Auto pro větší rodinku

dakozlova
8. říj 2008

ahoj holky, jsme zatím 4 členná rodinka, ale brzy očekáváme přírůstek 😅 A tak řešíme koupi nějakého většího auta, kam bychom mohli dát 3 autosedačky vedle sebe a byl tam dostatečný kufr. Můžete se podělit o zkušenosti, která auta se v tomhle ohledu osvědčila vám? Díky moc!!!

dupinka
8. říj 2008

ahoj!

my sme kupili Opel Zafira, aj ked neplanujeme viac ako 2 deticky, ale cestujeme k rodine na opacny koniec republiky a to s detmi vzdy nabaleni....
ma 7 miest, s tym, ze klasicky je to 5 miestne auto a tie 2 sedacky su ukryte v kufri, tak sa da variovat. Ma velky kufor, priestranne.
Kupili sme ojazdene, stalo 195tis.

pacna
8. říj 2008

ahoj
sestra ma styri deti a maju tiez opel zafira, len to ma taku nevyhodu (aspon pre nich),že stredny rad sa posuva cely to znamena že musia vystupit aby do tretieho radu zas ostatny mohli nasadnut.

muž chodi do roboty 7miestnym ford galaxy a je to auto super hned by som take brala aj ked nemusi byt 7miestne. a je tam dost miesta.
potom čo viem je vw sharan, seat alhambra... 🙂

dari
8. říj 2008

alebo renault scenic, 3 miesta vzadu, velky priestranny kufor 🙂

najjulinka
8. říj 2008

Segra maju tiež OPEL Zafira. Kupovali nové za fajn cenu (pri výpočte ponuky sa predavajuci pomylil, takže mal smolu, potom už musel aj tak predať 😀 😀 😀 )

magimary
8. říj 2008

brat má fajn priestranné, ale nie mega veľké (nepôsobí na ceste ako dodávka) 7-miestné Renault Scenic-výborné auto-hned by som ho brala, aj my poterebujeme viacmiestne auto, ale zatiaľ finančne nehrozí, len už fakt neviem, ako budeme chodiť... 😒

caruzo19
8. říj 2008

my sme kupili 7 miestnu kiu carnival a sme spokojni.

konja
8. říj 2008

Tak mi jsme nedávno koupili ford focus kombi. Dozadu se vejdou tři sedačky v pohodě a kufr je perfektni.Suprově tam složíme nákup, kočárek a tašky na víkend k babičce.Určite jsou i větší auta,ale mi jsme volili vůz velký vnitřkem,ale nijak ne ohromný navenek,protože bydlíme na sídlišti, kde je věčně problém zaparkovat.

monkula
8. říj 2008

Kia carnival... 😉

mamina
9. říj 2008

My máme renauld chamade.Dozadu dáme 3 autosedačky a do kufru se vejde kočár a zbyde místo i na tašky.Bohužel,my potřebujem už něco většího. 😀

magimary
9. říj 2008

Renault Espace má brat-včera som sa sekla... 😉

vojtisek2007
9. říj 2008

tak ná je taky pět + pes a auto jsme zakoupili jsme kia carnival - je 7místná a zatím super, dozadu dáme tři sedačky, v kufru spoustu místa....když chce jet třeba děda s námi, přihodíme ještě šestou a jedeme.....zatím jsme na ní neshledali jedinou chybičku....

bubba
9. říj 2008

minibus 😉

najjulinka
9. říj 2008

bubba - zas koli tomu robiť nový vodičák... no vieš.. nepoviem ak má niekto viac ako tých 7 detí, ale inak si myslím, že bohate stačí nejaká "dodávka" 😉 😀 😀 😀
V práci máme Opel Vivaro - najkratšiu 9miestnu verziu a spotreba velmi dobrá 😉

dakozlova
autor
13. říj 2008

ahoj holky, díky za tipy, prohlízela jsem si na Internetu ty Zafiry a fakt nevypadají špatně 😎 Z asijských aut mám trochu obavu - slyšela jsem párkrát o dost drahých náhradních dílech... No manžel by nejradši nějaké německé auto... Hlavně aby to mělo rozumnou spotřebu a provozní náklady. Narazila jsem taky na http://www.povinne-ruceni-porovnani.cz/ na bezva kalkulačku, přes kterou pak můžeme zjistit, která pojišťovna po nás bude chtít nejlevnější ručení. Tak teď ještě vybrat a koupit to auto 😀

erikasadek
28. říj 2008

ahoj my mame ford S-max vyborne auticko s velkym priestorom a konfortom....

mamamima
28. říj 2008

ahoj, my mame WV Sharan a 7 na vikendovu dovolenku sme sa odviezli v pohode... 😉 a su to kvalitne nemecke auta

shela
28. říj 2008

http://www.mitsubishimotors.sk/modely/grandis/g... tak toto mame my a sme velmi velmi spokojni...

cica13
28. říj 2008

Ahoj, my máme citroen picasso, vzadu má 3 samostatné sedadlá, takže tri autosedčky sa v pohodke zmestia a má veľký kufor.Sme spokojní 😉

adunka73
28. říj 2008

Ahoj,mame Renault Scenic a je to totez co popisuje vyse cica13. Kufr vyuzivame pri dlouhem celonocnim cestovani do Ceska (ze Svedska) jako misto na spani pro mladsi dcerku,polozime ji tam tenkou matraci na kufry a krasne tam spinka celou noc. Sice to nema nic spolecneho s bezpecnosti,ale pokud se neco ma stat,tak se to stane i tak. Doporucuju tedy scenic neco picasso jako rodinne auto!

kamka.1
30. říj 2008

Ahoj, my máme ford galaxy a neměnila bych

abetka
30. říj 2008

aj mne sa velmi paci Sharan. Ale ta cena 😠

mamamima
31. říj 2008

nahrada za Sharan je Seat Alhambra, ci Ford Galaxy, neviem sice ci su lacnejsie, ale je to presne to iste, aj karoseria, aj motory...presne, akurat galaxy o trosku inak vyzera, asi len svetla...

petule.h
2. lis 2008

ahoj, mám 2 děti, rozhodli, měla jsem šanci si auto pro rodinu vybrat a nakonec jsem zvolila menší než větší ford c-max...větší je s-max...ale já se holt s těma velkýma autama necítím, manžel mi chtěl koupit santafé, ale to je pro mě opravdu robusní 😀 ...3 autosedačky se sem dají taky, kufr je menší, ale to se vyřeší rakví, kočár tam dám v poho a to je důležité 😀

radka.m.
2. lis 2008

ahoj,tak my máme taky citroen picasso,též jsme velmi spokojeni.

petule.h
2. lis 2008

to má moje švagrová, taky jsem ho chtěla, nakonec ford zvítězil 😀

shela
2. lis 2008

petule...no ale predstav si ze by si mala cestovat s tymi 2 detmi+ manzel + oblecenie+ kocik...okolo 1300 km kazde 3-4 mesiace...pomestili by ste sa? Mne sa tiez nepacili tie velke auta ale teraz ´sa v nich citim ovela bezpecnejsie ako v tych malinkych

tlapicka
5. lis 2008

mame zafiru. celkem nam vyhovuje, zadne velke pohodli na dalkove cesty... nedoreseny vnitrni odkladaci prostory. Na jare budeme auto menit, ale nevime za co, protoze jsou strasne draha, ja bych sla do tourana, ale manzel se zakoukal do s maxe... nejspis koupime ale zase zafiru, bo je proste nesrovnatelne levnejsi... jestli se vejdou tri sedacky vedle sebe nevim. kazdopadne nam maximalne vyhovuje vysoke auto! jediny problem je, ze se na nej davaji spatne kola, ale to ostatni plusy s prehledem prebiji jako zanedbatelny nedostatek.

dakozlova
autor
5. lis 2008

Tak zatím nejsme ještě pořád rozhodnutí. 😖 Ale při tom sbírání informací jsem se dozvěděla, že Wüstenrot pro povinné ručení jako jediní na trhu rozdělují auta do kategorií podle jejich výkonu a ne objemu motoru. Což přeloženo pro mě laika znamená, že taková ta velká rodinná auta, která můžou mít vysoký objem motoru a nízkým výkon – mají prý u nich nejlevnější ručení. Ale osobně to prověřené nemám, ještě nemáme to velké rodinné auto 😀 No určitě by to šlo ověřit na té internetové kalkulačce http://www.povinne-ruceni-porovnani.cz/ A taky nevím, jestli tohle platí i na Slovensku...

krasuliak
8. čer 2009

tak ake auto odporucate 😉 ???