Čekám druhé dítě, ale mám tak trochu strach

lucikpraha
12. kvě 2014

Chtěla bych se zeptat, jak jste zvládaly těhotenství při dítěti ,mám 2 roky 4 měsíce starou holčinu a je to trošku záhul🙂 A 3 roky od sebe máte zkušenosti snesly se spolu?🙂)

1nadenka1
12. kvě 2014

no já mám holky od sebe jen o 15měsíců, těhotenství bylo v pohodě, je fakt že ke konci to byl záhu, ale malá asi nějak chápala že nejde nic rychla a s bříškem se tulila.. zato ted jsou jak čerti... jednu chvilku se milujou a druhou si dělaj naschvály.. tedy ta starší te mladši...

blondynka400
12. kvě 2014

@lucikpraha mám 2 holky od sebe 2 roky a 10m (té mladší je teď rok a půl). Druhé těhu bylo v pohodě, sice o něco náročnější (nemůžeš si lehnout když se ti chce a pod, přeci jenom druhé taky potřebuje nějakou asistenci a zvedat 15kg dítě už není legace a tak) ale dalo se bez sebemenšího problému a to jsem ještě dodělávala zahradu, chodila na půl úvazku do práce až o porodu....
A to soužití, nikdy vyloženě problémy nebyl, až kolem 3 měsíce malé, ale to jsme si vysvětlili a od té doy pohoda. A teď to jsou vyloženě parťačky. Jako jo, občas něco je, když si berou navzájem hračky, ta starší je na tu malou "hrubá", ale dá se úplně bez problémů 🙂

ia.
12. kvě 2014

Mám děti od sebe 3 roky a 6 dní....druhé těhu bylo pro mě peklo, pže jsem měla až do 6M šílené nevolnosti, byla jsem i na kapačkách, zvracela jsem prakticky pořád. Starší syn měl období vzdoru, takže doma veselo, párkrát jsem si i pobrečela. Prostě druhé těhu bylo za trest, ale to dítě, co se z něho narodilo za odměnu 😵 teď už jsou to skvělí parťáci a jsem moc ráda, že jsem našla odvahu a šla do tříletého rozdílu...Jinak Tě chci ještě uklidnit, že těhu trvá 9M a uvidíš, jak se starší holčička bude za tu dobu měnit a zrát, fakt ty děti okolo 3 let jsou úplně jiné než v těch 2 letech a 3M....jsou rozumnější, neubližují miminku, fakt už jsou moc fajn. Navíc ten starší šel do školky, takže jsem měla na miminko čas..

lucikpraha
autor
12. kvě 2014

Děkuji za uklidnující slova, říkám si že když to zvládnou jiný zvládnu to taky ale přeci jen malý strach tu je teprve zítra jdu teda na potvrzení gynekologem ale 2 čárky na testu jsou asi důkaz že čekám🙂

anetadr
12. kvě 2014

@lucikpraha chce to taky hodně probírat s prvním dítkem - my už to Jiříkovi řekli (teď jsem v 11.tt) a bere to moc pěkně. Tatínek mu i vysvětlil, že na mě teď musí být hodný a fakt se snaží. Tahat už ho nechci, sice má čerstvě tři roky, ale má 20kg - tak jsem mu řekla, že už ho nosit nemůžu, že by jsme miminku udělali auvu a v pohodě🙂 ještě mi podmašťuje - dělí se se mnou o sladkosti, že je to prý pro miminko🙂 říká jak bude vozit kočárek a dávat miminku dudlík - fakt super🙂 tak uvidíme, jak to bude ve skutečnosti🙂 jinak ho budeme sebou brát i na genetický utz - aby miminko viděl🙂

lucikpraha
autor
12. kvě 2014

@anetadr Děkuji moc za rady i taky jsem přemejšlela že malou budu brát ssebou aby malý viděla a moc tomu zatim nerozumí ještě jí t budu muset nějak vysvětlit vim to teprve od včerejška... 🙂 A váží teprve 11 kg je to malá modelka🙂) Ale i tak se pronese

anetadr
12. kvě 2014

@lucikpraha to má čas - my mu to řekli až po potvrzeném srdíčku - víc jsem čekat nemohla, protože jsem mu potřebovala vysvětlit proč ho už nebudu nosit a proč musí dávat pozor na moje břicho, ale dřív jsem se bála, byl by moc smutný kdyby to nevyšlo. Jinak na vysvětlení je super díl krtečka s názvem "krteček a maminka"🙂 - zaječice tam nejprve ztloustne a pak rodí malé zajíčky - fakt super a dítěti to odpoví na hodně otázek - no a pak se to snadněji vysvětluje🙂

lucikpraha
autor
12. kvě 2014

@anetadr Děkuji moc stáhnu to malé taky až budeme mít potvrzené srdíčko pořádně atd jdu zejtra na gynekologii nedokážu odhadnout v kolikátém týdnu bych mohla být měsíčky jsem i totiš měla jen pár dní a před měsícem taky... Snad bude i vše v pořádku a malá se bude moct na "post velká sestřička" těšit🙂

castava
12. kvě 2014

@lucikpraha Držím palce ať vše dobře dopadne.

ililina
12. kvě 2014

Mám holky od sebe přesně 2,5roku. Ze začátku to bylo pro mě náročné, nemáme žádné hlídání, takže jsme to s manželem museli zvládnout sami. Ale zas to byla výhoda, že starší byla u všeho, kde bylo mimino, takže chtěla pomáhat, a když mladší spala, mohla jsem se věnovat starší. A nyní si holky vyhrajou, starší i tu menší pohlídá, takže věkový rozdíl podle mě ideální. 🙂

lucikpraha
autor
12. kvě 2014

@castava
@ililina Děkuji holky já budu mít teda 3 roky od sebe ale snad i tak nebude ani jedno strádat a vyhrajou.
A moc děkuji za držení palců🙂)

kacikaci
12. kvě 2014

Tak my máme od sebe děti nějakých 21 měsíců a jako druhé máme dvojčátka, 2. těhu - do 18. tt jsem několikrát denně zvracela, pořád jsem jen spala, hodně pomohl manžel, v noci vstával za dcerou, babičky ji braly ven, když mi nebylo dobře..šestinedělí byl záhul, než jsme se zajeli - zase pomohl obrovsky manžel, v noci se mnou vstával, apod..
dcera ze začátku žárlila, ale za chvíli se srovnala a pochopila, že ji stále moc milujeme, i když už není "jediná" a brášky má moc ráda, chodí si s nimi hrát, podává jim hračky, pusinkuje je, když pláčou, jde je pohladit a konejší je pěknými slůvky, apod..je to moc fajn, ta pozornost, kterou nemá ani první dítě, kterou mělo ze začátku a pozornost, kterou by mohlo dostat druhé dítko, kdyby bylo první, to se maže tímto - mají jeden druhého! 😉

co mi hodně pomohlo ze začátku aby dcera nežárlila a neměla pro to důvod - brala jsem si ji sama ven, abychom strávily nějaký ten čas jen spolu, šly jsme třeba na hřiště, atd. ..to samé i manžel dělal, že se jí věnoval extra zvlášť

jsem ráda, že máme děti takhle brzy za sebou..neměnila bych

lucikpraha
autor
12. kvě 2014

@kacikaci To je krásný takhle po sobě a ještě dvojčátka gratuluji🙂) A děkuji za rady co mi tu dáváte vezmu si to k srdci...

kacikaci
12. kvě 2014

@lucikpraha děkuju 🙂 nemáte vůbec zač..klidně se ptejte, pokud budete mít nějaké dotazy a tady je odkaz na skupinu děti naroz. brzy po sobě https://www.modrykonik.cz/group/4167/detail/, tam byste mohla najít spousty zkušeností..
přeju hodně štěstí, ať Vám vyjde vše podle Vašich představ

lucikpraha
autor
12. kvě 2014

@kacikaci děkuji moc