Čtvrté dítě, není to moc?

molly3
31. led 2007

Zdravim všechny maminky,
Jsem mamča tří dětí,sedmileté Natálky a dvouletých dvojčat. Hrozně moc toužím mít ještě jedno dítě a manžel taky neni proti. Jen mam strach, jestli už to neni přeci jen moc :O(
Byla bych moc ráda,kdyby napsala nějaká maminka čtyř dětí.
Mějte se krásně. Molly

napolitano
19. dub 2013

@mataharyy 🙂 dobrou

napolitano
20. dub 2013

Hej halo,je tu někdo? 😀

marton
20. dub 2013

@napolitano Ty jsi tady osiřela? 🙂 Máš doma manžela tak se nudíš,co?

mataharyy
20. dub 2013

@napolitano
@marton Já tu, měli jsme návštěvu i se psem 😀 😀

marton
20. dub 2013

@mataharyy tak se děti návštěvou odreagovali,ne?My jsme byli na otočku na chatě,ale byla kosa.Nabrali jsme písek pro dětičky a zpět domů.Příští týden má být pěkně,tak bude líp.Taky mi není nejlíp ☹ .Jdu do pelechu.Dvojky spí,mladší u počítače a nejstarší na párty 😉 .Dobrou

napolitano
21. dub 2013

@marton Mužský odešel v 16:00 a vrátil se v 00:23 a neptej se jak vypadal,začíná mě s... 😠

marton
21. dub 2013

@napolitano Ahoj,že by šel do mléčného baru? 😉

mataharyy
21. dub 2013

@marton jo odreagovali, bylo to fajn 😵 Pes očuchal a olízal nejmladšího, už jsou kámoši 😀
@napolitano a to jsi měla na večer plány, co 😖

marton
21. dub 2013

@mataharyy to byla zase určitě nějaká malá rasa,co? 😀

mataharyy
21. dub 2013

@marton pomenší, boxer 😉 Ale pro naše děti to bude obr, mladšímu kouká do očí 😀

napolitano
21. dub 2013

@marton Určitě,kam jinam 😀
@mataharyy Člověk míní,chlap mění 🙄 😀

mataharyy
21. dub 2013

@napolitano No co už naděláš, alespoň jsi si otevřela flašku 😎

napolitano
21. dub 2013

@mataharyy No a pak jsem šla hezky hajat,už jsem zvyklá 😝

mataharyy
21. dub 2013

@napolitano 😒 No co naděláš 😀

napolitano
21. dub 2013

@mataharyy Vůbec nic 😀

mataharyy
21. dub 2013

@napolitano Tak, tak 🙄 😀 😀

napolitano
21. dub 2013

@mataharyy Už jsem vyrostla z toho ,pokoušet se ho změnit. 😀

mataharyy
21. dub 2013

@napolitano Ani nezměníš, i kdyby jsi se na hlavu postavila 😅 Spíše zešedivíš 😀 😀

napolitano
21. dub 2013

@mataharyy To néé,barva je drahá 😀

mataharyy
21. dub 2013

@napolitano To ti povím, asi proto jsem si ji ještě nekoupila, ale že by už bodla 😀

vojtisek2007
21. dub 2013

zdra ženy, tak jaký byl víkend ??? 🙂

@mataharyy
@marton - co dětičky, jak jim je, už je to lepší ?

u nás bylo včera hnusně,tak jjsem se dala do zaklízení zimních věcí a bot..doufám, že to nebudu ještě vytahovat. Dneska bylo krásně, tak jsme vytáhli kola a dvě hodinky jsme se projeli, vzali jsme i čokla, tak tu teď leží a dělá mrtvého 😀 😀 😀 ....
Jdu nahnat do vany ty dva malý smraďochy ať můžou mazat do pelechu...ELi má zítra plavání,tak se už nemůže dočkat. S vojtou máme sezení kvůli škole - pořád ještě nevíme,zda ho dáme nebo ne...to je situace...ach jo.

marton
21. dub 2013

@vojtisek2007 ahoj 🙂 .díky,dětem je o něco lépe.Teda hlavně tomu co má atb,druhý s tím bojuje ☹ .Nicméně jsme byli venku,neboť bychom se s nima doma zmrcli 🙂 .Včera taky tady hnusně,jeli jsme na otočku na chatu a dnes jsme makali na zahradě doma.Zrovna říkám,co už jsem utratila peněz za kytky.Doufám,že nechcípnou,ne všechny jsem dávala do země,některé mám v květináčích.
Kdy je malej narozený,že uvažujete o odkladu.Vím,že máte důvod jiný,ale jestli je jinak vyzrálý...Ono jim teda nic neuteče.Taky se jdeme chystat do hajan,ale jen chystat...devátá hodina to jistí 😒 .

mataharyy
21. dub 2013

@vojtisek2007 No děti smrkají, ale zdá se že se to lepší, tak uvidíme 🙂
Jináč víkend byl akční, domluvila jsem si na středu pohovor, protože v bance tvrdí že když doložím že pracuji a krom mateřské/rodičáku mám pravidelný příjem tak by teoreticky dali hypotéku, tak koukáme 😀 Ale nemaluji si to zas tak růžově, raději, abych předešla zklamání 🙂
@marton No u nás už se taky ukládá ke spánku 😵 tak snad to klapne na první pokus a ne až po deváté 😅

marton
21. dub 2013

@mataharyy Na co byste rádi hypotéku?Rovnou domek? 😉

napolitano
21. dub 2013

@mataharyy Chceš poslat fotky chaloupky,už jsem nějaké našla. 😀
@marton My máme odklad,bylo dilema,ale ze zdravotních důvodů nám to bylo doporučeno.Jinak když je muž doma ,nemám šanci se nudit,neb mám naráz dětí 5 😀 😀 😀

mataharyy
21. dub 2013

@marton Já mám dojem, že my leda na zázrak 😀 😀
@napolitano Jasný posílej 😵 😵 Jo pět dětí hromadu psů, na vás musí být radost pohledět 😀

vojtisek2007
21. dub 2013

@marton je narozený normál v únoru, takže mu šest už bylo...a právě že vyzrálý není - což se odvíjí od toho všeho, co ho potkalo od narození, jen si připadám, že to vidí všichni, jen můj chlap ne.... 😝 😝 😝 jako kdyby žil na jiný planetě, rázem zapomenuto všechno co bylo a V je super hvězda - jo v něčem jo, to mu neupírám, ale v tom co by měl mít, na to,aby bez větších problémů zvládl nástup do první třídy, to tam prostě není....bohužel můj chlap je jak beran nebo bejk nebo nevim, stojí si za tím, že do školy půjde, ve školce by odklad doporučili, v PPP mu odklad taky doporučili, dětská by ho kvůli nemocnosti taky doporučila....a on si trvá na svým, že půjde....aspoň ustoupil, že si to aspoň - proč NE - půjde vyslechnout osobně, no tak jsem zvědavá.

@mataharyy tak třeba Vám to fakt vyjde, my si brali hypo,když jsem byla na mateřský s Vojtou - smlouvu v práci jsem stále měla na neurčito....a taky nám hypo dali...tak tfuj,tfuj,tfuj, budu držet pěstičky. Ikdyž platit dneska hypotéku není žádná výhra my tak přijde

vojtisek2007
21. dub 2013

a jdu padnout za vlast, mě ten dnešek nějak zmohl...budíček v 5.15, fuj, to se mi zas nebude chtít 😠 😠 😠

dobrou noc všem

mataharyy
21. dub 2013

@vojtisek2007 manžel tě pozdravuje, vstává v 5:10 😀 😀 No mě právě už smlouva netrvá, tak bych musela opravdu najít nějakou práci, ale tak vše je relativní... My když budeme brát nějakou hypotéku tak max. do 600 - 700 tisíc, koupit nějakou chatu k předělání na celoroční bydlení... Jenže je otázka jak to všechno dopadne, to je hudba tak dvou tří let dopředu, teď by jsme mohli bydlet ve vlastním opravdu jen zázrakem, s ohledem na situaci a ochotu pomoci ze strany máti... 🤐
A co se malému stalo, že má problémy? Někde jsem to asi přehlédla...

vojtisek2007
22. dub 2013

@mataharyy ha, taky ho zdravím,už je asi v rachotě 😀 😀 😀 , vstávám v 5.15 a do práce chodím na 8, kdybych chodila jako každej normální člověk na 6,asi bych nechodila spát vůbec....všechno nám to ráno nějak trvá - ty tři děti vykopat,nasnídat,oblect,vyvenčit čokla,udělat svačiny,ze sebe udělat člověka 😀 😀 😀 to je asi nejtěžší, dneska má Eli plavání,tak musí být ve školce do 7.15....
No Vojta se narodil předčasně, ne o moc ale v 36, měl oboustraný zápál plic a narodil se přidušenej,oživovali ho...pak 14dnů v inkubátoru, žloutenku měl asi 3měsíce, ve všem je odmala opožděnej - není nijak postiženej, to ne...jen mu všechno dýl trvá a co jiný děti umí tak nějak sami od sebe,on se musel poctivě odmala učit....dneska už mluví - sice mu nejde R a L (první slovo někdy kolem třetího roku,do tý doby prostě mlčel),ale mluví,ale třeba schody nesejde bez držení za ruku, má na všechno svý tempo - čehož se bojím asi nejvíc, protože ve škole na tohle ohledy moc brát nebudou - kor tady - a bojím se, že když nebudete stíhat nebude ho to bavit a pak se sekne a bude konec 😢 😢 😢 ....je i hodně nemocnej, takže aby taky pořád jenom nedoháněl...
Měl takovej osobitej (osobytej???) vývoj - 3/4 roku jenom ležel a koukal, nikdy neplakal, nikdy z něj nevypadla ani hláska, neotáčel se, nehrál si s ručkama, nežvatlal...pak se jednoho dne ráno vzbudil a sednul si.....pak dalšího půl roku zase seděl...hrál si sám, dvě,tři,čtyři hodiny, nikoho nepotřeboval,neplakal,nevztekal se...vystačil si celý den s jedním kousátkem....a za dalšího půl roku už ho sezení přestalo bavit, tak ráno vstal a začal chodit....takový divný to všechno bylo....teď je hodně pečlivej, odmala si hraje s legem,staví úplně úžasný věci,ale s ničím jiným si hrát neumí, nejzedí s autíčkama, takový ty klasický klukoviny, nebo kreslí....ale pořádně- do detailů, nakreslí vydru - chloupky na ocase,drápky na tlapkách....nic nesmí chybět....je prostě takovej svůj 😀 😀 😀

a musím mazat