Čtvrté dítě, není to moc?

molly3
31. led 2007

Zdravim všechny maminky,
Jsem mamča tří dětí,sedmileté Natálky a dvouletých dvojčat. Hrozně moc toužím mít ještě jedno dítě a manžel taky neni proti. Jen mam strach, jestli už to neni přeci jen moc :O(
Byla bych moc ráda,kdyby napsala nějaká maminka čtyř dětí.
Mějte se krásně. Molly

kabatko
27. kvě 2013

@skytule Mame proste velke auto na 9 osob. vzali jsme Fiata Scudo. levne auto, ale uz bych do nej nesla. lepe neco jineho. Jdem zkusit tu hundai ci jak se to pise. cenove stejna, ale mnohem lepsi. tedy, pry🙂 darky? proste spolecne a opravdu jen jeden. tedy, posledni dobou resi hodne babicky. ja koupim dohromady treba jen 1 stavebnici. deti mame zatim male, takze si vyhraji dohromady. A je to tak, ze neresim spousty veci a klidne dostanou k vanocum veci z Aukra, (bazar) Kolikrat to je jako nove.-) takze maji i znackove hracky. beru tedy jen veci, co se daji desinfikovat ci prat 🙂 Preci jen, nikdy nevis, kdo si s tim hral a kde to bylo .-) Ale deti mame ve veku 4,6,7,8 let a pak fakt spousty veci neresis 🙂 Jeste ze mame bazary 🙂 a bohate, co davaji pryc veci velmi zachovale 🙂

kabatko
27. kvě 2013

@napolitano Mame to asi stejne, akorat nemam takove zvere, jako kravku a kozicku a tak, nvim, co vsechno mas. Ja mam jen k detem 3 pesany. a rybicky 🙂 Ted jsem prodala 120 Karasu z jezirka 🙂 tak jsem ty penize dala hned zase do chemie na bazen 🙂 Ale kde je leto nevim ☹

mataharyy
27. kvě 2013

@vojtisek2007 No úplně přesně nevím, ale vím že všichni na firmě na Flexi nadávají 😅 Navíc není tak flexi jak se to jeví a pro tebe by bylo lepší řešit něco přímo pro vás na míru. My jsme to tak řešili na Slovensku, oni to co ti cpou po těch bankách všeobecně nic moc, nacpou ti cokoliv aby měli prémie (vím o čem mluvím, rušila jsem takhle miliardu nesmyslů, co mi narvali v bance 😅 ). Takže bych ti spíš poradila najít nějakého poradce co má přehled a doporučí ti přesně něco pro vás a ještě vám teoreticky vyhádá lepší ceny 😉 Vím že u nás je ve velmi dobrém světle vedený aegon, ale v produktech jako takových se moc neorientuji, dělá to garantka a já jí koukám pod ruce 😉

mataharyy
27. kvě 2013

@napolitano Jé baráček, taky si pouštím fantazii na špacír, ale budu li realista... 😅
@kabatko díky juknu na to, jsem zvědavá 😵
@skytule Vánoce řeším během celého roku, když se mi něco líbí tak to koupím a potom čučím kolik toho je 😀 No a auto neřeším, nemáme řidičáky, jezdíme MHD 😀 😀 😀

kabatko
27. kvě 2013

@skytule Jinak prace se 4 malyma detma je problem. proste musis bud rodina, nebo prace. mne nechtej ani jako uklizecku. Vzali radeji Uk ☹ nemam hlidani. kdyz onemocni deti , takze mam smulu. a delam taxikare, jak nejsme z mesta, tak vozim deti rano do skoly a skolky a odpoledne po krouzcich. Tak bych stejne mohla delat jen na pulku. Ale mam choutky na 5 minco, ale manzel striktne ze nee. Taky, finace a tak. Kdyz se na to koukam, a chcem dat detem nejakou dovolenou, krouzky atky jedou obcas nekam se skolou a to je dost narocne. Nastesti mame caste financ. injekce od rodiny 🙂 tak se da. ale bez toho a s jednim platem nechci ani pomyslet ☹ a nejaka podpora od statu fakt neni, byt mam narok na snizeny prac, uvazek, jako matka malych deti . ale zamestnance to nezajima. nevyplati se mu vzit 2 castecne uvazky ☹ Takze je nutno zvazit. Ikdyz jak rikam rada, " Da - li Pan kravicku, da pro ni i travicku" takze nejak bylo nejak bude .-) Deti maji krouzky, jedou ted na 3 dny se skolou na vylet a kluci budou ty 3 dny doma a pujdem do zoo v Praze. Snad nebude prset .

TAk dobrou noc .-)

kabatko
27. kvě 2013

@mataharyy jo, tak MHD mne pekne vypeklo. Jsem si myslela, ze deti to maj do 10 let zdarma, kdyz prokazu vek, no jo, ale musim mit ofiko kartu od MHD za nejaky peniz. Mne z toho mohlo poramtat ☹ Nastesti jsem pokutu za Marenku neplatila a delala jsem desneho venkovskeho balika, co je poprve v Praze 🙂 a taky mne leze na nervy, jak usim treba hodku cekat, nez mi dojede BUS z PID a pak mrznu, deti na stanici prudi a ja nekdy nemam daleko k nervozni ujecene matce 🙂 Jeste ze mam tak zlate deti, sice aktivky, ale zlate 🙂
jinak klido udelam prezencku 🙂 sezen par dam a dame to dokupy. a pokud udelaji nejakou objednavku, muzes mit velky darek zadaco 🙂

helabella
27. kvě 2013

@skytule -- my na vánoce šetříme cca půl roku. Prvního půl roku šetříme na dovču a po dovče hned zase na vánoce 😀 A auto nemáme, spoléháme na vlaky a busy. Ale přiznám, že co se týče třeba zrovna dovolený, tak by se auto celkem hodilo 🙂

mataharyy
27. kvě 2013

@kabatko No vidíš to by mě nenapadlo že děti musí mít tu kartu, já taky žila v tom že děti do těch patnácti to po praze (při doložení průkazu) mají zadara a není nutné mít kartu 😲 No zase jsem moudřejíš... Jo to čekání je pruda, ale co to je v Praze, to je úplné nic, když jsme jezdili na Slovensku tak se bez problémů stávalo že jsi čekala dvě hodiny 🙄

Prezentaci bych klíďo dala, ale je problém že krom toho že nemám prostory, tak nemám ani lidi, jsme tu krátce a známejch málo 😅 Každopádně kdyby jsi někdy něco dělala poblíž, ráda se přidám na čumendu 😉

napolitano
28. kvě 2013

@kabatko Nebyla,mám zelenou a hezky jsem si ji zaplatila 😀 A co budeš dělat se sesličkou? 😀 😉

napolitano
28. kvě 2013

@mataharyy No v baráčku už jsem,ale ten si vybral chlap,hned vedle tchyně a teď se začíná situace vyostřovat a hlavně tu nemohu mít dobytek a mně to chybí,tak jsem si našla takový jaký se mi líbí a uvidíme.

vojtisek2007
28. kvě 2013

@napolitano @mataharyy @helabella @kabatko @skytule

hezké ráno všem
tak jsem vytáhla kozačky a kabát - ne teda zimní,ale vytáhla, dětem jsem už včera dala do školky pod tepláky punčochy...tak kde to jsme do háje na konci května ????

ad dárky - kupuju taky přes rok - teda tak od toho června - děsí mě přestava kupovat něco na poslední chvíli a čekat jestli to bude nebo ne...dárky pořizuju přes net, děti jsou rády i za "měkké" dárky (myšleno oblečení 🙂 ),takže každý dostane něco na sebe - trika- s nějakým aktuálním oblíbencem,mikču,kšiltovku....pak každý dostanou nějakou naučnou hračku-hru a pak něco o co si napíšou ježíškovi sami...a k tomu samozřejmě hafo blbostí a ptákovin.... a pak mají dárky ještě od mojí ségry a od manži bráchy - to se vždycky domluvíme co, jednak aby nekupovali kraviny a něco co třeba mají nebo to nevyužijou...od babičky nedostávají většinou nic, jezdí k nám až po vánocích - má to z Prahy daleko a v tom sněhu se jim jezdit nechce 😝 😝 😝 a cestou k nám se staví v nějakým obchoďáku a dostanou něco nejlépe co je ve slevě nebo pytlík bonbonů....jednou dokonce zapomela na Elišku....co naděláš....

ad auto - měli jsme 7mi místnou Kiu Carens, šla do kopru loni a koupila jsem zatím jen opel astra v kombi - loni jsme na dovolenou nejeli,takže obr auto netřeba (letos taky nejedem, jenom já s Elis letíme...) , tady u nás je v poho, a teď vyhlížím ještě menší - 90% jezdím jenom já a malý děti , takže astra co mi žere 10l/100 je jaksi pro mých cca 10km denně prostě zbytečná, takže budu kupovat nějaký malý - clio nebo ka nebo corsu...něco co žere 4l max, zrovna včera jsem s elis viděli na bazaru na netu nádherný růžový káčko - myslím že to bylo - a vojta prohlásil, že jestli koupíme růžový auto, tak bude do školky jezdit vlakem 🙂....jinak bych busem nebo vlakem ráda a auto bych vytáhla jen 1x týdně na nákup nebo k dr...ale tady to nejde, jede mi jeden bus ráno - v sedm - což by bylo dobrý, dělám od osmi,takže i děti v poho do školky,ale odpo mi jede ve tři - a to nestíhám, do tří dělám a další až v pět a to je zase dlouhý čekání....ve čtyři sice jede,ale dálkař, a v tej naší prdelce nestaví 😠, stejně jako vlak, rychlík, taky u nás nestaví

vojtisek2007
28. kvě 2013

a děvčata teď jsem slyšela v rádiu pěkné nové přísloví :

březen - za kamna vlezem,
duben - ještě tam budem,
květen - topím jak kretén 🙂 🙂 🙂

mataharyy
28. kvě 2013

@vojtisek2007 jo já ho četla včera na FB, chvíli předtím jsem zavírala radiátor 😀 😀

Jináč u nás ráno na zabití, všichni kluci brečí a já netuším proč, když se (prostředního) zeptám, tak dostane ještě větší amok, takže už dobrou hodinu jede naplno 😢 Už nevím co s ním, jsem zoufalá. Starší má momentálně pauzu a mladší taky, pač jí... Lidi jsem zralá na cvokárnu, už je mi taky do breku a to je teprve ráno 🙄

vojtisek2007
28. kvě 2013

@mataharyy no my přitopili včera i předevčírem....jak ještě k tý zimě fouká, máme starý okna...potěš koště.
U nás bylo taky veselý ráno....včera večer jsem pekla borůvkovej koláč a kynutý buchty, nejstarší to samozřejmě žral ještě horký z plechu, pak ho bolelo břicho a usnul asi v půl desátý - to já už dávno byla zalezlá v ložnici, páč i ženy mají své dny a bylo mi mizerně....takže nevyvenčil večer psa - a pes se do rána počůral v kuchyni - tam je lino,ale rozťapal to po celým bytě...takže jsem si dala ráno cvičnej úklid...naštěstí je nejstarší dnes doma - jeli se školou do nějakýho muzea - už asi po desátý - tak řekl, že nechce, takže dostal za úkol vycídit celej byt !!!! Chlap šel sice spát až kolem půnoci - prej - ale že by měl vzít ven psa, ho fakt nenapadlo, ani ho tam nikde neviděl.... 😀 😀 😀

tak si sedni k nim zem a breč taky....já to zkusila jednou, děti na mě koukali jak zjara a přestali....

mataharyy
28. kvě 2013

@vojtisek2007 To nezabralo, ale už začínal lapat po dechu tak dostal studenou sprchu 😖 Jak jsem vypnula vodu, koukl na mě řekl dobrý a teď v klidu a spořádaně kouká na pohádku, mládě se najedlo tak je taky spokojené a starší zatím taky přestal 😅

vojtisek2007
28. kvě 2013

@mataharyy no vidíš to, pro výstrahu stačí jednoho osprchovat a ostatní to přejde samo 😀 😀 😀 náš Voja měl tuhle uječenej den a to je pak na pěst.....na všechno reagoval ječením...uáááááá, to je něco pro mě.

A holky ,je to sice blbý ,ale fakt jsem se přesvědčila, že když jsem s dětma sama - myslím tím odpo a večer (chlap měl minulý týden odpolední) tak jsou naprosto v klidu a doma je to víc v klidu a všechno stíháme, včas se večeří,koupou,v osm leží, nikdo nevylejzá a nevymyšlí...i s nejstraším je tak nějak lepší domluva....Včera Vojta ještě v devět vylejzal z pokoje,že má hlad a pak si musí čistit znovu zuby...předtím vylezl tak 8x....až jsem pak na ně zařvala,že už toho mám dost, jak je doma tatínek,jsou jak vyměněný, zdivočelý, neposlechnou....pozorujete u vás taky něco takovýho ???

edeltraut
28. kvě 2013

@napolitano
@vojtisek2007 Tak jsem zdárně zpět 🙂. Nezmrzli jsme,😉, ale moc nechybělo, obzvlášť, když jsem se nemohla zahřát zevnitř 😀.
Maminka se vyřádila, Adélka byla skvělá a krásně to přes den zvládla a večer spinkala do tří 😉

mataharyy
28. kvě 2013

@vojtisek2007 No u nás toto bylo taky, pak zjistili že ani tatínek jim život nezachrání a teď to mívají opačně, když je hlídá táta, tak jsou v pohodě, jak přijdu hrabe jim 😅

vojtisek2007
28. kvě 2013

@mataharyy no tak manžu neposlechnou vůbec, můžou mu skákat po hlavě a on se tomu řehtá....mě když jsme sami poslouchají jak hodinky,ale jak je doma...je všechno vzhůru nohama - např večeře - je třeba polívka - chlap jí nechce, namaže si chleba nebo ohřeje párky - děti samozřejmě začnou,že chtějí večeři jako tatínek...ječí,ječí, polívka stydne na stole...já na ně průběžně ječím,ať si sní večeři abych za půl hodiny nebo hodinu šla a udělal jim to, co má tatínek - nebo jim to udělá on - chudákům, když já jim to nechci dát....a takhle je to se vším...chodí se spát asi za 10minut osm - po pohádkách, jak je doma chlap, tak ještě v půl devátý nejsou zalezlý, pořád chodí, že potřebujou tohle a tamto,čurat,kakat,napít,znova zuby,....jeho neposlechnou, mě taky ne, já pak už řvu, vytočená do běla...člověk chce mít chvíli klid a hovno....a on mi na to řekne - ale ty naděláš...tak půjdou dýl no...

@edeltraut tak super, že jste si to užily holky...kde jste vůbec byly na těch raftech ?nějak mi to uniklo

mataharyy
28. kvě 2013

@vojtisek2007 jo tak takové dny jsou u nás taky (čím dál častěji, hlavně prostřední došel do tohoto období), ale pak je jedno zda jsem to já, nebo manžel, mají nás na háku oba 😅 Já u nás úplně zrušila pohádky večer, protože když končí někdy v osm tak to už jedu těžce na deficit, takže mají smůlu, no a mezi námi ono není moc o co stát, ty pohádky co dávají jsou vesměs strašné hovadiny a když poslouchám ten slovník, tak se nestačím divit 😅

edeltraut
28. kvě 2013

@vojtisek2007 Spaly jsme v Rožmberku a jeli jsme letos jen z Vyššího Brodu do Rožmberku. Dost pršelo, tak jsme vyjeli dýl, a všichni jsme se pak těšili do sprchy 😀. Minulé ročníky se jely do Branné 😉. Večer to bylo taky super, jen mi trošku chyběla ta kapka alkoholu - střízlivá moc netančím 😀.
Už jsem škemrala o osobní pozvánku na další ročník 😀 - za firmu se na mateřské moc nechytám. Byla jsem tam jen díky jednatelce, která je taky MD a chtěla jet se mnou 😉

vojtisek2007
28. kvě 2013

@mataharyy když mě právě točí, že když jsou se mnou sami, jsou to zlatý děti a jak je doma nebo s náma chlap, tak jsou prostě jak sprostý, když to tak musim napsat....tak já zakázala animáček - protože to co tam dávají nejsou pohádky - max když dávají šmouly a děti večer koukají od půl osmý těch 20 minut na smíchov - je tam scoby-doo a oggy a škodíci....ale jak je něco ,co mi prostě přijde mimo,tak pustím pohádku na dvd....

@edeltraut není nad to mít nadřízenou s dětma

mataharyy
28. kvě 2013

@vojtisek2007 No tak u nás je od začátku dost striktně dáno, že co jeden zakáže, druhý nepovolí a když se jí tak se jí to co je, ne hovadiny okolo (a když jo tak zase všichni) 😀 Jako neříkám že je to u nás ideál, do toho máme daleko, ale když vymýšlí hovadiny, tak je jedno zda jsem doma já sama, manžel sám, nebo oba, prostě vymýšlí stejně 🙄

napolitano
28. kvě 2013

@mataharyy@vojtisek2007 U nás je to trochu jnak,mě prckové občas 😀 poslechnou a chlap když přijede na víkend tak se na něj vrhnou a cca za hoďku toho má dost a pak už jsou jen v pozoru občas se i bojí. 😠 ,no ono je toho u nás blbě víc,takže začínám přemýšlet o velmi nepříjemném řešením 🙄

mataharyy
28. kvě 2013

@napolitano To bylo u nás, když manžel jezdil domů jen na víkend, vždy se na něj sesypali jak kobylky a nenechali ho vypít v klidu ani kávu, ale je fakt že on v tomto je zase "extrém" jak přijel, vyžadoval v klidu jen tu kávu a cigaretu, potom se jim věnoval a já měla volno 🙂

napolitano
28. kvě 2013

@mataharyy Víš ono když se to sere tak se to ...,chtěla jsem odejít už přesně 18.2.2013,to jsem mu to řekla a druhý den mě ukecal na sex a ...hádej 😠 .A teď už toho začíná být moc 🙄

mataharyy
28. kvě 2013

@napolitano No ne že bych ti do toho chtěla kdecat, ale ze zkušenosti vím, že když je maminka - tchyně poblíž, tak mě myšlenky na rozchod taky přepadali dost často, byla jsem podrážděná, negativistická a tak... Někdy stačí "málo", pokud jsi stále s dětmi a neodpočineš si, tak to taky na psychice nepřidá. Proto u nás je to nastavené tak jak je a i přes to že dost lidí říká že můj muž je podpantoflák, když si hraje s dětmi, nebo když čas od času já někam vyrazím a on je hlídá, no to že jsem začala chodit do práce, to už pro některý byla hotová dělová koule 😀 Někdy opravdu chce jen vypnout na pár hodin, utřídit si myšlenky, promyslet vše bez horké hlavy... Vím že když je toho moc, tak už řešení vidět není, ale zkus to. Odejít můžeš prakticky kdykoliv, ale důležité je, aby jsi si to potom nevyčítala a nelitovala toho 😉 Ono odchází se snadno, vrací se hůř... Mě v době krize pomohlo zamyslet se nad tím proč jsme vlastně spolu začali žít, při tom všem, získala jsem tím cenné informace, které už jsem brala jako automatické 🙂

Ale je jasný, že pokud bude snaha jen z jedné strany a z druhé nechť cokoliv měnit, tak je to na hov... ☹

vojtisek2007
28. kvě 2013

@mataharyy
@napolitano no ono totiž u nás jsou to taky pozůstatky z doby, kdy chlap býval v práci snad 20 hodin denně, jak přijel domu, vrhli se na něj a on - zřejmě aby umlčel svědomí - jim dovolil všechno, naprosto všechno - navíc je naučil že jim vozí nějaké drobnosti a sladkosti - pak dostal nůž na krk (po vánocích) - omezit práci - takže tak od 16-17 nejdýl je s náma doma a mě už to leze krkem - děti jak byli zvyklý že tatínek po nich nic nechce a všechno dovolí a ještě k tomu něco přiveze....tak to teď prostě tatínek nedává a tím pádem ani děti - ono když je viděl 1/2 hoďky někdy ani to ne, tak jim všechno dovolil, teď když je doma celý odpo, a je v tom, tak na ně ječí, oni ho neposlechnou -myslejí si, že si dělá srandu....- navíc jsem zakázala aby vozil ty sladkosti a drobnosti - je to prostě zbytečný - a oni se na něj stejně hned věší a máš ňamku??? a ten trouba řekne, nemám, máma to zakázala - proč doprdele nemůže říct, nemám, nebudu už vozit - kazí vám to zuby...nebo prostě něco...ne, máma to zakázala.....už mi přijde, že když doma nebýval nebo jen to málo, bylo to 100x lepší 😠 😠 😠 😠 asi jsem nevděčná,ale já se naučila za těch 14let fungovat tak nějak sama - on fakt jezdíval domu kolem půl osmý tak 2x týdně, a zbytek byl pryč, to jezdíval až mezi 21-22 (a třeba 2x v týdnu ještě kamarádi,takže domu kolem 24), v sobotu a v neděli jezdil do práce teda dýl, až na desátou třeba - ale do tý doby spal nebo se s dětma muchloval a snídal!!!!!!!! v posteli, pak odjel, přijel na oběd (někdy) a pak byl zase do těch 20.00 pryč....doma to fungovalo,klapalo - samozřejmě že mě sralo, že doma s ničím nepomůže - ale to ani teď moc ne...ikdyž je doma - a hlavně že se nevěnuje dětem ,ale teď mi přijde, že to nevěnování, proto,že tu nebyl bylo daleko lepší než to nevěnování když tam celý odpo sedí jak bubák na gauči nebo u PC a děti po něm lezou, něco chtějí, co jim dřív dovolil, on to teď nechce, ječí na ně, pak na mě....máme to teď takový neveselý...a mě tohle strašně ubíjí, ono jenom starost o 3děti,psa,byt, mi dává zabrat,ale ještě tohle "navíc" co on dokáže dělat když je doma už prostě nějak nedávám....tak jsem se vypsala....uf

napolitano
28. kvě 2013

@mataharyy JEN KECEJ 🙂.když já už o tom přemýšlím dlouho.A začátek byl takýto:Mě přitahoval,začal za mnou jezdit a Bohunka ho zbožňovala,tak jsme si ho nechalym,neb neměl kde bydlet.

napolitano
28. kvě 2013

@vojtisek2007 😀 jejej,můj když je doma tak dělá prd a ještě štěká že je tu bordel.Kouká,že se nenudíme žádná. 🙄