Čtvrté dítě, není to moc?

molly3
31. led 2007

Zdravim všechny maminky,
Jsem mamča tří dětí,sedmileté Natálky a dvouletých dvojčat. Hrozně moc toužím mít ještě jedno dítě a manžel taky neni proti. Jen mam strach, jestli už to neni přeci jen moc :O(
Byla bych moc ráda,kdyby napsala nějaká maminka čtyř dětí.
Mějte se krásně. Molly

mataharyy
13. čer 2013

Pěkné slunečné ráno 😵
@vojtisek2007 Japato, to jen tak přišli a bez upozornění řekli nazdar? 😲 Tak to držím palce, ať něco najdeš 😉
@marton Ty děláš na Bulovce?

vojtisek2007
13. čer 2013

@marton no ono to tak nějak šlo do háje už od vánoc...pár zaměstnanců na nic nečekalo a odešlo...já dostala výpověď včera, okmažitý zrušení, není práce....takže vyberu dovolenou a papa....ikdyž mě to spíš přijde, že čím je míň zaměstnanců,je samo i míň práce pro kancelářský, že jo...takže si to šéfka chce zvládnout sama, což na jednu stranu chápu, živit zaměstnance taky není žádnej med...ale dá se jednat slušně a ne, že pokud nepodepíšeš dohodu,tak tě vyhodí na paragraf za porušení...tak jak to tady běžně funguje.....bez odstupnýho a mazej a buď rád,že jdeš s čistým štítem...a ne ještě s nějakým kárným opatřením

vojtisek2007
13. čer 2013

@mataharyy tak práce se nebojím,ale zase nemůžu jít kamkoliv na směny (nebo můžu ranní a noční) - nevím jak bych to dělala s dětma...tak někam jenom na ranní než seženu svojí práci...ta se bude hledat blbě ☹ . Pár firem už jsem si obeslala, tak uvidím, každopádně to prozatím vyřešilo prázdniny a zavřenou školku a to,že mi nemá kdo hlídat děti....

marton
13. čer 2013

@mataharyy jj,myslela jsem,že už jsem to zmiňovala 🙂 .Už 23 let 😝 .
@vojtisek2007 jo ty směny pokud nefunguje chlap nejdou.My děláme od 7 do půl 4.K tomu vyjde jednou týdně noční,tj.přijdeš ráno na 7 a odejdeš druhý den v 9.Nebo 2 noční a víkend,na ten přijdeš v sobotu ráno v 8 a odejdeš v pondělí ráno v 9 🙂 .Víš to téměř měsíc dopředu,tak si to chlap zařídí.

vojtisek2007
13. čer 2013

@marton no ono prakticky by to asi šlo...ale nedovedu si představit ten zápřah
....tak teď přemýšlím,že když se to tak posralo,že nastoupím do té nemocnice jako nějaká nevím, poslední nicka,klidně a začnu dodělávat nějaký to patřičný vzdělání...než stát na tři směny někde u pásu...no musíme to s chlapem probrat...se smál,že mě zaměstná,ale truhlář fakt být nechci 😀

marton
13. čer 2013

@vojtisek2007 taky mě napadlo,že by ses tedy mohla vrhnout do toho zdravotnictví 🙂 .Jen nemám tušení jak je to s dálkovým studiem,abys nestudovala ještě x let.

mataharyy
13. čer 2013

@vojtisek2007
@marton zdrávka dálkově pokud vím nejde (mluvím o střední), jen večerní a je to na pět let, s uznáním některých předmětů se to dá usmlouvat na čtyři 😉 No a pak nástavba 😅

No možná jsi zmiňovala, ale já mám hlavu děravou 😅

marton
13. čer 2013

@mataharyy takže 6 let 😲 .Já jsem laboranta dodělávala po gymplu,2 roky 1x týdně dopol.4hodiny.Jen odborné předměty.

jetynka
13. čer 2013

Holky koukám, že tu rozebíráte práci a vzdělání 🙂. No jestli můžu přidat svůj názor, tak dneska bych se asi do nemocnice nevrátila - pokud byste pracovaly na Jip, aru nebo nějaké interně, chirurgii apod. tak sedřete ze sebe kůži, zaplatí vám málo, přesčasy vůbec a ještě vás dusí audit ☹ a nemluvě o tom, že jsou téměř všude 12tky a skloubit děti, tuhle práci a ještě manželovu práci je někdy celkem oříšek. Chci se vrátit do zdravotnictví jako sestra na ambulanci a to bůh ví jestli ☹
Nevím jak to chodí v zaměstnání s úplně jiným zaměřením, třeba na úřadech a tak 🙂

vojtisek2007
13. čer 2013

@marton vrhnu,vrhnu,jen nevím,co za místo dostanu teď...??? asi uklízečku 😀 ,neva,někde se začít musí, mám vyhlídnuto porodní asistentku je tam kombinované studium na 3roky...ale myslím,že by se dalo i prezenční s idivindi plánem....uvidíme...letos mám prošvihnuto...

edeltraut
13. čer 2013

Ahoj děvčata, u nás se to taky sere ... v úterý jsme začali sekat - podělala se sekačka (stejně jako loni). Chlapa málem kleplo, když si domluvil kamarád, že mu přijede posekat, tak se mu tam taky něco utrhlo a ještě se zlomil náhon.... opravili to, do večera sekali a dneska - pro změnu, abychom to neměli tak jednoduché opravuje od jedné obracák. Obrátil jednu louku a něco tam ruplo ☹
Jinak u nás ve firmě to prý jde taky od 10 k 5... takže uvidíme, co bude za dva roky, až se budu vracet.... Ale lepší to asi nebude, lepší časy už byly... Přitom firma roste, prosperuje, jen vedení si myslí, že zaměstnanci jsou "přeplacení a neváží si práce..." 😠
Chlap má naštěstí práce dost, jen ty peníze taky nejsou bůhvíco... 🙂. Ale pořád si říkám, že máme co do huby, v čem jezdit a kde bydlet a hlavně tři suprové zdravé děti, takže nám nic nechybí 😉

marton
13. čer 2013

@vojtisek2007 taky jsem chtěla porodní asistentku 🙂 .Ale šlo to jen jako denní a já už nechtěla být závislá na rodičích.Myslíš,že už by se nešlo na příští školní rok přihlásit?

mataharyy
13. čer 2013

@vojtisek2007 Nemáš prošvihnuto. Rozhodně pokud do toho chceš jít, tak si ještě cinkni na školu, oni někdy berou ještě v říjnu 😉 Takže to určitě můžeš zkusit 😉

mataharyy
13. čer 2013

Jináč nic si z toho nedělejte, u nás to taky jede jak na horské dráze. Finanční poradenství a další školení musím odsunout, protože manžel má druhou práci a bude v práci od rána do večera, takže já budu doma s dětmi. Tak jsem to volala nadřízené a prý má ještě jeden nápad, tak uvidím co. No a zatím se budu věnovat tomu ostatnímu, tedy té kosmetice, drogérii atp., z toho sice nebude nějaký vejvar, ale každá kačka dobrá 😎 Taky bych od září ráda začala podnikat, ale tam si od toho finance neslibuji... Takže jsem zvědavá jak to budeme koulet dál 😀 😀 Teď taky přemýšlím, zda hledat větší byt, nebo ukecat majitele ať nám ještě o rok/rok a půl prodlouží smlouvu... Pak nevím jak dál, když nejstarší půjde do školy, tak byt 2+1 bude už opravdu málo 😅 Ufff, nesmím nad tím přemýšlet, dostávám depku 😀 Ale důležité je, že jsme v pohodě a spolu 😵 😎

vojtisek2007
13. čer 2013

@marton
@mataharyy nevím,první kolo přijímaček už bylo.....a obávám se, že za dva/tři měsíce se připravit nestihnu...na druhé kolo je nutné poslat přihlášku do 22.7. a přijímačky jsou 8.8. no a to prostě nedám, potřebuju přípravu.....tam pak budu jak exot - pětatřicetiletá študentka 😀 dělají se přijímačky z angliny, tak by to chtělo nějaký čásek strávit konverazcí....obávám se, že jak to nepoužívám, tak ač mám státnici, tak umím velký kulový....biologii člověka a psychologii bych si troufla z fleku a ústní v poho, kecat umím dobře,jen ta anglina....

napolitano
13. čer 2013

@marton
@mataharyy
@vojtisek2007 Ahoj,holky moje 😀 😵 ,myslím že to zvládnem,Bohunka sama nabídla pomoc a ve vedlejším baráku bydlí kamarádka,tak to snad bude ok 😅

napolitano
13. čer 2013

@vojtisek2007 Jejky s tou prací je mi to líto

vojtisek2007
13. čer 2013

@napolitano to bude v poho, nějak se z toho nehroutím....ikdyž příjemný to nejni, 10 let jim tam děláš první poslední, taková rodinná firma a když tě chtějí vyhodit ani neumí na férovku přijít a říct, že to jde do hajzlu ať se radši poohlížíme po jiný práci,nechají to dojít do úplných sraček, nechají krachnou s.r.o.čko, založí si nový, kde budou jen sami a finito, vlezte nám všichni na hrb....

vojtisek2007
13. čer 2013

@napolitano mi přijdeš nějaká š´tastná 🙂 ,takže už ses rozhodla, je to definitivní ?

vojtisek2007
13. čer 2013

jo a ještě k tomu sraní se všeho - včera se od ségry odstěhoval manžel...no taky kovbojka

napolitano
13. čer 2013

@vojtisek2007 Tak to je sprostý,stačilo to říct a mohla sis něco najít 🙄
Taky síla,neříkala jsi že to dlouho nevydrží?

vojtisek2007
13. čer 2013

@napolitano no jo, když se daří,tak se daří

mataharyy
13. čer 2013

@vojtisek2007 Neboj nic, zkus to, maximálně neprojdeš a zkusíš to příští rok znovu 😉 Fakt když budeš příliš přemýšlet a odkládat, tak se k tomu pak třeba nedostaneš a bude tě to už pořád rozčilovat, takové to co by, kdy by 😉
Jináč u vás jedna jobovka za druhou, co 😅
@napolitano Čau drahuše, pošlu ti do IP návod jak se registrovat u té dedry, dnes jsem testovala první výrobky a jsem nadšená, jen já dokážu mít takovou radost z pitomé prachovky 😀 😀

napolitano
13. čer 2013

@vojtisek2007 Zítra ho chci vzít ven,vše mu říct,mám to od září domluvené,no a pokud se nestane zázrak,tak o nás příjde a budu se toho držet.To je fér nééé 😝 😀

napolitano
13. čer 2013

@mataharyy Čau Zlatí 😀 písni,písni.Fuj prachovka,to smrdí prácí 😀 😀 😀

mataharyy
13. čer 2013

@napolitano To jo, ale je boží, já miluji takové nesmysli a děti jsou z ní taky nadšený, tak každý chodí s jednou a uklízí, takže prací to smrdí, ale pro jiné 😀 😀

napolitano
13. čer 2013

@mataharyy Jojo práci musíš spravedlivě rozdělit 😝 😀 A co brácha,seká dobrotu? 😕

mataharyy
13. čer 2013

@napolitano Znáš rčení že správný šéf rozdělí práci tak, aby na něj žádná nezůstala...? 😀 😀 😀 No brácha pracuje, tak snad... Blíží se termín placení nájmu, tak uvidíme 😅

napolitano
13. čer 2013

@mataharyy Jsem špatný šéf,dřu jak blbec 🙄 😀 😀 Tak třeba se mu fakt rozsvítilo🙂 😵

mataharyy
13. čer 2013

@napolitano já taky, ale tím se chlubit nebudu 😀 😀 No snad jo, uvidíme 🙂