3 a více pokračují

daluri
25. kvě 2010

3 a více je od minulého týdne soukromou skupinou, ale ozývají se uživatelky, že by chtěly přidat..Nezlobte se, ale z jistých důvodů nebudeme pouštět nové členy..ale pro ty, které mají více dětí a chtějí si povídat, jsem vytvořila nové téma ..a slibuji za holky, že sem taky nakoukneme 😉

jojina11
21. srp 2010

@adulikka tak teda vitaj, všetky sme teraz rozlietame ale to sa spraví, máš krásne deti.,gratulujem

adulikka
21. srp 2010

jojina dík za privítanie .u nás akurát je angína ,syn Mirko ,leží tu v obývačke na gauči a kuk rozprávky ,mladší Adriánko ráno vstával o 5 hod ráno ,tak už od 10 hod spí ,polievka sa dovára a od včera máme kurací perkelt ,tak mám čas 🙂

gebula
21. srp 2010

@adulikka ahoj,ako prijali najmenšieho člena dvaja starší? predpokladam,že dcerka je aj rada ved už je slečna 🙂

adulikka
21. srp 2010

Miška ,že zas chlapec 😖

Mirko mal vtedy len 1 a pol roka ,tak len kukal a hladkal ,ale vôbec nežiarlil čomu som bola veľmi rada .

zuzu82
21. srp 2010

Krasny dnik prajem. Deturence spinkaju, sme u babus na dedine, internet funguje, tak som sem narychlo zavitala, ze vas pozdravim. Vidim, ze sa prihlasili nejake nove mamicky - gebula a adulikka vitajte, aspon nas bude trosku viac a mozno aj trosku viac popiseme (hoci pri tych vsetkych nasich deturencoch nie je akosi cas, ako by sme si niekedy predstavovali, ale aj tak by som nikdy nemenila 🙂 ).
Adulikka aj nas Dominik prijal svojho braceka v pohode, tiez som sa bala, ci nebude ziarlit, ale on ho od prvej chvile zboznuje a maly takisto. Jasne, ze boli chvile, ked uz bol starsi a zacinal mu brat hracky, ze mu ich bral z ruky, cim Patka rozplakal, ale to mohol byt aj dosledok toho, ze ked bol Patko este malicky, tak mu nosil auticka a my sme mu hovorili, ze sa s nimi este nemoze hrat, lebo su pre neho velmi malicke. Teraz mu da aj svoje hracky, niekedy mu neda nieco, co ma velmi oblubene, vedia sa spolu aj trosku pohrat (co je u rocneho dietata dost zaujimave, ale chape spolocnu hru s Domkom), samozrejme, ze sa nevedia spolu hrat este hodiny, kazdy sa hra aj samostatne, predsa len kazdy z nich ma este inu pozornost. Ale je krasne sledovat, ze sa maju radi a hlavne, ked vidim, ako mladsi Patko s obdivom pozoruje svojho starsieho braceka a snazi sa ho napodobnovat a co vsetko si uz teraz dokazu vymysliet a spolu sa na tom smiat.Dufam, ze to takto bude aj pri tretom dietatku a ze nas nejaka extremna ziarlivost obide aj v tomto pripade (co si myslim, ze by mala, pretoze Domko je na svoj vek dost rozumny a Patko bude este malicky - rok a mesiac, aby bral prichod noveho cloviecika ako nieco, co by ho nejako obmedzovalo).

zuzu82
21. srp 2010

Ozaj, adulikka, nech sa Mirko cim skor uzdravi.

jojina11
21. srp 2010

@adulikka MIrkovi skoré uzdravenie, dnes sa mi nejako nechce písať,, možno zajtra, všetkým dobrú noc

macek28
21. srp 2010

Ahoj holky!Také vítám nové maminy mezi námi!
@zuzu82 ,ještě jsi 2 v 1?Moc Ti přeji rychlý a bezbolestný porod.
@adulikka ,bud ráda,že Mirko nežárlil.Lili měla také 1,5r když se Šarlotka narodila.Žárlila šíleně a trvá to dodnes.Už jsem z toho neštastná.Denně si říkám snad ji to už přejde,že musím vydržet!

jojina11
22. srp 2010

@macek28 ahoj ako sa má Peťka, už je jej lepšie?

adulikka
22. srp 2010

ahojte ďakujem za starosť o Mirka zuzu82 ,jojina11...už mu je lepšie ,už vymýšľa ,ale von ešte nejdeme ,zajtra ku dr na kontrolu

macek28 ďakujem za privítanie

odpočívame pri telke ,deti mladšie spinkajú ,

ivka1603
22. srp 2010

Ahojte maminky, môžem sa k vám pridať? Mám tri deti - Táničku, Katku a najmenšieho Rastíka 🙂

adulikka
22. srp 2010

ahoj ivka 1603 ja som sa včera len pridala ,tak som tu tiež ešte nová ,tak ťa ja pozývam ,keď som na teba akurát natrafila...ako máš detičky v rokoch párnych...to ste tak plánovali po dvoch rokoch ,alebo sa tak podarilo ?

adulikka
22. srp 2010

jáj to je tam 4 mesiace ..ja ,že roky... 😀

ivka1603
22. srp 2010

ahoj adulikka....okrem prvej dcérky a trošku aj druhej sme moc neplánovali, rýchlo sa nám zadarilo 🙂))
Pozerám, že máš pekný rozdiel 10rokov medzi Miškou a Mirkom...

adulikka
22. srp 2010

tak Rastík bude rozmaznávaní dievčatkami-sestričkami
Miška má kopec kamarátiek ,tak Mirko len vykrikuje po nich ,keď idem von ,keď ich pozná 😀 ,tak už teraz sa okolo mojich chlapcov krútia dievčatá 😉

ivka1603
22. srp 2010

Rastíka rozmaznáva celá rodina 🙂.......ideme konečne obedovať.....pa,pa

jojina11
23. srp 2010

@ivka1603 vítam Ťa, tu , to je fajn, že sa sem pridáva čím ďalej viacej mamičiek
včera som chcela sem napísať, ale nejako blbol net, tak sa mi nedalo
Prežili sme peknú nedeľu, boli sme na prechádzke v lese, bolo super a ten vzduch, na nezaplatenie. tieto naše hory sú poprepletané turistickými cestami, dá sa tam prejsť aj s kočíkom ,takže super 🙂 🙂 Vladka si pospala, síce len hodinku, ale aj to je niečo, nejaká mi býva teraz mrzutá , neviem, čo sa deje, keď sme včera boli u svokrovcov, veľmi mi tam plačkala. Neviem čo sa deje, ale bol to taký boľavý plač, nemohla som ju vôbec utíšiť, bola celá spotená,ručičky si pchá do pusinky tak neviem, či ju už aj ďasienka neomínajú, veď uvidíme.Večer som okúpala a aj tak sa neskludnila , manžel ju nakoniec uspal na rukách,ale prespala mi celú noc až do rána do 5,45. Super.Ondrej sa mi vrátil od otca,hádam mu tam bolo dobre, nevravel nič. Tento týždeň ma všeličo čaká, suseda mi priniesla večer, tak uvidím, a chcela by som ešte aspoň pár pohárov sliviek, ale to závisí od toho , ako bude poslúchať Vladka. Vo štvrtok musím ísť s mojou mamou ku geriatričke, dúfam, že bude robiť, ešteže má manžel dovolenku, tak to využijem. Zatiaľ sa majte , ak bude čas prídem pozrieť, čo sa tu deje, všetkým pekný deň 🙂 😉

ivka1603
23. srp 2010

@jojina11
Ahoj jojina.....ďakujem za privítanie 🙂
My sme boli v sobotu poobede na výlete v Smrdákoch....sú tam kúpele, na kožné choroby a samá vajcová voda, tá aróma ☹ ach jaaaj... a majú nádherný park, samé stromy.....Rastík poslúchal, vonku sa pekne napapal aj prebalil a smial sa jedna radosť, no páčilo sa mu vonku.....v nedeľu som mu začala dávať mrkvičku pekne na lyžičke a spapal všetko, aj dnes, čo som mu nachystala a zalial to mliekom 🙂))
Aj ja vám prajem pekný deň....

adulikka
23. srp 2010

ahojte my sme dnes mali zlý deň ☹
chlapci sa hrali s loptou detskej izbe ,tak kopli do obrazu...sú na ňom nalepené puzzle ,tak bez skla..a Adriánkovi rovno na hlavičku ,najprv pribehol Mirko s plačom a potom bežala s manželom kuknúť čo sa robí ,tak ADriánko bol zaliatí krvou...bežali na nemocnicu...tam mu to zašili...aj som s ním spala cez obed...no ja som ležala vedľa neho či sa mu niečo nezhorší...ako napr: vracanie...a von tak krásne a my sme sedeli radšej doma....ešte teraz mám zmiešané pocity strachu...asi by som si mala poplakať ...možno sa mi uľaví....

ivka1603
24. srp 2010

@adulikka
to je mi ľúto, čo sa malému stalo ☹ Dúfam, že bude v poriadku....držím palce, aby už dnes znova behal ako predtým 🙂
Predstav si, čo ma túto noc prekvapilo: Rastík sa napapal podvečer o 17:30, potom sme išli von na prechádzku a vrátila som sa s ním domov na ďalšie kŕmenie o 20:30....na môj veľký údiv malý zostal aj doma spinkať v kočíku a čakala som, kedy sa sám zobudí na hlad, ale on nič :-O len spal a spal až do rána do 5hod., dala som mu trocha čaju a ešte vydržal do 6:00, kým dostal raňajšie mliečko, to sfúkol ako malinu 🙂 a hneď zaspal znova a spí ešte stále........takže vydržal skoro 12 hodín bez mlieka!!! tak to bol malý zázrak🙂))
Prajem všetkým maminkám krásne utorkové ránko

jojina11
24. srp 2010

@adulikka to sa stáva, neboj, uzdraví sa a po rokoch budeš len spomínať, akí boli šikovníci , keď boli malí. so stredným synom Samkom som stále behala po chirurgiach, pretože, on bol všade a vždy sa mu niečo podarilo si zadovážiť hlavne na tvári, Prajem skoré uzdravenie. Tento môj chrúst spáva tak po pol hodke, už ju počujem ako poplačkáva, tým svojím štýlom. Musím ísť, Všetkým pekný deň

adulikka
24. srp 2010

ahojte dievčatá ďakujem ,už je mu lepšie ,už zas vymýšľajú...akurát Miška šla snimi trochu von.Poobede ideme ku kaderníčke dcéru ostrihať .Má dlhé vlasy ,doteraz som jej ich ja strihávala ,ale je už veľká slečna ,nech jej to kaderníčka nejako ostrihá...ona je zlatá...ukážem na obrázok a podľa toho ma ostrihá...

jojina11hej Adriánka priťahujú pády na zem a hlavne na hlavičku ,máme fotky len s modrinami...veru aj pošlem ak sa bude dať jednu ,kde nemá modrinu 🙂 no dalo sa mi to

tá druhá je Mirko

tá tretia je Miška

jojina11
24. srp 2010

@adulikka chlapci sú podarení a Miška, to je už naozaj slečna

zuzu82
25. srp 2010

Krasny den, prajem mamulky! Dlhsie som tu nebola, odisiel nam PC, tak teraz mame setrin, kym nekupime novy. Akosi sa na nas vsetko teraz lepi - minuly tyzden sa rozbilo zadne sklo na aute (takze sme pojazdni MHD), potom odisiel PC, no hlavne je, ze my sme v poriadku - deturence, manzel a este aj ja, takze z toho tragediu nerobim.

Adulikka - nic si z toho nerob, nas Dominik, ked zacinal chodit, dodnes si to pamatam, bolo to v piatok doobeda, hrali sme sa v izbe, samozrejme pochodoval, bola som pri nom a ani neviem ako skoncil v rohu skrinky. Vysledok - roztaty kusok na lavej strane cela. Nebolo to na zasivanie, tak som mu len prilozila studene obklady. Poobede sme cestovali k babke. A aby toho nebolo malo, v sobotu sa mamke vytrhol z ruk a pod ho rovno do betonovej lavicky. Tentokrat bolo vysledkom roztate prave celo, skrabance na licku a roztaty nostek. Tyzden moje dieta vyzeralo, akoby sa pobilo s medvedom a dalsi hralo vsetkymi moznymi farbami. Doteraz mame jazvicky. A teraz prichadzaju nove pady a mensie urazy, ved behame hore-dole a musime vsetko preskumat. Ale nie je to nic hrozne a az tak vela ich zatial nebolo. Ved sa hovori, ze deti s nimi rastu. A na druhej strane, radsej teraz, kym maju pruznejsie kosticky a zlomeniny by nemali hrozit ako v neskorsom veku.

Joji - ja som sa zabudla spytat, ale pamatam si, ze si tu raz spominala nieco s malickou, s jazyckom. Ako si dopadla vtedy u lekarky?

Ivka 1603 - co by som ja niekedy dala za to, aby moje deturence spali 12 hodin bez zobudenia (stacilo by aj 10)(ani nie kvoli mne, ako kvoli nim, stacilo by aj raz za mesiac). Ale my sme, co sa tyka spanku, kapitola sama o sebe. Uz sme sa zoparkrat s manzelom smiali, ze ked to pojde tymto trendom (cim dalej, tym menej spime a mladsi menej ako starsi), tak si po narodeni tretieho dietatka budeme musiet nejako zariadit sluzby 😀.

Akurat este dovaram obed, potom bz som chcela este pozehlit, nieco upiect, porozmyslat, aku tortu upeciem manzelovej babke na narodeniny (ideme v sobotu na 80-tku), tak ak mate nejaky dobry napad, sup s nim sem (nejaku predstavu mam, ale rada sa necham aj inspirovat).

jojina11
25. srp 2010

@zuzu82 ahoj no, jce to v poriadku, ževraj je to fiziologické, aby som sa netrápila. tak si myslím, že sa to asi časom zrastie a nebude to tam vôbec, už to neriešim

zuzu82
30. srp 2010

Dobre ranko! Tak co mamicky, chystate uz pomalicky deti do skoly ci skolky? Od stredy som tu nebola a pozeram, ze nemam ani co docitavat ☹ . V stvrtok sme boli s deturencami skoro cely vonku, prisiel krstny, tak sme boli v meste, potrebovala som nieco vybavit, z mesta sme isli do nemocnice na kontrolu, potom este troska do mesta a potom uz s tatinkom domov. Dosli sme po siestej, takze sme cely den travili vonku. Piatok som cely den nieco robila - piekla, upratovala, zehlila, prala a hrala sa s chlapcami. No a v sobotu sme boli na oslave. Dnes nas caka klasicky kazdodenne upratovanie, potom pranie, nieco dovarit, poobede, ked sa vyspime posta, obchod. Na ihrisko sa nechystame, Domko zacal soplit (asi nachladol v sobotu na oslave, lebo otvorili balkon v izbe, kde sa zdrziavali deti), fukat nostek este poriadne nevieme, tak nam sopliky stekaju a kasleme.Tak idem pomalicky zacat pracovat, kym je Patik kludny v postielke (lebo ochvilu to uz nebude pravda).

seba1
30. srp 2010

@zuzu82 pozerám, že si v 38.tt riadne aktívna, ja som včera riešila veci do školy a škôlky, zohnala som papuče, tenisky a školskú tašku, tepláky a nohavice som už nevládala, prišlo mi už zle, ale hlavne, že je tá taška, fešák si vybral s kolieskami a je z nej nadšený. Ináč ešte som nebola vo vašej téme, len teraz som si všimla, že taká je.

zuzu82
30. srp 2010

Ahoj, seba a vitaj medzi nami! Akurat som s Dominikom vyvesala druhu varku pradla, tak som si povedala, ze idem mrknut, ci sa niekto ozval.Pozeram, ze tiez mas dvoch chlapcekov. Co by ste si priali tretie? My vraj budeme mat dievcatko, ale to nam povedali len raz na normalnom USG, odvtedy sme sa nechceli ukazat, ale cela rodina zije v ocakavani dievcatka. Tak sa smejem, aby na svet nevykukol chlapcek namiesto dievcatka. Uvidime. Ale nam to bolo a je v podstate jedno, dolezitejsie su pre nas ine veci. Ci to bude dievcatko alebo chlapcek, aj tak ich budeme rovnako lubit 🙂 . To je dobre, ze Matkovi sa taska paci. A tesia sa uz do skoly a skolky?

seba1
30. srp 2010

@zuzu82 Ďakujem, aj moja kamarátka mala 2x potvrdené na USG pohlavie - chlapčeka a až na sále sa dozvedela, že má krásne dievčatko, ja by som prijala dievča, ale podla mňa to bude chlapec, ale naozaj podstatné je iné - zdravie, Jurko sa do škôlky teší, Maťko do školy nie, že by prijal ešte aspoň dva mesiace prázdnin. Ja som bola dnes na úrade práve- 1x v živote, nemám rada behanie po úradoch.

adulikka
30. srp 2010

Ahojte my sme dnes boli na vyberanie štichov .Aj u nás sa ide do škôlky -syn Mirko najprv sa netešil ,ale ako sme začali kresliť do kalendára kvietky ,tak už sa aj začal tešiť.A do školy Miška ...no tá ide už do 8 triedy...a školu majú ešte celú v oprave.už tri mesiace..tak ani nevie ,kde ich porozdeľujú zas po školách .