3 a více pokračují

daluri
25. kvě 2010

3 a více je od minulého týdne soukromou skupinou, ale ozývají se uživatelky, že by chtěly přidat..Nezlobte se, ale z jistých důvodů nebudeme pouštět nové členy..ale pro ty, které mají více dětí a chtějí si povídat, jsem vytvořila nové téma ..a slibuji za holky, že sem taky nakoukneme 😉

hanula11
1. lis 2010

konečně jsem dala do alba Adélčiny "novější" fotky 🙂

katka73
1. lis 2010

ahojik holky dlouho jsem tady nebyla ty moje dvě sluníčka mě tady nenechaji si sednout.jinak mame se velice fajn tata je super jak je doma tak pomaha Mareček už chodí Nika se snaží ale je více pohodlnější ale všechno dožene jsou to takovy dva roštaci ale milouncí zatim papapa jak mě nechaji zase pisnu

hanula11
2. lis 2010

@katka73 pěkné fotečky 🙂
Dám sem pár narozeninových, tata fotil bez blesku, tak se moc nevyvedly, až pak se toho ujal synátor 🙂 . Na první je Adélka s bráchou, na druhé já, babička gratuluje, pak jedna s dorty - ten myšákovej jsem pekla já, aby ho mohla i malá, pak mezi hračkama, ještě jedna s mámou a na konci je Aďka s druhou babičkou, mojí mamkou

jojina11
2. lis 2010

@katka73
@hanula11 nádherné detičky máte obidve

hanula11
3. lis 2010

@jojina11 díky
Tak jsem sem honem nakoukla a tady nikdo 😒 , njn, tak snad příště 🙂

zuzu82
3. lis 2010

Tak sa po dlhsej dobe ozyvam. Minuly tyzden som akosi nemala vela casu, v piatok sme isli k mamke a vratili sme sa vcera vecer, tak si vas idem velmi rychlo mrknut, lebo deturence nejako nechcu spat (momentalne to plati o Patkovi, uz skoro 2 hodiny pobehuje po postielke hore-dole a rozmysla ci spat alebo nie 🙂 ). Vcera sme boli v poradni - Patko na 15 mesiacov+ockovanie a Karolinka poradna medzi 8-10.tyzdnom. Patko ma 85cm a 11620gr, Karolinka nam vyrastla od poslednej poradne o 3 cm, takze mame 57 cm a vazime 4900gr.

Katka a hanula - pekne fotky a este krajsie deticky.

Katka - ked Ti pobehuju dvaja drobci, mas co robit, aby si ich ustrazila. Ja to viem podla seba (nemame sice dvojcata, ale ustrazit Patka na to je niekedy potrebny nadludsky vykon 😀 )

Seba - ako ste poprazdninovali? Dufam, ze si si oddychla a ze testy dopadli dobre. Ozaj, uz viete, co nosis pod srdieckom?

Joji a vy ako? Uz ste zdravi?A travnik sa podarilo dokosit?

Uz musim ist, lebo sa ozvala Karolinka. Mozno na vas este vecer mrknem, uvidim, ake budu deturence, lebo vecer ide manzel hrat futbal.

jojina11
3. lis 2010

@zuzu82 ahoj, no už je, konečne, chopil sa toho syn, kosil síce tri dni , ale to sa pri veľkosti našej záhrady ani nedivím
dnes sme mali babskú jazdu, boli sme pozrieť kolegyňu, tiež má bábo, chlapčeka MAtúška, je podarený, bude mať tri mesiace, je to taký bacuľko, takže sme boli na návštevu, potom som ich vytiahla von, bolo krásne, tiaž sme boli poozrieť starú mamu a otca/Vladových rodičov/tak sa tešili, že si vidia vnučku, no a teraz sme už doma, malá vykapala spať, bola unavená, dlho bola v cudzom prostredí, to potom je veľmi umrnčaná, tak teraz je tu klud, len škoda, žE ona má veľmi jemný spánok a na všetky zvuky sa budí.
Môj manžel je teraz& služobne v Čechách , tak som slamená vdova , do štvrtku.
Neviem, kedy sa sem dostanem, tak sa zatiaľ všetky majte krásne

seba1
4. lis 2010

@katka73 to musí byť doma radosti pri takých zlatých detičkách 🙂 !
@hanula11 pekná princeznička 🙂
@zuzu82 ahoj, poprázdninovali sme super, deti sa mali super aj ja aj naši, ubehlo to, ja mám + ďalšie kilo ☹ za dva týždne, výsledky stále neviem, ale to by mi snáď volali, idem dnes aj na poradňu, mám asi aj mykózu, takže budem rada, keď sa to prelieči, včera sme robili s Maťkom úlohy skoro do deviatej, hnevá ma, že si to nezadelí lepšie časovo, Jurko začína spomínať školu, teší sa, že mu budem robiť desiatu 🙂. Pohlavie neviem, asi ma dnes pošle na 3D. Ale to sa budem musieť objednať. Chcem si kúpiť nejaké tehot.oblečenie, mám len jedny nohavice, hodili by sa ešte aspoň jedny, včera mi kamoška dala jej riflovú sukňu, ale neviem ju dať zospodu cez boky 😖, už som sa tešila , že v nej pôjdem na poradňu. Rastiete pekne, super, že je teraz dobré počasie, musí sa aj vám príjemne prechádzať po vonku, chodíte von poobede, alebo doobeda, alebo aj aj?

katecameron
4. lis 2010

@katka73 krasne ale ako toto zvladate? ja mam pocit ze svojich 3niekedy nezvladam moji maju 8,6,a3.5roka

katka73
5. lis 2010

ahojjik holky to vite mam se co otačet starší dcera nepomaha atata je doma jen co 14dni jinak jdeto.nejhorší je to v noci když se vzbudi oba dva ale většínou se budi jen mara ale ten ma vydrž i celou noc a to jsem mu davala už i leky chamomilu ch15 a nic no musim to vydržet než začnou spat pořadně celou nocinku jinak se tady mějte velice hezky papapa 🙂 🙂 🙂

katka73
5. lis 2010

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

hanula11
8. lis 2010

@seba1 díky.
@jojina11 kdo bude kosit zahradu u nás, je ve hvězdách ☹ , manžel chtěl teď o víkendu, ale bylo plno jiných věcí, problémů, času málo. Synátor na takovéto aktivity nemá čas, minulou neděli jsem stihla posbírat ze stromu těch pár jablek, co nám letos na zahradě vyrostlo, kam jsem nedosáhla, ještě tam visí 😠, s malou to dělat nemůžu, nejsou holt lidi.
Dnes u nás hezky lije, to je počas- nečas ☹ , snad se to ještě trochu spraví - o víkendu snad mají jít ještě tepoloty nahoru.
Malá spí, tak jsem jen rychle nakoukla, tak se mějte hezky.
@seba1 s tím těhu oblečením je to nahouby, viď? Já si loni sehnala jen pár věcí z netu, z MMA a tak.
@katka73 to ti věřím, že máš práce nad hlavu, tolik dětí a pomocníci nikde, není co závidět. Tak ať to zvládáš co nejlíp, já už raděj končím, čauky všem 🙂

seba1
9. lis 2010

@hanula11 som si kupila nohavice, dúfam, že mi budú dobré až do konca 🙂 . Vyzerá to tak, že dnes kúpim kočík, má super cenu a už sa dopredáva, tak nechcem budúci rok platiť o 100 Eur viac. Ja som jablká oberala pred mesiacom, sú celkom veľké, ale v skoro každom je červík.
@zuzu82 Čo máte nové? My sa chystáme prvýkrát s deťmi do "veľkého" divadla, do nového SND, tak sa teším 🙂, teraz ešte môžeme, chcela som aj do kina s kamoškami, ale dohodnúť termín je dosť ťažké 😖 . V sobotu nám bolo super, boli sme v Devínskej na Sandbergu a potom na pizzu 🙂.

hanula11
9. lis 2010

@seba1 třeba kalhoty vydrží až do porodu 🙂 . Já si ke konci těhu pořídila dvoje lacláče, no nějak jsme to spolu do konce doštrachaly 😉 🙂

m1rti
10. lis 2010

Ahojte holky, našla jsem tuhle vaši diskuzi, na koni jsem už dýl - mám 3 děti, syna Martina 19 let, dceru Pavlu 17 let, a téměř dvouletou Markétku. Poslední dobou uvažujeme o ještě jednom dítěti, které by bylo věkově blíž Markétce, přece jen by jinak byla vlastně jedináček. Je fakt, že člověk dnes musí zvažovat i finance, zaměstnání, v mém případě i věk, už nejsem nejmladší. Taky mám trochu obavy z reakce rodiny - tím myslím moji mamku, už u Markétky se mnou moc nemluvila, pokládala to za nerozum si v mým věku pořizovat mimino. Já mám spíš obavy jak budu zvládat po těch letech dvě malé děti, přece jen nervy ubývají 😀 Moc se nemám kde poradit. Můžu se zeptat na váš názor?

jojina11
11. lis 2010

@m1rti ahoj vitaj medzi nami, vidím, že z dievčat tu nikto nie je, len ja,
Mám 4 deti, dvoch skoro dospelých, jeden pubertiak a malú bambulku, čo mala teraz pol roka. Pamätám si , že už pred 18 rokmi so mnou ležala na pôrodnici mamička, ktorá mala toľko rokov čo ty, a vtedy to ešte teda bolo zvláštne, ale teraz? Nedaj na okolie, riaĎ sa svojimi pocitmi, ak ešte chceš dieťatko, tak ho maj,je to tvoje rozhodnutie a nie nikoho iného.Sú dni lepšie a horšie, tiež niekedy mám všetkého pokrk, ako si napísala nervy nám ubúdajú. ale môžem povedať, že to trvá len chvíľku, ak dokážem vypnúť alebo preladiť frekvenciu, tak som zasa normálna a veľmi sa z maličkej teším,.Teraz vnímam celé materstvo inak aj si ho inak užívam ako ked som mala tých 19-20, Myslím, že aj moja dcérka cíti, že som celá jej, o toto boli chlapci ochudobnení, tak to aspoň dávam svojej dcére, Držím palce, nech sa podarí všetko tak, aby si bola spokojná a šťastná

m1rti
11. lis 2010

@jojina11 chtěla jsem se zeptat, kolik je ti let? .... mě bylo teď v říjnu (10.měsíc) 42 let

lojzina
11. lis 2010

@m1rti ahoj,ja z tech mych rarachu padam dennodenne na usta-ve zktratce receno. 😉 .Je to narocny,vicemene jsem na ne cely den sama,hlidani je problem c.1 u nas,neco malo vypomuze dcera a tim to konci,takze je toho hodne na me...A pripoustim,ze je to urcite i vekem,me bude za par tydnu 38 a nekdy je to sakramentsky znat,navic kdyz sou treba nemocni,lita se po doktorech,nevyspim se,to je pak mazec...Ale k tvemu dotazu nebo spis prani mit jeste maly-proc ne,je to jen tvoje(vase)rozhodnuti a na okoli bych se nedivala...Je to teda hooodne narocny,kdyz byla jen mlada a Marian,to s e dalo,casu bylo jaksi vic,ze,ale ted rano vstanu a je vecer 😀 😀 😀

jojina11
11. lis 2010

@m1rti budem mať v marci/v březnu/ 4O

m1rti
12. lis 2010

@lojzina Já to právě po sobě cítím taky, že jsem kolikrát ráda, že hodím nohy na stůl .... člověk se naučí relaxovat v jakékoliv situaci, není moc času sbírat síly ..... pro mě je nejhorší, že poslední dobou je pořád něco se mnou - měla jsem zablokovaný krk, motala se mi pořád hlava, s dítětem za zády to není žádná sranda, do toho se mi teď přidaly kříže, chodím na masáže, je to lepší, ale fakt jak není zdravá máma, tak je to opravdu náročný. Jsem taky dost sama, MM jezdí na montáže i na několik dní, zrovna když jsme přišly z porodnice, tak druhý den na týden odjel, ale zvládnout se to dalo ..... no uvidíme.

Holky, moc děkuju za postřehy, hlavně to musíme probrat my dva, i když to bude víceméně na mě, MM ví,že už toho mám i tak dost a zápřah by to byl především pro mě .... on na mě tlačit nebude, jen nás to tak napadlo , tak si s tou myšlenkou pohrávám. Už nemám odvahu udělat si řidičák, což je další mínus, teď bydlíme v novým baráku a všude je to daleko (dřív jsme měli školku, školu, doktorku téměř pod okny paneláku, teď musím autobusem atd.), i tak budu za rok běhat s Markétkou do školky přes půl města, protože tak brzy ráno mi od baráku nic nejede, první autobus jede školák kolem 7,30 a to je pozdě.

Tak díky za postřehy ..... a vlastní zkušenosti

laurelle
13. lis 2010

Jej toto je téma presne pre mna .. Máme tri deti a tiež odkedy išla najmladšia do školky riešime že by sme chceli mať dašie dieťa .. Zažila tu niektorá nepochopenia pri viacerých deťoch zo strany okolia ?? Ak ano ako ste sa stým vyrovnali ?? Dakujem za odpoved 🙂

macek28
13. lis 2010

Ahoj holky!U nás marodné období,takže nestačím vařit čajíčky a dělat zábaly.Jak já ten zimní čas nesnáším!
@m1rti ,vítej mezi námi.O reakci lidí v okolí a mé rodině,že mám více dětí v pokročilejším věku bych mohla napsat román.S moji maminkou se již 7 let nestýkám,protože má jiný názor na těhotenství kolem 40cítky.A okolí,ty blbé kecy už neřeším,stejně je to jen závist.Takže miminko Ti schvaluji,budeš ta nejštastnější a omládneš,držím palce!
@laurelle ,jak jsem už napsala,kecy v okolí už fakt neřeším.Těžko jsem to nesla,když jsem slyšela,že se mi nechce pracovat,že jenom ležím v posteli,bla,bla,bla no více raděj psát ani nebudu.Dnes se jen usměji a řeknu si,okolí má aspon téma.Dříve jsem se s každým splkla,dnes už jen pozdravím a jdu dál.Takže pokud chcete miminko,rozhodně se na okolí vykašlete!
Ted k Vánocům,už máte pokoupeno?Já skoro ano.Pomalu kupuji i Mikuláše.

laurelle
13. lis 2010

@macek28 Dakujeme krásne za podporu 🙂 Velmi si to ceníme 🙂 Vidím že máte len baby a chlapček už nebude ?? xixi .. Asi túto otázku neznášaš ale nedalo mi to .. 🙂 My zatial ešte nemáme nič na Vianoce začiatkom decembra si budú detičky písať zoznamy a potom pokúpime kedže nemamáme predstavu čo by koho potešilo ..

macek28
13. lis 2010

@laurelle ,ne ne chlapeček už nebude.Určitě by to byla zas holčička,už si počkám na vnuka. 🙂 Otázka mi byla hodně kladena,vždy odpovím okolí drbnám,budem zkoušet chlapečka klidně i v důchodovém věku.A to se podrž nynější manžel má také z prvého manželství dvě dcery spolu máme tři,takže je skore vyrovnané . 🙂
Krásný večer,odcházím na pokupky na MMB

laurelle
13. lis 2010

@macek28 kedze najstarsia ma 19 mozno vnuk bude coskoro .. Aj ja som mala prve dieta v 19 🙂 krasny vecer prajem 🙂

m1rti
14. lis 2010

@macek28 Ahoj, můžu se zeptat, kolik je ti roků? ..... My už to dva dny řešíme docela konkrétně, v podstatě - manžel už mě nechce zatěžovat, protože ví, že stejně budu na hodně věcí sama, on je dost v práci, a když máme být z čeho živi, tak s tím holt nejde nic dělat. Mě představa miminka těší, i to těšení, porod raděj neřeším - ten bych nejradši vynechala 😀 hlavně jsem řešila praktický věci, až půjdu do práce po dvou malých dětech, mám to všude daleko atd. Ještě mám v živé paměti, jak jsem takle ráno v 6 hodin lítala a honila Martina s Pavlou, abysme vyšli z domu včas, stres, stres ...... já se znám, dokud bude reálná možnost miminko stihnout, tak budu tu myšlenku furt řešit. .... zas když půjdu zpět do práce, tak budou konečně trochu peníze a budu moct přilepšit i starším dětem ..... znáte to, jak je poslední šance, tak se jí nechci vzdát a pořád vymýšlím, jak to udělat, aby to šlo ..... věci neřeším, všechno máme, jen se případně přikoupí něco modrého, že jo ..... já jsem otrava prostě. Mám kamarádku, ta má za sebou 3x IVF neúspěšně, je jí 39 let, super holka, ale bezdětná ... ta do mě hučí, ať do toho jdu, že bude jezdit za miminkama k nám, ona jezdí i tak dost často .... a teď babo raď......

m1rti
14. lis 2010

@macek28 Ahoj, díky za IP

laurelle
15. lis 2010

nestiham vas citat 😀 😀 Mala Nessy je chora v stredu ideme asi do nemocnice sme na dne so silami manzel prisiel zo sluzobky a uplna ignoracia 😀 😀 😀
@m1rti ked po babatku tuzite tak hor sa do toho 😀 😀 my by sme tiez chceli este jedno z vlastnej skusenosti viem ze ked pojdes do prace navrat na matersku bude omnoho tazsi .. Moja mama porodila mojho brata ked som ja mala 23 a ona 43 stale tvrdi ze to bolo jej najlepsie rozhodnutie .. ked po babatku tuzite tak je najvyssi cas to zacat riesit lebo ked pojdes do prace o to tazsie sa ti bude vracat spat k mamickovskym povinnostiam .. Ale to je len moj nazor 😉

m1rti
16. lis 2010

@laurelle Já pokud bych šla do práce, tak už žádný dítě mít nebudu. To je jasný, ten nový odchod by byl moc těžký, navíc dítě v 45 letech mít opravdu nechci, nejsem sebevrah. Už teď to já osobně beru jako hraniční rozhodnutí, a to mám chvíli po 42 narozeninách. .... Je jasný, že si to musím co nejdřív ujasnit. A hlavně to v sobě uzavřít - ať už jakkoliv, jinak budu pořád dumat, co by kdyby..... Díky za názor

laurelle
16. lis 2010

@m1rti drzim palce nech to dopadne akokolvek bude to urcite pre vas dobre rozhodnutie 🙂