Bolo to pre vás ťažšie po narodení prvého alebo druhého?

katkanova
20. říj 2012

maminky, co mate medzi detmi mensie rozdiely - teda hlavne menej ako 4 roky, co bolo pre vas tazsie - obdobie po narodeni toho prveho alebo toho druheho? Nakolko sme daleko od rodiny a manzel vela pracuje, z obdobia po narodeni nasho syna si vela ani nepamatam natolko to bolo hekticke. Hovorim si, ze pri druhom to bude lepsie lebo uz viem ako dieta funguje, co potrebuje a co ma caka. Lenze je to naozaj tak ak sa budem popri nom starat aj o starsieho? Ako to bolo pre vas? Vdaka

kirkee
20. říj 2012

Ja mam deti rok a pul od sebe a za sebe tvrdim, ze po narozeni druheho uz to byla vsechno pohoda. Pri prvnim jsem byla ze vseho zmatena, vyklepana, nezkusena, mela jsem pocit, ze vubec nic nezvladam a nestiham.
Pri druhem slo vse jako po dratkach 🙂

Ale zalezi asi take na tom, jake je to starsi dite - moje bylo uplne zlate, jeste z toho nemel rozum, tak se nekonalo zadne zarleni, zadne vynucovani si pozornosti a tak.

majatob
20. říj 2012

me prislo druhy taky vic v pohode, rozdil je mezi nema 22 mesicu 🙂 horsi to bylo pak az od pul roku, kdyz propukla u prvorozeneho zarlivost..ale ten zacatek byl bez problemu .-)

jajulin
20. říj 2012

Taky mi druhé přišlo víc v pohodě než první. Rozdíl mezi nimi je 22 měsíců. Ale měla jsem štěstí, protože obě děti byly v miminkovském věku zlaté. Po druhém porodu se nekonalo žádné žárlení, super. Náročnější to začalo být až kolem toho půl roku mladšího dítěte, kdy už jí nestačilo jen se rozhlížet po okolí a začala vyžadovat pozornost. Přijde mi, že od té doby je to čím dál náročnější 🙂.

lv
23. říj 2012

jako ostatní: při první dceří jsem nestíhala, zmatek, nervy, u druhé to jde nějak samo..ale pravda zatím leží jako placka a až bude lézt a chodit, bude to asi věčí hukot. A muž ten je taky pořád v letu někde, po práci koníčky, i o víkendu, takže jsem na babulky dost často sama a jde to..

davyt
Odpověď byla odstraněná
Zobraz