4 děti. Kolik financí bude potřeba ohledně škol?

petta3
15. dub 2012

Máme 3dítka-12,11 a 9měsíců.Bydlíme v baráčku,platíme hypo a manžel plat do 30tis.Já po MD snad zase v admin.Plat bude okolo 15-20tis.Rodinka chce dalšího sourozence a já nejsem proti,jen-děti zatím na ZŠ a tak není ani představa kolik financí bude potřeba do budoucna ohledně škol.Maminky 4 dítek,jaké jsou Vaše zkušenosti se školou a větším věkovým odstupem u dítek??Starší budou začínat střední a mladší půjdou do školky.Děkuju za názory.

marton
16. dub 2012

@petta3 Ahojky,větší věkový rozdíl mezi dětmi je fajn.Alespoň z mého hlediska a zkušeností.Mezi prvními dětmi máme 5 let a dvojčata jsou od nejstaršího o 16 🙂 .Až půjdou do školky budou starší končit a nastupovat na SŠ.Zkušenost z financováním školy a kroužků už máš teď.Spíše s věkem rostou finance na oblečení a kulturní akce 😉 .

petta3
autor
16. dub 2012

Jsme v malém městě,kroužků spíše nedostatek.Každé má po jednom a časově jim to myslím stačí.Pořád mám představu,že finančně se to spíše zvládnout dá,děti se naučí o prázdninách na brigády a tím si našetřit třeba na nový mobil či jinou radost.Děti zatím🙂 nejsou náročné a snad to tak zůstane.Jen není ta představa kolik se platí za internát,knížky do škol atd.

marton
17. dub 2012

@petta3 Tak s internátem zkušenost nemám,ale to určitě zásah do rozpočtu je.Knížky na SŠ jsme komplet kupovali jen do prváku,což mohlo dělat tak 3tisíce.V dalších ročnících si kupují knížky od starších ročníků.Kromě jazyků,ty se platí každý rok nové.Někdy se to nashromáždí.Výlety,lyžáky,zájezdy....Ale když už jsou pak dva platy.....Brigády jsou super.Jen jich je nedostatek.
Kdybyste rádi čtvrté?

veruska007
17. dub 2012

@petta3 Hele, internát teď neřeš - nemůžeš odhadnout, kolik bude stát. Mám vlastní zkušenost: naši měli kolem životního minima a já byla na intru (jsem ze 3 dětí, nejstarší) - náklady na internát mi pokryl přídavek na dítě, na stravu jsem od našich dostala příspěvek (nic moc, na stravu ve škole a na intru to nevyšlo), ale naučila jsem se sama vařit v kuchyňce, nakupovat, něco jsem si vydělala na brigádách a naši to podle mne na rozpočtu nepoznali. Kdybych byla doma, určo projím mnohem víc 😉 . Na intru mělo výhodu, že jsem mohla levně koupit učebnice po starších děckách, oblečení do tanečních jsme si půjčovaly s kámoškama...

petta3
autor
17. dub 2012

Další mimi bych ráda s manželem zkoušela do půl roka,přeci jen je mi 35let.Stačí když v okolí řeknu něco o dalším děcku a jsem za soc.případ či nerozumnou maminu🙂Hold v nejhorším asi začneme pěstovat slepice a králíky no🙂....Tady u nás náš plat je trochu nad,ale děti přeci jen nebudou studovat tady....

veruska007
17. dub 2012

@petta3 V mém okolí mají všichni 3 děti a víc nebo 3 děti chtějí. Byla jsem na srazu maminek místní městské části a byla jsem tam jediná se dvěma dětma, ostatní byly těhule nebo měly dětí víc 😎

marton
17. dub 2012

@petta3 Podle toho co píšeš,to zvládnete.Já jsem otěhotněla v 38 a dá se to.Pravda,mělo být jen jedno,ale přírodě neporučíš a teď je s nima sranda.Budu držet pěstě,ať to vyjde.

petta3
autor
17. dub 2012

no nejdříve nám 2děti přišly dost a daly taky pořádně zabrat,ale při tom našem 3miminku nám přijde líto jí ošidit o sourozence.Přeci jen jsou děti už starší.Teď jsem alespoň ráda za náš starší baráček a možnost něco vypěstovat🙂

3cacorky
11. únor 2013

@petta3 jj taky bych brala ještě jedno,taky bych řekla,že je dobré když máš baráček se zahradou něco chovat a pěstovat,my v létě žijeme pomalu ze zahrady..slepičky na domácí vajíčka jsou taky super,mám je a ještě mám velký zájem o vajíčka na prodej 🙂ono je to pěkně znát domácí a kupované a to nemluvím o mase,třeba domácí králík 🙂.Jinak ovoce a zelenina ze zahrádky super,mám skleník,tak to jsou papriky,okurky pak kedlubny atd..atd..děti mají hned brigádu od nás 😀 😀 .Nějak to přišlo samo,jak vše zdražují a kvalita upadá-bohužel.Jinak držím palečky ať 4 vyjde a je vše v pořádku. 😉

petta3
autor
11. únor 2013

Tak maminky musím oznámit,že čtvrté se nám vyklube za 2měsíce 😀 Nakonec to bude 2:2 tzn.Máme kluka,holku,holku a teď klouček 😅 No teď se nějak nehrozím financí,ale toho abych to zvládla psychicky.Přeci jen ty dva starší začínají pubertu 😉

napolitano
30. dub 2013

@petta3 Ahojky,jsem zvědavá jak je,doufám,že dobře 😉

petta3
autor
2. kvě 2013

Ahojky,tak už máme doma 14denního chlapečka.I když mám už věk-37-tak těhotenství bylo nejlepší-žádné problémy a pohyblivá až do porodu super.Porod byl opravdu rychlý a bolesti max.hodinku 😀 Děti jsou skvělé-dcera 12let se začala starat o mimi a syn 13let jako by převzal odpovědnost za tu mladší v červenci dvouletou sestřičku.Myslela jsem,že holky budou spolu a kluci pak taky,ale ty moje holčiny mají nejspíš stejnou povahu a drásají si nervy už jako malé 😉 Problémy mám jen večer když se prckové budí navzájem.to je pak mazec ☹