Čtvrté dítě, není to moc?

molly3
31. led 2007

Zdravim všechny maminky,
Jsem mamča tří dětí,sedmileté Natálky a dvouletých dvojčat. Hrozně moc toužím mít ještě jedno dítě a manžel taky neni proti. Jen mam strach, jestli už to neni přeci jen moc :O(
Byla bych moc ráda,kdyby napsala nějaká maminka čtyř dětí.
Mějte se krásně. Molly

marton
6. kvě 2013

@mataharyy jéé ty jsi byla na tom školení 🙂 ,tak jak jsi to zvládla?A co brácha?

vojtisek2007
6. kvě 2013

@marton no on nakonec pochopil, že školní zralost nemá s inteligencí dítěte nic společnýho,ale pořád si myslí, že do toho září dozraje....no snažím se na tom hledat pozitivní věci -jakože ten další rok nepůjde s Eliškou a že nastupuje teď,kdy jsou dvě první třídy a bude max 15dětí v jedné....uvidíme.
Zatím tedy asi nejtěžší rozhodnutí v životě...už nechci, už jsem měla i noční můry z toho

mataharyy
6. kvě 2013

@marton
@vojtisek2007 školení super, kupodivu z toho mám celkem pozitivní dojem, ač stále čekám co bude na produktovém a prodejním školení, protože to je pro mě nejdůležitější, taky jaké jsou kvóty pro plnění, protože nejsem typ co umí být mrcha a stůj co stůj někomu něco narvat i když je mu to k hov... to sice umím, ale nechci... 😀 Zítra mám schůzku s tým manažerkou (jdu s dětma, bude to sranda, už jen jí na to upozornila 😀 ) a ve středu další školení, v sobotu by jsme měli jet na to víkendové - pořád z toho mám trochu hrůzu, co a jak tam bude a funguje - no a 26. první certifikace, když to dám, tak ze mě bude konzultant... No a jináč jsem se rozhodla, že se chci dostat na pozici manažera 😀 😀
No druhá kapitola je brácha, naznačovala jsem a naznačovala, jenže jsme se za bdělého stavu pořádně neviděli... No a do včera mi měl dodat prašule, ty nedal, když dnes odcházel tvrdil že pro ně jede (pochybuji), no a když je nedodá, tak má čas do pátku si odnosit věci 🤐 😝 Však bučet už umím, nemusí ze mě dělat až takovou kravičku, abych se šla ještě pást, že 😀 😀

S tou školou neboj, ono to nějak dopadne, asi to nebude úplně lehké, ale teď už je zbytečné se tím trápit, to by jsi do září zešílela 😉

vojtisek2007
6. kvě 2013

@mataharyy tak to je super, hlavně že to půjde skloubit s dětma 😉 bráchovi bych nekompromisně dala věci za dveře a vyměnila zámek...takhle to přece nejde ☹

mataharyy
6. kvě 2013

@vojtisek2007 No doufám že to půjde skloubit, zatím tvrdí že ano 😀 No ono to tak bohužel s bráchou pravděpodobně dopadne... Ale takto to opravdu nejde, pokud se snaží jen když má nůž na krku, tak ho tam zase asi budeme muset přiložit... Protože jináč mu nedojde že už je dost starý na to aby se postavil na vlastní nohy, však mě bylo šestnáct když jsem šla z domu a druhý brácha se před necelým rokem odstěhoval do Londýna, pracuje a za rok se stihl oženit čeká dítko a to je nejmladší, taky mu nikdo nepomáhá 😉

vojtisek2007
6. kvě 2013

@mataharyy tak bylo by to super, dneska o kloudnou práci navíc z domu člověk nezavadí....taky jsem to s tím osamostatňováním měla trochu nezvykle, nějak se mnou macecha nevycházela,takže den po mých 18tých narozeninách jsem měla sbalenou tašku za dveřma baráku a klíče byli vyměněný...ale tak šlo to,muselo, vzhledem k tomu, že jsem byla zvyklá se o sebe starat od nějakých 14ti let co mi umřela mamka....takže to, že mu pořád budeš věřit to, co ti slibuje a musíš vyhrožovat apod...tím nedospěje, pěkně nakopnout do zadele a nechat nabít čumák...teprve pak pochopí,je to sice tvrdý,ale jinak to nejde....

mataharyy
6. kvě 2013

@vojtisek2007 No ono to moc z domova není, ale můžeš si plánovat jak budeš pracovat, což půjde naplánovat podle toho jak bude manžel pracovat - to je má vize 😀 tak uvidíme...
Já vím, právě jsem myslela že to už pochopil, no a shodli jsme se, že to na nás evidentně zase pěkně nahrál, měl by jít dělat divadlo 😀

marton
6. kvě 2013

holky,já se mám od vás asi co učit 😉 .Sice jsme z domova taky odešla v 18ti,ale po matuře a za budoucím manželem,který odešel na VŠ.Hlídací babičky nemáme,ale moji rodiče jsou k nezaplacení.O to víc mám teď problém jak vše řešit se svým synem ☹ .ach jo.

vojtisek2007
6. kvě 2013

@mataharyy no jasně tak jsem to myslela, že můžeš být pánem svýho času.....

@marton ono si občas člověk potřebuje namlátit hubu aby tak nějak dozrál a díky tomu jak se život nesral se mnou, tak se snažím vychovat svoje děti,že kdybych tu náhodou nebyla - a stát se může cokoliv - vím, že Honza je schopnej se o ty prcky postarat a to nemyslím jen tím, že jim uvaří,obstará a dá je spát,ale hlavně, že oni ví, že je tu pro ně - ovšem když je potřeba k tomu zjištění,aby si nabily hubu, prosím..mají to mít.
Já zůstala den po 18tinách s taškou svých věcí a 15.000 spoření, co mi patřilo...a starej se, neměla jsem kam jít, nic, nikdo mi dopředu nic neřekl, práci jsem měla, takže jsem asi 14dnů bydlela u kamarádky, než jsem našla podnájem, chlap tehdy byl na vojně, a taky se to dalo....za rok se nám narodil Honzík a pořád to šlo... a dneska můžu říct, že bych neměnila jedinej den svýho života 😉

marton
6. kvě 2013

@vojtisek2007 já vím,ale je to tak těžký ☹ .Nechápu jak může dát někdo dítěti tašku za dveře.Jen tak,že je mu 18?!Ale taky vím,a to je můj případ,že čím víc se s ho....mažeš,tím víc smrdí.Pořád dávám další a další šance,pořád věřím....no nic,nebudu sem zanášet splín.Tím spíš,že my s manželem to co máme,tak jsme vymakali sami.
Z jiného soudku...ty jsi zahradnice 🙂 .Takové ředkvičky a kedlubny ze zahrádky...ňam,ňam 🙂 .

mataharyy
6. kvě 2013

@marton Ono ty řešení, zvláště ty nepříjemný, jdou vždy na pytel a že vím o čem mluvím 😅 Ale je fakt, že když to tak vezmu, tak je lepší padnout na tu držku co nejdřív, protože potom je podstatně více času se zvedat a zachránit se, než když ten pád někdo stále oddaluje... Vidím to na mámě, tu vždy někdo vytáhl a teď na to dojíždí, ale vidí to tak že všichni jsou na ní zlý, ale nevidí že na tom má svůj podíl (stejný jak s bráchou) a proto když se nad tím takto zamyslím, tak raději tomu jeho pádu více bránit nebudu, stejně to oddaluje nevyhnutelné, myslím že polštář jsem mu do cesty hodila, nevyužil toho, tak jeho boj... 🤐 Tátovo přítelkyně řešila se synem taky prekérní situaci a nakonec došla k tomu, že není jiného řešení, než ho nechat padnout a počkat zda se rozhodne zvednout a pak nabídnout pomoc...
@vojtisek2007 Mě máma celý život říkala, že až mi bude osmnáct, tak půjdu z domu, abych se postavila na vlastní nohy tak jako ona (jen už nějak zapomněla dodat, že ona k tomu stavění se na vlastní nohy dostala velký rodinný barák 😎 ), no tak než čekat, tak jsem jednou zabalila batoh a šla jsem... Místo patnácti tisíc mi táta dohodil podnájem, aby mě měl přeci jen alespoň na očích, ale nájem atp. to už byl náš boj... Když jsem šla z domu, tak jsem pracovala a manžel taky, ale protože jsme klikaři, tak neuběhl ani měsíc, manžel byl bez práce a já pár týdnů potom taky 😀 Takže jsem prodávala Avon a chodila po různých brigádách, manžel musel odjet na pár měsíců za prací, kterou mu ani nezaplatili 😎 Takže bylo období, kdy jsem pracovala od osmi od rána, do tří/čtyř do noci 😀 A i tak bych nevyměnila ani jedinou minutu z toho co bylo před tím, ani po tom... Naučila jsem se nelitovat ničeho, co nejde změnit, tak maximálně si nad tím chvíli zanadávám a jdu dál 😵

mataharyy
6. kvě 2013

@marton I splín patří k životu 😉 A neboj nic, ono nějak to dopadne a každý má určitou hranici za kterou už se tahat nenechá a až na ní narazíš, tak pak uvidíš co a jak, ať tak, či onak... 😉

marton
6. kvě 2013

@mataharyy myslíš,že každá trpělivost jednou dojde?Kdybys vidlěa,jak mi rozum říká teď.Ale on to se mnou nějak válí.
To tvoje školení bylo už přes víkend?

mataharyy
6. kvě 2013

@marton To pak není o trpělivosti ale o takovém bodě zlomu, přes který už prostě člověk nezajde... Viděla jsem to právě u tátovo přítelkyně, viděla a vidím to u táty, znám to od sebe a přesně cítím, že ten bod nastává, proto ho musím předběhnout, pač já mám pak takovou fázi že nedomýšlím a jednám, což taky ne vždy je dobré 😅

Ne, to víkendové školení bude teď 11-12 🙂 mám je i přes týden 😉

vojtisek2007
6. kvě 2013

@marton já mám jenom ředkvičky a salát ,ale když se zadaří a dozrajou všechny,tak ti zabalím do krabice a pošlu 😀 😀 😀 po zmrzlých dám ven ještě rajčata a okurky...jo rejpání v zemi mě baví 😀

vojtisek2007
6. kvě 2013

@mataharyy no vidíš, mě nikdo nic neříkal a šla jsem stejně...maceše jsem se holt do života nehodila a táta byl zbabělec,takže asi tak....a do tý doby, než se mi narodil Honzík, jsem mu to neměla ani za zlé - netušila jsem, že před děti normální člověk nepostaví nikoho - omlouvala jsem ho, že prostě je to jeho volba,on chce tak žít, chce být štastnej...dnem narození Honzi se ve mě všechno zlomilo a věděla jsem, že před vlastní dítě neupřednostním NIKDY nikoho, ikdyby nevím co....v ten den jsem ho přestala brát jako tátu, barák jsem si od něj vysoudila a dneska vidět ho ležet na ulici jako bezdomovce,ho s ledovým klidem překročím...některý věci se prostě nedělaj a hlavně neodpouštěj...a stejně tak to asi budu mít i u dětí - dostanou šanci, pokud bude třeba - ale je to přesně jak píšeš o tom bodu, za kterej už člověk nejde - a pak jim prostě nechám rozbít huby - když bude samozřejmě potřeba....

marton
6. kvě 2013

@vojtisek2007 ok,se těším,ředkvičky jsem dnes přivezla z Globusu a kedlubnu jsem jim tam nechala.Za takovou malou mrchu chtěli 15kč,sem si říkala,že až ji oloupu,tak z ní zbyde prd 😀 .Taky jsem se ptala Fildy co berou v matice..tak ty rovnice taky,ale sulfidy či co to bylo mu v chemii nic neříkaly.Tak nevím čím to bude 😀 .Promrskla jsem s ním rozbory a poměry mezi větami,kdybych to udělala dřív.....v dalším kole nás čekají souvětí.Já budu tak chytrá 🙂 .
@mataharyy já se bojím,aby se po tom pádu na pusu,z toho vzpamatoval.Myslela jsem,že už jsi byla na tom víkendovém,odstřikávacím 😀 .

mataharyy
6. kvě 2013

@vojtisek2007 No to jsou ty zlomové body. Najednou pochopíš jak to fakt je 🙂 No a právě si tak dopisuji s kamarádkou a došla jsem k danému bodu... Já to pořád brala strašně osobně - "přece BRÁCHU nevyhodím na ulici", ale právě mi došlo, že on to bere jako kšeft ze kterého se snaží dostat co nejvíc, ne jako že by vysával rodinu 😀 Po-tomto zjištění je mi najednou tak nějak lehčeji a budou se mi ty jeho tašky balit snáz 😎 Dokonce nám tu i vychází sluníčko 😵 😀 asi znamení 😀 😀

mataharyy
6. kvě 2013

@marton ne, ne erotický víkend s odsávačkou mě teprve čeká 😀 😀 Hele když bude chtít, tak se z toho dna odrazí, když ne, tak tam zůstane, to neovlivníš, ani tomu nezabráníš, jen oddálíš nevyhnutelné 😉

mataharyy
6. kvě 2013

@napolitano co ty robíš, rodíš?? 😀

vojtisek2007
7. kvě 2013

Holky ahoj,
nějak nám to tady upadá, kde se všechny couráte ?

@marton jo v chemii fakt mají sulfidy,halogeny a oxidy....vidíš já zase absolutně netuším, co berou v češtině 😀 , u rovnic jsme pokročili a máme rovnice se závorkama
@napolitano tak co čubina, porodila nebo jste šli na tu sekci ?

jo a jinak u nás hnus fialovej, leje,leje,leje,ale je teplo

mataharyy
7. kvě 2013

@vojtisek2007 Já tu a taky hnus, hnusnej... 🙄 A bratrovi se podařilo mě tak vytočit, že jen co se objeví, tak mu dám tašku do ruky a zase půjde 😝

vojtisek2007
7. kvě 2013

@mataharyy to ti schvaluju, jen sebou nenechej orat...odsud-podsud...ono je třeba rozlišovat pomoc a využívání....no nebudeš to mít asi lehký,ale do toho, držim palec 😉

mataharyy
7. kvě 2013

@vojtisek2007 ale jo bude to lehké, už jsem mu zabalila věci a teď jen počkat až se ukáže... 😝

vojtisek2007
8. kvě 2013

ženy,matky, tak jak ???

u nás krásně, sluníčko, převlekla jsem postele a peru,peru,peru...doufám, že to do večera uschne...a odpo ještě chci jít chviku dřít na záhonek 😀

mataharyy
8. kvě 2013

@vojtisek2007 já peru uklízím a čekám, zda se bratr uráčí konečně dorazit 😀 jináč taky tu máme dnes krásně, ač to ráno nevypadalo 🙂

marton
8. kvě 2013

@vojtisek2007
@mataharyy ahoj holky,kde máme napolitane?To je u ní neobvyklé,takhle se odmlčet.Koukám,že je to všude stejné.Já taky peru,uklízím,ryji se v záhonku,čekám až ze syna vypadne nějaká chytrost/z toho nejstaršího 😀 /.Žiji v tom,že je neděle,stejně jako minulý týden..ještě že ty svátky nejsou častěji 😀 .Měla jsem tu kamarádku z práce a nějak na mě padla depka,že už se mi mateřská krátí.Že tak nějak nebudu pánem svého času a že se mi skoro celý den bude starat o děti někdo cizí ☹ .A to jsem ještě tak před měsícem machrovala,že už aby to bylo.
@mataharyy teda ten brácha si dává na čas,že by něco tušil?

lucisa
8. kvě 2013

@marton letí to strašně, taky mi přijde, že ještě nedávno bylo času dost a už mám měsíc práce za sebou 😉

A o svátcích uprostřed týdne ani nemluvím, v sobotu jsem ráno přemýšlela, co je za den a jestli ještě můžu ležet nebo musím vstát do práce 😀 😀 😀

mataharyy
8. kvě 2013

@marton No tuší, nebo ví... Měl mi v neděli dávat peníze, v pondělí mi tvrdil že pro ně jede a od té doby jsem ho neviděla a nemohu se mu ani dovolat... V předsíni zakopávám o tašky s jeho věcmi a jeho nikde 😠
Také by mě zajímalo kde se @napolitane fláká??? 😕 Doufám že je v pohodě, neboť taková absence je opravdu neobvyklá 😖

mataharyy
8. kvě 2013

@lucisa To měl teď manžel, jeden den se vzbudil s tím že zaspal protože mu nezvonil budík (a ona neděle) a druhý den nadával proč mu budík zvoní, když se nejde do práce 😀 😀