Čtvrté dítě, není to moc?

molly3
31. led 2007

Zdravim všechny maminky,
Jsem mamča tří dětí,sedmileté Natálky a dvouletých dvojčat. Hrozně moc toužím mít ještě jedno dítě a manžel taky neni proti. Jen mam strach, jestli už to neni přeci jen moc :O(
Byla bych moc ráda,kdyby napsala nějaká maminka čtyř dětí.
Mějte se krásně. Molly

vojtisek2007
11. dub 2013

@petkula to já bych šla na mateřskou zpátky hned,to byla taková pohoda, pánem svýho času...je samo na nerv,když děti stůňou,to je pak fakt vopruz, ale když ne, já si mateřskou maximálně užívala 🙂 🙂 🙂

jsem teď blbka hledala na netu,jestli se dá nějak "přírodně" pomoct k vícečetnému těhu 😀 😀 😀, nic kloudnýho jsem nenašla, leda zastimulovat hormonama...tak zítra jdu na tu kontrolu,tak se pozeptám, stejně mi minule říkal, že mám nejvyšší čas na další, abych neměla velký prostoje, je vtipnej 😀 😀 😀 😀 můj gyn....

napolitano
11. dub 2013

@mataharyy Chci taky ☹

napolitano
11. dub 2013

@mataharyy Já dělám kosmetiku ale né přím.prodej 😉

napolitano
11. dub 2013

@vojtisek2007 To jako vážně??? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

vojtisek2007
11. dub 2013

@napolitano @mataharyy - taky bych to brala, volné víkendy, manžel zjistil že naše mláďata vstávají na kojení i v noci až když u nás spala kamarádka taky s mimčem a v noci že mu musí udělat sunar - bylo jim asi 1/2roku - tak měla strach aby nás nebudila, tak jí říkám, že stejně taky budu vstávat na kojení Vojty a můj chlap koukal, že myslel, že v noci jí jenom děti, co pijou UM......někdy bych ho kopla

vojtisek2007
11. dub 2013

@napolitano jo 😀 😀 😀 když už,tak už

napolitano
11. dub 2013

@vojtisek2007 Chlap divný to tvor nebo potvor? 😀

ratatooy
11. dub 2013

tak to je dob re téma,4 deti a manža ma hruzu jestly budem mit ted dvojky že budem mit hned 3 deti,ale ja sem takovej flegmouš trochu tak mu jen řeknu neboj to nejak zvládnem😀
jak to zvládáte vy?četla sem nektere přispevky že po 4 uvažují i o 5 diteti😀jstly je to tak že čim vic jich človek má tím mín už se boji dalšího?

vojtisek2007
11. dub 2013

@napolitano no jo no, co naděláš.....

holky buďte rády,že nemusíte s dětma z domu nic dělat...já dělám neustále -mateřská/nemateřská - a občas mě to tak sere,že bych se na to nejradši vys....teď kor,jak ještě chodím i do práce....ble 😝

vojtisek2007
11. dub 2013

@ratatooy no jasně,když je nás víc, nebojíme se vlka nic....teda my se nebojíme, s chlapama je to horší,to je asi nějakej jinej druh 😀 😀 😀. Vy máte nějaké gen.dispozice ke dvojkám ???

mataharyy
11. dub 2013

@napolitano Taky bez nápadu? 😒 Já jsem kdysi (ještě před mateřsko /první/ 😀 ) prodávala avon, dělala jsem manažerku, ale než bych se tam teď propracovala, tak to je na tisíc let a navíc to není to co bych chtěla dělat a nemyslím si že do dvou let bych se zvládla vypracovat tak vysoko aby to bylo jako stabilní příjem... 🙄
Takže musím vymyslet něco jiného, co by nahradilo potom plat, abych nemusela někam na plný úvazek, to si totiž nedovedu představit 😖 A bez přijmu být nemůžu 🤐

napolitano
11. dub 2013

@vojtisek2007 Njn ale prachy si netisknem,viď 🙄

ratatooy
11. dub 2013

@vojtisek2007 asi chlapi řeší jen otázku jestly nas uživí,jako je to taky duležitý ale když ted mame jedno nemusime se nejak uskromnovat a když budou 3 tak se hold finance co jdou do prvniho budou muset rozdelit že?😀
ale určite je dobry mit víc dětí

marton
11. dub 2013

@vojtisek2007 pročítám diskuzi holek,jak vypadají,že začnou s alkoholem,bavím se neb to znám a do toho tvůj příspěvek jak na vícečetné těhotenství 🙂 .Kolik by sis kousků představovala,já vím jak na dva 😉 .

vojtisek2007
11. dub 2013

@napolitano tak to jediný mě pořád drží u toho,že se na to vybodnu, už jsem ti zvykla,že mám měsíčně kolik mám....jasně že by se šlo asi nějak poronat s níň penězma, to určitě,ale tak zatím to dávám, tak dobrý,až mě to hodně naštve, vybodnu se na to a nechám se asi živit chvíli chlapem 😀 😀 😀

vojtisek2007
11. dub 2013

@marton no dva 🙂 ideálně dvě holky bych chtěla 😀 😀 😀 a třeba bych se na ten chlast dala potom taky

napolitano
11. dub 2013

@ratatooy No z jednoho na 3 to je fakt o něčem jiném(finančně) 😉

mataharyy
11. dub 2013

@vojtisek2007 Kdybych se měla kam po rodiáčku vrátit, tak to až tak nehrotím, ale takto... Jsem více méně v hajzlu, bo takovou pracovní dobu abych zvládla vše ostatní (vyzvednout děti atp.), mi nikdo nedá, vybírat si moc nemůžu bo s mou nevzdělaností (hlavně co se papírů a osvědčení týká...). Proto bych ráda začala podnikat, na slovensku jsem rozjížděla e-shop, ale nebylo to kdo ví co a tu je konkurence ještě vyšší, takže to ani nebudu zkoušet 🤐

napolitano
11. dub 2013

@vojtisek2007 A on vás uživí??? 😀

vojtisek2007
11. dub 2013

@ratatooy no když to se právě u nás řešit nemusí, myslím peníze - teď samozřejmě - nevím, on chce mít svůj klid, ne uječený mimino/a, těší se, že všechny děti máme už větší, že se s nima dá lecos podniknout atak....

ratatooy
11. dub 2013

@napolitano no tak určo by to bylo videt ja zaim počitam jen plinky a sunar🙂

marton
11. dub 2013

@vojtisek2007 tak sorry,holky my neumíme ☹ .

vojtisek2007
11. dub 2013

@napolitano asi by musel 😀

napolitano
11. dub 2013

Usnul mi prcík a nejstarší je doma asi tiše chcípnu v koutě 😅

mataharyy
11. dub 2013

@marton Jak na dva, rodinné predispozice mám, ale třikrát to neklaplo 😀 😀 Brala bych i dva kluky, ať to máme do série 😀

petkula
11. dub 2013

@mataharyy já sice dělám na vedlejší pracovní činnost (máme e-shop s antikvariátem) ale mám na to žalostně málo času. Přes den třeba teď - mladší spí a starší si hraje - ale nehraje si pořád, že 🙂 Ale blýská se na lepší časy, od příštího roku by měl starší syn chodit do školky a mladšího mi snad vezmou 1-2x týdně do soukromé školky (berou od 2 let, takže od září bude moct chodit. Ale jestli tam nebude chtít být, tak mám smůlu a budu muset vydržet ještě rok.
Jinak, uvažovala jsem, že bych si otevřela obchod s dětskými botami ale těch máte asi v Praze mraky, tak nevím, co bych ti poradila ☹

@napolitano co je to RZ?

napolitano
11. dub 2013

@vojtisek2007 Ale musíš mu to hezky vysvětlit. 😠

napolitano
11. dub 2013

@petkula roztroušená skleroza,omluva RS

ratatooy
11. dub 2013

@vojtisek2007 no u nas by se to tak nemuselo až tak řešit jenže ještě stavíme barák

vojtisek2007
11. dub 2013

@marton ☹ ☹ ☹