Čtvrté dítě, není to moc?

molly3
31. led 2007

Zdravim všechny maminky,
Jsem mamča tří dětí,sedmileté Natálky a dvouletých dvojčat. Hrozně moc toužím mít ještě jedno dítě a manžel taky neni proti. Jen mam strach, jestli už to neni přeci jen moc :O(
Byla bych moc ráda,kdyby napsala nějaká maminka čtyř dětí.
Mějte se krásně. Molly

marton
11. dub 2013

@napolitano No to bylo hnusný 🙂 .Máš štěstí,že máš hočičky,potřebujeme nevěsty 😉 .

petkula
11. dub 2013

Jinak, musím se k něčemu přiznat: taky bych chtěla čtyři děti ale když jsem teď 4. rokem na mateřské, tak si říkám, že bych to asi nedala. Ale neříkám nikdy, třeba za 3 roky do toho půjdem, jestli to manžel se mnou vydrží 😲

napolitano
11. dub 2013

@mataharyy ti helfnu 😝

mataharyy
11. dub 2013

@marton to fakt? Jenže na to bych si musela ještě pár let počkat, cca tak 15 😅 😀 a to už asi chlapa neukecám 😀

napolitano
11. dub 2013

@marton Jo takhle a jak je vychovat,aby vyhovovaly? 😀 Můj mužský v noční můře žije 😀 😀 😀

napolitano
11. dub 2013

@marton teda pro něj nedal pokoj dokud neměl syna 😠,hlavně když jsou prckové i přerostlí zdraví

vojtisek2007
11. dub 2013

tak se hlásím z domova, něco pokroceno, namočená čočka k večeři....prťata kupodivu dneska neprudí...zato vysílá to nejstarší mládě 😀 😀 😀

vojtisek2007
11. dub 2013

@marton chápu to dobře,že to co ti píchne dr zajistí,že dozraje ve folikulu více vajíček ?

marton
11. dub 2013

@mataharyy Tak to mi vysvětli víc?Jsi tak mladá nebo já stará? 🙂

marton
11. dub 2013

@vojtisek2007 No,to já přesně nevím jestli to zajistí dozrání více vajíček,ale dr.podle UTZ zjistí kdy je nejvhodnější to píchnout,aby to dopomohlo k prasknutí a pak od té aplikace je nějaký čas na oplodnění.Tzn.dle mého laického rozumu,že ti vlastně přesně zařídí ovulaci a přesný čas na oplodnění.Ale není to 100%,píchala mi to 2x.Ale ve finále je to asi jak píšeš.Je to vlastně hormon a dozraje více vajíček.I v letáčku psali,že se může zadařit po aplikaci vícečetné těhu.Což já jsem ignorovala.Říkala jsem si,že budeme rádi za jedno.Divné bylo,když jsem se po šestinedělí dr.ptala,jestli jsou kluci právě díky těm hormonům,tak říkala,že ne.Ale v letáčku to bylo 🙂 .Popisuji to jak tatar 😉 .

marton
11. dub 2013

@napolitano V dnešní době je to s výchovou různé.Ale asi takhle...musí vyhovovat mým synáčkům 😀 .

vojtisek2007
11. dub 2013

@marton já to tak pochopila,protože ve folikulu dozrává běžně (v 98%) jedno vajíčko, takže ta injekce si myslím že je,proto,aby jich bylo víc, ne proto aby prasknul folikul, a stanovila se přesně ovulace, to se dá i jinak, bez zásahů....tak to je jasný,že je potom větší % kluků,protože klučíčí spermie jsou rychlejší a když je styk v den ovu,tak první dorazí kluci...no tak to s těma holkama mám fakt smůlu...

marton
11. dub 2013

@vojtisek2007 No já myslím,že to tak úplně není.Vygoogluj si pregnyl a příbalový leták 🙂 .

napolitano
11. dub 2013

@marton Jak máš náročné synáčky? 😀

3cacorky
11. dub 2013

@napolitano jj u nás je ta poslední taky rozmazlenec a rarášek ,je to můj mazel,užila jsem si jí nejvíc 😀

3cacorky
11. dub 2013

@vojtisek2007 -ahoj,tak to jsme na tom stejně u nás to samé ,když máš víc dětí s jedním chlapem tak na tebe koukají jak na magora,měla jsem si asi na další najít jiného 😀 😀 ,když já nějak pořád miluji toho jednoho a už budeme mít 15.výročí 😉 .
Jinak mě dnes učitelka ve školce šoupla papír,že při jakém koliv marodění,nebo vši,rýma musíme donést potvrzení od doktorky ,že dítko může do kolektivu,byla pěkně naštvaná,že už mají dost těch rodičů co jim tam dávají děti s teplotou,veškama atd..prý je jeden den pošlou domu a druhý den je tam zas šoupnou,pak marodí celá školka i učitelky,no a zas to odneseme my poctivé,já při sebemenším zakašlání nechávám malou doma☹ať to neroznáší,teď půjdeme se vším k doktorce,to tam ještě chytneme co nemáme 😠

3cacorky
11. dub 2013

@marton -u nás když uspává tatínek,tak spí dřív než děti,minule jsem četla pohádku a všichni jsme leželi v pokojíčku,přečetla jsem nadpis a taťka začal chrápat 😀 😀 😅 ,nebo když vypráví on,tak červená Karkulka jde loupat perníček atd..usne a jak se probere tak pomotá pohádku,zapomene kterou vypráví 😀 😀 😀

mataharyy
11. dub 2013

@marton tož otázka, myslím že jsme obě mladé jen každá jindy narozená 😉 Pač mě bude v létě pět a dvacet 😅 a plodná jsem evidentně jak jabloň, tak to bych neukecala 😀 😀

marton
11. dub 2013

@napolitano No asi takhle.Nejstarší je náročný dost a je kozoroh,takže nevím,nevím.Mladší je zlatíčko,nenáročný a pohodář.No a ti malí...to se ukáže,ale Tobíček už teď každou holčičku,která k nám přijde pusinkuje 🙂 .A hlavně,já budu báječná tchýně 😉 .Co bys mohla pro holčičky víc chtít 🙂 .

numerenka
11. dub 2013

Ahojky holky,ráda bych se k vám přidala. Jsem tedy čerstvě po porodu ( 4měsíce), ale do budoucna uvažuji ještě nad jedním děťátkem. Chtěla bych se zeptat, jak to zvládáte se čtyřma a zda je to velký rozdíl mít tři nebo čtyři.

marton
11. dub 2013

@mataharyy Tý brďo,tak to jo.Tak nějak jsem ti přišila 29,ani nevím kde jsem na to přišla.Víš,že bys mohla být moje dcera 😉 .Tak to čtvrté ještě krásně zvládneš a to i bez hormonů 🙂 .

marton
11. dub 2013

@3cacorky Manžel taky usne.Pak se přišourá rozespalý do obýváku,že usnul.Se směju,že to je teda novinka 🙂 .A jak vy a čtvrtý?

mataharyy
11. dub 2013

@marton Jo, jen můj choť tvrdil že po čtyřicítce už děti nechce a to už zas tolik času není 😀 A s ohledem na to že bych taky ráda měla všechny děti s jedním chlapem... 😀

marton
11. dub 2013

@mataharyy Taky mám to štěstí,že otcem mých dětí je jeden chlap.Jenže my jsme od sebe o rok a jsme spolu od 16ti 🙂 .Otěhotněla jsem ve 38.To byl takový můj limit.

marton
11. dub 2013

@numerenka ahoj,vítej 🙂

mataharyy
11. dub 2013

@marton My jsme o 9,5 roku a jsme spolu od 15,5 (mého věku, ne manželovo 😀 😀 ) 😵
@numerenka Ahoj. No já ti nevím, děti mám zatím tři, ale řekla bych, že když je den blbec, tak je asi jedno zda máš dítě jedno, nebo jich je deset 😀 😀

numerenka
12. dub 2013

@mataharyy : Chápu 😉

edeltraut
12. dub 2013

@mataharyy
@marton Koukám, že je tady víc takových, co spolu vydrželi "od puberty" 😀. My jsme s mužem spolu 16 let od mých 16-ti let. Zrovna jsem mu říkala, že jsem s ním strávila polovinu života 😀. Jinak manžel říká, že děti nejpozději do 35, pak že bude starej... takže uvidíme, jestli Adélce za dva roky pořídíme parťáka, jak to taťka plánoval ještě, když byla v bříšku....teď o tom nějak mlčí 😀, ale antikoncepci neberu, tak třeba se to "semele" samo 😀. Je pravda, že by Adélka vyrůstala jako jedináček a to moc nechci, ale zatím další neplánuji a "kdyby se stalo" budu ráda 😀. Jen nevím co by na to řekli v práci, včera tu byla kolegyně a říká, už abys byla zpátky ... hahaha, za dva a půl roku 😀

marton
12. dub 2013

@edeltraut Ta 16náctka je nějaká magická 🙂 .Je to tak,polovina/tvého/ života a hlavně člověk tak nějak spolu s tím druhým dospívá a tvauje se.Pro někoho je to plus,jiná manželství to nevydrží,asi se omrzí ☹ .My jsme třetí vůbe neplánovali.A pak to nejdříve kolem 36let chytlo mě,manžel nebyl tak nadšený,no a do roka s tím přišel sám.To že jsou děti nakonec 4,je jiná věc 🙂 .A uteklo to.Taky mám jít do práce,ale nějak je nechtějí ve školce 😠 .

marton
12. dub 2013

@mataharyy ještě aby manželova věku 😀 .U chlapa ten věk není zas tak podstatný,třeba mu to pak bude jedno a až nynější dětičky povyrostou,tak si dá říct 😉 .Nebo spíš bude chtít sám.Nejsem zastáncem,aby se chlap musel do dítěte tlačit,to by se nemuselo vyplatit.