Čtvrté dítě, není to moc?

molly3
31. led 2007

Zdravim všechny maminky,
Jsem mamča tří dětí,sedmileté Natálky a dvouletých dvojčat. Hrozně moc toužím mít ještě jedno dítě a manžel taky neni proti. Jen mam strach, jestli už to neni přeci jen moc :O(
Byla bych moc ráda,kdyby napsala nějaká maminka čtyř dětí.
Mějte se krásně. Molly

andrealiskova
5. zář 2009

No, prázdniny nám skončily a já si teď užívám ve všedních dnech jen s Chrisem, takže to je pohodička. 🙂

zuzka72
6. led 2011

@molly3 ahoj promiň náhodou jsem narazila na toto téma a nějak mi to nesedí...ty máš kolik dětí?

molly3
autor
27. led 2011

@zuzka72 Já mam 4 🙂

zuzka72
27. led 2011

@molly3 hmmm, já někde totiž četla tvůj příspěvek a jmenovala jsi tam tolik dětí, že jsem se v tom nějak nezorientovala 😀 ale koukám, že máš po roceod Elinky dvojčata, tak to musel byt sakryš mazec, jak jsi to zvládala, pomáhal ti někdo?

zuzka72
27. led 2011

@molly3 a taky mě zmátla tahle fotka kde je v albu čtvrté dítě... a jsou tu 4 děti a podle všeho dvojčata měli být poeslední a stojí asi u postýlky https://www.modrykonik.cz/fotoblog/molly3/album... tak jsem se jen ze zvědavosti 😀 zeptala, jak a kolik máš dětí-to jen na vysvětlenou...

petkula
23. črc 2012

ahoj holky, máme dvě děti ale stále mě to láká mít čtyři děti 🙂
Dá se to zvládnout, jaký je nejlepší věkový rozdíl? Naši kluci jsou dva roky od sebe a když se malý narodil, tak to byly celkem nervy, to jsem si říkala, dvě děti a stačí ale teď už je to relativně zase v pohodě, tak mám roupy 🙂
Myslela jsem, že třeba za tři roky, by mohlo být třetí a pak třeba do dvou let čtvrté. Zase si ale říkám, že budu možná o něco ochuzovat nejstaršího syna, který by měl v tu dobu zrovna chodit do školy, tak nevím. Nebo se prostě na plánování vyprdnout a nechat všemu volný průběh? 🙂

marton
30. črc 2012

@petkula Ahojky,možná je fakt lepší neplánovat.Ale seš dobrá,že nad tím už teď přemýšlíš,když máš dětičky tak malé.Vždy jsem chtěla jen dvě děti.Pak jsme s manželem zatoužili po třetím a byly nám dopřány 4 🙂 Dá se to zvládnout,ale v našem případě s velkým věkovým rozdílem.Kdyby mi tu běhalo ještě tak 5ti leté dítko....tak nevín,nevím.

petkula
30. črc 2012

no, s dvojčátky muselo být hodně veselo 🙂 Mě to teď na delší dobu po předchozí probdělé noci zase přešlo 🙂 Spím totiž zatím s oběma v jedné posteli a když se jeden vzbudí, tak pak budí toho dalšího a nejde je uspat. Ale zas si říkám, že teď je výjimečná situace, protože bydlím u rodičů, takže musím uspávat v jedné místnosti. Předěláváme byt, takže pak bude i víc místa a manžel bude taky pomáhat. Každopádně bych teď tak 3 roky chtěla pauzu a pak se uvidí. Počkala bych i déle ale teď mi je už 33, takže abych to stihla do 40 🙂

marton
31. črc 2012

@petkula Jo,jo i my spíme s dvojčaty v jedné posteli 🙂 .Za měsíc budou mít svůj pokojík,tak jsem zvědavá zda budou spát samy.Pokud tě to nepustí,tak to do 40cítky zvládneš.Já jsem kluky čekala ve 38.A jsou i starší maminy...
Tak hodně štěstí.Máš se taky co otáčet,koukám,že jsou kluci jen o rok od sebe 🙂 .

petkula
1. srp 2012

@marton kluci jsou o dva roky 🙂 Jo, vím, že teď není takový problém mít děti později ale já už teď cítím, jak mě zmáhají některé probdělé noci a čím je člověk starší, tím je to asi horší. Uvidíme, jak to nakonec dopadne 🙂

marton
1. srp 2012

@petkula No vidíš,ani počítat už neumím.A to jsem na mateřské 2 roky 😉 .Nebo právě proto,že jsem doma 2 roky 😀 .

helabella
1. srp 2012

Já doufám, že 4 nebudou moc ...uvidíme v lednu 😀 😀 😀 Kdybych bývala začala s dětma dřví, tak by se mi moc líbilo mít dvě, pak delší pauzu a pak další dvě. Ale takhle to musím stihnout rychle za sebou. Ještě, že holky jsou relativně samostantné 🙂 I u nás se spí s dětma v posteli...občas se stane, že u nás spí 2 ze 3 😅

jandl
9. srp 2012

@petkula Já jsem chtěla2,manžel 3.Současný stav je5.Lepší je to neplánovat.
@halabella V ložnici máme 3 lůžka vedle sebe.2 děti tam jsou běžně. Věk.rozestupy mezi dětmi jsou 2r.8m.,2r.2m.,2r.2m.,2r.,8m. Jde to.Ti starší pomůžou,díky malým věk. rozdílům mohou toho spolu více sdílet.Akorát dovolenou netrávím horskou turistikou,protože trasy musíme přizpůsobit kočárku a tomu mešímu chodícímu.Náš Míša má v 1,5roce 14kg,tak na zádech by to bylo znát.

cabaretka
2. lis 2012

@helabella náhodou jsem narazila na téma tady. máš to podobné jako já. taky čekám 4 dítko-doma mám holku 6,5 roku, holku nec. 4 roky a syna 20měs. ted čekáme zase chlapečka. 🙂

helabella
3. lis 2012

@cabaretka -- to je fajn, že je na tom někdo podobně 🙂 My asi budeme mít teď zase holčičku 🙂 A jak to zatím zvládáš? U nás jsou holky docela samostatný, ale stejně si někdy říkám, jestli vím do čeho jdeme 😀

cabaretka
5. lis 2012

@helabella podobně i u nás-holky jsou docela samostatné-ta mladší dělá vše co ta starší, takže se hodně naučí od ní. pro malého jsou obě vzor 🙂 hodně i naučí...ale bojím se moc jak to vše zvládneme, u nás totiž 4 mimčo v plánu nebylo vubec 😕

3cacorky
7. lis 2012

@molly3 -ahoj,já to řeším teď mám 3 holčičky a chtěla bych ještě jedno,nejde mi o kluka,klidně beru další holčičku,taky pořád řeším jestli ano,nebo né,ale pořád mě to bere...a koukám,že ty už 4 máš,jak zvládáte,já myslím,že už to není tak velký rozdíl 3,nebo 4 🙂 🙂 , 😀

3cacorky
7. lis 2012

@helabella -cabaretka-holky to je skvělé,že nejsem sama ,která chce 4,no vy už čekáte(závidím)moc mě to potěšilo ,že nejsem sama,pořád jsem hledala podobná témata,já se snažím od prázdnin a zatím nic,je fakt,že mi máme tatínka málo doma tak je velmi malá frekvence ☹ ,jen se bojím jestli už ve 34,nejsem stará na mimi,byl u Vás nějaký problém v těhu?

3cacorky
7. lis 2012

@petkula já jsem měla dvě cca po dvou a půl roce,a třetí až déle,musím říct,že super,mám takové rčení,abych neměla dvě na plenách,je to znát když se přebalují dvě jak fyzicky tak na finance,Kačenka s Lucinkou si pěkně hrály když jsem je neměla tak od sebe a Verunečka je zas vymazlená a starší mi hodně pomohly ,bylo super,že už jedna byla ve škole a druhá ve školce a já měla dopoledne klid na mimčo,pak jsem se zas věnovala starším.....taky jsem si myslela,že už to je akorát a teď mě zase bere touha po miminku,pořád tvrdím manželovi,že už nejsem nejmladší tak to chce co nejdřív 😉 🙂 ,musím říct,že nemám vůbec problém s více dětmi ,holky jsou strašně hodné,bezkonfliktní,ve školce,ve škole samá chvála,a já jsem asi hold mateřský typ 🙂.teď jsme přestěhovaní v domečku a místa tu je dost ,tak uvidím jestli manžela udolám 🙂)jen jsem zvědavá na doktorku,jestli tam ještě jednou půjdu,že jsem těhotná 😀 😀 😀 😀

marecek4
7. lis 2012

@3cacorky hele já byla starší 😀 a jak mi můj dr fandil,jen teď už nějak nepobírá když Máru vidí 😀 že to tak letí

3cacorky
7. lis 2012

tak to je super.vím jak na to někteří lidé koukají,ale mě přijde,že nejvíce ti co mají problém i s jedním 🙂 🙂 ,každá je hold jiná,tak mi držte palce,abych taky dohnala našeho taťku,je furt mimo domov a když je doma usne na gauči 😖 😖 😖 😖 😀

helabella
9. lis 2012

@cabaretka -- aha, tak to máte pořádný překvapení 🙂 Já si pořád říkám, že 3 nebo 4 už je asi fakt jedno 🙂

@3cacorky -- tak s věkem už to dávno neřeším, já byla "stará" u už první 😀 😀 Tenkrát mi bylo bez měsíce 33 😉 😉
U nás jsou holky od sebe 20 měsíců a pak je to 2,5 roku a teď to bude 2 a čtvrt. Do školky chodí holky jen na dopoledne a jen na 3 dny v týdnu, takže po zbytek týdnu je mám za zadkem pořád všechny ...ale i když z nich šílím, tak jsem vlastně ráda 😅 😀

3cacorky
12. lis 2012

@helabella já to asi řeším,proto,že už mám jednu tak velkou 🙂 ,jinak jste mě holky potěšily 🙂 😉 ,tak uvidíme jak se zadaří

3cacorky
12. lis 2012

Teď mě překvapil manžel,myslela jsem ,že bude chtít kluka,když má babinec a on mi říkal,že raději holčičku 😉

edeltraut
8. pro 2012

Ahojky, jsem ráda, že jsem narazila na vaší diskuzi. My máme tři děti a podle reakcí okolí asi nejsme normální 😝. Ale co to je být normální? 😉 Měla jsem první dvě děti za sebou 22měsíců a dlouho jsem říkala, že tím končím. Ale před rokem mi asi začaly bít biologické hodiny (nevím jak jinak ten obrat nazvat) a strašně jsem chtěla mimíska. Zadařilo se hned, takže máme doma tříměsíční princeznu. Ale už teď si s mužem říkáme, že by to pro ní chtělo parťáka - starší děti jsou od ní 8 a 10let, takže by tu byla takovej jedináček. Dům máme velikej, sice finančně nejsme tzv. za vodou, ale v životě jsou důležitý úplně jiný hodnoty... takže uvidíme 🙂. Všem vám fandím a přeju zdravé a šťastné dětičky.

korcula
30. pro 2012

Ahojky, super téma...

Máme 3 dítka, docela za sebou, ale nějka mě neopouští myšlenka ještě na jedno, ale až za čas.... finančně by se to asi zvkádlo, i když máme jen byt... ale tak uskrovnit se určitě dá....🙂 3 nebo \č už je asi jedno
spíš těch kdo už 4 mají jsme se chtěla zeptat, jak řešíte auto? a co reakce lidí? u nás byli někde dost divoký už u třetího...

mataharyy
30. pro 2012

Jéj, já bych chtěla čtvrté. Teď čekáme třetího, ale manžel se tváří že konec zvonec, ale mě ta vidina čtyř dětí 😵 😵 Fakt bych do toho šla, hádám finančně se to zvládnout dá, jasně asi v okamžiku kdy jsou všichni ve školách to zrovna medové není, ale tak to už hádám budeme oba pracovat a budou zase dva platy a s jídlem, no kde se nají tři, čtvrtý taky hladovět nebude... Jen přesvědčit toho manžela, to je asi mimo realitu... ☹
@korcula U nás byl teď reakce na třetí, tedy už na druhé, hlavně proto že jsou to všechno kluci, dost divoká, ale kašlat na to co si myslí lidi okolo, na chleba nám/vám nedávají, tak ať si trhnou 😉 Jináč s autem neporadím, jsme neřidiči, takže toto je mimo můj obor 😎

aneta0707
30. pro 2012

@korcula auta se uz v dnesni dobre delaji 7-mi mistne. espace, sharan, seat alhambra... s tim problem neni

korcula
30. pro 2012

@aneta0707 nj, to jo, Sharana máme už ted, ale představa že tam dám šestou sedačku, už tam do kufru toho moc nedám, leda pak rakev na střechu na věci....

@mataharyy joooo reakce jsou sranda, právě.... já si i se třema připadám jako exot... ale to čtvrtý mě láááááááááákááááááááááá 😅

mataharyy
30. pro 2012

@korcula To mi povídej, sice vím že u nás by to určitě byl čtvrtý kluk, ale i tak bych do toho fakt šla (a za exota jsem a budu stejně, to mi žílu nerve 😀 )... Ale jak říkám manžel už se netváří, ale třeba... 😵 Mě ty čtyři děti tak nějak pasují, nevím proč. Ale asi by to stejně nebylo tak rychle, kluci jsou přesně po dvou letech a mé tělo bude po tomto těhotenství potřebovat krapet relax, připadám si chvlílemi jak důchodce a ne na svůj věk 😅