvolnuju miesto, s tym som nikdy nemala problem, prinajhorsom som slusne poprosila o pomoc a zatial nikto neodmietol

Inak maly takmer nebol v kociari mozno prve mesiace aj to som to striedala s babyvakom. Do 17 mesiacoch som ho nosila a chvilu chodil [vsak aj aj naucil po svojich velmi skoro} , potom uz len odrazadlo a len v autobuse ho mam v batohu hlavne aby mi nebehal po buse a mala som volne ruky. Normalne to vyzeralo cele prazdniny tak, ze 3 deti na kolesach predo mnou [odrazadlo plus 2 kolobezky] a ja v miernom pokluse za nimi. V nosici taska s nakupom a v pripade potreby som tam dala maleho. Vyhoda je, ze nemam kedy pribrat 😉

katka888
11. zář 2010

@jolinka
áno, tá výhoda je super, kondička a tak xixi.....

shiona
11. zář 2010

ahojte, ja sice este deti nemam ale obdivujem vsetky mamicky ktore maju 3a viac deti🙂 a tajne dufam ze ak budem mat staleho partnera pevne rodinne zazemie tak sa aj budem moct tesit minimalne z troch deticiek🙂

katecameron
11. zář 2010

@dari neboj nestrasim to je kruta realita 🙂

katecameron
11. zář 2010

@katka888 ja som mala prve v 24 ked mate babky tak je to super treba si to vazit.no inak aj my mame stare matky lenze oni nemaju zaujem a to ma teda mrzi.mohli by byt stastny ze maju take vnucata ale oni nie oni sa asi hanbia mne svokra povedala ked som sa vydavala ze nemam mat viac ako 1dieta takze asi tak a to vtedy som planovala 4 .Je to inak neprijemne ked sa clovek tesi na babo a stara mama vam povie a naco ti bude to iba nezodpovedny maju tolko deti.Ja uz som si svoje odzila co sa tohto tyka.

katecameron
11. zář 2010

@jolinka tak to je drina vlacit sa po autobusoch my nastastie len ojedinele.a este by ma zaujimalo ako su deti natom po zdravotnej stranke.Lebo moje su v kuse chore jedno od druheho sa neustale nakazia a je to bludny kruh.Cele mesiace len po doktoroch behame.Za tyzden aj 50eur dame velakrat len na lieky.Toto je asi nevyhoda mat viac deti co sa chorob tyka lebo oni si to medzi sebou prenasaju a neda sa tie dalsie uchranit ked jedno ochorie.
Na druhej strane si zas neskutocne pomahaju a zastanu sa jeden druheho aj vonku pred cudzimi detmi.Moja dcera stale ochranuje bracekov .A verim ze raz budu aj oni ju ochranovat.Dala by za nich aj zivot.Aj ked syn urobi skazu ona je taka dobra ze to vezme na seba len aby otecko braceka nezbil radsej sa necha zbit ona.toto je na tych detoch krasne ze si dokazu kryt chrbat Je super mat viac deti.Ja stale tvrdim ze 2 je malo aj ked je tazka doba ani nam sa nezije lahko vo financiach nam vela pomozu moji rodicia keby som nemala ich tak neviem neviem.som im zato vdacna.

katka888
11. zář 2010

@katecameron
joj, to mi je luto ☹
my to mame fakt super, aj to je jeden z dovodov, preco si vobec dovolim snivat o 3-4 detoch.

jolinka
11. zář 2010

katecameron

no moji su nastastie celkom zdravi , este ani jedno nebralo ATB, teda prostredna raz dostala na zapal priedusiek, ale mala silnu alergicku reakciu na penicilin, tak jej uz ine nepredpisali a dostala sa z toho aj bez atb.
Mame ale v zime dost casto laryngitidy, nastastie v coraz slabsom prevedeni, a to preberaju retazovo 😒

nam stari rodicia velmi nefunguju, to by bolo na veeelmi dlhu a trpku debatu 😖 A tak som s detmi prevazne sama, manzel po robote na stavbu, lebo staviame domcek, tak vidi deti hlavne nedelu, este ze ich rano vozi do skolky.

Katecameron , To je super aku mas doma zlatu partiu a ze sa zastanu navzajom. Kym som mala len starsie dievcata, ony vychadzali dobre, nebili sa, starsia mala malu velmi rada. Ale maly je bitkar, prostrednu dcerku provokuje, ona mu vracia, furt krik a plac. Zaujimave, ze starsej zle nerobi, v tej sa vidi.

macek28
11. zář 2010

Pěknou sobotu všem!Co začal nový školní rok,tak moc nestíhám.
@zuzu82 ,gratulka k miminku.Také mám nejstarší dceru nedělnátko.Jak stíháš?Já byla skoro celé šestinedělí pořád doma a celý den v pyžamu.
@katecameron ,také mám pořád nemocné dcery.Skoro každý měsíc je některá i hospitalizována.A kolik dám za měsíc za léky raděj nebudu ani psát.Bud ráda,že Ti pomáhají rodiče.Já se musím spoléhat sama na sebe.Babičky nefungují a do finále si chodí půjčovat ony k nám.Bud opravdu vděčná,že jsou tak hodní.
@jolinka ,jsme na tom stejně.Také jsem pořád s dětmi sama.Někdy bych třeba fakt potřebovala hlídání třeba jen na hodku,ale raděj se neprosím.Nechci poslouchat kecy,proč tolik dětí...atd?Jsou dny,kdy opravdu padám na hubu,ale jsem štastná,že je mám!

zuzu82
12. zář 2010

Krasnu nedelu vsetkym!
Dakujeme za gratulacie, mala je zlatucka, zatial nenapodobnuje svojich starsich bracekov, co sa tyka spanku (este si pekne pospinka, napapasa, popozera a spinka). Uvidime, dokedy nam to tak vydrzi.

Macek - ako stiham, to sa ma budes moct spytat o par dni, teraz sme u mamky na dedine, lebo manzel vymiena v obyvacke plavajucu podlahu (kedze sa nam par dni pred porodom vydula a s detmi sa robit neda, tak to robi teraz). Ale dufam, ze to nejako stihat budem, podobne ako ked sa narodil Patko, len si treba najst nejaky system. Uvidime. Inak tiey som s detmi vacsinou sama, moja mamka k nam cez tyzden chodit nemoze, lebo nebyva v meste a je aj zamestnana v mieste bydliska, ked to dovolia pracovne povinnosti mojej sestre, tak pribehne (inak ona ich ma ako svoje vlastne a aj deti ju maju strasne radi) a velmi sa snazi pomahat manzel (aj v domacnosti, aj s detmi - ked treba, pozehli, pozmyva, a deti kupe kazdy vecer uz viac ako rok a pol.- to som bola este tehotna s Patkom, ked zacal sam kupat Patka, aj dovtedy sa zapajal do kupania, bol pri kupani, pomahal, ale bola som pri nom a teraz je to jeho uloha.
Tiez je dost vytazeny,lebo popri svojej praci si musel najst brogadu, aby sme nejako vysli s financiami, takze v podstate 2 tyzdne v mesiaci ma toho podstatneviac, aj do vecera, vtedy mu nerada pridavam este ine povinnosti, ale kupanie, to si nikdy nenecha vziat,iba vynimocne sa stalo, ze som deturence okupala ja(aj to bolo asi iba 2-3x). Takze mozem povedat, ze v nom mam velku pomoc, aj ked to niekedytak nemusi vyzerat. A samozrejme v sestre a mamke a starkej, ked prideme na vikend ku nim na dedinu, lebo predsa len si clovek oddychne.Deturence sa okamzite nalepia na mamku, starku a pobehuju za nimi, alebo sa hraju, obdivuju hospodarstvo a pre mna je uz len to pomoc, ked nemusim na nich na chvilocku striehnut. Aj ked teraz by ma tu chceli mat aspon do konca mesiaca, ale ja sa uz tesim domov, predpokladam, ze v stredu by sme mohli ist domov, v stvrtok vybrat stehy a v piatok by sme prisli uz klasicky na vikend.

Macek a ako sa ma Petka, uz je to lepsie a je doma?

Ked som si prechadzala diskusiu, videla som, ze rozoberate choroby, cestovanie s viacerymi detmi. My nebyvame casto chori, hoci teraz sme trosku zasopleni, ale to je len bezne nachladnutie. A co sa tyka cestovania, mame auto, ale rada s nimi cestujem aj MHD. Ked sa narodil Domik, tak sme auto nemali, tak som s nim strasne vela cestovala MHD a jemu sa to pacilo a paci doteraz. Potom sme kupili auto a Patko uz nepoznal cestovanie v MHD od utleho detsva, ja som tiez zo zaciatku mala strach, ako cestovat s dvoma malickymi detmi autobusom, ale na jar, v lete, som si nasla system aj na cestovanie s dvoma detmi v MHD a tak aj on uz pozna tento sposob prepravy a tiez sa mu to pacilo. Jedinou nevyhodou je, ak nepride nizkopodlazny autobus... A teraz budeme spociatku cestovat autom, neviem, ako by som zvladla cestovanie s troma malickymi detmi autobusom, ale ked pojdem s manzelom alebo so sestrou, tak v tom nevidim problem. Ale aj tak predpokladam, ze na jar, v lete zase rozbehneme autobusovu turistiku aj sami 🙂.

zuzu82
12. zář 2010

Seba - chlapci moj pobyt v nemocnici zvladli dobre. Boli trosku s tatikom, potom u babky a vlastneeste aj teraz sme este trosku u babky. Karolinka sa im hned zapacila, Dominik hned ako sme prisli, nahodil krasny velikansky usmev a minimalne tristvrt hodinu ju bozkaval a hladkal. Na druhy den rano jej hned po zobudeni doniesol oblubeny autobus, aby sa s nim hrala. A Patko je este malicky, ale aj on vnima jej pritomnost, vcera ju prisiel pohladkat, chodi ju pozerat ale viac ho teraz zaujima jeho pohybova aktivita.

katecameron
12. zář 2010

@macek28 no s tou pomocou ja myslim hlavne financne moji rodicia byvaju strasne daleko od nas takze nemozu ku nam chodit casto ale ked pridu nakupia mi a otec mi vela krat aj peniaze dava co je fakt super lebo ja som na neplatenej predlzenej materskej a penazi mame malo inak som na deti viacmenej sama manzel nezvykne byvat casto doma a ked je doma on sa detom nevenuje ☹

staninka77
12. zář 2010

Ahojky děvčata.
@zuzu82-Gratuluji k malé princezně Karolínce.
Hned bych takovou chtěla doma mít.
Přeji strašně moc štěstítka. 🙂 😉 😉 😉
Dneska je tu krásné počasí malej se vyspinká a vyrazíme ven někam z klukama.
Zítra jedem do Brna. 😉

zuzu82
12. zář 2010

Stani - dakujem.
Precitam si vas teraz asi az v stvrtok, pretoze Gabca (moja sestra)odchadza za par minut do mesta, doprace, notebook berie so sebou a tym padom nebudem mat pristup na net. A kedze ma v stredu skolenie, domov nepride.
Prajem vsetkym krasny tyzden.

seba1
12. zář 2010

@zuzu82 tak prajem rýchlu aklimatizáciu na novú situáciu a hlavne veľa zdravia! Mne to trvalo kým som si vytvorila systém a ukľudnila samu seba, že to zvládam, neviem, či to je tak u každého. Uvidím, aké to je pri treťom dieťatku, snáď to uľahčí prax a aj to, že ja napr.mám už staršie deti, ako ty, ty máš tú prax zasa "čerstvejšiu", ja budem niektoré veci "loviť" v pamäti 🙂.

jojina11
13. zář 2010

@zuzu82 pripájam sa ku gratulácii, tak už to máš za sebou, maličkej veľa zdravia, nech Vám rodičom robí len radosť,
ja som mala tiež prvých dvoch chalanov tak rýchlo po sebe, Ondreja potom o kúsok neskôr
Inak dievčatá, my už asi tri dni papkáme ryžovú kašu raz denne, zatiaľ chutí

jojina11
15. zář 2010

ahojte všetky vás zdravím, chodím sem už pomenej,lebo, malá cez deň veľmi málo spinká a večer bojujeme so spánkom, nie a nie uspať. Inak ako som možno písala, pridala som k papaniu kašu a malej celkom chutí za 6 dní pekne pribrala 400 g, ak si pozriete posledné pridané fotky, tam je to celkom pekne vidno.Dnes som ju vážila pred kúpaním 5560g. Neuveriteľné. Zajtra nás čaká kontrola nožičiek, takže ráno vyrážame do Nitry, hádam bude pekné počasie a bude sa dať trošku pobehať aj po meste po obchodoch, No ale to sa ešte uvidí,

zuzu82
16. zář 2010

Krasny dnik vsetkym! My sme este stale u mamky na dedine, ale mam uz pri sebe notebook, tak vas mozem pozdravit. Tu je uprsane pocasie, tak sa hrame v izbe.

Joji, dakujem za gratulaciu. Dufam, ze ti vyjde pocasie a nebude aspon prsat, ked uz idete na kontrolu. ale mozno, ze v Nitre neprsi. Inak, Vladka je zlatucka. Je dobre, ze jej chuti kasicka. A preco si sa rozhodla ju uz prikrmovat? a co sa spanku tyka, tak z toho si nic nerob. Ja mam doma novorodenca a uz poobede velmi malicko spime (dokaze vydrzat hore 4-5 hod.), tak uz len cakam, kedy nas prejde aj doobednajsi spanok. A viem, ze to pravdepodobne bude na buduci tyzden, ked uz budeme doma 🙂 (z vlastnych skusenosti s chlapcami, ale kto vie, mozno, ze malicka si este trosku pospi. Uvidime.)

Skolopovinne a skolkarske mamicky, uz ste sa zabehli do skolskeho rytmu?