Ako ste zvládali dve deti v dvojročnom rozdieli v noci?

kate1616
11. pro 2011

Čakám drzuhé dieťa ktoré sa má narodiť začiatkom marca a mám teraz aj 19. mes dcérku. Ako ste zvladli v noci novorodeniatko a batola? Manžel chodieva len na nočné a ak budem sama v noci ako to zvládnuť ked jedno bude budiť druhé?

majatob
11. pro 2011

ahoj 🙂 my jsme s tim problem nemeli, deti se navzajem budily tak prvni tyden a pak si zvykly 🙂 taky jsem z toho mela strach, ale zvladnout se to da docela v pohode 😉

lollaj
11. pro 2011

Ahojky, musím říct, že jsme taky neměli problém a to jsme v té době spali všichni spolu v jedné místnosti. Nikdy se navzájem nebudily. Když se syn probudil na kojení, tak jsem ho přebalila a nakrmila v jiné místnosti.Myslím, že se nemusíš obávat 😉

kefin
12. pro 2011

@kate1616 myslím, že se obávat nemusíš, děti okolo dvou let spí v noci dost tvrdě. Naše malá se vůbec v noci nebudí, i když třeba malý pláče nebo ho kojím a přebaluju 😉 A když se někdy vzbudí, tak jenom koukne, já jí řeknu spi, je noc, já krmím Honzíčka a ona se otočí a spí dál. jinak teda spíme všichni v ložnici.

dlabinecka
12. pro 2011

Taky se přidávám, máme rozdíl 16měsíců, spíme všichni v jedné místosti a děti se navzájem nebudí. malému je to uplně fuk a dcerka taky zaspí všechno. A jak píše @kefin, když se občas probere, tak jí řeknu, at spinká a chrní dál. tohle je nejmenší problém 😅

jasekd
12. pro 2011

U nas by to asi problem trochu byl, syn ma ted spatny spani. Mame byt 1+1 a spime oddelene, syn a manzel v loznici, ja s malou v obyvaku s kuch.koutem, kde mam vsechno po ruce (prebal.podlozku, plenky atd), muzu si rozsvitit, kdyz potrebuju a nikoho nerusime. Sice mi spolecne spani chybi, ale kdyz se rozervou v noci oba, je to sila a tak neriskuju. Kdyz se totiz vzbudi syn, je obtizne ho uspat.

sussanah
12. pro 2011

my jsme mladeho odstehovali do porodu pokojicku a v noci k nemu vstava manzel.Ale kdyz je na sluzebni ceste (coz byva), tak je mam proste oba v posteli v loznici. Mlady spi tvrde, jen tak neco ho nevzbudi a plac maleho se nsazim minimalizovat tim, ze je se mnou v posteli a kdyz si rekne, tak se jen naklonik a nakojim. Nejhorsi je to rano, maly vstava kolem 6, kdezto mlady az kolem pul osme, to s emi ne vzdycky podari se potichu vytratit z loznice, aniz bych ho vzbudila. ale to je jen otazka zvyku. Jsem si jista, ze pokud budte vsichni spolu v pokoji, tak do konce sestinedeli budou deti na sebe zvykle a nebudou se navzajem budit 🙂

veruska007
12. pro 2011

My spime vsichni v jedne mistnosti, ale obe deti maji dost citlive spani, navzajem se budi. Sem tam se mi podari vychytat, ze k miminku vstanu, sotva se zacne vrtet hlady... ale vetsinou se deti navzajem budi. Navic starsi chlapecek je skrivan (vstava v 5h, v lete ve 4), miminko je sova, usina kol. 23h a v noci se budi na kojeni... takze ja jsem teda docela mrtva. A manzel v noci nevstava, pry musi byt odpocaty do prace 😔

schnek
12. pro 2011

Spaní v noci bylo v pohodě. A to se obvykle sejdeme v posteli všichni 😅 😉 😀 Nejmladší z dětí spalo (spí) s námi (opravdu nemám na to v noci řešit vstávání k postýlce, uspávání a odkládání do postýlky), starší jsou v pokojíku, obvykle do rána dorazí. Horší to bylo se spaním přes den, Matouš mizerně spával a byl problém, když jsme ho probudili. I Aničku kluci kolikrát probudili - otevřeli dveře do ložnice a šli za ní...

@veruska007 manžel je dobrej... ty vlastně nepracuješ a sedíš doma na zadku, co?... takový řeči úplně nesnáším 😠

veruska007
12. pro 2011

@schnek Taky na to zacinam byt alergicka. Obe deti mam hodne zive, ted po druhem porodu jsem mela v 8 tydnech absces a otravu krve, malem jsem umrela, pred dvema tydny jsem spadla na ledovici a mela otres mozku... a manzel si deti nevzal ani na chvilicku, abych si mohla odpocinout nebo se aspon jednou poradne vyspat. Zrovna jsme se o tom pohadali. Ale on nic menit nehodla 😒

schnek
12. pro 2011

@veruska007 hnala bych ho klackem 😠 Vidím něco podobnýho u sousedky a nestačím se divit. Zkusit něco podobnýho mm, pěkně by to schytal. Chlapi jsou snad taky rodiče, ne? a máma není otrok, taky má nárok na chvíli klidu.

veruska007
12. pro 2011

@schnek Jooo, taky jsem si to myslela. Uz toho mam az az. On si nevezme deti ani na chvili, abych se mohla v klidu aspon naveceret, zajit si na zachod nebo si napustit vanu. A to nemluvim o tom, ze bych si treba mohla zajit ke kadernici, na zumbu nebo treba s kamoskou na kafe 😔 . Minuly tyden jsem mela u nas kamaradku, byly jsme vecer nakupovat, deti s sebou... a manzel stropil silenou scenu, ze jsem nebyla doma, kdyz prisel z prace. ☹ . Si pripadam jak zaklety vrabcak.

mataharyy
12. pro 2011

Ahoj mám děti dva roky od sebe a úplná pohoda (teda v noci, přes den je to občas na palici), když řve jeden druhej spí, když řve druhej, spí ten první, navzájem se nebudí a to mají postel vedle sebe, tedy si řvou do ucha 😉 A opravdu není potíž. Záleží jak máš/budeš mít spavé děti, ty mé by prochrněli i námořní bitvu 😉

mataharyy
12. pro 2011

@schnek Souhlasím s tím klackem 😅
@veruska007 To je paráda... By mě asi už odvezli... Manžel je od pondělí do pátku v práci, jezdí domu jen na víkend, takže pátek ještě jedem tak nějak na půl, ale večer po vykoupání dětí se nakládám do vany a minimálně hodinu mě není, no a k malému stává o víkendu většinou on, mě se nechce 😅 Jen teda z neděle na pondělí, většinou už vstávám já, protože vstává před pátou ráno 😉 No být to jinak, jako že mě v tom nechá plácat celej týden samotnou, tak mě asi po pár týdnech najde na stromě 🙄 A sám mě posílá abych šla nakafe, abych jela tam a tam... Je to asi svatej chlap, v tomto ohledu 😵 Budu ti držet palce ať ten tvůj trochu otevře oči, dřív než se zhroutíš, nebo mu udělej léčbu šokem, nech mu nějakej den děti a zmizni 😅 Třeba mu dojde že je to řehole 😉

veruska007
12. pro 2011

@mataharyy No, ja jsem po dnesku uz fakt zrala na to, abych si hodila maslu. Manzel odmita jit ven s obema detmi, abych mohla aspon pobalit vanocni darky... toz ja teda nevim, jak on si to vsechno predstavuje. Za mesic se budeme stehovat, on si teda vezme dovcu, aby mohl v novem byte vymalovat, ale ceka, ze ja vsechno s balim s obema detma. To teda netusim, jak to provedu...

mataharyy
12. pro 2011

@veruska007 No těžko radit... 😒 Asi bych ho něčím hodně těžkým praštila po hlavě, třeba by se mu rozsvítilo 😅 A to takovej byl i u prvního, nebo mu přeskočilo až teď?? 😕

veruska007
12. pro 2011

@mataharyy Ja to nechapu, nekdy pomaha a je v pohode, a ted mi takhle vyvadi. Loni si bral starsiho chlapecka a ja obhajila disertacku, jezdila do skoly... a byl v klidu. A ted mi nenecha ani minutu pro sebe.

schnek
12. pro 2011

@veruska007 taky bych byla za léčbu šokem - já jdu, tam máš mlíko, uvař oběd a pokliď, čau večer. By ho to třeba nakoplo správným směrem. Mně mm pomáhat musí - studuju a podnikám, neměla bych šanci ani jedno stihnout.

veruska007
12. pro 2011

@schnek uz se tesim, jak bude maly na prikrmech a fakt se budu moct na pul dne sebrat a vypadnout. Zatim porad kojim, tak tohle moc nejde. S odstrikanym mlikem si manzel moc neporadi.

mataharyy
12. pro 2011

@veruska007 Tak to mu asi fakt přeskočilo 😅 No to je na prd když kojíš, ale i tak na hodinku, na dvě by jsi mohla vypadnout, mezi kojením, ať si to zkusí... Můj manžel v tomto směru fakt pomáhal jak s prvním, tak i teď u duhého není problém. No fakt těžko radit, ale myslím že dlouhodobě je to neudržitelné, pač se fakt může stát že se z toho složíš 😖
@schnek Fíha, máš můj velký obdiv, studovat, podnikat a zvládat tři malé děti, fakt smekám, já mám dvě a mám toho někdy fakt požehnaně a jsem ráda když je nakrmím a uložím 😅 Můžu se zeptat v čem podnikáš, předpokládám máš doma "kancelář" a nikam nedojíždíš, nebo? 😕

jajulin
13. pro 2011

Tak zrovna noci jsou u nás úplně v pohodě, a to spíme všichni čtyři v jedné místnosti, děti v postýlkách. Když se Anežka v noci vzbudí, nakojím ji vedle v kuchyni. Budí se vzájemně spíš ráno. A to pěkně na střídačku - jednou vstává dřív dcerka a svým halekáním probudí syna, podruhé je to naopak. A denní spaní taky začíná být dost komplikované. Ale ty noci jsou fakt v pohodě 😎 .

schnek
13. pro 2011

@mataharyy můžu říct, že 3 jsou pro mě daleko víc v pohodě, než když jsem měla 2. Hodně to bylo daný tím, že Matouš byl uřvanec, jenom jsem celý dny nosila, chovala, kojila a byla zoufalá 😅 Ještě v roce na mě dost visel. Aspoň noci byly v pohodě, od narození spával i 6h v kuse. Nevyspat se v noci a přes den mít řvouna, to by mi asi bylo hráblo 😅 Anička je pohodářka. Sice bylo umění zorganizovat procházku, ani letos to není o moc lepší, ale jinak dobrý 😉 a k práci - jo, mám takovou, co se dá dělat doma. Připravuju návrhy pro soudem řízený osobní insolvence. Samozřejmě se musím s klientama alespoň jednou sejít, spíš 2x, ale to už si organizuju podle dostupnosti mm 😉

mataharyy
13. pro 2011

@schnek Tak oni ty dva starší už se i vzájemně dokážou zabavit, nebo u nás v to alespoň budu doufat 😀 Juj, to je zajímavá práce, ale asi i náročná, což... S procházkama to chápu, hlavně v zimě kdy člověk oblékne to nejmenší, dá ho do kočáru a než oblékne sebe a ostatní děti to malé se stihne posr... 😎 😀 Moje děti jsou na spánek taky zlaté, první od narození prospal celou noc, tedy osm i více hodin, ale přes den od asi tří, čtyř měsíců už nespal a mohla jsem se stavět na hlavu, druhej usne tak kolem osmé půl deváté kolem půlnoci chce jíst a budí se tak kolem sedmé osmé a přes den spí kolem oběda hodinku až dvě a pak kolem třetí čtvrý a to potáhne do šesti... Ale oni mají, díky za to, dobrej spánek a nevzbudilo by je asi ani bombardování 😵 Ale i tak přes den nic moc nestíhám a to bych taky ráda něco dělala, teda něco kde bych i vydělala, alespoň trochu, ale nějak si neumím rozvrhnout čas 😅

veruska007
13. pro 2011

@schnek Jé, my bychom taky chtěli tři... ale já se napřed potřebuju vyspat 😉 . Taky při mateřské pracuju, dělám lektorku a píšu odborné články... když se mi teda podaří urvat nějakou volnou minutku. Vojtíšek je právě to nespavý dítě, které pořád potřebuje program vytvářený rodičem 😉. Já jen doufám, že to bude lepší. Nebo vyčerpáním padnu. S prvním mi manžel dost pomáhal, ráno jsme se střídali, jeden se staral o dítě, druhý spal... teď mi manžel takhle pomáhá s prvním, ale mimčo mám pořád já, takže sice pomůže, ale já si stejně neodpočinu 😝 .