3 děti, každé s jiným tatínkem, jak to pobralo okolí?

natykata
4. říj 2013

Mám takový problém...Dvě dcery,každá svého tatínka,bohužel nežiji ani s tím druhým :-/ ale mám přítele,mladší dcera ho hned vzala za vlastního a i to tak všichni berem,starší ho zbožňuje...proto si ,,pohrávám" s myšlenkou na další dítě,vždy jsem chtěla víc dětí,jenže jsem nějak nevychytala ty tatínky :( a teď je mi proti srsti mít každé s jiným,už tak je to nepříjemné,prostě a jasně se za to stydím :( má tu někdo víc dětí a různé tatínky?jaké to je?jak to pobralo okolí?rodina?atd...

bajana
4. říj 2013

nie som v rovnakej ani podobnej situacii, ale podla tvojho veku by som s 3. dietatom este pockala...ty vies, preco ti nevysli predchadzajuce vztahy, ale po tych skusenostiach by som si sakra rozmyslela, s kym otehotniem....samozrejme tento vztah moze byt dlhodoby, rovnako moze skoncit o par mesiacov....pockala by som nejakych 5 rokov, vytvorila s partnerom pevnu fungujucu rodinu a az potom uvazovala o dalsom dietati...mat ho teraz by som povazovala za nezodpovedne a sebecke.....mat ho v stabilnom partnerstve by bolo logicke....to, ze by to bol uz 3.otec by podla mna nevadilo...

anushka111
4. říj 2013

Nemyslím si, že by to byl problém, pokud ho dolky mají rády. Ale je fakt,že jste dost mladá auž v tak jak sama říkáte nepříjemní tatínkovské situaci. Já a můj sourozenec jsme měli každý jiného taťku a mamčina přítele jsme měli rády. Nicméně nežil s namí, právě proto, že se mamka bála, aby to zase nedopadlo špatně. Máte ještě dost času, přikláněla bych se tedy k tomu počkat, rok, dva ... Pokud to bude pořád tak fajn, mějte třeba dětí tucet. Za to jakou máte situaci se rozhodně neobviňujte, ale byla bych obezřetnější, takže bych si zkrátka počkala. Je to však jen můj názor a třeba se mýlím 😉

ninive211
4. říj 2013

@natykata Ahoj, četla jsem tvůj profil, i na beremku...upřímně se ti divím, že po tom, co sis prožila docela nedávno, máš ještě vůbec pomyšlení na dalšího potomka...pochopila jsem z toho, že se současným přítelem se patrně znáš velmi krátce, pak už vůbec nechápu, vzhledem k předchozím zkušenostem. Je ti 22, zažila sis toho dost, taky chvilku žij sama pro sebe! Jak píšou holky přede mnou, zejména díky tvé zkušenosti s předchozími "tatínky" bych si sakra rozmýšlela, kdy a zda vůbec ještě s někým založím rodinu...a počkala bych alespoň minimálně tak těch pět, šest let a pak se uvidí. Život není závod, máš ho ještě v podstatě celý před sebou! Třeba zjistíš, že vlastně další dítě nechceš, možná přesně naopak, ale je naprosto předčasné o tom přemýšlet nyní.
A pokud jde o to, že bys měla 3 děti každé s jiným tatínkem - a jak by se na to dívalo okolí - na tom nevidím v zásadě nic špatného v případě, že si alespoň to poslední dítě opravdu pořádně promyslíš a nebudeš se do toho vrhat po hlavě jako u předchozích dvou. Protože to na mě působí dost nevyzrále. Jinak samozřejmě vždycky se může najít někdo, kdo tě pomluví...s tím asi musíš počítat, ale nesmíš si takové řeči příliš brát.

nonnni
5. říj 2013

@natykata take bych pockala. Neuspechej to, ze dite je zahul na vztah uz asi vis sama, napred vystav pevny vztah, ktery to unese.

Jinak k tvemu problemu vicero tatinku. Lidem je do toho pranic, ty to asi nekde na namesti vypravet nebudes. Kazdopadne, "tata" je ten co vychovava, takze ac biologicky uz to nezachranis, tak obe tve dcery + pripadni potomci, porad jeste mohou mit jednoho tatu (za predpokladu, ze se podari vybudovat solidni a dlouhodoby vztah s pritelem)...coz je jedine co by me zajimalo. Ne nazory okoli, ale samotny fakt, jake rodinne modely nabizim svym detem a prenasim je tim na ne.

Jestli te to uklidni, tak ja jsem vdana a obe deti mam s manzelem. Diky matrice v Brne se jmenuji jinak nez deti a manzel, ktery je navic cizinec a uz se mi stalo (kdyz jsem vyrizovala RP na mladsi dceru), ze se me pani urednice zeptala, zda jsem si je (deti) privezla jako outezek z dovolene. Takze asi tak, lide si domysli i nedomyslitelne 😀

Hodne stesti! A jestli chcete mit neco "spolecneho", tak si poridte stene 😉

leni78
5. říj 2013

S tím si vůbec nedělej hlavu 🙂 Ale vůbec. Děti jsou vyústěním milostného vzplanuti a to, že to předtím nebyl " ten pravý ", za to nemůžeš. Každopádně mysli na své zajištění, abys jen nerodila deti a byla bez koruny. 😉

pisisvori
5. říj 2013

@natykata přiznám, že tohle moc nechápu. Dceři jsou 4 roky a doteď jsem neměla čas se na jiného chlapa ani podívat natož někoho poznat. Tys stihla za tudobu další mimi s dalším mužem a ještě se odstěhovat a najít si zase třetího ato vše v 22 letech. Z jiné diskuze vím, že se s tímhle znáš opravdu krátce a už s ním chceš další dítě? Myslím, že je to jen strach ze samoty a snaha zaplácnout místo po tom předchozím, možná i snaha si ho připoutat.... Moc ti přeju, aby tenhle partner byl ten pravý a byl skvělý i za 2,3-10 let a i to miminko jste nakonec spolu měli. Teď bych to určitě nedělala.

pejullka
5. říj 2013

ja mam taky na kazde dite jednoho tatinka🙂 je pravda, ze s tim druhym jsem a ze bere obe deti jako vlastni, bez vyjimek

dora13
5. říj 2013

@leni78 ja si teda nemyslim, ze by deti mely byt vysledkem milostneho vzplanuti...deti by podle me mely byt vysledkem dlouhodobeho, zraleho vztahu dvou dospelych zodpovednych lidi.

leni78
5. říj 2013

@dora13 To je prave otázka .... Být či nebýt ? 🙂

dora13
5. říj 2013

@leni78 no, pro me je to celkem jasny...toho druheho nikdy neznas poradne, vzdycky te muze prekvapit a udelat neco, co by clovek fakt necekal, ale na druhou stranu, kdyz s nim jsi nejakou dobu, tak mas sanci ho poznat a zjistit, jaky ten clovek je...a z toho, co jsem vycetla z vlakna zakladatelky, tak teprve v cervenci se rozesla s otcem sve druhe dcery, takze mi prijde opravdu velmi predcasne uvazovat o dalsim diteti jen proto, ze je zrovna zamilovana.

evulinkab
5. říj 2013

@natykata No taky jsem četla v jiné diskuzi, že ješte v lete jsi řešila sveho manžela a doufala, že se vrátí...tudíž ted asi s novým přítelem dlouho nejsi...Proto bych si v žádném případě ani s myšlenkou mít další díte, nepohrávala!!!!Máš dve malé holčičky, máš přítele...ber to tak jak to je, poznej pořádne tohohle současného a za pár let si ptreba to díte pořidte.Ted bych to ale neuspechala, abys nelitovala.Jsi jeste mladá a detí mužeš mít ješte treba deset🙂

evulinkab
5. říj 2013

JInak teda já mám prvního syna s bývalým partnerem, ted čekám mimčo s jiným- jsme ted v situaci, kdy náš vztah nevypadá vubec růžově a možná také zustanu sama se dvema detmi a přitom každé bude s jiným mužem.A vím, že kdyby to takhle nedej bože dopadlo, tak v případe dalšího vztahu bych rozhodne o díteti uvažovala až po společných nekolika letech soužití!!!!

natykata
autor
5. říj 2013

@bajana
@anushka111
@ninive211
@nonnni
@pisisvori
@evulinkab já to nemyslela tak že hned,ale za pár let,prostě přemýšlím nad tím co jednou bude,hrozně se všeho bojim...
s manželem jsme Kačenku plánovali,těšili se,vše bylo super než se narodila a chlapcovi došlo že si ještě dost neužil :(
s přítelem se známe dělší dobu,jen jsme byli kamarádi a tak i náš vztah začal,protože mi pomáhal s dětma,když manžel odešel

leni78
5. říj 2013

@dora13 Spousta lidí už rekla, ze při odchodu celoživotního partnera, najednou zjistili, ze ho vlastně vůbec neznají. Deti nedeti, tohle se nedá nikdy plánovat, takovej je život. Za me je dulezity, ze je ženská zajištěna, ma zázemí, budoucnost. A pak když chce mimco, ať si ho proste pořídí. Chlap te kopne do zadku i po dvaceti krásných letech a pěti hypotekach. Protože chlapi myslí čím ? Odpoví si každá sama 😀

blahova_andrea
5. říj 2013

@pisisvori v tom s tebou souhlasím. já mám skoro dvouleťáka a fakt s nikým mužského pohlaví mimo členů rodiny vůbec nepřijdu do styku, natož aby to nějak pokračovalo 😀 ale ženy jsou různé 😉 i ty jejich příležitosti a to, jak jich využijí.

dora13
5. říj 2013

@leni78 jiste. ale jde mi o to, ze prece jen clovek snizi risk, kdyz si poridi dite s clovekem, ktereho zna dyl, ma s nim nejakou spolecnou historii, neco za sebou, proste ve chvili, kdy mu spadnou ruzove bryle zamilovanosti. porizovat si dite v prvotnim zachvatu zamilovanosti mi pripadne jako velmi riskantni krok, ktery si primo rika o prusvih.

evulinkab
5. říj 2013

@natykata V tom případe ano..jak jsme ti tu všechny napsaly..za pár let, proč ne..ale ted bych se do niceho nehrnula..

A souhlasim s holkama, že človek opravdu muže mít pocit, že tohle je ten "pravý" a ten pocit se rázem změní, když onen mužskej se nám odcizí, najde si jinou, apod...A je jedno, jestli jsou spolu lidi dva roky, deset nebo třicet let...
Nebýt mé kamaradky, tak jsem dodneška sama.Celé tři roky jsem vychovávala syna sama, žádný partner nebyl na obzoru, přiležitosti taky nulové.Až kamaradka z dětství nás uplnou náhodou seznámila, vyšlo to, nyní čekáme holčičku a jde to s námi od desíti k pěti poslední dobou...človek fakt nikdy neví ☹ ☹

aneta0707
5. říj 2013

@natykata ahoj, dam ti priklad. mam kamaradku, ktery mela prvni v 17, druhy v 18 a typni si kdy treti? ano v 19... kazdy ma s jinym a pokazdy si myslela, ze ji to vyjde, ale do porodu uz byla s dalsim. ano je jina, o prvni dve deti prisla - sla hledat "tatinka" a vratila se za mesic - nechala si je jeji mama. nnejde ale o to, ze ma kazdy s jinym, ale ze se nepoucila z chyb.
na tvym miste bych pockala, zkusila jestli spolu budete vychazet a teprv pak resila dalsi 🙂
Ps: spousta zenskych ma deti s jinyma tatinkama - mama moje ma 5 deti - 4 tatinky, to se ani tolik neresi, ja spis pozoruju, jak vsichni resej muj vek a stejne kecaj i kdyz mam manzela (42let), barak, nejakej prijem taky (i kdyz to neni slava) a nejradsi by vychovavali za me a vsechno znaj lip...

aneta0707
5. říj 2013

@dora13 ano, to je sice pravda, ale ja to riskla a dite jsme si poridili po roce. ted uz to bude brzo 5 let co sme spolu, vzali sme se, poridili jeste segru a v ramci moznnosti nam to klape 🙂 natykata si urcite taky myslela, ze ji to vyjde
@pisisvori ono asi v nasem veku je tezky sedet doma a snikym sse nebavit.. ja se tady u nas seznamila taky s novyma lidma a to az po porodu druhy. chodej k nam, bavime se a chodej sem i kluci. ja na tom nevidim nic spatnyho, ale musis urcit jasny hranice, protoze jak sem zjistila, tak mladym klukum je jedno jestli mas manzela nebo deti, oni to zkousej a nejhorsi je, kdyz nemas rozum a nereknes ne. na jednu stranu je to hezky kdyz se o tebe nekdo zajima, ale ja bych kvuli tomu vsechno nezahodila. s manzelem sme toho spoustu zazili a mockrat mme podrzel a proste bych ho nevymenila

dora13
6. říj 2013

@aneta0707 jj, ale tri mesice a rok je uz docela rozdil. navic vidim, ze mas starsiho partnera a tam uz tak nejak lze ocekavat, ze vedi, co od zivota chteji a uz jsou celkove stabilnejsi (pro rypalky: ano, vim, ze ne vsichni, ale urcite vetsi procento nez u petadvacetiletych kluku)

pisisvori
6. říj 2013

@aneta0707 A myslíš, že jen sedím doma a s nikým se nebavím..jen prostě s dítětem nelítám po hospodách a diskotékách a nelovím mu další tatínky...asi holt patřím k jinému světu. Ale tohle si nemyslím o zakladetece diskuze, aby nedošlo k mýlce🙂, neznám ji🙂...jen odpověď aneta0707.

aneta0707
6. říj 2013

@pisisvori takhle to mysleny nebylo, jen to tak vyznelo kdyz si psala, ze se k opacnymu pohlavi nepriblizis. ja taky nevim co je hospoda 🙂 chodim jen tam, kam muzou i deti. urcite to nebylo mysleno spatne, mozna trosku spatne nnapsany

natykata
autor
6. říj 2013

@pisisvori 🙂
@aneta0707 to já si hospůdku a diskotéku neodpustí,ale fakt né na lov :DDD současného přítele znám delší dobu,je to člen tuning klubu,kde jsem byla s manželem, přítel se šéfem klubu mi ze začátku pomáhali,abych se z toho dostala a pak jsme si s Jirkou připustili,že ta jiskra přeskočila už dřív,z něj vypadlo,že do mě byl tajně zamilovaný od začátku-romantika hadr 🙂

benjik
13. říj 2013

U nás v rodině je to normální,že každé dítě má svého otce.Jen já jsem za exota,že mám tři s jedním chlapem

rituska88
30. lis 2013

@natykata Mám kamarádku, která má 3 děti se třemi tatínky a nakonec zůstala sama. Prostě vždycky se strašně zamilovala, tomu chlapovi věřila, pořídili si dítě a chlap potom zdrhnul nebo se teprve projevil. Je to moc hodná holka, no vlastně už jí je přes 40, ale prostě byla moc naivní a do všeho šla po hlavě. Teď je sama, 3 děti, chlapa už dalšího nemůže najít protože málokdo je ochoten se starat o 3 cizí děti, z nichž jedno má ještě výchovné problémy. Přitom stačilo nikam nespěchat a když už se jí to stalo dvakrát, tak toho chlapa víc poznat. Jenomže právě u toho třetího to bylo nejhorší - dokonce musela k soudu, kvůli určení otcovství, protože jakmile otěhotněla, chlap se sebral a odešel, ještě jí sebral peníze a k dítěti se nechtěl znát. Neříkám, že Ty musíš mít taky takovou smůlu a moc bych Ti přála, aby se ta Tvoje smůla už prolomila a Tys byla opravdu šťastná, ale mysli na to, že dvakrát už to nevyšlo, a že jsi ještě mladá a život máš před sebou. Až s přítelem budete delší dobu, budete spolu bydlet, sdílet všední radosti i starosti a Ty poznáš, že je opravdu ten pravý, pořiď si s ním i dítě, ale nespěchej, opravdu není kam 😉

natykata
autor
3. pro 2013

@rituska88 děkuji za odpověď,jenze ja se desím i tomwho,že to nevyjde ani po letech ☹ nějak nedokažu už duveřovat :-/

laurital
3. pro 2013

@natykata Já bych byla opatrná, nejde ani tak o fakt, že každé dítko má jiného tatínka, ale že tím neustálým střídáním jim děláš v hlavě hokej.Prvně bych vybudovala stabilní rodinné zázemí, pořešila vlastní bydlení a práci, protože jen tak budeš dostatečně zajištěná a sebevědomá a nebudeš na nikom, ani muži, závislá.
Pokud bude i pak všechno fungovat, není důvod třetí nemít.Rozhodně bych se ale přikláněla k tomu nechat ten nový vztah trochu prověřit, celoživotní štěstí ti to nezaručí, protože do budoucnosti nikdo z nás nevidí, ale přeci jen je to rozumnější, než se opět vrhnout po hlavě do vztahu.
Každopádně přeji hodně štěstí.

rituska88
3. pro 2013

@natykata Taky jsem se párkrát zklamala, než jsem poznala současného přítele. A že to poslední zklamání bylo opravdu hodně bolestivé... Naštěstí s nikým z nich jsem neměla děti. Když jsem potkala současného přítele, nevěřila jsem mu, žádný vztah jsem nechtěla, tím spíš, že jsem věděla, že je rozvedený a má už jedno dítě. Ale potom jsem se dozvěděla, že i on měl velkou smůlu a proto tak dopadl, rozuměli jsme si a já mu začla pomalu i věřit a teď je to už skoro 3 a půl roku co jsme spolu a já vím, že bych ho za nic na světě nevyměnila. I když to má i stinné stránky - po bývalé manželce splácí vysoký dluh (přesněji řečeno má insolvenci, která už ale naštěstí bude koncem tohoto roku končit), takže žijeme od výplaty k výplatě, někdy spíš živoříme, protože k tomu musí platit alimenty a nikoho nezajímá, že ho do problémů dostala bývalá žena - nakonec za ni zaplatíme vysoký dluh a ještě dostane alimenty. Ale už jsme si zvykli, že např. dovolená u nás neexistuje a že na Vánoce se kupují jen drobnosti a šetří se kde se dá, hlavní je, že jsme zdraví a máme se rádi a ve dvou se dá zvládnout všechno. Nezáleží na tom, kolik má ten chlap peněz a jakou má minulost, ale na tom, jak se k tomu dokáže postavit a řešit to a hlavně aby Ti byl za všech okolností oporou - a to se bohužel nepozná hned, ale až po čase společného soužití. A hlavně je to o štěstí - toho správného chlapa potkat, což sama vím není jednoduché. Moc Ti přeju, abys takového potkala a byli jste šťastná rodina.

anetka1701
3. pro 2013

Teďka jsem nahlašovala druhou dcerku k dětský doktorce (jsou od sebe dva roky a 4 měsíce) a dětská na mně "a tatínka má jakého?". Tak jsem jí odpověděla, že "samozřejmně stejného" a že to je divná otázka... Ona mi řekla, že se omlouvá, že se tak ptá, ale že je to hodně častý, že mají děti odlišné tatínky. Spíš mi přišlo že mně bere jako unikát, že mám obě děti s jedním chlapem :oD Nebála bych se reakcí okolí - pokud budete normální, slušná a spořádaná rodina, nikdo na vás koukat špatně nebude .o)

romcovaklarka
3. pro 2013

@natykata Já můžu napsat za to "okolí" 🙂 Mám kamarádku, která to má podobně - na 4 děti má 3 tatínky. No a co? Mají to různorodé 😀 ale nemyslím si, že by bylo třeba to nějak odsuzovat... A my jsme zase 3 sestry a máme 2 různé maminky... tak já jsem zvyklá 🙂