3 děti, poskytnete mi praktické rady?

mishulka1987
23. srp 2012

Ahojky holky.Prosila bych Vás mocinky o radu.Máme s přítelem 4letou holčičku,ročního synka a nyní jsem ve 12tt.Až se dítko narodí,tak synovi bude rok a půl.Mám docela obavy z toho,jak to budeme zvládat.Malý se nám v noci tak dvakrát budí nabumbat,po bytě nám leze po čtyřech jako fretka🙂,zatím nechodíme.Holka už je docela samostatná,ale nevím,jak budeme zvládat do celého toho kolotoče ještě malé mimčo.Už nyní mám v domácnosti práce až nad hlavu,vždy si naplánuji co za den udělám,ale stejně nestíhám.Máte nějaká s tímto zkušenosti a můžete mi poskytnout nějaké praktické rady?Díky moc.Miška.

jandl
23. srp 2012

@mishulka1987 Chci tě jen povzbudit,že to bude sice náročné,ale stojí to za to.Než se malé narodí,bráška udělá ve svém vývoji velké pokroky.Oba ti budou pomáhat.V ložnici máme 3 lůžka vedle sebe.Nejmenší věk. rozdíl máme 2r.2m..Takže,ty to ze startu budeš mít horší.Zato časem,až budou větší,mohou spolu sdílet více než kdyby byli od sebe třeba 5let. Moje teta má 11 dětí,rychle za sebou.Všichni už ženatí,vdané. O tom plánování,co chci stihnout,ani nemluv.Plány jsou 1 věc,aktuální potřeby věc druhá. Držím palce.Jestli budeš mít konkrétní dotaz,napiš.

mapurka
24. srp 2012

ahoj, mám děti s věkovým rozdílem přibližně jako máš ty, holky se mi narodily 18měsíců po sobě. Měla jsem štěstí, že poslední -Míša, byla jako miminko zlaťoučká. Bylo to náročné, hlavně to všechno sladit, abychom mohli v klidu chodit ráno s nejstarším do školky, a aby zatím malá neřvala v kočáru...atd. Pořídili jsme sourozenecký kočárek, pořídila jsem i manducu, spala jsem s holkami v ložnici, obě jsem je měla v noci "po ruce" takže když chtěla starší pít, jen jsem ji podala lahev s čajem, žádné vstávání ani na kojení 🙂. Bylo to náročné, třeba večerní uspávání, jeden chtěl pohádku, druhá se chtěla mazlit a třetí zrovna bolelo bříško a chtěla se nosit v náruči...ale je to pouze pomíjívé a rozhodně to za to stojí, klidně bych si to zopákla 😉

pele
18. led 2013

@mapurka vidim, ze spominas cestu do skolky s 2 dalsimi detmi. Je podla teba jednoduchsie nosit vsetky deti peso alebo autom? Myslis, ze je najlepsie mat skolku co najblizsie k domu, alebo 10 min. peso vs. 20 min peso uz nerobi velky rozdiel? Ja teraz vyberam skolku pre najstarsiu a kedze planuejeme este 1 babatko, tak si to snazim zariadit tak, aby to bolo v buducnosti co najlahsie a neviem si to uplne predstavit, len ze to bude zaujimaveeee🙂

aniska
14. únor 2013

pele ja by som asi volila co najblizsiu skolku... Fakt, hlavne aby som prezila tie prve dva roky, nez to najmensie zacne chodit a podrastie

veruska007
14. únor 2013

Ja jsem na tom podobne jako Ty. Děti budou mit pri narozeni tretiho 4 a necele 2. Skolku mame blizko, mladsi se musi do leta naucit sam dobre chodit (starsi byl od 1,5 roku bez kocarku), mimco ponesu do skolky v babyvaku nebo satku a uvazuju o porizeni ergonomickeho nositka. Do skolky se s kocarkem moc neda, jsou tam schody venku i vevnitr. No, mozna obcas risknu nechat miminko doma na chuvicce, do peti minut budu zpatky.

Jinak prvni dva jsou od sebe dva roky a to bylo vcelku v pohode, akorat druhorozeny byl nepolozitelne dite, jak lezel, tak rval, prvniho pul roku jsem ho jen nosila. Ted ma 1,5 roku a je to trochu narocnejsi, protoze ma vztekaci obdobi, vsechno chce sam a nejde mu to, zasadne odmita jit tam, kam chci ja... ale starsi mel to samy a do tech dvou let ho to preslo, takze doufam, ze to bude dobry. O sourozeneckem kocarku neuvazuju, jezdim casto MHD a prijde mi to neprakticke, kratsi vzdalenosti prcek musi uslapat, na delsi snad nebudu chodit sama, tak by mohl vzit manzel v pripade nouze golfky... nebo jak vidam jine maminky, prcka do satku, starsiho do sportaku a jedem 😉. Stejne to bude jen na chvili, napred clovek nemuze daleko od domu kvuli kojeni miminka... pak chvili a pak bude zima 😉

kaliali
14. únor 2013

@mishulka1987 😀 moje zkušenost? ono to půjde samo, až se další miminko narodí, neboj 🙂