Auto pro 3 děti, máte zkušenost?

diuse
5. srp 2013

Ahoj holky, ač to tak nemusí vypadat, řešíme docela problém. Máme dvě děti a na cestě třetí - budeme tedy potřebovat auto, kam se vejdou 3 dětské autosedačky a dva dospělí. Věk dětí bude 4, 2, a novorozeně. Máte s tímhle někdo zkušenosti? Už jsem zoufalá. Bráním se zuby nehty MPV vozům (Galaxy, S.Max, Sharan atd.) a nejradši bych prostě velkýho kombíka, 5ti místného. Už jsem i slyšela, že se tři sedačky dají narvat i do oktávky. Mám tip na Volvo XC70... Poradí někdo na základě vlastních zkušeností? 🙂 Budu fakt vděčná, to je horor 🙂)

hansed
6. čer 2014

MPV bez problémů a jezdí se s nimi pěkně. Jinak do dvojkové octávky se 3 sedačky nenarvou, měli jsme ji a mezi 2 sedačky si nesedne ani dospělý ☹
Jinak máme VW Touareg a tam se 3 sedačky vlezou bez problémů 😉

curdibilka
6. čer 2014

Tcháni mají Volvo XC70, teta má XC50ku a volvo je jasná volba, neváhej, jsou to neskutečné držáky a kufry jsou i u 70 i u 50 skvělé, ale do 50 se asi nedají dát 3 sedačky vedle sebe, do 70 určo jo. Volvo můžu jen a jen doporučit (před A6 jsme měli staré Volvo, mělo naježděno skoro půl milionu a teď jezdí už dva roky jako taxík a majitel si i přes jeho věk 🙂 vynachválit), my máme ted Audi A6, r. 2009, ale sedan a i když je kufr dost dlouhý, tak kombík je kombík. 🙂 Volvo je bezpečné a mnohem kvalitní než nějaké Renaulty, Citroëny apod. To bych vůbec neváhala, jestli si můžete dovolit Volvo, jděte do něj. 🙂

didinky
29. čer 2014

Já mám Ford Focus a sama 2 děti, ale nedávno jsem převážela 3 autosedačky 9-18 a v pohodě, mám vyzkoušeno, že se vejdou i dvě 15-36 a jedna 9-18 a délka pásů je v pohodě a do kufru jsem dostala kočár pro dvojčata, velkej nákup a spoustu krámů 🙂

evvina
29. čer 2014

My máme Opel Zafira. a super. 7míst když potřebuješ. Jinak normalně 3 autosedačky se vejdou

zmrz_lina
29. čer 2014

Opel Zafira se 7 místy.

mavo
29. čer 2014

Sousedka ma dacii lodgy. Stala je nova asi 250tis a je spokojena. Kocarek ani nesklada jen do kufru vyzdvihne. Ma taky 7mist. Tri sedlacky se daji dat vedle sebe.

marci_1
1. črc 2014

Tak mozna nektere z vas nepochopi,ale my mame BMW řady 5 sedan, 3 děti ve věku 10,8 a 5 let a k tomu velkeho psa. Nic 7 mi mistneho jsme nechteli. Do tohoto se nam vejdou dvě sedacky a podsedak. A vyhoda,ze vzadu je i prostredni pás klasický plnohodnotný, ne je ten pres bricho. A kufr vetsi nez u většiny kombiků. Tyhle auta jsou komfortnejsi nez fungl nové oktavky.

rozrazil8
11. črc 2014

Ja bych se nebranila. my mame Galaxy a segra Sharana, coz je vicemene totez a na tri deti idealni. Vejdeme se akorat (skoro, uz mi zacina pripadat male🙂) a ulozny prostor taky tak akorat. letos jsme dokoupili dalsi sedadlo do kufru a na dovolenou se vesla i babicka (teda s boxem na strese).

denisa_svatba
11. črc 2014

Dacia Duster, mám i vyzkoušeno, že se pohodlně vejdou vzadu 3 sedačky.

ev.ka
11. črc 2014

Ford S-max

janule11
11. črc 2014

Fiat Ulysse je až 7-místné, jsme s ním moc spokojený 🙂

kettynka1234
11. črc 2014

klasický renault scénik 🙂 3 sedačky v poho ( máme vyzkoušené) před 3 roky jsme pořizovali opět renault scénik, ale grand ( 7mi místné) jsme 6ti členná rodinka 🙂

marthu
25. črc 2014

My máme Ford C-max. Vzadu má tři samostatné sedačky. Děti máme 5 let, 3 roky a 3 měsíce. Autosedačky máme Cybex Solution, Maxi Cosi Tobi a vajíčko. O dovolené jsme vyzkoušeli i 2x Cybex a Tobinu. 😉

terkaz
25. črc 2014

Sharan 🙂

kaja23
25. črc 2014

Máme dvě děti, plánujeme ještě se rozrůst. Máme fusiona tam se vejdou jen dvě - Maxi Cosi Rubi a Cybex Soluion, mezi ně nic-nikdo. A ještě jsme pořídili Espace, 7 míst, hodně prostoru, autosedačky 3 paráda. Snad bude dlouho sloužit. Četli jsme hodně na netu,že do oktávky se nevlezou. Tenkrát chválili Galaxy, Sharan,Alhambra,Scenic,Espace a nějaký auta značky Dacia.

micka1
11. srp 2014

Máme tři děti a auto Ford Galaxy 7mistné. Jedinou nevýhodu máme v tom že máme starší model a prostřední pás není tříbodový. Takže mám dvě sedačky a třetí v kufru. V pohodě se tam vleze i nesložený hluboký kočár.

radulaa
11. říj 2014

Pozor, do Opelu Zafira se tri autosedačky vedle sebe nevejdou. Leda dat treti do kufru, to problem neni. Ale vysunutim sesteho mista v kufru se zase prijde o prostor v kufru, takze velky kocarek, ani jiny naklad, uz se nevejde. Mluvim z vlastni zkusenosti, Zafiru mame, rok 2001. A co vim, v novejsich verzich Zafiry zase neni prostredni sedadlo pro autosedacky homologovane. Cekame treti miminko a budeme ji davat pryc a porizovat Ford Galaxy

nikollita
11. říj 2014

My máme seat Alhambra, tři sedačky v pohodě, kufr obrovský - žádný kočárek jsem ještě nemusela skládat 😀

marku
14. říj 2014

máme odzkoušeno se 3 sedačkama....ford fokus a WV Tiguan... a já si budu pro moje ježdění s dětma pořizovat Citroen Berlingo.supr kufr a vzadu 3 sedačky.

stranska
6. lis 2014

Taky máme 3 děti, prochodili jsme autosalony v okolí, měli z toho nervy a nakonec pořídili Peugota 5008, který má vzadu 3 sedadla, krásně se všichni vejdeme (8 let, 3 roky, 3 měsíce). Uvažovali jsme o Fordu (ne Mondeo, tam bychom 3 sedačky nedali), ale ten by byl mnohem dražší a pro nás cenově nedostupný. Peugot měl ještě jedno levnější auto, kam bychom se vlezli, ale nepamatuju se název, ale byla to konkurence Octavky, ale mnohem levnější a v lepší výbavě... Jo a taky samozřejmě záleží na velikosti sedaček...

kamino
6. lis 2014

Proč se bráníš Sharanu a podobně ? Za mě nejlepší auta.. vejde se do nich hromada věcí, kočárek ani nemusíš skládat a 3 sedačky se do něj také v pohodě vejdou.. je z nich super rozhled, máme Sharana a je to držák, máme ho už 8 let a zatím žádný závažný problém.. kolo, sekačka, zkrátka vše se převeze, na dovolenou nemusíme brát jen to nejnutnější, vše se vejde..

alisek
6. lis 2014

taky zvažujeme do budoucna větší auto, koukala jsem po tomto, Kia Carens, důležitá je 7letá záruční doba..

polaks
7. lis 2014

Ahoj,my máme Fiat Multipla,je to 6 mieste auto,máme 3 detičky a keďže máme voľné miesto pri stole aj v aute,plánujeme ešte jedno mimi ;) Multipla sa už síce nevyrába,ale my sme s ňou maximálne spokojní a tiež riešime,čo si kúpime,až multipla raz doslúži...ZAtiaľ sme nenašlli nič,čo by sa jej v pohodlí vyrovnalo.Všetky sedačky v nej sú rovnocenné,každá sa dá samostatne polohovať,má veľa miesta pri nohách,jediný nedostatok je menší kufor,ale súrodenecký kočík som do neho bez problémov poskladala.

irca86
7. lis 2014

citroen xsara picasso..... miláček můj 🙂

mpavlinka
16. lis 2014

Peugeot 5008.

andrissek
16. lis 2014

Taky mame citroen berlingo 😉

barbarkaaa
18. lis 2014

citroen xsara picasso a pohoda

lefalo
16. pro 2014

Fiat Multipla(ta novější a na cng),je šestimístný,samostatné polohovatelné sedačky,dost místa na nohy,kufr není úplně mega,ale kočárek,tašky a pod. do něj naskládám naprosto v pohodě-máme tři malé děti,takže jsou v autosedačkách a prostoru mají spoustu,navíc je to taková prosklenná bublina,takže mají skvělý výhled z okna,což ne všechny auta mají 🙂 .Za mě super auto,jen doufám,že nám dlouho vydrží,zatím jsme taky nenašli nic co by se jí podobalo 😢 .

nika166
25. pro 2014

My máme Toyota Corola Verso a maximální spokojenost 😀 mohu jen doporučit i kufr je dostačující 😉