3 a více pokračují

daluri
25. kvě 2010

3 a více je od minulého týdne soukromou skupinou, ale ozývají se uživatelky, že by chtěly přidat..Nezlobte se, ale z jistých důvodů nebudeme pouštět nové členy..ale pro ty, které mají více dětí a chtějí si povídat, jsem vytvořila nové téma ..a slibuji za holky, že sem taky nakoukneme 😉

maminuska
25. srp 2011

@lucia20 minule som dovarila, napapkali sa a ja som išla uspat malu . Vravím detom , uprate linku a môj synátor zadrel že :
No to je dobré tak ty si tu narobíš bordel a my ako takí sluhovia aby sme upratovali 😀.
Ale mu to nepomohlo .

lucia20
25. srp 2011

@maminuska sak to, ze to su uz take pubertalne odvrkovacky.... boze a mna to caka.... dufam, ze dovtedy dospejem, dozrejem a hlavne budem trpezlivejsia. 😀 😀 😀 😀

vy nemate vinnika a zakladatela hadky a my zase ked sa ich spytam- tak ukazuju jedna na druhu. u nas vecne nikto nic nespravil, len je tonaraz rozhadzane a rozbite....

ale tosu take mile starosti. raz na to budeme krasne spominat. ja uz sa na tom smejem aj teraz, ale nie v danej chvili. 😀 😀 😀 😀

pitik
26. srp 2011

dievcata, peknu debatku ste tu rozprudili 🙂 . Som sa zabavila 🙂 . A teda tiez sa desim, co nas caka, Veronika je dost vybusna, myslim, ze puberta bude tazka, uz teraz viem odvravat,Sebik je zase nervak, ale inak salamista, co sa tyka nejakeho kriku a trestov, to na Veroniku viac zaberie. Ta sice potrieska dvermi, ale ide sa vyrevat do izby a potom pride uz kludna. Sebik sa mi smeje do tvare a ked som capla, tiez som pocula, ze aj tak nebolelo, do izby sa ukludnit nehrozi...No a samozrejme tiez sa vyhovaraju jeden na druheho a navzajom sa vychovavaju 🙂 Som zvedava, kedy zistia, ze sa mozu zacat vyhovarat na Tea 🙂
My mame tiez zatepleny dom, ale tu na juhu hrozne pecie, dole sa este da, ale pod strechou je to strasne vyhriate a spalnu a detske mame tam.

pitik
26. srp 2011

@lucia20 ake auto idete kupovat? Lebo my sa tiez chystame po novom roku, kedy dobehne lizing na druhe auto, ze ho vymenime rozmyslame na alhambrou, alebo ford galaxy

lucia20
26. srp 2011

@pitik my sme prave v stadiu rozhodovania, ale asi volkswagen turan.

maminuska
26. srp 2011

@lucia20 toto auto maju obchodníci vo firme môjho manžela, je to pekné autíčko ale mne sa zdá že má tročka malý kufor.
My sme sa rohodli pre Opel Zafira, je tiež sedemmiestne a zdalo sa mi že má väčší kufor ako touran , ale vieš ako ja ako žena, orientácia ako sliepka a odhad hlbka, dlžka no katastrofa.
Teraz mám Volvo , perfektné auto , bezpečné ale žere ako prasa, ako som napísala asi aj trávu okolo cesty, okrem toho ja mám benzinák. A neskutočne drahé opravy, aj ročné prehliadky a servis.
Tak zas som sudna pri troch detoch a viem aj inam efektívne pchať peniaze ako do auta.

lucia20
26. srp 2011

@maminuska no ved hej. idem pozriet ten opel zafira.

mataharyy
26. srp 2011

Je se tu bavíte o autech, mě nadchl vw caddy, ale s ohledem na to že řidičák si budu dělat až kdo ví kdy, tak zatím můžu jen snít, třeba ho pak i stáhnou na ceně 😎

lucia20
26. srp 2011

@maminuska pozerala som ho a mne pride velmi podobne a ten kufor priam rovnaky. 😀 😀 😀 ale to su fotky. na zivo by to chcelo vidiet.

lucia20
26. srp 2011

@mataharyy my sme nad takymto na tento styl uvazovali nad renault kangoo. to auto priam milujem, ale ked si mozem vybrat, tak radsej nieco na styl toho turana, aj ked mojim velkym snom je mercedes vito, ale neviem, ci sa tam niekedy dopracujeme. 😀 😀 😀

kvietocek7
26. srp 2011

@salonka9 a chlapci sa narodili v termine alebo sa im ani nechcelo? hlavne treti?

maminuska
26. srp 2011

@lucia20 no ved ano, zas ma netreba brat vážne lebo fakt moje odhady su niekedy katastrofálne 😀

mataharyy
26. srp 2011

@lucia20 Tak u nás to hlavně padá na tom řidičáku, ani jeden ho nemáme a pak záleží na situaci, já chci děti ještě dvě, manžel jedno, takže otazné či koukat po vícemístném autě, nebo ne... Ale asi bych ho i tak chtěla. Taky jsem koukala na peugeot 806 osmi místnej... Jenže tak jak tak, nebudeme kupovat nějaké nové a drajé auto, když se budu učit více méně řídit, takže můj hlas je v konečném důsledku pro tank 😀

maminuska
26. srp 2011

@lucia20 merceds vito je super auto , pokiaľ tvoj manžel zarába min 4 EUR mesačne, veľmi nákladné.
Celkovo autá typu ako Mercedes., Volvo su veľmi pekné, elegantné a bezpečné autá , ale .... aj nesmierne drahé a to ako nákupná cena tak aj samotná údržba.
Len výmena olejového filtra u takejto kategorie stojí 80 tis CZ, viem to z vlastnej skusenosti , servisná prehlaidka môjho volva sa pohybuje od 15 - 20 tis CZ , teraz mi praskli hadičky - t.j 4 malé gumičky - celkom s prácou 300 EUR, spotreba v zime 11 l benzínu pri automatickom riadení a to sa už ani pomaly ručné u týchto kategorii nevyrába.
A to nehovorím o tom že existuju určité skupiny ludí , ktorý nemôžu pretrpieť aký si ty buržuj ťažký tak ti ho obojstranne kľučom poškrábu , ukradnu stierač ( 150 EUR ) a tak.
Ono sa síce prezentuje akože z autá vylezú rodina s 3 alebo 4 deťmi, ale realita je niekde inde, tieto autá využívaju skôr bohatšie športové kluby alebo firmy ako firemné.
My sme sa pre opla rozhodli preto lebo nie je na SR častý a moc ho nekradnu.

maminuska
26. srp 2011

@mataharyy pri detoch je super aby aspon jeden z vás mal vodičák

mataharyy
26. srp 2011

@maminuska to každopádně, zvlášť když bydlíme v dokonalém zapadákově... a autobus tu jezdí v utorok a v maji 🙄

lucia20
26. srp 2011

@maminuska ono je to ozaj lepsie vidiet na zivo. ja som muzovi nadiktovala posiadavky a on podla toho hlada auto. 😀 ale turan vyhrava lebo ma vzadu tv. 😀 😀 😀

@mataharyy my sme mali uz ale pat starsich aut, ja kupovat nove nechcem. pretoze to su zbytocne vyhodene prachy, takze take 3 rocne bude ok. ja uz mam vodicak sedem rokov, najazdenych mnooooozstvo km, dokonca viac ako by som chcela. ja uz soferovanie moc nemusim radsej sa vyvazam. 😀 😀 😀
kolko mate vlastne teraz aktualne deti??? my mame tri ale kedze auto chceme kupovat tak aby vydrzalo na najblizsich 10 rokov, tak uz nech sa tam vlezie aj to stvrte. 😀 😀

@maminuska to je tiez dovod preco nechcem nove auto, keby mi ho ktosi slohol alebo obskiabal, tak by ma vystrelo. keby muiz nerobil v servise, tak nevieme ktore auto je kazive a ktore nie. podla toho muz vybera. on sa v tom vyzna, jedna z poziadaviek bola mala spotreba a lacne suciastky. vravim,ze pokial nebudeme mat na opravu draheho, tak si drahe auto nemozeme dovolit.

lucia20
26. srp 2011

@mataharyy aj my tak byvame, ale ku nam dokonca autobus vobec nechodi. takze ja vodicak musim mat.

mataharyy
26. srp 2011

@lucia20 aktuálně dvě, ale třetí bude do dvou let (snad) no a čtvrté... 😀 taky budem kupovat takové aut aby už nějakej pátek vydrželo, ale rozhodně ne nějaké nové, za jedno máme stále kam pchát peníze a za druhé to auto na ceně neporoste, takže je to "utopená" investice, tak nemusí být milionová, ale to caddy... 😵 😀 Jo tak to je jasný, to by jsi vez řidičáku byla v háji 😒

maminuska
26. srp 2011

@lucia20 v tomto ta obdivujem ale v konečnom dôsledku by takýto štýl bývania vyhovoval asi aj mne, ja som síce tvor spoločenský ale odtiaľ potiaľ , nákupné centrá ma desia, všetko tam na mňa padá o chvíľu som z toho tepla v zime tam nervozna, v lete mi zas prekáža to množstvo ludí a a ich pot - fuj . Okrem toho chovám dva krásne výstavné psy a tým by bolo určite lepšie na zahrade , alebo cez den niekde vonku , pre prácu potrebujem kľud, je dost náročná no a deti by si zvykli.
Ako riešiš nákupy , kamarátky dcéram a vôbec nejakých priateĺov tam na okolí ? Vravela si že vozíš deti do škôlky, je tam priamo alebo niekde dalej ?
Ja chcem stejnak neskôr z mesta vypadnuť, nájsť si niekde starší dom s obrovským pozemkom a dopriať si kľud.

maminuska
26. srp 2011

@mataharyy
@maminuska
@maminuska ešte jedna vec, nebojíte sa tam keď ste sami ? Máte nejakých strážnych psov?
Mne po týždni príde dnes domov manžel, a veru včera som zaspala pri telke, okno otvorené balkonové dokorán a zobudila som sa na to že mi niekto pišká pod onom a ešte si aj pospevuje - bývam na prízemí, psov som doma nemala , boli s manželom .
Inak tým že mám psy tak sa cítim relatívne bezpečne, Akika ( anglický buldog je relatívne ostrá ) velmi dobre stráži. tá druhá tak tu by mohol zlodej ukradnut, ona by sa dala, to je také motovidlo 🙂

mataharyy
26. srp 2011

@maminuska Není čeho se bát, zas až takovej zapadákov to není, teda oproti praze ano, ale jinak je to v pohodě, navíc máme dvojdům a sousedi jsou stále doma, tak kdybych se dlouho neukazovala budou zjišťovat zda žiju 😀
@lucia20 a ty bydlíš někde na samotě? 😕

maminuska
26. srp 2011

Tak som nesmierne rada že je večer a pomaly ustupuju tie horučavy, ja som totál odpísaná z nich neznášam to , nemôžem spávať a ani pracovať.
Tak a teraz môžem ist vydrhnut kupelnu 😀

berule
26. srp 2011

Ahojky, můžu se k Vám přidat? Už máme taky 3 dětičky a tak je nás plný barák a to manžel začal přemýšlet, že by chtěl ještě jednoho piškulína 😀

jakelina
26. srp 2011

@berule jasně přidej se, čím víc tím líp 😉

berule
26. srp 2011

@jakelina jé,ty máš 4 děti, dá se to zvládnout? No já jsem teda taky ze 4 dětí, ale byla jsem poslední a byl mezi náma 8 letý rozdíl, takže jsem byla skoro jedináček 🙂

maminuska
26. srp 2011

@berule ahoj vítam ta medzi nami 🙂 , aj my rozmýšľame nad štvrtým

jakelina
26. srp 2011

@berule jasně že dá. Mám taky velké rozestupy, tak mám desetiletého a ročního jedináčka a dva staré kozly v pubertě.

berule
26. srp 2011

@maminuska my chceme tak počkat 2-3 roky, nevím jestli bych zvládla mít věkový rozdíl mezi 3.a 4. prcek třeba jeden rok.

maminuska
26. srp 2011

@berule no ja by som chcela aby sa nám to narodila na budúci rok , už nemám 20