Čtvrté dítě, není to moc?

molly3
31. led 2007

Zdravim všechny maminky,
Jsem mamča tří dětí,sedmileté Natálky a dvouletých dvojčat. Hrozně moc toužím mít ještě jedno dítě a manžel taky neni proti. Jen mam strach, jestli už to neni přeci jen moc :O(
Byla bych moc ráda,kdyby napsala nějaká maminka čtyř dětí.
Mějte se krásně. Molly

vojtisek2007
3. čer 2013

@edeltraut - taky je u nás na škole jedna taková, ježibaba....
@marton můžete dát dítě dřív - ale je to stejný jako u odkladu - ředitelka to nemusí povolit - a musí být doporučení z PPP a od dětského lékaře....kamarádka má děti stejně starý jako já - Anička jde teď s Vojtou do škoky a Ema je právě až 14.září - takže by vlastně kvůli těm 14ti dnům šla o rok dýl než Eliška - ta je v červnu - a budou žádat, aby mohla jít,ač jí při začátku školního roku bude 5.... - jinak ve školském zákoně stojí, že na vzdělání má právo každé dítě, které 31.8. t.r. dovrší 6ti let - takže klukům,když nebudeš chtít, tak žádnej odklad dávat nemusíš

marton
3. čer 2013

@vojtisek2007 jestli budou naše zlatíčka pořád taková mimina,tak půjdou do první třídy v deseti 😀 .

ivulla
3. čer 2013

Náhodou jsem uviděla tuto diskuzi... Dívám se, že celkem "jede"... Ale celou ji číst nebudu... 😅 Můžu se teda zeptat... Není to moc? 😀 Já jsem ještě v šestinedělí. Ještě před porodem jsem tvrdila, že víc už chtít opravdu nebudu a teď...? No, manžela nejspíš neukecám, ale do hormonů zase nikdo neuvrtá mě, tak budu asi doufat, že se stane nějaká "nehoda". 😀

vojtisek2007
3. čer 2013

@marton ha, to jsem si myslela taky....a už šupe chlapec - já bych teda byla bývala pro ten odklad, myslím, že není kam spěchat

vojtisek2007
3. čer 2013

@ivulla ahoj, určitě to není moc 😀 😀 😀 já jsem na tom zatím jako ty - čekám na tu "čtvrtou" nehodu 😀 😀 😀 ,ale už po 6ti nedělí mám skoro 5 let...takže mám nejvyšší čas

napolitano
3. čer 2013

@marton To víš že bych mazala a nosila jak blázen.,ale holt to musí ještě vydržet. 😒

ivulla
3. čer 2013

@vojtisek2007 No já bych klidně brala takovou přestávku... třeba pětiletou teď... 😝 A pak ještě rovnou dvě děti. 😀 S manželem máme aspoň stejný názor, že nechceme "jedináčka", což prý už s tím pětiletým odstupem v podstatě je... Tak kdyby byla nehoda tak pozdě, tak by si třeba dal říct do pátýho 😀 (tak mě napadá, že kdyby to pak na pátý pokus byla dvojčata, tak bych se asi potrhala smíchy 😀)

napolitano
3. čer 2013

@ivulla Ahojky,no takhle o půlnoci,když krásně spinkají to moc není,v 10 večer kdy mi lezou po hlavě a já jsem ko,to moc je 😀 😀 ,ale to by bylo i jedno 😉 člověk se nemá čas nudit viď @marton

mataharyy
3. čer 2013

Ahoj, tak my jsme v pohodě, ale leje tu jak divé... Táta je na švábkách, nervy v prd... stojí mu tam stroje za nehorázné prachy a nemá je jak a kam odvézt 😔 Pak vůbec nemám zprávy od kamarádky v děčíně 😒 Je to v hajzlu... Teď čekám jestli pustí, nebo nepustí Lipno, to bude celkem rozhodující 🤐

marton
3. čer 2013

@mataharyy ahoj,nevím jaké stroje tatínek má,ale kdyby věděl jak je odvézt,tak máme prázdnou velkou garáž.Manžel volal ať kluci nejezdí do centra,že by se taky nemuseli dostat zpět.Od rána jen prší ☹ .
@napolitano slovo nudit se neznám 😉 .Ale teď jak klukům není nejlíp,tak jsou klidnější a včera jsme dokonce koukali v telce na kocoura v botách 🙂.No a teď spí a já piji kafe.Ta mateřská je vlastně fajn 🙂 .

napolitano
3. čer 2013

@mataharyy Nám pustili přehradu,zatím pouze garáže a zahrádky pod vodou.Do prdele ať už přestane pršet 😠 .My jsme na kopci,tudíž jsme ok 😅
@marton Také znám takové chvilky,ale já mám v podstatě strašně hodné děti 😉 😀

mataharyy
3. čer 2013

@marton No tahají to do garáže do vysočan, ale právě je problém, že to není jak vytáhnout, některé ty stroje váží kolem půl tuny, navíc na švábky už moc nikdo nemůže, jedině přes žižkov, je tam voda. Teď začínají stavět pytlové bariéry směrem do karlína, protože je jasné že protipovodňové opatření je tam na ... Takže švábky nechají na pospas, je tam málo bytných domů, spíše firmy a sklady, tak ty mají smůlu... 😒 Neoficiálně tam prý hasiči radí všem v okolí zabalit a vypadnout... 🤐

marton
3. čer 2013

@mataharyy kamarádka z Palmovky už jede k rodičům.Ve vedlejších domech je spodní voda,budou vypínat elektriku ☹ Jestli to v Libni znáš,tak pod libeňákem je metr a půl vody,u Kauflandu zatopeno.
@napolitano já má taky hodné děti 😝 .

mataharyy
3. čer 2013

@marton No a hned za kauflandem je teď táta s bráchou a vyklízejí co se dá, než to tam vletí

napolitano
3. čer 2013

@mataharyy
@marton Jsem před chvílí psala jinde-hlavně že politici mají prdelev suchu.Kde jsou ty protipovodňové opatření na který šlo tolik peněz 😠 😠 😠 .Holky držte se.🙂

marton
3. čer 2013

@mataharyy to je jako co?Vchod do kauflandu? 😲
@napolitano koukám na pány politiky na CT24.Oni to ale umí lidem vysvětlit 😠 .

vojtisek2007
3. čer 2013

@ivulla já si právě taky myslím, že po takové pouze by byl další jedináček - jednoho už máme, toho prvního...a na další dvě ho neukecám ani náhodou, proto bych teď brala ty dvojky 😀

@marton @mataharyy - no holky držte se....vypadá to strašně

marton
3. čer 2013

@vojtisek2007 ty si nedáš s těmi dvojčaty pokoj 🙂 .Zvu tě na návštěvu 😉 .

ivulla
3. čer 2013

@vojtisek2007 Jj s dvojčatama by mě můj hnal už teď u toho třetího. 😀 Těžko říct, jak by se tvářil, kdybych otěhotněla neplánovaně a ještě dvojky 😀 (kdyby to navíc byly holky, tak by ho asi trefil šlak... 😝 Ne, on je vážně skvělej otec i manžel.. Ss jiným chlapem bych si těžko uměla vícečetnou rodinu představit... 😉 )

mataharyy
3. čer 2013

@marton Jo to je vchod do kauflandu... Tátu už na Švábky nepustí, odvezou poslední věci a musí pryč, už teď je tam moc nechtěli pustit. Prý použijí jednu ze zdí a staví tam zábranu na karlín, čímž jim zvednou hladinu o další metr až metr a půl, takže táta je v háji 😢

vojtisek2007
3. čer 2013

@marton jo, když já bych je tak straaašššně chtěla, dvě holky 😀 😀 😀 ,cácory jedny malý,uječený 😀 😀 😀

vojtisek2007
3. čer 2013

@ivulla no já zas tak skvělýho chlapa nemám - ikdyž teď co jsem ho tady o pár stránek před pomluvila, tak se nějak polepšil.....ale do dalších dětí bych šla hned...jen on jaksi nechce 😝

napolitano
3. čer 2013

@ivulla Já ti půjčím svého i s nedokonalým to jde,ale blbě 😠 😀
@marton Dvojčata mě přešla hned při první dceři,mamky více dětí naráz máte můj nehynoucí obdiv 😉 Jj oni si to páni politici umí obhájit,své platy a proč na nás atd se musí šetřit 😠

edeltraut
3. čer 2013

@marton O předčasné docházce bylo popsáno vše 😀. Ládík měl odklad a měla jsem ho dát i Eldě, ale to mi všichni tvrdili, jak je šikovná a učitelky ve školce, že ten rok zbytečně zabije... ale neměla by takovou jedubabu.
Dneska jsem se musela hodně držet, abych jí už neposlala do pr...e. Ela zapomněla za pololetí dvakrát nůžky, a jednou neměla nějaký úkol a někde ztratila ofocený list do HV o Smetanovi, takže máme návrh na dutku pro věčné zapomínání... a do toho počítá i to, že Ela nosila na plavání naušnice - bojkotovala jsem jí je každý týden sundavat - jde to blbě a když je zničím, tak mi škola nové nenahradí... takže jsem matka, která cituji: "evidentně dceru nevychovávám a nedohlížím na její povinnosti" 😀

edeltraut
3. čer 2013

@vojtisek2007
@ivulla Děvčata, nejste žádné troškařky 😀. Já si říkám, že budu mít dvojčata 🙂. Jestli tedy dojde od slov k činům 😀.
Už jsem to tu někam psala - takhle to měla teta - doma tři kluky a čekala čtvrté (doufala ve vytouženou holčičku) a až když porodila 4. kluka, zjistila, že bude ještě jedno - ta vytoužená holčička 😀.
Při mém štěstí a plodnosti, by to nebylo nic divného - navíc dvojčata máme v genech 😀

marton
4. čer 2013

ahoj holky,tak konečně slunečné ráno 🙂 .Doufám,že to vydrží a voda půjde pá.
@edeltraut to si děláš srandu s tou důtkou 😠 .A to že se o dítě nedostatečně staráš,to je výplod učitelky?Mít ji ještě pár let,tak je to na sociálku,ne?

vojtisek2007
4. čer 2013

@edeltraut - ale holka zamysli se nad sebou..... 😀 😀 😀 to je tím, že máte tolik dětí a nestíháte se jim holt všem prostě věnovat 😝 😝 😝 ............no tak to chudáci děti, takovou ježibabu....to my měli ve druhý něco podobnýho - ale spíš tím stylem, že si pořád stěžovala - Hozík běhá, Honzík nesedí,Honzík tohle, Honzík tamto (ještě takovým tím ukňučeným ublíženým hláskem...)- potkáváme se bohužel denně - více méně se všema učitelkama tady - holt vesnice, no....až jsem to jednou nevydržela, a řekla jsem jí, že když si neumí ve třídě zjednat pořádek a klid, že by měla zvážit, jestli je to opravdu práce pro ni....od tý doby mě nezdravila, celých 6 let....teď má mít Vojtu - nebo takhle, má mít jednu z prvních tříd - tak už jsem se děsila 😖 a předškoláci začali každou středu odpo chodit místo spaní ve školce do školy na předpřípravu, kterou vede právě tahle ježibaba....no a od tý doby mě zase zdraví, samej úsměv....ptá se jak se máme, Vojtík jak se těší do školy...no je fakt, že Vojta je úplnej opak Honzi...
Pochopila jsem to dobře, že teta čekala čtvrtý,myslela že jedno a až na sále,když porodila první, zjistila,že je tam ještě druhý ??? to musel bejt teda mazec 🙂

@marton slunečné ráno závidím - v dobrý samozřejmě - tady pořád prší...ale tak tady to nic nedělá, jsou zvedlý řeky,ale nic hroznýho....tak ať je tam u vás líp

marton
4. čer 2013

@vojtisek2007 dík.Kdyby rodina nejela přes centrum,tak ani nevěřím,že se něco děje.Syn jede autobusem hodinu a půl trasu,co obyčejně 25min. ☹ .To je ale docela smutný,když se paní učitelka mění dle toho jak se jí dítě "líbí" méně či více.Chápu,jsou to taky lidi,ale když jim to dělá potíže....

vojtisek2007
4. čer 2013

@marton jo, bohužel to tak je.....aspoň tady, je známo jakej učitel/ka co má a nemá rád...tahle má ráda hodný kluky, druhá co bude mít první třídu má ráda ctižádostivý/rvavý děti, co má Honza teď třídního tak ten je zasedlej na holky 😝 , učitel tělocviku preferuje děti co umí basket - mohl by mít ve třídě jágra a měl by holt smůlu...bohužel je to tak....a asi proto,že mám těch dětí víc vím, že každý dítě je úplně jiný,ale pravidla by měli mít všichni stejný... Tak snad voda opadne, když už u vás neprší....

edeltraut
4. čer 2013

@marton
@vojtisek2007 To naše ježibaba taky hází falešný úsměvy. To nebylo poprvé, kdy hlásá podobné výroky....To víš, Eliška je taková tvrdohlavá a ona potřebuje stádo ovcí, co bude dělat přesně co potřebuje 😠 .. A naše Ela, když v tom nevidí smysl, tak to holt řekne - není, drzá, jen má svůj názor a za to jsem na ní hrdá - já jsem celý život dělala co mi kdo řekl a těžce jsem se po pětadvaceti učila asertivitě... 😝
Mít jí Ládík, tak s ním jezdím k psychologovi... ten je takovej cíťa, stačí na něj křiknout a hned se mu derou slzy do očí... a paní učitelka prý ječí víc než já, když tu řádím - to si nedovedu představit, páč když mám svojí chvilku, tak se třese celé Hradiště 😀.
Kdyby baba jen ječela, ale její specialitou je ponižovaní dětí.. naše Ela je díkybohu splachovací, ale znám dost dětí, co kvůli jejím výrokům probrečely nejednu noc.
Poslední půlrok Elu asi nepřímo podporuju - trošku podkopávám učitelce autoritu... 😀
Ela už se těší, že jí prý řekne, že učitelka porušuje školní řád v tom, že vyhazuje děti za dveře a že je ponižuje 😀 - sice dyslektik, ale v tomhle má jasno - pokud mají školní řád dodržovat žáci, tak učitelé taky 😀. Zakázala jsem jí to teď před uzavřením známek, ale pak jí může říct co chce a klidně si všechny křivdy vyříkat 😀