Čtvrté dítě, není to moc?

molly3
31. led 2007

Zdravim všechny maminky,
Jsem mamča tří dětí,sedmileté Natálky a dvouletých dvojčat. Hrozně moc toužím mít ještě jedno dítě a manžel taky neni proti. Jen mam strach, jestli už to neni přeci jen moc :O(
Byla bych moc ráda,kdyby napsala nějaká maminka čtyř dětí.
Mějte se krásně. Molly

orchidis
Autor odpověď smazal
Zobraz
mataharyy
16. kvě 2014

@orchidis Jé kdyby to byla tchyně, tak z toho budu zpruzelá, ale ne na prášky 😉

orchidis
16. kvě 2014

@mataharyy Haha, tak to já jsem kolikrát na prášky z té tchýně 😀. No, nechci nějak vyzvídat, jestli je to tajný 😉.

mataharyy
16. kvě 2014

@orchidis Tajný už to asi není, když tady se tím baví půl obce... 🤐 V neděli se prostřednímu podařilo utéct, zatím co manžel uspával nejmenšího, já byla nakupovat a moje máma seděla na balkóně a slyšela jak si hrajou děti na zahradě. Tak nevím kdy prostě někdy v mezičase vzal roha a vydal se na výlet, odchytil ho známej, zavolal policajty, ty nám ho dovezli domů a dnes jsme měli kontrolu ze sociálky... No a vysvětlit spoustu věcí je tu dost náročný, hlavně bytové a rodinné poměry, zvláště když přišlo pět lidí a každý se ptal na něco jiného... Já momentálně ani nevím jak se jmenuji, byla jsem ráda že jsem vykoktala kolik let je klukům 😅 Mě dnes vážně jen zastřelit 😒

orchidis
Autor odpověď smazal
Zobraz
miranda77
17. kvě 2014

@orchidis wow ... a my máme 1/4 😖

mataharyy
17. kvě 2014

@orchidis Jo, jenže to nikdo nehlásí, stačí jedna dobrá duše a máte tam razii 😀

Nebuď otrávená, to jak si připadáš ty, neznamená že ostatní ti nezávidí jak vypadáš 😉 Jináč my jsme svého času neměli ani polovinu a třetí dítě by jsme utáhli, ovšem když přišla krize a manžel přišel o práci (týden po tom co jsem zjistila že jsem těhotná), tak jsme museli začít improvizovat, momentálně máme vesměs čtvrtinu z toho, je fakt že bydlíme u mé matky, takže náklady na bydlení jsou 4000,- ale ještě doplácíme dům, co jsem museli pod cenou prodat na Slovensku, takže celkově náklady jsou jako standardní hypotéka a žijeme, ne že by to bylo vždy jednoduché, ale máme kde spát, co jíst, do čeho se obléct atp. Takže určitě si myslím že s půlkou se dá vyjít krásně 😉

orchidis
Autor odpověď smazal
Zobraz
orchidis
Autor odpověď smazal
Zobraz
mataharyy
17. kvě 2014

@orchidis Pokoj nebude, přijdou znovu...

miranda77
18. kvě 2014

@orchidis jo, my jsme také skromní ... oblečení nekupujeme skoro vůbec - na děti často dostaneme nebo koupí tchýně ... a já konečně zhubla a vytáhla všechny předtěhotenské oblečení 😅 ... ale taky hypoška 😝. No zatím děti malé, ale děsím se střední školy 🙄

orchidis
Autor odpověď smazal
Zobraz
vojtisek2007
19. kvě 2014

ahoj holky, krásný pondělí 🙂

@mataharyy to bude dobrý....neboj, u nás byli asi všeho všudy 3x....a už máme pokoj, dokud ten blboun něco zase nevyvede 😖
@orchidis taky se občas tak cítím, pod psa a jindy zase "nad psa" to víkendový počasí tomu taky moc nepřidá...neboj všechno bude, domeček dostavíte,dluhy ubydou,přijde to třetí mimčo....

holky hubnu taky - už teda dýl, teď to ale pěkně flákám - jak cvičení, tak jídlo..takže zase hned tři kilča zpátky...zatím neřeším,ale musím se nějak dokopat zase k cvičení

mataharyy
19. kvě 2014

@vojtisek2007 No nevím, oznámili mi že bytové podmínky nejsou úplně vyhovující, což po pravdě víme všichni, když máme jeden pokoj a v něm vše od kuchyně po pracovnu, jen koupelnu máme společnou. No a zbytek osazenstva jaksi úplně neholduje pořádku, což se jim taky nelíbí, ač jsem jim vysvětlovala že jediné co mohu ovlivnit je náš "bordel" v pokoji a koupelně, jenže... 😒 Navíc už jsme druhý týden bez pračky, opravář tu byl ve čtvrtek, aby mi řekl, že jí opraví až za týden, neb nemá klínový řemen, takže tu třídím prádlo na akutní a méně akutní a chodím prát k prarodičům, tetě atp. takže taky bomba, navíc celý týden tady bylo počasí na hovno, takže to ani nechtělo schnout, prostě terno, když se daří tak se daří 🙄 Takže jako budou chodit kontrolovat asi častěji s tím že nám řekli, že by jsme se měli přestěhovat, což děkuji víme také, ale za co už je věc druhá. Měli jsme barák, za který doplácíme ještě úvěr a fakt při vší snaze platit dvakrát nájem není v našich finančních možnostech 😨 Teď se zdá, že by možná od července mohl vyjít byt s regulovaným nájmem, ale už zase pojedeme z ruky do huby, neušetříme ani ň a když se něco podělá, budeme v pr... Jediný bod na obzoru je ten odlet, což bychom teoreticky mohli vědět v červnu, záleží jak rychle bude rozhodovat soud, ale říkám si že když už požádali o doplnění do spisu a dali na to lhůtu třicet dní, tak po jejím uplynutí už by mohli rozhodnout rychle... 😅

Jináč po týdnu "dobrých" zpráv dnes přeci jen trocha pozitiv, za jedno pěkné počasí a za druhé po víc jak půl roce mi jedna dobrá duše vrátila peníze co mi dlužila, tak hned je na světě lépe 😀

mataharyy
19. kvě 2014

Jo a k tomu hubnutí, já taky "hubnu", celkem jsem si najela na dobrý systém, vše fungovalo, ale od té minulé neděle jsem měla a stále mám nervy v kýblu, takže cvičení vzalo za své, zase budu muset najet na nějaký systém. Už jsem jak velryba 🙄

vojtisek2007
19. kvě 2014

@mataharyy my máme byt obrovskej 3+1 - já mám ložnici - kde mám svý zázemí - křeslo,stoleček a lampu na čtení, telku, dvě malý děti mají pokojík společnej a Honzovi jsme přepůlili obývák (je fakt obrovskej, skoro čtyřicet metrů) - nebo spíš větší část zabral Honza s tím svým bordelem a na kousku je sedačka, stolek a dvě křesla,naproti telka...toť celý obývák (oddělený od Honzi kouta vestavěnou skříní s posuvnýma dveřma do který je přístup jak z obývákový strany,tak z Honzový, čistě prakticky).....- fakt ho nepotřebujeme, většinu času trávím v kuchyni nebo u sebe v ložnici,děti že odpo nebo navečer kouknou v obýváku na telku na pohádky, já se večer koukám na TV u sebe - a taky se jim nelíbilo, že má Honza místo pokoje předělený obývák....i on jim sám řekl, že po osmé večer tam nikdo už není, má tam svůj klid,nekoukáme se tam na televizi do půlnoci apod.......no vadilo jim to a kdoví jestli proto nepodpálil ten stoh 😀 😀 😀 😀 já byla mrtvá smíchy

mataharyy
19. kvě 2014

@vojtisek2007 No tady je jeden pokoj, cca 20m2 v něm máme palandu, naší postel, postýlku (na co mají děti vlastní postele netuším, neboť se vždy všichni tři nasáčkují k nám 🙄 😀 ), skříně, kuchyňský kout, jídelní stůl, televizi, stůl s počítačem a cca dva metry prostoru na hraní (když jsme bydleli v paneláku, tak tam toho místa na hraní bylo stejně, pokud ne méně... Na televizi stejně moc nekoukáme, tak max. pohádky a když je náhodou něco co stojí za koukání, což prakticky není skoro nic 😀 A ať jsme bydleli kdekoliv, tak děti jsem měla vždy za zadkem, bylo jedno jestli má pokoj padesát metrů, nebo dva... Jako že to není bydlení na zbytek života víme všichni, ale jako přechodný, když jsou děti malé... Chtěli jsme tu být (když pominu tu možnost odletu pryč), ještě tak cca rok, aby jsme doplatili to nejnutnější, něco našetřili a pak už se někam nastěhovali dlouhodoběji, jenže teď budeme řešit aby jsme odtud vypadli co nejdřív, ale zase to bude na úkor kde čeho a fakt když se něco podělá, tak nevím co budeme dělat 😖 Ono krásně se radí že by jsme měli, ale kdyby tak poradili za co... Můžu chodit do práce, když najdu někoho kdo pohlídá tři děti (z toho jednoho uprchlíka) a to si nikdo na triko nevezme... Mámě je nechávat nechci, navíc chodí do práce, táta pracuje a bydlí daleko, prarodiče už to fyzicky nedají, vzali si je na hodinu a byli KO, jesle tu nejsou a do školky od září jde jen jeden... Manželovi začíná sezóna, takže bude v práci od nevidím, do nevidím 😀 Já nevím, ale někde je chyba... Tak uvidíme s jakou přijdou příště, pokud budou mít reálný pohled, tak to pochopí a pochopí i to že bydlíme v tom pokoji a prostě opravdu nemohu hlídat své sestry, nebo mámu jestli si uklízí, že... Jenže pokud to nebudou chtít pochopi, tak budou dělat zle a já budu do dvou měsíců psycho troska 😨

orchidis
19. kvě 2014

@mataharyy
@vojtisek2007

Mě teda jen zaráží, že když dítě něco "vyvede", tak socka kontroluje bytový poměry 😕. Mně to prostě hlava nebere, jakou souvislost má to, kolik m3 má byt, s tím, že se dítě dalo na výlet, nebo že puberťák lumpačil.
Jak psala @vojtisek2007, tak tomu jsem se přesně taky musela řehtat 😀. Kdyby měl větší pokoj, určitě by v pubertě nevyváděl 😀.

Já mám dnes odpo volno, děti u našich a já si pracuju 😵.
Akorát jsem dnes ještě necvičila 😠, včera jsem hodinu a půl jela ve fitku a dnes o půl kila víc, tak nevím, co je špatně 😝 a dost mě to demotivuje.

Kolik vlastně, holky, hubnete? Já nějakejch 8-10 kil.

vojtisek2007
19. kvě 2014

@orchidis no jasně, kdyby měl větší pokoj tak nezapaluje stohy z nudy 😀 já s nima byla hotová raz-dva...už jsem to zažila jednou, protože jsem vlastně tohohle puberťáka měla za svobodna.... a to se před 15ti lety taky ještě moc nepěstovalo (navíc mi bylo pouhých 19let), tak mi taky chodili domu, a koukali i pod pokličky u hrnců co vařím, tak jsem jim řekla, že je jim do toho kulový,páč mimino kojím...a jestli si chtějí nějak změřit jestli má dost k obědu 😠 kreténi

cvičím alpinik - 2x týdně a ten teda fakt te´d flákám a když jdu 1x za 14 dnů tak úspěch (no od vánoc možná ani to ne...tak 1xza měsíc ☹ )....jinak doma jillian, nebo nějakou třicetidenní výzvu, jídlo jsem omezila tak nějak podle zdravýho selskýho rozumu, žádný diety na mírun apod....vynechávám bílém pečivo,knedlíky - to úplně, snažím se jíst 6x denně v menších porcích, hodně bílkoviny, cpu se nepřetržitě nějakoun zeleninou - salát z rajčete,papriky,okurky,zelí apod mám doma v lednici pořád....už hubnu rok a půl,mám dole 24kg přičemž teď mám zase zpátky asi tři kila...takže ty pěkně shodit a pak ještě asi 5 a končím... jo a k tomu fitku, to je normální, ti narůstá svalová hmota, tak musíš přibrat, až začne jít dolu ten tuk, tak budeš hubnout, nesmíš koukat na kila a na cm....jo a co miluju a fakt pravidelně se snažím tak inliny...když je počasí,tak každýn večer, ho´dku,dvě....

vojtisek2007
19. kvě 2014

@orchidis a co si pracuješ takhle odpoledne, že jsem tak zvědavá ?

jinak já jsem dneska v práci do šesti 😝 😝 😝

mataharyy
19. kvě 2014

@orchidis @vojtisek2007 To netuším, kolik metrů člověk musí mít prostoru, aby to vyhovovalo, našemu mladému by jsme museli pronajmout asi průmyslovou halu a udělat v ní opičí dráhu, zamknout na petlici a doufat že zámek nevyháčkuje sponkou, nebo tak něco 😅 Jak já chápu že potřebují prověřit zda ho netýráme a proto že by utekl, ale je tu pět dětí, čtyři z toho chodí a jedno utíká... A tedy fakt nevypadají týraně, nebo že by jim scházel prostor, jasně až půjde nejstarší do školy, tak bude potřebovat svůj koutek, s psacím stolem, místem a klidem na učení a to už je tu nerealizovatelné (navíc tou dobou už tu ani neplánujeme být), ale teď je mu to jedno, beztak jsou pořád spolu (a s námi), navíc to hádě se pokoušelo utíkat i z bytu, i z baráku... je to cestovatel, neutíká z nějakého důvodu, krom toho že prostě chce někam jít a když hned nejdeme, tak se rozhodne jít sám 🙄 Ono je to o lidech, prý bytové a finanční podmínky nejsou důvodem k odebírání dětí, pokud tím nejsou ohroženy (to jsem si při své psychóze už zjišťovala 😅 ), ale může to být důvod k tomu dělat vlny 😖 Takže teď jsme jak pitomci, to nevíš jestli jim bude vadit že máme doma flašku vína, nebo nemáme umyté nádobí po snídani atp. a tedy i když jsem celkem od rány, ještě jsem z toho pořád krapet KO a navíc to množství lidí mě překvapilo, takže jsem byla značně zkrotlá a nechtěla jsem dělat ještě větší zle... Zase si říkám, že děti jsou v pohodě, nejsou zanedbané, máme doma celkem uklizeno (tedy záleží na denní době a momentálním stavu zájmu o hračky, případně hrnce 😀 ), jsou čistý (opět záleží na momentálním rozpoložení 😀 😀 ), takže až na ten prostor a cizí bordel, který neovlivním, asi těžko bych chodila sousedům říkat ať si uklidí, o to hůř když je to rodič, že a navíc ten se nás netýká, když procházíme chodbou akorát do koupelny, nám nemůžou fakt nic vytknout (jasně kdo chce, ten si vždy něco najde, asi žádná domácnost není 100%). Jenže je to prostě psycho a já už jsem z toho psycho 😨 A teď když se přestěhujeme, tak na tom budeme finančně ještě hůř a někde se to prostě projeví a pak se jim nebude líbit to že doma nemáme co já vím třeba neustále ovoce, nebo tak něco... No děs prostě 😅 Tak nevím zda rezignovat a vzít ten byt a doufat že pokud neodjedeme, tak manžel bude mít práci i v zimě tak, abychom to utáhli, nebo prostě žít s "bičem" nad hlavou a doufat že prostě časem uznají že se o děti staráme a nemusí nás kontrolovat, jako by jsme byli nesvéprávný, či asociální... Fakt dilema 🙄

No a z jiného deprimujícího soudku 😀 😀 Já bych k vlastnímu ideálu ráda dala dolu alespoň to co jsem nabrala díky antikoncepci, což je nějakých -20 kg 😅 🙄 jenže dokopat se a najít čas, to je boj... Navíc děti začali vstávat nějak dřív, takže já vstanu v šest, s tím že do sedmi si odcvičím a oni už jsou v půl sedmé svěží a chtějí taky cvičit, nebo mi při klikování lezou po zádech a já mám problém s vlastní vahou, ne to ještě se závažím, které i v tom nejmenším provedení má deset a půl kila velmi aktivní váhy 😀 😀 No a jídlo to je kámen úrazu, já nejím moc, ale nepravidelně někdy vůbec a to je děs a s tím fakt bojuji 🤐

orchidis
20. kvě 2014

Ahoj ženy, u nás je dnes nááááááááááádherně 😵 - jako počasí, ale doma je to horší 🙂. Dětičky vzhůru od pěti a v půl osmé už mi pěkně šibalo 😀. Nicméně starší už je ve školce, mladší na dopo u babi a já jdu pracovat 🙂.

@mataharyy Já jsem zjistila, že mám asi "slabou vůli" a neplatí na mě nic, než motivace v podobě nějakého člověka. No a teď jsem se pěkně chytla té kamarádky a snažím se, jen mě se.e, že ty výsledky jsou tak pomalý 😝. Asi je to vlastně štěstí, že nejsem ten typ, co by záviděl a šel se přežrat, ale po dlouhé době, jsem zas našla někoho, kdo je pro mě aspoň na oko "příkladem" a jdu do toho 🙂.
Motivace je to klíčové slovo u mě. 🙂

orchidis
20. kvě 2014

@vojtisek2007 Já tak miluju inliny...☹ a vůbec svižný pohyb venku. Kolo, dlouhé výšlapy (30 km je pro nás nic), inliny. Ale momentálně se ploužíme tempem staršího dítka 2 a 3/4 roku. Takže tak. Tohle mě moc mrzí, ale zatím se nedá svítit.

vojtisek2007
20. kvě 2014

@orchidis
ahoj, hlásím u nás taktéž slunečno, 16stupňů tepla .-) paráda....tak to já jen ty brusle...kolo mi nějak k srdci nepřirostlo a ty túry taky moc ne...ale to bude tím, že jsem dost omezená možnostma dvou malých dětí,kdy Vojta je lenoch totální a když ujede 6km na kole, tak je to vrchol....a to ho ještě celou cestu musím popohánět, povzbuzovat a chválit, hlavně hodně chválit....🙂jinak by to kolo asi hodil do strouhy
@mataharyy jo to chápu, že je člověk vystreslej, když má najednou v bytě cizí lidi, co se mu š´tourají do soukromí a hledají kdejakou mouchu...asi tím jak jsem dělala v advokátní kanceláři, celkem se pohybovala i u soudu, tak jsem trochu otrlejší a držejší....a prostě si to tak moc k srdci neberu

orchidis
23. kvě 2014

@vojtisek2007

@mataharyy

Ahoj ženy, jak je při pátečku 🙂?
@mataharyy Už je líp? Věřím, že jo, sluníčko svítí, všecko bude lepší 🙂.

vojtisek2007
23. kvě 2014

@orchidis ahóóó´j....no krásně, ta vidina víkendu a ranního vyspání,juj, to se těšim, dneska jsem vstávalal skoro hodinu,než jsem se donutila vylézt z postele....

mataharyy
23. kvě 2014

@orchidis Jo je to lepší, nemám vůbec čas, protože připravujeme zlatou svatbu na zítra, takže peču, právě jsem dělala indiánky, mám jich nějakých sto, ještě sto jich udělám, ale nemám kde chladit 😅

Jináč super že je pěkně, jen potřebujeme aby i zítra to vydrželo, ale ono to půjde 😵
@vojtisek2007 Jaj vstávání, o tom mi nemluv, tento týden chodím spát pozdě a vstávám brzo, takže má snídaně = tři kafe, než začnu vnímat 🙄 😀 😀 Už mám asi otravu kofeinem 😎

vojtisek2007
23. kvě 2014

@mataharyy já jsem asi byla přespalá 🙂, včera jsem šla spát kolem devátý....normálně chodím kolem půlnoci vstávám v pět a dneska ani za boha fakt že jo....
po práci jdu dneska s dětma k ségře na zahradu, pokec a tak .-) a na zítra máme naplánovanou na podvečer girllpárty u sousedů, a odpo chci s dětma na kola a já konečně na brusle taky tenhle týden...jinak se jenom válím, cpu a kynu 😝 tak taky doufám,že bude nějak slušný počasí, ať si je klidně bouřka, ale půl hodky pak zase dobrý a sluníčko..nebo a´t bouří v noci 😀 když spím

mataharyy
23. kvě 2014

@vojtisek2007 Tak tady se během deseti minut zatáhlo, hřmí ze tří stran a právě začal slejvák jako kráva...

vojtisek2007
26. kvě 2014

@mataharyy
@orchidis
ahoj holky - tak u nás víkend nad očekování slunečný 🙂, v sobotu jsme odpo grilovali u sousedů a včera jsem skoro 6hodin žehlila 😝 😝 😝 (celý týden jsem na to nešáhla,no....) a pak jsem vytáhla děti na kola,já si vzala brusle a krásných 20km jsme dali - děti teda ke konci už skučely a proklínaly mě,ale bylo to super
...a teď už dřu od rána v kanclu....