Čekám 2. dítě. Bojím se, že to nezvládnu

marfys
9. čer 2011

Ahoj maminky,mám 4 měsíční holčičku a jsem opět těhotná.Můj problém je že jsme 2 děti plánovali,ale né takhle brzo.Mám místo radosti hlavu jak kopačák,že to nezvládnu,že to druhý nebudu mít tolik ráda atd. ☹ A co víc můj první porod trval 20h a mám z druhýho panickou hrůzu.

mifinka
9. čer 2011

@marfys ahoj, ted jsem stála před stejným rozhodnutím.. Akorát teda že já mám malého o dost staršího.. řeknu ti, proč jsem se rozhodla já že si to necháme.. druhé jsme v budoucnu chtěli, po Vojtáskovi mám spostu věcí takže to finančně nebude taková bomba jako u prvního a prostě dítě chci.. ano, měla jsme v hlavě zmatek, na prvním potvrzení těhu mi dal týden na rozmyšlenou jestli ano nebo ne, šla jsme tam s tím že chci na přerušení.. Ten týden mi dal to, že dítě prostě chci, a zvládlo to spoustu lidí přede mnou, zvládnu i já. taky jsme se bála toho že nebudu mít druhý tolik ráda.. zkus se pobavit s holkama co mají dvě děti nebo dvojčata,... Láska se prý automaticky zdvojnásobí..
Hodně štěstí při rozhodování, je to hlavně na tobě a tvé rodině..

helcenka
9. čer 2011

Neboj, to zvládneš. Já mám sice dětičky tři roky od sebe, ale někdy si říkám, že bych je raději měla věkově blíž, protože malej má už svůj rozum a na malou docela žárlí. Taky jsem se bála co a jak, ale mám obě dětičky moc ráda.
A co se týká porodu, nemusí druhý porod stejný jako první. Můj první trval celý den, několikahodinové kontrakce po minutě a pořád nic a nakonec to skončilo císařem. A teď , při druhém porodu bylo od první kontrakce za pět a půl hodiny po všem, sotva jsme stačili dojet do porodnice, žádná příprava, hned se šlo na sál, pár kontrakcí, párkrát jsem zatlačila a malá byla venku.
Takže hlavně to chce klid, užívej si holčičky, odpočívej, protože pak ti nastane kolotoč. 😀

jeta
9. čer 2011

Ahoj. Je mi 32 let a pozor mám tři děti a čekáme čtvrté, tak moc milujeme děti. První dva jsou synové a jsou od sebe také tří roky, to že první žárlil první rok na toho druhého je normální ale teď co už poporostli, tak si spolu začínají rozumět více a více. Umí se sice i poprat jako správní kluci ale mají se rádi. Třetí máme holčičku a kluci jsou z ní nadšení i ona je má moc ráda. Holčička je o rok a půl mladší než druhý syn a řekla bych že žárlivost už nebyla na místě a možná si spolu rozumějí ještě o něco více než kluci, tím že mají k sobě blíže. Teď čekáme dalšího bohužel chlapečka a holčička bude pouze o rok a čtvrt starší. Vůbec mne to nerozhazuje a zvládám v pohodě. Takže opravdu se není čeho obávat při dvou dětech které budou od sebe blízko právě naopak.

majatob
9. čer 2011

@marfys ahoj, pridej se k nam co mame deti brzo po sobe https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/deti-nar... 🙂
za sebe muzu jen a jen doporucit, mam 3 deti o 20 mesicu a o 12 mesicu a je to super 😵 😵 😵
a porod...u me prvni docela hruza a ty dalsi uz byly uuuuplne v pohode a klidne bych rodila zas 😵 😵 😵