Čtvrté dítě, není to moc?

molly3
31. led 2007

Zdravim všechny maminky,
Jsem mamča tří dětí,sedmileté Natálky a dvouletých dvojčat. Hrozně moc toužím mít ještě jedno dítě a manžel taky neni proti. Jen mam strach, jestli už to neni přeci jen moc :O(
Byla bych moc ráda,kdyby napsala nějaká maminka čtyř dětí.
Mějte se krásně. Molly

vojtisek2007
6. čer 2013

@marton
@mataharyy holky u nás kojené děti - Vojta (do7mi měsíců) - nemocnost snad pořád,stále a dokola od cca roka, Eli kojená do 10ti měsíců - alergie na téměř vše, Honza -jediné nekojené, na sunaru vyrostlé dítě nebyl nemocnej jako malej snad nikdy, ani po nástupu do školky, ve škole zřídka, teď tak 1x - 2x do roka....a pak věřtě nějakým studiím 😀 😀 😀 - jestli já to mlíko nemám nějaký špatný

napolitano
6. čer 2013

@vojtisek2007
@mataharyy
@marton 1.dcera kojená 3 roky,má alergii snad na vše co kvete,2.dcera kojena 2 roky.trpí na zánět středního ucha a každou chvíli viróza,angína atp,3.dcera kojena 2 roky,zdavá jak řípa 🙂,poslední kojen stále a už měl antibiotika 🙄

marton
6. čer 2013

@vojtisek2007
@napolitano tak jsme právě vzaly víru všem kojícím matkám 🙂 .Obzvláště kojící poradkyně znás teď musí mít radost 😀 .Jediné plus,které teď v kojení vidím,že jsme ušetřili nějaký peníz 😉 .

vojtisek2007
7. čer 2013

@napolitano
@marton no jestli to nebude tím, že máme tolik dětí 😀 , ségra děti nekojila - na to je moc pohodlná a nemarodí jí...tak nevím.

A včera jsem zjistila,že moje sestra je fakt mimo mísu - brala odpo děti dětskýho světa - taková herna tady u nás, tak já, že při cestě z práce se u ní stavím a vysaju a vytřu jí (na oplátku)...jo, vysávala jsem si a nějak ten vysavač "smrděl" - musím jí zavolat,ať koupí sáčky do vysavače, protože jsem je nikde nenašla...dobrý,pak jsem odjela domu, vařím, ona přivezla děti, ale jen je vyhodila dole u baráku,protože už chvátala domu, tak jí pak po osmý volám, že když jsem vysávala,že už smrděl vysavač že bude potřeba.....a v tom mi do toho skočí a povídá, no mamka když vysávala minule tak taky říkala,že už ten vysavač nějak smrdí, tak neboj, už jsem koupila novej 😀 😀 😀 , já myslela,že mě trefí šlak....tak jí říkám,že stačilo koupit nový sáčky a filtry a ona - to se do toho dává ? ale co , stejně už jsem ho měla asi tři roky...no a ještě mi stihla vylíčit historku z dětskýho - zlila se tam kafem - tak dojela do Takka, nakoupila si čistý oblečení - komplet - a bylo to, taková praktická sestřička....ale je fakt, že když mi hlídá děti a umažou se, tak jde, koupí jim nový tričko a je to 😀 😀 😀 ,přeci mi je nebude vracet špinavý

mataharyy
7. čer 2013

@vojtisek2007 No vysavač běžně nový nekupuji, snažím se najít/upravit sáčky 😀 Ale je fakt, že když se mi děti vykoupou ve městě v louži, nebo tak něco a mám u sebe prachy, tak jdu a taky koupím něco jiného 😅

No a s kojením jste mě potěšili, už si nebudu tolik připadat jako krkavčí matka 😀 😀

edeltraut
8. čer 2013

@vojtisek2007
@mataharyy
@marton Koukám holky, že řešíte kojení 🙂. Tak já se musím kojení zastat 🙂. Kojila jsem Ládíka 16 měs. a Elišku 23 měs. a opravdu kromě nějaké té rýmy nebyli nemocní... Ládík dostal první atb na anginu někdy v devíti letech. Ela tedy dostala asi v pěti, ale to jsme měli období, kdy mívala vysoké horečky bez příčiny, vždy skončila na jipce, nic nenašli, ale dali atb a ono to ustalo... Alergičtí nejsou na nic (nebo o tom zatím nevíme 😉 ).

Adélku se chystám kojit taky do toho roku a půl až dvou let... ale ta už měla "něco", vysoké horečky, žádné příznaky a vysoké crp, takže se nasadily atb a bylo to dobré. Jen rýma nás trápí podstatně častěji než by se nám líbilo... ☹

edeltraut
8. čer 2013

@vojtisek2007 Hele a nehlídá ségra i cizí děti? 😀 No naše Ela by jí přišla draho, to je prasátko obecné, to by za to odpoledne musela koupit triček 😀, leda by jí dala při jídle pláštěnku 😀

vojtisek2007
8. čer 2013

@edeltraut nehlídá 🙂,ale naše Ela je stejnej čuník,ta si kolikrát při snídani zmaže i ponožky 😀 😀 😀 jak to dokáže opravdu nechápu, běžně má vlasy v polívce, o pobryndaný tričku už ani nemluvím, za odpo spotřebuje tak 3ks,když jsme doma celý den, je to votáč, ve školce jí dokonce při obědě slíkají z trik,protože p.učitelka je taková cíťa a má doma děti,který se neumažou nikdy,tak jí bylo líto,že se elis pokaždý zakecá,tak jí bez trička....ale už jsem jí vysvětlila,že my to máme rodový, že to triko jí klidně může nechat,že se pak převleče a doma se to vypere 😀

edeltraut
8. čer 2013

@vojtisek2007 jj, u nás to taky mají dědičný a ještě k tomu si špatně oblékají trika - to mají po tatínkovi, ten jak mu to padne pod ruku, tak to navleče 😀 a na nějaké připomínky nereaguje - jemu je to jedno, tak co to ostatní řeší.... 😀
Ze začátku mě to vytáčelo, ale už jsem si zvykla.... když někam jdem, tak ho donutím se převléct a když lítá po zahradě, ať si je za blázna 😀

vojtisek2007
10. čer 2013

ahoj dámy,

tak jaký byl víkend ? krásný počasíčko, tak jsme/jste si to doufám řádně užily 🙂, já byla v pátek chlastáčkovat - slavili jsme Ivetu, v sobotu jsme celý den strávili na leteckém dni a v neděli jsem se normálně válela 😀 😀 😀 a dneska už je zase tak ošklivě 😠 a jsem v práci

mataharyy
10. čer 2013

@vojtisek2007 My jsme byli v sobotu na dětském dni, projížděl tam "závod" na kole dětem, dobročinná akce pro děti nemocné leukémií a nakonec se dražili čistící prostředky a pomůcky pro zaplavené Černošice, tak to bylo fajn a včera jsme byli oslavovat narozeniny, grilovalo se sedělo se na zahrádce. Prima víkend 😵 😵

napolitano
10. čer 2013

@vojtisek2007
@mataharyy Ahojky,
tak v sobotu jsme přivezli pračku a telku,ještě že mám rodiče 😅 .Odpo jsme byly na Dádě,holky si to moc užily a od včera mám doma krysodraka 😀 😀 .A s chlapem to jde definitivně do pr... 🙄 😢

mataharyy
10. čer 2013

@napolitano Koukala jsem, že máte nějaký problém 😖 Co se stalo??
Pračku, no závidím ti 😵 😀 😀

napolitano
10. čer 2013

@mataharyy Tak nějak to jde vše k šípku a dorazil mě,když mi řekl ,že 9tis mi musí přeci stačit pro 4 děti,mně a jídlo atd 🙄 .Já to sice vždy nějak udělám,ale řekla jsem mu,že už mě nebaví živořit a že si hledám práci no a on je spokojenej s 15tis a doma je jen o víkendech a nic s tím nedělá a je spokojený. 😠

napolitano
10. čer 2013

@mataharyy Jó a Bohunka má jet se školou do Anglie za 7tis,jeho reakce:no tak nepojede,stejně si to nezaslouží. 😕

mataharyy
10. čer 2013

@napolitano to bych ho vzala něčím po palici 😠 Já bych jí tam neposlala jen ve stavu, kdy by fakt nebylo za co 😅

napolitano
10. čer 2013

@mataharyy To víš,že pojede,sice asi chcípnu hlady 😀 ,ale pojede.Prostě už to balím a koncem prázdnin se stěhuji a nechám si určit alimenty ať se chytne za nos,asi bude čumět na kolik mu to spočítají,je přesvědčenej,že víc než litr na jedno platit nebude

mataharyy
10. čer 2013

@napolitano Ty tabulky se dají najít na netu, záleží na přijmu atp. Jináč víš že si můžeš nechat vyměřit alimenty už v době manželství/partnerství a protože máš malé dítě tak i na sebe 😉 😅 A je tam jasně psané že děti musí mít stejný životní standard... 😀

napolitano
10. čer 2013

@mataharyy No já si hlavně musím zažádat o svěření dětí do své péče 😅 A pak nastane peklo na zemi,protože mu dojde,že to myslím vážně.

mataharyy
10. čer 2013

@napolitano No hele tak třeba mu to dojde už v tu chvíli, no a třeba taky ne 😖

napolitano
10. čer 2013

@mataharyy Prostě už toho všeho mám dost. ☹ 😠

mataharyy
10. čer 2013

@napolitano To chápu ☹

vojtisek2007
10. čer 2013

@napolitano achóóój, jste byli jako na Dádě Patrasový ? jsem to pochopila dobře ? to by naše Ela záviděla, jí přímo zbožňuje 😀 😀 😀 a mrzí mě to s tím tvým chlapem umanutým ☹ ,ale 9tis na celou domácnost ? to je trochu sranda ne ? a kde je oblečení,kosmetika,nějaká zábava apod ? A s tou Anglií ? no nevim, to by mě asi mrzelo víc,než že mi má stačit 9tis na měsíc....kdyby byla průserářka, neučila se,měla špatný známky - budiž - ikdyž ani tak bych to asi nezakázala,je to životní zkušenost.....jasně že 7tis je dost peněz,ale pokud ta akce je pod záštitou školy a bude to k něčemu - ne jen nějakej přiblblej výlet pro učitelky (jak se bohužel občas stává ☹,co si budem povídat) tak je to fakt zážitek k nezaplacení. Náš Honza byl loni - ale měli teda limitovaný místa,takže se vybíralo podle prospěchu v AJ....

napolitano
10. čer 2013

@vojtisek2007 Jojo na Patrasové i s Jůlií 😀 Oblečení a vše je v tom,zázraky na počkání,nemožné do 3 dnů.Už jsem fakt unavená a on má ještě pocit,že z toho můžu ušetřit 😕 😠

vojtisek2007
10. čer 2013

@napolitano jůůů i s Julií, závidíme 😀 😀 😀 ,nepomohlo by kdybys mu těch 9tis dala a celej měsíc by se staral on ? ikdyž to asi v praxi nepůjde viď, psala jsi, že jezdí na týden pryč....

kdybys potřebovala nějakou právnickou radu ohledně toho všeho klidně do IP, drž se....držte se

napolitano
10. čer 2013

@vojtisek2007 Bohužel to opravdu není reálné a asi by mi nepřežily děti.

edeltraut
10. čer 2013

@vojtisek2007 My klasika - sobota pracovní a v neděli si tatínek udělal čas na rodinku, tak jsme zajeli k našim do Třeboně na obídek a pak jsme si dali couračku po městě se zmrzlinkou a medovým pivkem 😀.
Dneska zase pracovně... klasika, jak jinak na statku 😉

@napolitano 9tis.? tak to projíme my a to nekupuji vajíčka, maso a nějaké mléko... kupuji i kravské, ale kam jde, nacpu kozí 😀. Položka "ostatní" (drogerie, oblečení, dárky atd.) v našem rozpočtu obsazuje stejnou cifru... 😅 , někdy si říkám, že asi neumím šetřit, ale fakt mi to nějak víc nejde... ☹

napolitano
10. čer 2013

@edeltraut Ono když víc není,tak to jinak nejde. 😅 Kde nic není ani smrt nebere 😀

marton
10. čer 2013

Ahoj holky,jak píšete,víkend krásný,dnešek leje celý den.Já jsem byla na srazu od základky.Bylo to fajn,jak nebydlím ve svém rodném kraji,tak ty lidi tak ráda vidím 🙂 .Co se týká výdajů na jídlo a ostatní potřebné či někdy nepotřebné věci,ale i ty si člověk musí dopřát, tak já bych s 9tis.nevystačila.Teda kdyby bylo nejhůř,tak možná měsíc se staženým zadkem a rozpočtem na každý den a jen jídlo!
@edeltraut taky neumím šetřit ☹ .
@napolitano pozdravuj přítele a ať je rád,že nemá doma mě 😀 .Já utratím i 3x tolik co ti nabízí 😒 .

mataharyy
10. čer 2013

@napolitano No já jsem naučená vycházet s málem, ale neušetřím ani h... 🤐 No ale devět tisíc na čtyři děti, jídlo a jiné... To bych asi musela být kouzelník 😖
@edeltraut
@marton Jináč na konec příštího týdne zatím hlásí třicítky 😎 Tak snad už začne léto a po dvou horkých dnech nebude bouřkový a povodňový týden 🙄