3 a více pokračují

daluri
25. kvě 2010

3 a více je od minulého týdne soukromou skupinou, ale ozývají se uživatelky, že by chtěly přidat..Nezlobte se, ale z jistých důvodů nebudeme pouštět nové členy..ale pro ty, které mají více dětí a chtějí si povídat, jsem vytvořila nové téma ..a slibuji za holky, že sem taky nakoukneme 😉

zuzu82
22. lis 2010

Ahojte mamulky! Po dlhsej dobe sa vam ozyvam, akosi som sa zlajdacila 🙂 . Ale nie... Posledne 2 tyzdne to u nas vyzeralo ako v nemocnici. S nejakym nachladenim zacal manzel a potom sup ho, rovno deturence. Chlapci brali aj ATB, teploty nejak velmi vysoke nemali, ale kaslali o preteky. A ked uz Domko dobral ATB, boli sme akurat po kontrole a u mamky, presne 17., tak si ho nasiel nejaky virus a zacal vracat a teplotovat do 40-tky a 2 dni pod 38 ani nesiel. A potom akoby utal a z teploty 39°C, sme zrazu boli (a doteraz chvalabohu sme) bez teploty.Akurat Karolinka sa drzala a neochorela (aj ked sem-tam zakasle, ale nic to nie je). Dnes sme boli v poradni, mame 60 cm a 5200 gr. a ockovali sme sa. Zatial sme bez teplot, tak dufam, ze to tak vydrzi.

M1rti, laurelle - vitajte medzi nami.
m1rti - ak po babatku tuzite a chcete ho, tak nevidim ziaden problem. Okolie si nevsimaj, ja som si nikdy nic z druhych ludi nerobila (mozno preto, ze som vyrastla na dedine a uz som sa trochu obrnila) a keby som mala mat 4 dietatko, tak je mi jedno, co hovoria ostatni, lebo ja ho lubim a ja sa on neho budem starat a nie okolie.

Joji, seba - ako sa mate a co mate noveho?

.
Seba - uz si bola na 3D USG? A ako dopadlo divadlo?Chlapcom sa pacilo?

Uz sa mi zobudili najmensie deturence, tak budem musiez koncit.A uz otvara ocka aj Domko...Zas sme velmi dlho spali , som zvedava, kedy sa im bude chciet spat (asi ked budu musiet vstavat do skoly 🙂 )

jojina11
22. lis 2010

@zuzu82 ahoj tiež to tu nejako flákam, ale nemám čas, vonku je strašné počasie, moja mama má obdobie, že okolo nej chodím ako okolo decka, je akosi mimo, s Vladkou som dnes bola u lekárky lebo zasa soplí a kašle, do rána spala na mojej posteli, tak som ako zbitý pes, celý víkend bol nanič, nejako nestíham doparoma, dnes sme ani vonku neboli, mala je veľmi plačlivá, len na ruky a na ruky, ani jesť poriadne nechce, manžel prišiel teraz z práce, Ondrej priniesol konečne dobré známky no ved nech mu to len vydrží,
začínam chudnúť, dala som si záväzok dúfam ,že pôjde váha dolu, pomaličky, držte palce

maminuska
22. lis 2010

Ahojte kočky, som tu po dlhšej dobe, konečne je zrekonštruovaný byt uprataný ,ale nás ešte toho čaká vela. Romanka mala rok a manžel ma postupne láme na ďaľšie biologické dieta - dve prvé nie sú jeho, sú z prvého manželstva. Poviem pravdu že mám z toho hrôzu, pretože už teraz sa na mňa dívaju ako na asociálku čo má veľa detí , rodinu nevynímajuc. Všade vidím len trojčlenné max štvorčlenné rodiny, čo je aj na škodu. ☹ . No ja neviem , ist do toho alebo nie ? Od dvadsiatich totiž rodím 😀.

zuzu82
22. lis 2010

Tak, dnes som tu este raz...

Joji - nech sa Vladka rychlo vylieci a mamke nech sa polepsi. U nas teraz este okupuje nasu postel okrem Patka aj Domko (od choroby), uvidime, ci zajtra vecer uz pojde do svojho autobusu. A drzim palce pri chudnuti. Tiez by sa mi zislo dat dole aspon 4-5 kil...
My sme tiez teraz dlho neboli vonku (ak neratam cestu k mamke a k doktorom, myslim na prechadzke) a teraz, ked su uz deturence relativne zdrave, tak sa nam pokazilo pocasie. Uvidime, ako bude zajtra, ci sa bude dat vyjst von. V stredu sa chystam aj s deturencami navstivit kamaratku, ktora si pred tyzdnom zlomila nohu. Tak to jej vobec nezavidim. No a vyzera to tak, ze si v sobotu urobime taky maly vylet do Tatier. Tak dufam, ze vyjde pocasie.

Maminuska - blahozelam k zrekonstruovanemu bytu, ostatne sa pomalicky dorobi. A co sa tyka babatka, ak ho chcete, kde je problem? Ako som pisala v predchadzajucom prispevku, okolie si velmi nevsimam a z reakcii si tiez nerobim tazku hlavu. Ved ide o mna a moju rodinu. Tak nech sa rozhodnete akokolvek, bude to len a len vase rozhodnutie.

seba1
23. lis 2010

@zuzu82 ahoj, usg bude 9.12.už, aby to bolo, lebo takto len špekulujem, že čo ak jedno, čo ak druhé. Divadlo bolo fajn, chlapci oči otvárali 🙂 . Ako čítam, ste po chorobách, super aspoň, že to malá nechytila a pekne vám rastie 🙂 . Ináč ja rastiem tiež 😖 , stále odpovedám na otázky, že kedy budem rodiť-lebo mám veľké brucho, už mi to lezie na nervy. S tým spaním u detičiek je to väčšinou tak, že spia a sú hore keď to nečakáš a nerátaš s tým. Pekný výlet do tatier prajem, aj chodíte na tie túry, čo sú aj s kočíkmi a vozíkmi vhodné?

seba1
23. lis 2010

@jojina11 ahoj, to počasie je také, že všetko okolo seba si tak viac pripúšťame a hneď máme zlú náladu. Ale netreba zúfať, veď len 5 mesiacov a bude jar 🙂 . Ja toto jesenno-zimné obdobie nemusím. Aj tie choroby sú teraz,nech to malej rýchlo prejde! A veľa šťastia pri chudnutí 🙂 .

seba1
23. lis 2010

@maminuska aj aj blahoželám k vynovenému bytu 🙂 . A pri tom plánovaní ďalšieho dieťatka sa riaď svojim pocitom, nie okolím, to by som sa mala aj ja naučiť, lebo tiež si okolie viac pripúšťam, ako treba 😖 . Ale jedno neodškriepiteľné pozitívum by to malo - pre malú parťáka na hranie, ja vidím u mojich, že si majú stále čo povedať a baví ich spoločná hra a to sme ešte len ako tak stihli menší vekový rozdiel, už 4 roky by bolo moc.

jojina11
23. lis 2010

@seba1 no hovorí sa , že jarná únava, ja ale mám aj jesenno zimnú.a depky k tomu sú samozrejmé.hádam sa to spraví, už aby bola jar

seba1
23. lis 2010

@jojina11 veru, už aby bola, ja mám dvojitý dôvod - mám vtedy termín 🙂

jojina11
23. lis 2010

@seba1 tak sa už veľmi tešíš však, len nech ti to dobre dopadne a čo chlapci tešia sa?

seba1
23. lis 2010

@jojina11 hej, teším, stále rozmýšľam len o bábätku, chlapci sa tešia, len asi im to pripadá také vzdialené, možno ani nie celkom reálne,lebo len hovoríme o tom a bábätka stále nikde.

jojina11
23. lis 2010

@seba1 čas rýchlo prejde, ved už o chvílu sú Vianoce, takže ani sa nenazdáš a bude vás o jedného viac

seba1
23. lis 2010

@jojina11 to hej, akurát nemám ani jeden darček, takže sa musím pustiť do toho.

jojina11
23. lis 2010

@seba1 nič si z toho nerob, ani ja nie, včera som akurát nervačila, že odkedy nebývame v meste je to ťažšie, predtým som išla do obchodu hocikedy ma napadlo, teraz sa to už nedá

seba1
23. lis 2010

@jojina11 no vidíš a ja bývam v BA a nič, jednoducho sa mi nechce s tým zaoberať, ale za to už mám doma kočík 🙂

jojina11
23. lis 2010

@seba1 a aký nemáš v albume fotku? ja som si nevyberala podľa toho aký je teraz moderný, ale podľa stavu nášho dvora, aby to ten koč vôbec prežil 😀 večšie kolesá, a tak mám bambi toledo, červeno bledohnedý, to som ani nevedela , že Vladka bude Vladka, fakt sme vyberali podľa toho, ako je to u nás doma, a tiež ohľadom toho , aby prežil sneh a dalo sa sním prejsť, pretože u nás na dedine nie sú bohvieaké chodníky všade/ okrem hlavnej/takže aj minulá rok som trikrát denne odhrnala sneh, muž mi kúpil na to aj lopatu 🙂 zlatý to človek,
ale inak som spokojná akurát to nemalo pevnú vaničku ale len takú tašku prenosnú, ktorú som už odložila, pretože Vladka sa tam už s fusakom nezmestí a ani nechce ležať, takže ju mávam v takom polosede aby všetko videla

seba1
23. lis 2010

@jojina11 mám v albume fotku, ja zasa v meste nepotrebujem veľké kolesá, ale za to ho budem asi musieť zdvíhať po schodoch a do auta, takže kočík musel byť hlavne ľahký, aby som to zvládla sama. S tou lopatou je ten tvoj muž naozaj gentleman 🙂 . Svokor zasa kúpil svokre motorovú pílu, aby si mohla ísť spíliť strom do hory.

jojina11
23. lis 2010

@seba1 😀 idem kuknuť ten kočík

jojina11
23. lis 2010

@seba1 no veľmi pekný a ozaj kde bývaš? prečo si registrovaná v Čechách

seba1
23. lis 2010

@jojina11 jednoducho som sa šla zaregistrovať a potom pozerám, veď som na českom koníkovi, náhoda, som z BA

jojina11
23. lis 2010

@seba1 tak to je dobré, ale ved nevadí , kam chceš sa dostaneš

seba1
23. lis 2010

@jojina11 hej, dostanem, len asi keď niekto chce pozrieť moje fotky, musí sa preklikať na českého koňa, ale to nevadí, možno to len trošku prekvapí

jojina11
23. lis 2010

@seba1 ved aj mňa to prekvapilo a preto som sa pýtala, kde bývaš

maminuska
23. lis 2010

ahojte kočky, práve som prišla z mesta, niečo som pokupila teda nejaké darčeky a už musím aj ja začat, lebo už aj ja začínam byt z toho nervózna. Dnes som bola aj v súkromných minijasličkách, chcela by som tam malú umiestniť od 1.12.2010, lebo musím začat naplno pracovat inak ma konkurencia zožerie. Pred týždňom som prestala kojiť, malá už chodí.
@jojina11 som si všimla v albume, že máš mladšieho muža a aj fešáka, dobre veru robíš, budeš dlho mladá, aj ja mám mladšieho o tri roky asi.

seba1
23. lis 2010

@jojina11 mňa to vždy hádže na českého koňa, keď idem do tejto témy, teba nie?

jojina11
23. lis 2010

@seba1 nie , ešte sa mi to nestalo
@maminuska hej Vladko je odomňa mladší o 9 rokov, prvý muž bol odomňa starší o 9, nie je to paradox?

maminuska
23. lis 2010

@jojina11 aj môj muž prvý bol odo mna o 3 roky starší , druhý je o tri roky mladš 😀 .
No a teraz ma tak vytočili deti, tak ja neviem čo skôr, neuprataná kuchyna , pračka perie, miesim na chleba, malu kupem a jeden je na facebooku , druhý pozerá telku a klídek piáno ani ich nehne mi pomôct. No som musela narobiť trochu fukoty a už vidíj ako sa naplna umývačka 😀

maminuska
23. lis 2010

ja neviem , to aj vaše deti funguju na heslo : " zdvihni sa a rob niečo " alebo len ja mám také exempláre ? Lebo ked nezadám heslo, su uvedení do max. pokojového režimu

jojina11
23. lis 2010

@maminuska a pokým ti deti nepovedia, že " však si mi nekázala" tak to je dobre, alebo ďalšia hláška" neviem čo zasa nervačíš"

zuzu82
24. lis 2010

Dobry vecer, mamicky! Dnes sa ozavam takto neskoro, lebo manzel isiel hrat futbal, deturence uz spinkaju a tak som si povedala, ze nakuknem, co noveho.
Vcera som stihla rozmrazit mraznicku a vypratat chladnicku, poprat, pozehlit, navarit (sama som sa cudovala, ze som to stihla do 11-tej) a dnes doobeda sme sa s chlapcami pustili do umyvania okien. Mame uz umyte v obyvacke a spalni, zajtra snad bude dobre pocasie a doumyvame aj v kuchyni a detskej.

Maminuska - mame este male deti, takze neviem, ako budu fungovat, ked podrastu 😀 . ale momentalne u nas na Domka, ked troska viac vystraja alebo nechce ist spat, zabera Mikulas a Jezisko a na Patka postielka. Maminuska a maju v jaslickach miesto? Viem, ze u nas su skolky aj jaslicky dost plne.

Seba - nevadi, ze rasties, ved musis 🙂 . A ani sa nenazdas a pride den D a potom uz kila pojdu aj same dolu.
Vianocne darceky nemam ani ja, hoci nieco by sa uz predsa naslo - manzelovi som uz darcek aj dala (dostal predcasne), pre chlapcov mam objednane kufrikove supravy z internetu a tot vsio. A este som zabudla na neter - pre tu uz mam skoro kompletneho Jeziska, akurat este cakam na jednu vec. Inak ja nakupujem vacsinou cez internet, lebo hoci byvam v meste, po obchodoch chodit s mojimi deturencami sa velmi neda a nie vsade je dobry pristup pre kociky (alebo nie je ziadny). Alebo ak sme vonku aj s tatikom, ze ostane vonku s deturencami alebo so sestrou, tak vtedy rada nakuknem aj do obchodov, Akurat ma napadlo, ze Vianoce tu mame uz o mesiac, tak by som sa uz mala asi s darcekmi poponahlat. A este predtym Mikulas...
Ozaj seba, pekny kociarik a aku mate farbu? Ako na fotke?