Co z kojeneckých potřeb si necháváte pro mladší mimčo?

sussanah
18. únor 2011

Ahoj, rada bych se zeptala na vas nazor ohledne kojeneckych potreb, ktere pouzivalo starsi ditko. Kupujete vsechno nove nebo jen vyvarite a nechate pro mladsi? Odsavacku novou urcite kupovat nebudu, to bude muset prezit i mladsi ditko, ale co kojici kloboucky, flasky (koupit novou jen savicku?), odsavacku do nosu nebo treba teplomer (precejen meri se v konecniku ze ano..)? Dudlik teda koupim novy, ale nad tim ostatnim docela premyslim 🙂 Diky

erinka83
18. únor 2011

Tak např. odsávačky - mlíka a do nosu, to by mě ani nenapadlo řešit, to bude stejné, navíc, kdo ví, jestli se malá do té doby naučí smrkat a mít dvě odsávačky mi přijde zbytečné 🙂 Flašku jsem použila jen párkrát - Avent, mám vyvařeno a koupím novou savičku. Dudlík mi přijde samozřejmost, že nový, doporučuje se stejně měnit každé asi 2 měsíce...

karusta
18. únor 2011

ahoj, rozhodně budu flašky, i savičky (které jsou v pořádku), kloboučky, teploměr a odsávačku používat i u druhého prcka.. přeci jen se dají věci vyvařit a ten teploměr vydezinfikovat, nač mít vše dvakrát. Určo teda koupím nějaké lahvičky nové, jelikož čekám dvojčátka, tak by mi ani nestačily, ale nebudu to přehánět..budu se hodně snažit vyjít s tím, co mám.. 😉

baarca
18. únor 2011

Obě odsávačky taky jen vysterilizuju a použijí se znovu. Upřímně, odsávačku na mlíko jsem i teď v mezičase půjčila kamarádce, co jí akutně potřebovala na rozjetí laktace, a nemám s tím problém. Z výroby taky není sterilní. Teploměr taky nový pořizovat neplánuju. Lahvičky jsme ty malé moc nepotřebovali, takže tu jednu co mám a je skoro nepoužitá, nechám, jen novou savičku. A ty větší lahvičky s pítky, ze kterých pije Mates teď, budu pořizovat nové, až bude potřeba, protože ty jsou naopak dost jeté 😅
Dudlíky nové, to je jasné.
Kojící kloboučky jsem neměla, takže nevím, ale ty jsou taky se silikonu jako dudlíky, co? Pokud jo, tak bych asi raději pořizovala nové, ale spíš kvůli "unavě" materiálu a možným mikroprasklinkám, než že by to nešlo sterilizovat.

smardik
18. únor 2011

ahoj odsávačku jsem si nechávala a využila i u druhého, vysterilizovala se a byla jako nová, ted už slouží jiné mamince, flašky jsem nechala jen jsem koupila nové dudlíky, hodila do sterilizačního roztoku a používáme je dál, kojící kloboučky jsem neměla, dudlík první neměl ale to bych určitě pořizovala nové, odsávačku mám po prvním a používá se,to samé teploměr

kikimaruska
18. únor 2011

Odsávačku mám schovanou určitě, lahvičky, které nebyly poškrábané též (měli jsme jich dost), dudlíky i sosáčky všechny odešli...takže jen samotné lahvičky s víčky mám schované od nejmenších po veliké. Teploměr používáme doted a nechávám, odsávačku hlenů na vysavač též nechávám, také sterilizátor lahví. Kojící kloboučky mám zcela nové ještě nepoužité. Pak také termoobal na lahvičky, které jsem si nechala.

k.ate
18. únor 2011

V podstatě všechno nechávám po starším 🙂 Teploměr, odsávačka do nosu, mlíka, lahvičky, mě taky nenapadlo řešit, i když odsávačku a lahvičky u tohohle prcka moc nevyužiju, maximálně koupíme nový savičky. Dudlík Kubajz neměl, takže ten kdyžtak koupíme, pokud budem mít "dudlíkový" dítě, kloboučky jsem si aktivně před porodem koupila a nepoužila ani jednou 😀 . Jediný, co pro druhý mrně neschovávám jsou boty a matrace do postýlky, to budem kupovat pro každýho nový. Ale víc věcí moc nehrotím... 🙂

Jinak s tím teploměrem mi to přijde podobný, jako bys řešila, jestli kupovat na nový mimčo i nový látkovky 😀 Prostě plíny se daj vyprat a teploměr se vydesinfikuje (to jsme stejně dělali po každým použití a teď používáme jen ten do ucha)...

jasminy
19. únor 2011

Já bych nechala všechno, jen savičky na lahev a dudlík (i když naše malá dudlíky nechce, takže jsou nepoužité) bych koupila nové. 🙂

meleri
19. únor 2011

tak teploměr já po každém použití omývala alkoholem. my jsme si nechali všechno, dokonce i některé dudlíky které synovi nevyhovovaly, tak zkusíme dát miminku. flašku pořád potřebuje, tak jsme koupili novou pro druhého. oblečení samozřejmě všechno, akorát štramplíky budu asi muset koupit nové páč je celkem dotrhal.
s kloboučkama nevím, to jsem neměla. ale určitě schovej co můžeš, a pak třeba vyhodíš až po porodu, ale lepší než to pak shánět..🙂

kjajule
19. únor 2011

Tak nějak všechno s čím jsem byla spokojená a řekla bych o tom , že to ráda využiji i nadále, takové ty věci co nám s malým nesedly nebo jsem prostě nebyla spokojená posílám dál... 🙂
U nás např. šátek, jídelní židlička - prodala jsem
lehátko, ohrádka, postýlka atd, to si nechávám byla jsem spokojená 🙂
Kočárky prodávám hned jak s ním přestanem jezdit druhé neplánujeme v řádu pěti let dopředu, takže to nechci skladovat...

ladybugie
19. únor 2011

nechávám si vlastně všechno, kromě dudlíků a saviček na lahvičky. Mám schovanou vaničku, malou autosedačku i první kočárek ( měla jsem jen hluboký na 4 kolech), jídelní židličku, sporťák, ohrádku, zábrany na schodiště a já nevím co ještě nechávám na druhé. Bydlíme v domečku, máme velkou půdu, takže to naštěstí mám kam dávat. na druhé mimčo budu pořizovat jen papírové pleny 🙂

babulinkab
19. únor 2011

měla jsem schované a používám úplně vše s výjimkou dudlíků, a saviček na lahvičky, máme taky velkou půdu, tam se toho vejde 😎

dlabinecka
19. únor 2011

😝 To jsi m docela dostala. Lahvičku jsem použila jednou, takže tu rozhodně novou kupovat nebudu. Dudlíky jsem si nechala po malé, protože je zezačátku nechtěla, mám v plánu je vyvařit, zkusit jestli druhoš dudlík bude chtít a popřípadě teda který, pak to vyházim a koupim ten, který si vybere, teploměr jsem dostala v porodnici v balíčku, tak třeba dostaneme druhý, ale taky bych asi nový nekupovala, jak tu někdo psal, je to v podstatě, jako s látkovkama. Kočárek asi budeme muset pořídit sourozenecký, šátek jsem si určitě nechala, protože ten co mám miluju 🙂 Kloboučky jsem snad v životě naživo neviděla, takže nevím 😅 Vlastně mě nenapadá nic, co bych si na druhoše nenechala, pokud samozřejmě nepočítám ty věci, které se i u jednoho dítka pravidelně mění ) ty savičky, dudlíky a tak...) a půdu mi to bordelit nebude, páč ty věci nestihnou ani vychladnout 😀 😀

marecek4
19. únor 2011

kromě botiček jsem měla schovaný všecko-hlavně teda co se mi líbilo a nebylo nějak zničený,dokonce jsem tam měla i košilky po strejdovi-cca 60 let starý a pořád krásně bílý a parádní,tenkrát je teta šila,takže i vyšívaný no nádhera a bavlněný dupačky ještě po nás taky nebyly výjimkou,pravda už dosloužily,ale i tak,pro holky ale neschovávm nic o co si neřeknou,myslím,že dnes kdy je už veliký výběr a plno bazárků to nemá moc smysl schovávat kdoví do kdy

kristi
19. únor 2011

nemam nic, protoze jsme planovali, ze budeme mit vetsi rozestup, takze jsem prodala naprosto vsechno. Stejne se mi ty samy veci uz moc nelibi, navic jsme meli vsechno ruzove, vcetne kocarku....uz se tesilm, az to znova budu nakupovat. 😉

iira
19. únor 2011

mame skoro vse ,jen koupim nove savicky na flasky ,protoze to mi prijde hloupe nechavat uz po diteti,jinak teplomer nechame a odsavacku taky ,to jen vyvarim

suik
19. únor 2011

Já budu taky nechávat všechno, krom toho co se neosvědčilo a to jsou odsávačky na nos - ty asi brzo vyhodím a dudlíky a savičky. S teploměrem problém nemám, dá se lehce vydesinfikovat. Spíš ale uvažuju že koupím přesnější infračervenej....stejně tak budu nechávat látkový plínky.

ivasad.
19. únor 2011

Nechávám si všechno. Oblečení, látkovky, teploměr, odsávačku... Nový koupím jen dudlík 😉 Někdo tu zmiňoval boty, i já si myslím že boty by se dědit neměly, ale to už je jiné téma, to není kojenecká potřeba, že 😀