3 a více pokračují

daluri
25. kvě 2010

3 a více je od minulého týdne soukromou skupinou, ale ozývají se uživatelky, že by chtěly přidat..Nezlobte se, ale z jistých důvodů nebudeme pouštět nové členy..ale pro ty, které mají více dětí a chtějí si povídat, jsem vytvořila nové téma ..a slibuji za holky, že sem taky nakoukneme 😉

ivana7
5. srp 2011

@maminuska ja mám za sebou tiež 3 sekcie a ako píše @lucia20 rez robia v povodnej jazve. Povodnu jazvu vyrežu a opäť zošijú

atrami
5. srp 2011

@maminuska , ja mám všetky rezy v jednom mieste. Režú pod povodnou jazvou, alebo nad ňou. Mne jazvu nieje vobec vidieť.

atrami
5. srp 2011

@lucia20 , mám skoro 9- ročného, 6- ročného a takmer 3-ročného. Ja mám posledného tiež takého mamičkového, ale pomaly sa z neho stáva veľký chalanisko a viac ako so mnou je s chalanmi a s tatom.V porovnaní so staršími som sa s ním natrápila- celé dni reval, lebo ho bolievalo hrozne bruško, kojili sme sa po stojačky, kvoli refluxu. Chodiť začal až v 17. mesiaci. Do vyše 2 rokov nerozprával. Už ma napadali všemožné diagnózy. V októbri bude mať 3. roky a lieta ako šarkam, všade musí byť prvý, všetko vidieť. Jazyk sa mu tak rozviazal, že som z neho už ohučaná. Vyzeralo to, že nás kvoli plienkam nezoberú do školky. Pred 3 týždňami akoby uťalo, nočník úplne vynechal, nestala sa mu ani jedna nehoda, v noci vydrží suchý a už cikáme aj po stojačky. Občas som unavená, ale keď sa na mňa tí moji loptoši usmejú, tak mám znova energiu.

riki1
5. srp 2011

Ahojky ,aj ja mám tri deti ,dve už veľké a polročného drobčeka a možno sa ešte dáme na jedno ,tak o dva roky 🙂

elka74
5. srp 2011

@lucia20 ahoj. obdivujem tvoju silu. neviem ako by som ja zvládla túto situáciu. a máš pravdu, veľká rodina je skvelá vec. ja pochádzam zo 6 detí a vždy som chcela 4 deti. síce som po treťom váhala a dosť dlho čakala ale nakoniec to vyšlo a Vanesska sa narodila. Deťom sme oznámili, že budeme mať nového člena rodiny na Vianoce a mali ste vidieť tie reakcie.. najstarší syn sa spýtal, že kto k nám príde bývať.. 🙂 Baby sa od smiechu skoro zadusili 😀 😀 takže bolo veselo.. je to síce niekedy u nás ako v talianskej domácnosti, hlavne cez víkendy, ale čo už.. neviem si predstaviť že by doma nikto nebol a bolo úplne ticho..

jakelina
5. srp 2011

@elka74 ta Italská domácnost, to je přesně i u nás. 😀 😀 Ale když jeden odjede na pár dní pryč, tak mi připadá, že je prázdný dům. Zrovna jsem asi dvě hodiny žehlila a to žehlím jenom to nejnutnější a práce je kolem dětí fakt hodně, ale je to i strašně fajn.

lucia20
5. srp 2011

@ivana7 to neni predsa o diagnoza deticiek. to je uplne jedno, kazda mamina sa boji rovnako o svoje dietatko, ak je normalna. nevravim o takych ktorym je suma fuk, ci maju v sebe dietatko. normalne maminy prezivaju neskutocny strach, ci uz ide o nador, ci ide o DS, ci vyjdu zle tripletesty, alebo amnio. to je jedno, kazda sa boji, takze strach si prezivala rovnaky ako ja. a tiez si super zabojovala. my sme sa nakoniec rozhodli na zaklade toho, ze mne povedala moja zenska, pockajte, neprerusujte to este, lebo co ak sa dietako narodi a zisti sa, ze to bolo korigovatelne. a tuto predstavu som mala stale pred ocami a povedalas som, ze ideme do toho. ze ju nedokazem zabit. a pre mna by to bola vrazda. mne to vychadzalo na 23.tt ked uz malinka kopala ako diva 6 tt. ked sa narodila, tka som ju nevidela a pytala som sa sestricky, ci sa potvrdil ten nador- lebo sme mali ku koncu viac diagnoz, lebo jeden blby docent so 40rocnou praxou mi po 26.tt, co sme boli na istom, ze je to nador, povedal, ze to vobec tak neni, ze je to meningomyekela. skoro ma vystrelo. ale moj lekar co ma mal uz od 16.tt si bol isty, tak to ma ukludnilo. no a nakoniec, ked to po porode potvrdili, tak mi odpadol prvy z balvanov na srdci. my mame 16.3. narodenu katku, 19.03. mame svatbu. na katkine narodeniny sme sa dozvedeli, ze je chora a na vyrocie nam dali papier, ze chodte na UPT. na tie oslavy nikdy nezabudnem. obe boli cele uplakane a ja som bola uplne mimo realitu.

lucia20
5. srp 2011

@atrami no to su take idealne veky pre nase baby, tak ich poparime. 😀 😀 😀 aj nasa katka chodila neskor, aj plienky neskor a nehovori cisto dodnes....

@elka74 ja nevravim, ze velka rodina je zaruka toho, ze deti budu spolu vychadzat, ja som z 5tich a ako keby som bola sama, ale pevne verim, ze nase holky budu spolu pevne drzat. my sme zistili pred novym rokom ze som tehu, tak sme sa tesili a dievcatam som doniesla 5,1. foto malej gulicky zo sona, tak s nim chodili po dome a tesili sa. 😀 😀 😀

atrami
5. srp 2011

@jakelina
@elka74 , my tiež sme italská domácnosť, najviac budú vyvádzať, keď má malý spať, alebo sa chceme porozprávať, niečo pozrieť v TV. Vtedy sú naraz hladní, smädní, niečo rozbijú...., ale veď to poznáte 😉

@lucia20 tak dohodnuté, popárime to 😀

jakelina
5. srp 2011

@atrami ano, taky máme největší hlad a žízeň a přes školní rok si vzpomenou na nějaký úkol v 10 večer a ještě to do půlnoci řešíme celá rodina. Někdy dostanou takové kraviny, že já z toho nemůžu. 😀 😒 😀

atrami
5. srp 2011

@jakelina , my úlohy, občas aj ráno 😀 Tiež nechápem, kto vymýšla tie úlohy.

lucia20
5. srp 2011

@jakelina
@atrami ked si predstavim, ze keby lucka nemala odklad, tak to riesime uz o mesiac... booooze to zase bude. lucka ma desnu povahu, asi pri nej osediviem uplne.

dnes som bola u kadernicky, chvilocka kludu.... juj, jak mi bolo dobre.

tatolu
5. srp 2011

@lucia20 No tak to ja sa mám na čo tešiť keď začnú tí moji 🤐 V jeden rok nastúpi prvorodený a o ďalší rok dvojky 😝 😀 😀 😀 😀 😀 😀 No ale ja som šedivá už teraz viac ako moja maminka 🤐 😉 🙂

lucia20
5. srp 2011

@tatolu no nam pojde buduci rok lucka, rok na to katka a myslim dva roky po nich tatianka.

deticky123
5. srp 2011

@lucia20 prvorodeny ma 10r,je v puberte,krasny dlhovlasy chlapec,zacinaju sa mu pacit dievcata,vola sa Alex,druhorodena dcera Sofia ma 5 r,je to velka herecka,rada sa finti,spolu si lakujeme nechty,vela mi pomaha,je uzasna, a najmensi zlatusik ma 20mes a vola sa Fred,je zlatucky,to je taky krasny vek,zacina blabotat,robi grimasy,je taky smejo,velmi si ho vsetci uzivame 🙂mam vacsi vekov rozdiel medzi nimi,tak som to chcela,aby neboli po sebe skoro 😉vies toto posledne tehotenstvo bolo hadam najlepsie,kedze deti su vacsie a samostatne,tak ma vsetci obskakovali,masirovali mi chrbat aj nohy ked ma boleli,hladkali mi brusko,rozpravali malinkemu ako sa na neho tesia,vacsi surodenci si to uvedomuju,zaujimaju sa o tehotenstvo,vsade sa chvastali 😉a stale si pytaju dalsieho,no musime im ich zelanie splnit 😀 ale este pockame chvilku,kym pojde malinky do skolky 😀,a do tej pol 4tej sa budem venovat len babenku 😉 Snaz sa oddychovat ked sa da,unavu pocitujeme vsetky,neboj,verim ze tatianka ma uz to zle za sebou a uz len dobre veci ju cakaju,aj ja som z troch dievcat,je to uzasne mat doma tri princeznicky 🙂 🙂 🙂

atrami
6. srp 2011

@lucia20 , neboj ono sa to upokojí, najstarší je novembrový, tak išiel o rok neskor. Za ten rok sa neuveriteľne zmenil, dozrel a stal sa z neho pomerne zodpovedný chlapec. Prostredný je priebojný, ale totány lenivec, tak to bude divoké, keď bude musieť robiť úlohy. Najmladší je tvrdohlavý ako mulica, tak v školke sa možno skludní.
Napriek tomu, že je chlapčisko sa ľúbi obzerať v zrkadle, skúša grimasy.
K nám chodí nás strihať kamoška 😉

@deticky123 u nás je totálne na baby prostredný, ten to strieda ako ponožky, ale je na blondínky 😀

lucia20
6. srp 2011

@atrami no dufam, ze to bude casom lepsie, lebo toto je des. hrozne tazka povaha.

atrami
6. srp 2011

@lucia20 , s mojím začína trieskať puberta, tak to máme divoké.

lucia20
6. srp 2011

@atrami no som zvedava ako to vydrzime, asi ma praskne o zem uplne.

maminuska
6. srp 2011

@lucia20 nepraskne , vydržíš neboj , Andrej má niekedy také hlášky, vždy posledné slovo, oduva sa, ničomu nerozumiem už som na také veci stará a tak 😀 , zvykneš si.
Sú obdobia kedy by som mu fakt práskla taku cez usta, ale zas ja som nie práve zástanca telesných trestov, teda ale občas by si zaslužil ( a občas sa mu aj ujde, ked to prekročí moju hranicu ).
Samozrejme potom som najhoršia mama na svete, z izby mi vykrikuje také veci že no hrôza, ale vždy podotýkam vždy sa príde ospravedlnit.
Oni tie decká hádam ani za to nemôžu , jednodcuho hormony biju jak šľak 😀 .Ved ani moja puberta nebola jednoduchá.

atrami
6. srp 2011

@lucia20
@maminuska , mňa vytočil prostredný krpáň. Chcela som, aby mi niečo doniesol a on mňa, že či je moj sluha. Tak som mu vyrátala, koľkokrát za tie 2 roky som ho musela kojiť a vytvoriť pre neho mlieka a za 3 roky, čo mal plienky, prebaliť. Len otváral ústa.
Oni sú hrozní, len keď sú spolu. Ak sú sami, tak by sa dali natierať na chlieb ako sú dobrí a milí.

@maminuska , si priamo z TN?

maminuska
6. srp 2011

@atrami ano priamo z TN, z Juhu

atrami
6. srp 2011

@maminuska , no pred mesiacom sme boli v Južanke kupovať synovi tašku do školy.

maminuska
6. srp 2011

@atrami takže predpokladám že si z TN alebo z blízkeho okolia

lucia20
6. srp 2011

@maminuska sak to, ze ked si predsatavim moju pubertu za prve ich asi pohlusim a za druhe ich na krok z domu nepustim. 😀 😀 😀 prve rande v 25tke. 😀 😀 😀

ja tiez nejsom zastanca bitia. muz ked mu vytocena volam, mi povie, si jej jednu mala rovno struhnut. no ja to nedokazem. ale obcas, tiez prekroci a to sa potom zbada.

@atrami presne.... ked ich mam oddelene, respektive katka + tatianka alebo tatianka + lucka, je to uzasne, ale akonahle je lucka+katka, no amen tma.... moja lucia ma tiez take hlasky, to ked mi povie, tak ma 15 minutovu prednasku odomna.

atrami
7. srp 2011

@maminuska , byvame za NM.

melkina
7. srp 2011

@lucia20 Tatianka je naozaj super bojovníčka, zvládla to užasne ona a aj vy s mužom....klobuk dole..... 😉
My sme tiež začínali s exmanželom velmi mladí a s holou riťou.Preskákala som si aj to,že som v 17.rokoch prisla o babo v 23.tt. Ale zvladli sme aj to nejako. Všetko sme si museli sami zabezpečiť a presne ako vravíš,o to viac sme si to vážili. Tak isto som nebola zvyknuta a ani nie som na to, že by mi babky varovali deti a podobne. Boli a sú ešte mladé a pracujúce, tak som to musela nejako vždy sama ukočírovať a viac menej to tak funguje stale. 🙂
A kde teda bývaš? niekde tam ako budem ja či? 🙂
Inak jasné, že aj mňa sa ludia pýtaju, či som už dorodila.... tak vravím, že človek nikdy nevie...a to im radšej ani nevravím, že sa možno dáme ešte na piate .... ja mám totižto prvé tri detičky z prvého manželstva. Potom som sa rozviedla a našla si partnera,ktorý svoje deti nemal. Tak máme spolu malého Titiho 🙂 a jemu sa to tak zapáčilo, že stále tvrdí,že by chcel ešte jedno 😀 takže uvidíme 🙂
Ja tiež poznám baby, čo majú jedno dieťa a tvrdia, že viac by ich nezvladli.....tak také nech ďalšie nemajú....a my, ktoré kopu deti mať chceme a je nám to aj dopriane, tak nech ju máme 😉
Ja stále vravím,niekto je bohaty čo sa majetku týka a podobne....ja som bohatá na detúrence a čo ? 😀 😀

pitik
7. srp 2011

Ahojte,
mozem sa k vam pridat? My sme teda trojdetni zatial len kratucko, zvykame si 🙂 . Theusko bol neplanovany, ale to vlastne aj prvorodena, len stredny bol planovany a o to viac trvala jeho vyroba 🙂 . Veronika a Theo boli na sup 😉 . Ale som rada, ze ho mame, vzdy som chcela 3 deticky, aj ked som myslela, ze bude vacsi odstup medzi prvymi dvoma, ktory su po 2 rokoch a budem si ho moct viac vychutnat. Ale vek tak ci tak nepusti, zacali sme neskoro 🙂. Len teraz zacali obavy, ako to vsetko zvladnut. Zatial sme s Theom len sami, starsi su na prazdninach u babky, takze je to pohoda, kopec casu na vsetko a hlavne klud a bozske ticho 🙂. Len za chvilku sa vratia a netusim, ako to vteko zorganizvat, najma, co sa tyka nejakeho rezimu aj pre babatko, ukladania na spanok a podobne...Ja viem, ze sa to nejako prirodzene utrasie, len...sa to vo mne bije, aj rezim re babatko, aj neukracovat starsich, a to dcera zacne chodit od septembra do skoly. Ale tak hadam to zvladneme, len by sem-tam bodla rada od skusenejsich mamin 🙂

emily3
7. srp 2011

@pitik ahojko tak vitaj medzi nami...a gratulujem k babatku 😵
ja maam tiez novorodenca, dvaja syarsi su jeden tyzden s nami, druhy v tabore a som doma s troma... no rezim ako sa podari, esteye bolo skarede pocko a mali necipcali ze chcu ist na kupko a pod, ten prvy tyzden po porode sme boli doma a vegetili, pripadne ich zobrala babka von... teraz uz chodim aj s malou tak sa to da... od septembra mame dvoch skolakovm stvrtacku a prvaka... skolkara, stale rozmyslam ci by nebolo lepsie ho nechat este doma, uz teraz mi chyba.... a budem doma s dievcatami.... doobeda... 😉
rada? hmm snazit sa najst cas pre vsetky deti a zapojit manzela 😉

melkina
7. srp 2011

@pitik ahoj,je super, ze vam narodenie babetka vyslo takto na prazdniny. U nas to pred rokom bolo podobne,malý sa narodil v juny a Luki siel od septembra do skoly. Presne ako pises, ono sa to utrasie,neboj 😉 U mna bola mozno ta vyhoda,ze som tam nemala povedzme dvojrocneho drobca, ale uz aj staršie deti vedeli pomoct a pochopiť,ze proste určitu dobu budem viac skakať okolo babetka. Ale zabehli sme sa časom všetci 😉