Čtvrté dítě, není to moc?

molly3
31. led 2007

Zdravim všechny maminky,
Jsem mamča tří dětí,sedmileté Natálky a dvouletých dvojčat. Hrozně moc toužím mít ještě jedno dítě a manžel taky neni proti. Jen mam strach, jestli už to neni přeci jen moc :O(
Byla bych moc ráda,kdyby napsala nějaká maminka čtyř dětí.
Mějte se krásně. Molly

mataharyy
10. dub 2013

@staninka77 Tak my zatím řešíme antikoncepci jen v teoretické rovině, ještě mám šestinedělí a jak se znám, tak si ho užiji naplno a celé a hned potom to dostanu 😀 takže máme ještě dost času na kompromis 😀

staninka77
10. dub 2013

@mataharyy-A kojíš malího pokud budeš co nejdéle kojit tak menzes nebude pokud já teda vím ale je jasné že mužeš otěhotnět i když kojíš. 😀 .
Třeba tatínka pak časem přmluvíš a bude i to 4.ale jak já to vidím unás už nebude to by se musela nějaká ta dobrá dušička najít aby si dal říci. 😀 😀
Já teda antikoncepci mám schovanou. 🙂 Mohu začíst hned jak dostanu menzes ale zatím hlodám že nebudu jí brát. 🙂

mataharyy
10. dub 2013

@staninka77 To s tím kojením mám takové všelijaké, navíc to pro mě není spolehlivá antikoncepce... S prvním synem jsem otěhotněla a menses jsem neměla víc jak dva měsíce 😉 Navíc já teď hned bych do dalšího těhotenství fakt nešla, to by mě stálo život 😀 Jestli tak za dva/tři roky, dřív ne a to záleží na situaci a na tom zda manžel bude chtít, já ho nechci vysloveně dohnat do něčeho proti jeho vůli... 😉

Jé jináč jsme byli venku a šli jsme kolem restaurace, šla jsem já se staršíma za ruce a za mnou manžel s kočárkem a v restauraci seděli nějaké děvčata a málem si na nás údivem krky vykroutili jak šokovaně koukali kolik máme dětí a to máme "jen" tři 😀 😀 Jestli jednou budeme mít čtyři, tak lidi budou na potkání omdlévat, asi... 😀 😀

staninka77
10. dub 2013

@mataharyy-Já chodím na jednu diskusy ještě jinam,a holšinu znám ještě co jsem měla jen MARKA A JIŘÍKA a pak se narodil Šimonek a ona má taky tři kluky,pak jsem zabrousila na diskusy na damu tam chodím,a i ona a já jí povídám že chci ještě jedno a ona že už nechcou a ejhle najednou minulej ror čekala dvojčátka a letos v lednu se jí narodily po třech klucích dvě holčičky 🙂 🙂 ,a mě ti říkala že už nechce a jak se říká nikdy neříkej ne.
Já taky nechci chlapa nějak nabádat aby se o to pokusil když nechce už to nechám jak je.
Bud se dočkám nebo ne.
Antikoncepce je neučiná je jasné že i při kojení mužeš otěhotnět.
Taka tak.

mataharyy
10. dub 2013

@staninka77 No s větším časovým obdobím, bych i ty dvojčata brala 😀

staninka77
10. dub 2013

@mataharyy-Ona od toho nejmladšího je má jenom 2.roky takže si myslím že si časem hodně užije lítání z holkama.Já bych je brala.Jo a stím jak po vás jukaly ti lidi,to i tu je to samé nic si z toho nedělej,mám spousty kamarádek co mají i více dětí,než jenom 3.kamarádka má 6.dětí na ní všeci koukají 🙂 že jdou jak školka mají velké finanční problémy.

mataharyy
10. dub 2013

@staninka77 No já myslela že v Praze to tak nebude 😀 Ale tak mě to neva, ať se kouknou, když to doma nemají, my jsme vždy rarita 😎 Mě spíš udivilo, s jakým šokovaným ohromením koukali, jako kdyby to nikdy neviděli 😅 😀

staninka77
10. dub 2013

@mataharyy-Fakt šílenost jak kdyby nikdy neviděly maminku z vícema dětma třeba i oni jednou budou mít větší rodinu,tu v Brně je to normální že koukají kolik dětí máš,ale více dětí je ted realita než mít jen jedno,tu vedle nás v baráku mají jednu holku má 6.roku furt jí hlídají jak oko v hlavě sama nikam nemuže jen z rodiči.
Je rozmazlená když spadne hned kní maminka nebo tatínek utíkají. 😒

staninka77
10. dub 2013

@mataharyy-V jaké Pražské porodnici jsi rodila,kdybych bydlela tam tak jdu Ustav pro dítě a matku Podolí ta se my docela líbí.Pokud to teda píši správně.

vojtisek2007
10. dub 2013

@mataharyy taky jsem kojila V a otěhotněla jsem s eliškou 🙂,bez menzes samozřejmě...takže jsem to zjistila někdy ve 4měsíci když mi začalo být špatně

jinak já antiko neberu žádnou, v pátek jdu na kontrolu ke gyn...na nás taky lidi koukají divně,že máme "tolik" děti, kamarádka má čtvrtě a to je taky halóóó, no vesnice no....a ty dvojky bych brala hned 😀 😀 😀 ,a chlapa by odvezli

A kupodivu já každý těhotenství snáším líp a líp a přibírám míň a míň a rychlejc jsem i zpátky ve formě....asi jak nemá člověk čas si se vším tak lámat hlavu a "srát" se s tím jako když má jen jedno,tak mi to přijde takový přirozenější všechno,než když jsem měla první....

staninka77
10. dub 2013

@vojtisek2007-Taky by mého chlapíka asi odvezlky kdybychom čekaly dvojčátka. 😀 ,ale já bych je nedala pryč. 🙂
Tak to je dobře že nic nebereš a že se cítíš perfektně těhu a i po porodu jsi fid. 🙂 🙂 🙂

vojtisek2007
10. dub 2013

@staninka77 jako když pominu těhu nevolnosti,které mám cca od 3 měsíců do 7/8měsíce,které ale mám u každého těhotenství, tak opravdu ty další a další těhu snáším psychicky tak nějak líp,fyzicky bylo každý těhu něco,co se podělalo 😠 😠 😠 takže to tak neberu a po posledním porodu,který trval směšných 20minut jsem se mohla sebrat a jít domu....já bych ty dvojky brala hned 🙂,kdyby byl nějakej fígl 😀 😀 😀 ale to asi fakt neni,škoda

napolitano
10. dub 2013

@mataharyy No to byl obývák 36m2,teď jsme přestěhovaní.
@staninka77 Tak co nápadník,klaplo to 🙂

napolitano
10. dub 2013

@mataharyy nebudou omdlévat neboj,klidně dej 4 jen tě nařknou že chceš ze státu tahat prachy,jakýýý 😀 😀 😀

napolitano
10. dub 2013

@vojtisek2007 20min=závist veliká a já si říkala že 4. byl rychlík jenom 5hod 😀

napolitano
10. dub 2013

@mataharyy ahojky jsem dneska placatá šišatá,už mi marodí 3 ze 4 a ty malý. 😝

mataharyy
10. dub 2013

@napolitano No i na tu metráž mi sedm štěňat tohoto plemene přijde jako pecka 😀
No já už toho ze státu vytáhnu, ze zásady mi nic nevychází a to tak o dvě, tři koruny 😀 😀 Takže jediné co "tahám" je rodičák a to ještě tak nějak, protože mě posuzují kdo ví jak a posílají jak na houpačce 😎 😀 Jáj nemocné dítka to je vždy masakr a nejlepší je, že jak je to přejde, lehneš ty 😒
@vojtisek2007 Dvacet minut jako celkem? A já jsem myslela že jsem rychlík, pět hodin v porodnici s prvním, u druhého 138 minut od první kontrakce, a teď jsem měla kontrakce od jedné hodiny v noci a 4:45 bylo mládě na světě a to pořád bylo času, až nakonec nestíhali, chudák doktor se málem přerazil, rodila jsem s jehlou (snažili se mi napíchnout kapačku) v ruce, už mi nestihli ani doříct že se s jehlou v ruce rodí špatně 😀 no a dětskou doktorku volali až když byl na světě, bo nebyl čas 😎 Mě nedělá potíž porodit, to bych mohla klidně na kšeft, ale nosit těch devět měsíců, to už je jiná 😅

3cacorky
10. dub 2013

@staninka77 ,ty tak to jsi měla pěkné těhotenství ☹,no holky nějak jste mě vystrašily,snad bude vše ok,já jsem pořád tak aktivní a v pohybu,že nějak nestíhám nic zaznamenat,mimo bolesti prsou a větší únava,test mám pozitivní,tak je to asi jasné,ale úplně se teď bojím k mudr....snad bude vše ok,já právě jsem měla těhotenství to poslední dobré,byla jsem aktivní do dne porodu ,ještě jsem jezdila s manželem po klientech ,ale už jsem si poznala,že ten den budu rodit,koupila jsem ještě odpoledne nějakou parádu na Verunku,večer jsem žehlila,v noci jsme jeli,jediné bylo,že jsem se nemohla dozvonit na sál,tak jsem málem rodila na chodbě,pak jsem stihla hodit jen jednu nohu na lehátko,jedna nohavice dolu a Verunka už byla venku,jsem cítila i ,že máme vlasatý miminko 🙂 ,no docela mela-doktor přišel až po🙂

mataharyy
10. dub 2013

@3cacorky neboj nic, hlavně pozitivně myslet 😉 Držím palce. Jináč koukám taky fofr porod 😀

napolitano
10. dub 2013

@mataharyy Jo byl to masakr ale počkej až hodím fotky to byli miláčci.No už jsou nemocný 3 nejstarší odolává,snad vydrží.A ještě jsem byla dnes ve Varech,no prostě toho bylo dneska moc a ještě mě chytly zuby,když se daří tak se daří 😎

3cacorky
10. dub 2013

@napolitano -to je asi na více dětech nejhorší,když marodí,jinak se to dá dát,ale když jsou nemocné je to na odstřel,aťuž je hezky ať nemarodí a můžou lítat venku,nebo do bazénu to je pak klid 😉

mataharyy
10. dub 2013

@napolitano jo to věřím, takové koule co? 😀 O zubech mlč, roste mi moudrák a bolí mě půl huby ☹

napolitano
10. dub 2013

@mataharyy JJ a bylo jich všude plno,sedačka to od.....
@3cacorky Už aby,šup s nima na zahradu 😀

mataharyy
10. dub 2013

@napolitano jo to si dovedu představit, tu sedačku 😀 😀

napolitano
10. dub 2013

@mataharyy Ale zase budeš moudrá 😀 😀 😀

3cacorky
10. dub 2013

@mataharyy -jj rychlovka 😀 .nejdřív furt nic,ještě jsem říkala manžovi klid jeď pomalu ať nebouráme v polovině cesty najednou obrat a letěli jsme 150 přes město,ještě,že bylo brzo ráno a nikdo tam nebyl,pak na vrátnici,když jsem to tam zamačkávala do lavičky na nás ta sestra ve vrátnici chvilku koukala,pak ,že tedy dojde pro vozík,nevím kam šla,ale po 15 minutách jsem se vyškrábala do druhého patra po schodech,k porod.sálům,tam nikdo nereagoval na zvonění ani bouchání,tak už jsem rodila skoro na chodbě ruku mezi nohama a cítila jsem vlásky,no poslední zatlačení na sále a byla venku sestra stihla natáhnout jen jednu rukavici 😀 😀 ,já se ani nepřevlíkla 😝 ,jo veselé to bylo,ještě,že byla Verunka ok,byla jsem s toho celkem vykulená a to jsem nebyla prvorodička

napolitano
10. dub 2013

@mataharyy Skončila ve sběrném dvoře chjo 😠

3cacorky
10. dub 2013

@napolitano ty to se taky těším,grilovačky,teplo ,doufám,že i klid,děti zabavené,večer padnou únavou super 😉

napolitano
10. dub 2013

@3cacorky Tomu se říká fofr,aspoň si netrčela zbytečně ve šiptále 😀 😝

napolitano
10. dub 2013

@3cacorky Nevím jak ty ale já jsem vždy ko dřív než caparti. 🙄