• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Čekám 2. dítě. Bojím se, že to nezvládnu

10. června 2011 
Ahoj maminky,mám 4 měsíční holčičku a jsem opět těhotná.Můj problém je že jsme 2 děti plánovali,ale né takhle brzo.Mám místo radosti hlavu jak kopačák,že to nezvládnu,že to druhý nebudu mít tolik ráda atd. :frowning2: A co víc můj první porod trval 20h a mám z druhýho panickou hrůzu.
9. čer 2011 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marfys ahoj, ted jsem stála před stejným rozhodnutím.. Akorát teda že já mám malého o dost staršího.. řeknu ti, proč jsem se rozhodla já že si to necháme.. druhé jsme v budoucnu chtěli, po Vojtáskovi mám spostu věcí takže to finančně nebude taková bomba jako u prvního a prostě dítě chci.. ano, měla jsme v hlavě zmatek, na prvním potvrzení těhu mi dal týden na rozmyšlenou jestli ano nebo ne, šla jsme tam s tím že chci na přerušení.. Ten týden mi dal to, že dítě prostě chci, a zvládlo to spoustu lidí přede mnou, zvládnu i já. taky jsme se bála toho že nebudu mít druhý tolik ráda.. zkus se pobavit s holkama co mají dvě děti nebo dvojčata,... Láska se prý automaticky zdvojnásobí..
Hodně štěstí při rozhodování, je to hlavně na tobě a tvé rodině..
9. čer 2011 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Neboj, to zvládneš. Já mám sice dětičky tři roky od sebe, ale někdy si říkám, že bych je raději měla věkově blíž, protože malej má už svůj rozum a na malou docela žárlí. Taky jsem se bála co a jak, ale mám obě dětičky moc ráda.
A co se týká porodu, nemusí druhý porod stejný jako první. Můj první trval celý den, několikahodinové kontrakce po minutě a pořád nic a nakonec to skončilo císařem. A teď , při druhém porodu bylo od první kontrakce za pět a půl hodiny po všem, sotva jsme stačili dojet do porodnice, žádná příprava, hned se šlo na sál, pár kontrakcí, párkrát jsem zatlačila a malá byla venku.
Takže hlavně to chce klid, užívej si holčičky, odpočívej, protože pak ti nastane kolotoč. :grinning:
9. čer 2011 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj. Je mi 32 let a pozor mám tři děti a čekáme čtvrté, tak moc milujeme děti. První dva jsou synové a jsou od sebe také tří roky, to že první žárlil první rok na toho druhého je normální ale teď co už poporostli, tak si spolu začínají rozumět více a více. Umí se sice i poprat jako správní kluci ale mají se rádi. Třetí máme holčičku a kluci jsou z ní nadšení i ona je má moc ráda. Holčička je o rok a půl mladší než druhý syn a řekla bych že žárlivost už nebyla na místě a možná si spolu rozumějí ještě o něco více než kluci, tím že mají k sobě blíže. Teď čekáme dalšího bohužel chlapečka a holčička bude pouze o rok a čtvrt starší. Vůbec mne to nerozhazuje a zvládám v pohodě. Takže opravdu se není čeho obávat při dvou dětech které budou od sebe blízko právě naopak.
9. čer 2011 ve 23:51  •  čeká miminko, termín má v září 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marfys ahoj, pridej se k nam co mame deti brzo po sobe http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/deti-narozene-brzy-za-sebou/?page=last&post=last&lastref=go :slight_smile:
za sebe muzu jen a jen doporucit, mam 3 deti o 20 mesicu a o 12 mesicu a je to super :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
a porod...u me prvni docela hruza a ty dalsi uz byly uuuuplne v pohode a klidne bych rodila zas :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
10. čer 2011 v 00:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek