Čtvrté dítě, není to moc?

molly3
31. led 2007

Zdravim všechny maminky,
Jsem mamča tří dětí,sedmileté Natálky a dvouletých dvojčat. Hrozně moc toužím mít ještě jedno dítě a manžel taky neni proti. Jen mam strach, jestli už to neni přeci jen moc :O(
Byla bych moc ráda,kdyby napsala nějaká maminka čtyř dětí.
Mějte se krásně. Molly

vojtisek2007
11. kvě 2013

@edeltraut bylo by to na 29.června - ten víkend, Eli má narozky 24, to je pondělí... tak kdybys měla čas a chuť,tak se určitě domluvíme

helabella
11. kvě 2013

@vojtisek2007 -- jj, letos už Kačí půjde, loni měla odklad. Ale my budeme dělat domácí školu 😅 Už jsme vlastně tak trochu začali, Kačí se hrozně moc chtěla naučit číst 🙂

edeltraut
11. kvě 2013

@vojtisek2007 Tak na červen nemám nic 😉. Sice má narozky taťka, ale tomu udělám jen ovocňák a ten je rychlej 😉.
Tak jestli budeš chtít, ráda ti dortík upeču 😉. Ozvi se do IP, dám si poznámku do kalendáře 😉

edeltraut
11. kvě 2013

@helabella Kdybych bývala věděla, co za tur dostane naše Ela, tak bych snad taky šla do domácího vyučování. Taková nána nemá ve školství co dělat, ta měla dělat bachařku, na to by byla dobrá. Ponižovat žáky je její největší hobby... ☹. Ještě měsíc a po uzavření klasifikace jsem Elišce slíbila, že už jí může říct co chce.... Je to normálně zakomplexovaná krá*a, ta rozbrečela i mě a ne jednou, hezky si nás vychutnala ve školní jídelně....

napolitano
11. kvě 2013

@helabella Dáváme jim méně jíst,musíme šetřit,když jich máme tolik. 😝 😀 😀 😀

@vojtisek2007 Nene máme odklad,mám rozumného chlapa(cháchá,nechává to na mně),myslím že by to opravdu nezvládla,hlavně psychicky. 😒 .Jsem napsala to samé aniž bych to četla 😀 ,o hladu je držíme 😀

edeltraut
11. kvě 2013

@napolitano 😀 proto si chováme prasata a býky, aby nám chudinky neumřely hlady 😀 😀

napolitano
11. kvě 2013

@edeltraut Jojo,my se museli přestěhovat a teď mi ten dobytek strašně chybí,ale mám domluvenou pastvinu tak si aspoň tu kravičku pořídím.Jsem dostala nabídku,sice starší,týden otelená s jalůvkou za 15tis,česká straka.To snad jde 😉

edeltraut
11. kvě 2013

@napolitano řekla bych, že to je výborná cena. Když vezmu kolik stojí jen "odstávče" 😀

napolitano
11. kvě 2013

@edeltraut No právě,někteří lidé neví co by za to chtěli 🙄 😀

edeltraut
11. kvě 2013

@napolitano Mi povídej, taky jsme takhle chytře koupili býčka - to byla investice století!!!! 😠

napolitano
11. kvě 2013

@edeltraut Špatný kup? 😕

edeltraut
11. kvě 2013

Ale chtěli jsme masného býčka, ale malého, abychom ho mohli dát do chléva. Tady nikdo neměl, všichni jen z pastvy tak 150kg, toho zavřít, tak to tu zboří. Tak jsme si dojeli na Šumavu. Chlapovi kráva porodila dvojčata a to jedno nechtěla, tak já blbec mu vytrhnu trn z paty a ještě jsem zacálovala 6200! Když jsem pak spočítala kolik mě stálo mléko, tak mám nejdražší tele ve střední evropě. To víš, aby hezky rostl, tak jsem mu jezdila 35km daleko pro čerstvé mléko od krávy, krmila jsem ho z flašky několikrát denně ... a on je to teď takovej hajzlík zlej rozmazlenej! 😀
Nehledě na to, že neroste tak jak bychom si přestavovali.... ono to něco do sebe má, když je tele pod krávou. ☹

napolitano
11. kvě 2013

@edeltraut Kruciš,to je pálka,že se nestydí.Njn ono máma je máma 😀 ,si ho nemohla šoupnout pod jinou?Já to udělala s kůzletem,ale nevím jestli to jde i u kravky. 🙂

napolitano
11. kvě 2013

@edeltraut Kolik toho vlastně tak malé tele zbaští?

edeltraut
11. kvě 2013

@napolitano To taky nevím, ale krávy nemáme, zatím jalovice - ve čtvrtek je budeme připouštět... takže jsem těhotná jezdila 3x-4x týdně pro 30l mléka, rvala jsem to do auta a modlila se, aby to Adélce neublížilo.... o Emila (tak se jmenuje) jsem se starala jak jen "kráva" může 😀 a stejně nerostl, až pak veterinář přijel prohlídl a že určitě nebyl očkovanej na plicní červy, dal mu nějaké injekce a konečně začal růst! Takže koupě za všechny prachy!!! Aspoň, že mu dobře ošetřili pupíček.
Kůzle jsem teď zkoušela dát pod jinou kozu, ale jedna ho vůbec nepřijala, druhá po třech dnech přemlouvání 😀
Nedovedu si ale přestavit, jak bych takhle držela krávu, aby mu dala napít 😀. Kdybych měla krávy, tak bych měla aspoň to mlíko... nechtěla jsem ho krmit sušeným a stejně to bylo na prd.... ☹

edeltraut
11. kvě 2013

@napolitano dávala jsem mu 4-5 denně po 3litrech mléka a asi 1,5l vody, tak 15 litrů vypil denně, když začal dávky zvyšovat dostal sušené, to už bych neutáhla.

napolitano
11. kvě 2013

@edeltraut Jéje,mi nedošlo 😀 😀 😀 ,ono držet 40kg nebo 400kg je docela rozdíl 😀 .Děláš sýry atd. z kozího? 😕

edeltraut
11. kvě 2013

@napolitano Ta druhá adoptivní je masná buračka a váží víc než já, normálně mě převálcovala a bylo 😀. Vždycky jsem se musela zapřít vší silou proti ní a stejně jsem to občas neustála 😀. Ale brzy pochopila, že kozlík bude její 😀.
Dělám sýry a teď se chystám i na jogurty pro Adélku, uvidíme jestli to budou starší děti jíst.... mléko nechtějí a sýry taky ne, ale když jim z něj udělám pudink nebo kaši, tak prd poznají 😀

napolitano
11. kvě 2013

@edeltraut Tak to jsem měla to samé,mlíko jsem dávala do melty a jak lemtaly 😀 ,jogurty baštila hlavně Káťa a sýry moje mamka a dobře se prodávaly 😉 .Burský jsou velké to máš pravdu,hlavně,že jsi ji ukecala 😀

edeltraut
11. kvě 2013

@napolitano Tu mi přivezl švagr z rakouska, táta prý má kůzle a neví co s ním, jestli ho nechci - no jasně, že chci! A on přivezl rozdojenou kozu jak almaru! 😀

edeltraut
11. kvě 2013

@napolitano Musím jít něco "porobit"! Už tu vysedávám skoro dvě hodiny! 😕 . To by hospodář nebyl rád, kdyby věděl, že jsem půl dne proflákala 😀, navíc se snad za chvíli vrátí a jde se krmit 😉

staninka77
11. kvě 2013

Ahojky,pri preji vam krasnej viend.
Uplne jsem zapomela napsat ze od ctvrtka vime ze v cervnu budeme mit tri stenatka od Kikinky,ale bojim se porodu.12.6 by mela pravdepodobn rodit,u provorodicek i malicko pozdeji.
Drzte nam palecky ju holky.🙂 .Diky.

napolitano
11. kvě 2013

@staninka77 Držím,všechny co mám 🙂
@edeltraut Taky mažu,domluvit tu kravku a tak vše okolo 😉

vojtisek2007
11. kvě 2013

tak já už mám dneska hotovo - zabito 13 kuřat, mrazák doplněnej - na chvilku 😀 😀 . Kravám nerozumím, takže netuším jestli je to dobrá cena nebo ne...tak budete mít domácí mlíčko ? to závidím

jojo,málo ty dětičky krmíme 🙂

vojtisek2007
11. kvě 2013

se mi to nějak odeslalo, my si pro mlíko chodíme k sousedům

napolitano
11. kvě 2013

@vojtisek2007 No tak jsem si ji okoukla,je to zlatíčko hodné,klidné,jsem se zamilovala,na mlíčko a vše ostatní se už těším. 😵

vojtisek2007
11. kvě 2013

@napolitano takže už máte navázaný citový vztah 🙂to je hezký. Já si kuřata dneska pobila,takže už nemáme nic, jen ředkvičky a psa,želvy a křečka

marton
11. kvě 2013

@vojtisek2007
@napolitano 😀 jsem myslela,že jsem v jiné diskuzi.Nová jména ,a když jsem očima přelétla poslední příspěvky,tak se řešily krávy a telata 🙂 .Jinak bych se taky ráda představila,jsem Martina 😀 .

marton
11. kvě 2013

@helabella ahoj,teda všechna čest,domácí škola.Škoda,že neplánuješ domácí školku,potřebuji upíchnout dvojčata 🙂 .Naši kluci mají 89 a 91cm.Taky prckové.Ale pravda mají 13kg.

vojtisek2007
11. kvě 2013

@marton jim taky nedáváš moc jíst, viď - to jsme celé my - nezodpovědná matky tří a více dětí 😀 😀 😀 . Mě děti taky tak nějak do těch tří let nabraly kolem těch 13kg a pak už to jde faaaakt hodně pomalu a zvlášť u Vojty, jak trpí na ty nemoce, tak vždycky tak zhubne....a když to jakž-takž dožene, tak zase nemoc a šup s váhou dolu ☹