Čtvrté dítě, není to moc?

molly3
31. led 2007

Zdravim všechny maminky,
Jsem mamča tří dětí,sedmileté Natálky a dvouletých dvojčat. Hrozně moc toužím mít ještě jedno dítě a manžel taky neni proti. Jen mam strach, jestli už to neni přeci jen moc :O(
Byla bych moc ráda,kdyby napsala nějaká maminka čtyř dětí.
Mějte se krásně. Molly

napolitano
24. čer 2013

@marton 🙂legračně😀čistil odpad u wc ani necekl a zkoušel testovat jak moc mě nasral,no a když jsem mu řekla,že chci děti do péče a alimenty,tak mě slušně žádal ať vydržím do srpna,že bude mít novou práci 😨 Tak počkám,stejně bydlení a práci mám domluvenou od září 😉 😀 ,aspoň to vypadá,že jsem chápavá a tolerantní 😀

edeltraut
24. čer 2013

@napolitano Tak držím palce, ať jsi co nejdřív zase spokojená 😀. Hezká souhra náhod 😀, jen kdyby tušil, viď? 😀

napolitano
24. čer 2013

@edeltraut Jj,díky.A co sena,pod střechou? 😕

saminomimino
24. čer 2013

@vojtisek2007 no zázrak už se nám jeden stal,bez nehody po jediným sexu po porodu a hned jsme otěhotněla s třetím dítkem,nechápeme doteď ,takže víme že jsme sakra dost plodní 😀
když mluvíš o gyn.Dr tak ta mně zaškrtí 😀 jsem 11 měsíců po císaři 😖
U nás se rodina docela krotila i když jsem otěhotněla 5 měsí po porodu,jen moje máti řekla něco co měla raději polknout 😒 ale teď myslím že by jsme si vyslelchy od blízkých silnější slova,jde právě o to že od nejbližžších to mrzí nejvíce,cizí lidi mi jsou fuk,každý ať si žije po svém,my naštěstí máme velký nový dům,nemáme hypo máme i nové auto a krom toho že muž momentálně nemá práci,kterou samozřejmně aktivně hledá,máme zázemí zajištěné,více dětí není problém
Tak u vás si dušinka dává na čas,určitě to výjde!

saminomimino
24. čer 2013

@napolitano ajaja,tak u mně s tchýní naštěstí problém nebude,spíše s mamkou 😒

saminomimino
24. čer 2013

@mataharyy máš svatou pravdu 🙂
mně by nejvíce asi vadilo že jsem se konečně dostala na školu,už jednou jsme to musela odložit,teď jsme složila přijímačky a kdybych to měla zase posunout minimálně o dva roky,tak už to snad nedostuduju,ale je to fakt jak říkáš,nic není náhoda a vše je jak má být
upřímně se ani nestresuji,nenervuju,spíše jsme jen napjatá,nakonec bych byla i za dítko ráda,když to má být
jak říká moje babi,po které jsem zdělila tuhle plodnost a lásku k dětem,jsem jako jabloň,dokud neushne ..,rodí

edeltraut
24. čer 2013

@saminomimino Já jsem měla roházené menses po porodu, ze začátku po 20 dnech a pak najednou 40 nic... takže po třiceti už jsem pomalu připravovala manžela, že budeme mít asi čtvrtě, páč se "madam" nedostavila 😀. Po 35 jsem udělala test, byl negativní, ale MS nikde, tak jsem počítala termín porodu a hledala sourozenecké kočárky 😀. Dala jsem si termín do dalšího pátku, že udělám další test a objednám se k dr. no a mezitím madam dorazila.. 😀, ale musím říct, že za těch pár dní jsem se už začínala těšit 🙂, zrovna by se nám to podařilo nastejně se ségrou, ta má termín o cca týden později 😀

edeltraut
24. čer 2013

@napolitano Sena pod střechou, děti snad jakžtakž zdravé, jen u Ládína pořád nevíme... v sobotu ho zase noha bolela... ☹

saminomimino
24. čer 2013

@edeltraut no nekecej,tak aji škoda že 😉
jako přiznám se že jestli nakonec těhu nebudu budu zklamaná,jsem koza no 😀
Já teda už jinak šlapu jak hodinky,první měsíce bly hodně divoké ale teď dobrý,já hlavně vždy vím kdy je ovu,líp než předtím

edeltraut
24. čer 2013

@saminomimino Já bych rodila po 13měsících - to je fakt brzo 😀, ale pak mi to bylo líto, obzvlášť, když bych měla mrně stejně se ségrou 🙂. My jsme věděli, že Mirka je těhu a když tady byli naši, tak mi manža povídá: Tak co, pochlubila ses mamince, že bude mít vnoučátka dvě?" 😀 - nepochlubila a dobře jsem udělala, za týden bylo všechno jinak... ale na jednu stranu by to bylo hodně náročné.

saminomimino
24. čer 2013

@edeltraut já mám olív a Jas po 13 měsících,takže vím jaké to je🙂
jak říkáš,škoda,ale je to jak to má být ,užij si malou a pak bude další 😉
já už bych to po roce nechtěla,je to fakt náročné a hodně věcí si člověk neužije a jak rostou mám pocit že mi něco uteklo

napolitano
24. čer 2013

@edeltraut Kruciš,to ho máš doma a čekáš na výsledky?Nejhorší je ta bezmoc a že člověk jen čeká a prd ví.

@saminomimino Ono je to u nás trochu složitější,dneska jsem si dělala test,jelikož je mi už déle divně a zaplať pánbůh,je negativní 😵 Já teda ještě nemám cyklus,ale čert nikdy nespí 🙄

edeltraut
24. čer 2013

@saminomimino Já měla ty dva starší 22 a i tak to bylo dost náročný. Dneska jsem tedy ráda, že jsou tak brzy za sebou a Adélce bych chtěla pořídit parťáka taky tak s dvouletým odstupem (jestli tedy ještě jedno bude). 😉
Ale takhle brzo jsem z toho byla docela "vyplesklá" 😀 a tady obavy, co zas budu muset poslouchat za kecy o zodpovědnosti atd... 😝

@napolitano Doma ho nemám, chodí do školy. Ale včera už jsem řešila, že mu nechám udělat CT a jiná vyš. ze známosti... Měli jsme strach, aby tam neměl nějakou sraženinu... ale kamarád mě uklidnil, že sraženina a následná embolka je u dětí strašně vzácná, takže počkáme na pátek a pak se uvidí. Ale prý dnes při čtení mohl spát - že byl unavený. Mi to připadá na tu boreliózu, jen nevím jestli na tu už výsledky měli nebo budou až ten pátek... :-/

vojtisek2007
24. čer 2013

@napolitano jéééé, mohlo bejt "pátě" a ty ani nic neřekneš 😀 😀 😀 . Tak že by ten tvůj chlap dostal konečně rozum ?
Za to ten můj, mě zase nasr...l...a to jsem myslela, jakej bude pohodovej víkend, když bude více méně v tahu...a ono ne....a ještě tomu nasadil dneska ráno korunu...

Jinak zdravím všechny a hlásím taky pršivo....bylo jsem ve městě, podat DPH, něco pokoupit, ještě jsem Elince k těm narozkám koupila knížku - růžovou - vílí (nebo vílý 😝 ) příběhy, a má tam stránky s puzzlema, taková strašně hezká a cvrnkla mě prostě do nosu....tak teď jsem připravila ovocnou mísu, udělala jednohubky,dala chladit dětský šampíčko, ve tři čtvrtě na tři vyzvednu v práci toho mýho moulu, koupíme kytku, pro děti a slavit 🙂, Honzík má taky svátek, abych na něj nezapoměla - ten si vybral sluneční brýle a dostane kredit.

@saminomimino já po třetí otěhotněla 7 měsíců po porodu - Vojtu a Eli mám od sebe 16měsíců,ale nebyla jsem po císaři, to bych se asi fakt bála.....a u nás teda byla reakce strašná - tchýně, která nikdy nehlídala rezolutně prohlásila, že ať s ní jako teda nepočítáme, že ona se babičkou teda bejt rozhodně necítí,a že si konečně chce užívat života a ne drncat kočár s vnoučatama...podotýkám, že prvního kluka nám hlídala asi 3x (je mu 14 🙂 ) a to tím stylem, že jsme ho přivezli večer, v půl osmý vykoupanýho,po večeři v pyžamu, dali jsme ho tam spát a ráno když se vzbudil, tak už nám volala, a´t si pro něj jedeme 😀 , druhýho nehlídala nikdy a viděla ho tak 6x v životě....pak zjistila,že čekáme po dvou klukách holku, tak zase chtěla, aby se jmenovala po ní (první kluk je Jan a děda shodou okolností taky - ale nevysvětlíš jí,že se nejmenuje po něm, že ikdyby děda byl karel, kluk bude pořád Jan) - takže rozbroje, proč ne jmén po ní...no hotovo. naštěstí se,když jsem byla podruhé těhu,tak se odstěhovala a jezdí k nám tak 4x do roka - vánoce,velikonoce, v létě a na podzim...svátky a narozeniny dětí zazdívá - jak kdy a jak na koho si vzpomene, ikdyž jede k nám na návštěvu, tak kolikrát ani nic nepřiveze, nebo přiveze prošlý pribňáky, ještě na tom nechá takovou tu šílenou fosforovou cedulku zlevněno - 3,50Kč - navíc ví, že Eli je alergická na mlíko a nesmí to....nebo koupila klukum pytlík bonbonů a kouká na Eli a povídá, jé vidíš, ty jsi tady taky, na tebe jsem zapoměla, ale to neva, stejně jsi malá (měla 3roky) a nemáš z toho rozum....to fakt radši nic, než tohleto....že nepřeje mě k narozeninám nebo svátku, budiž, jsem cizí (a mimochodem jsem jejímu synovi zničila život - to mi bylo řečeno na svatbě 🙂 ),ale ani na ty vnoučata nemyslí...a mě to tak mrzí....

@edeltraut a v nemocnici vám nic konkrétnějšího neřekli ? hele asi bych na nic nečekala a jela ještě na nějaký vyšetření třeba do tábora nebo ČB ? Jak schopnou máte dětskou dr ?

vojtisek2007
24. čer 2013

je fuj, to jsem se ale vypsala 😀 😀 😀

vojtisek2007
24. čer 2013

@marton drahoty s placením zdravotního dělat nemůžou, protože plátcem bude pořád stát - jako teď - to že neměl příjem je jedno, sposta dětí udělá maturu a nemají práci a jdou na pracák....akorát teda nevím, jak s podporou ? jestli něco málo dostane nebo ne a jestli je dobrý nahlásit, že v září nastupuje znova do školy....???

vojtisek2007
24. čer 2013

@marton - víš aby to na pracáku nebrali jako účelové přihlášení kvůli tomu pojištění + třeba podpoře a nevyšoupli ho, když by řekl, že od září bude zase chodit do školy....tak jsem to myslela...jsem to odeslala dřív,než jsem to dopsala....

edeltraut
24. čer 2013

@saminomimino Já měla ty dva starší 22 a i tak to bylo dost náročný. Dneska jsem tedy ráda, že jsou tak brzy za sebou a Adélce bych chtěla pořídit parťáka taky tak s dvouletým odstupem (jestli tedy ještě jedno bude). 😉
Ale takhle brzo jsem z toho byla docela "vyplesklá" 😀 a tady obavy, co zas budu muset poslouchat za kecy o zodpovědnosti atd... 😝

@napolitano Doma ho nemám, chodí do školy. Ale včera už jsem řešila, že mu nechám udělat CT a jiná vyš. ze známosti... Měli jsme strach, aby tam neměl nějakou sraženinu... ale kamarád mě uklidnil, že sraženina a následná embolka je u dětí strašně vzácná, takže počkáme na pátek a pak se uvidí. Ale prý dnes při čtení mohl spát - že byl unavený. Mi to připadá na tu boreliózu, jen nevím jestli na tu už výsledky měli nebo budou až ten pátek... :-/

edeltraut
24. čer 2013

koukám mi to nějak blbne 🙂

napolitano
24. čer 2013

@vojtisek2007 Se budu chlubit,když mě jenom z té představilo bylo nevolno 😀 😀 ,klasika,teď by se mi to vůbec nehodilo😀.No a s tím chlapem se nechám překvapit,to je jediné co se může stát 🙄

Téda baba princmetálová,ta e tak akorát na pár přezdržku 😠 Bych jí asi zazdila 😝

Jinak vše nej Elince k narozeninám a Honzíkovi k svátku a taky jim přeji klidnou a šťastnou maminku 😵

marton
24. čer 2013

@vojtisek2007 dětičkám vše nejlepší k narozeninám a svátku 🙂 .
Taky máme takto super hlídací tchýni a ještě se všude kasá nebo běduje co stojí peněz 7 vnoučat/my 4 a švagrová tři/.
By se z toho jeden po... Ale jinak dobrý.Vidíme je v zimě třeba 2x a přes léto o víkendu tak 15 min.Má toho moc.Je sama s dědou,tak musí hodně vařit nebo zalít hrob 😀 .
Na tom pracáku mě ani podpora nenapadla.Šlo jen o to zdravotní,ale asi se na to vyprdneme.I když i syn říkal,že pokud by to zapaltil stát,že tam půjde.Ale kdoví kolik je tam papírování.Jinak moc díky 🙂 .
Holky,které máte děti školou povinné...taky se tak těšíte na prázdniny ? 🙂

napolitano
24. čer 2013

@edeltraut To mám dneska taky nějaký divoký,taky bych Ládíka táhla vude kde bych mohla,raději tisíckrát zbytečně než jednou pozdě.

napolitano
24. čer 2013

@marton Jen to napiš,že by se člověk z těch tchýní POSRAL. 😠

edeltraut
24. čer 2013

@napolitano
@vojtisek2007 To si říkáme taky, že radši budeme hysteričtí rodičové než neteční.... a později si to budem vyčítat 😀. Zase se pohybujeme v okruhu hodně zdravotníků od ekonom. ředitele nemocnice, přes doktory po sestřičky. Ale tady v JH mi fakt moc neřekli, že všechny výsledky co mají jsou OK a v pátek si mám zavolat na další. Revma to není, nejspíš růstové bolesti -ty prý ale ortoped vyvrátil - říkal Ládík....

marton
24. čer 2013

@napolitano jistě 😀 .Ale podle toho co jsi psala,tak s maminkou dobrý,ne?U nás občas říkám,že si mě můj muž vzal kvůli mé matce 😀 .Vychází s našima výborně,a když něco prohodím o tchýni,tak pokrčí rameny se slovy..a co s tím naděláme.Kdyby záleželo na něm,myslím,že bychom je viděli tak 2x do roka ☹ . Nevím,asi se tam něco v dětství pokazilo.Moc se jim nevěnovali,to teda vím 😠 .

napolitano
24. čer 2013

@marton Netěším,bude mi strašit doma,šup s ní do školy 🙄 😀 😀 😀

napolitano
24. čer 2013

@marton S mojí maminou super 😵 odložím je tam na celý víkend i třeba celý týden o prázdninách,ale naši vždycky žili pro nás a né pro sterilní barák,dokonalou zahradu atd 😅

vojtisek2007
24. čer 2013

@napolitano nevolno,nevolno - my by jsme tě tady přece podpořily 🙂...
@marton @napolitano holky díky za přání....🙂 vyřídím

jo z tchýně by se člověk fakt posral-doslov a do písmene z tý naší jo....nejlepší to bylo asi předloni tuším takhle na podzim volá - to jenom když se něco děje - máme se připravit na to,že od nich nedostaneme nic k ježíšku,protože si nechala udělat plastiku břicha - po dětech to měla hrozný a teď jak je v důchodu,tak bude často jezdit k moři, tak aby se tam taky mohla aspoň slect...no co na to člověk má říct ? ne, že bychom jinak dostávali nějaký veledary -ELi většinou dostane sponky do vlasů - made in vietnam za 19,-Kč, Vojta od těch samých šikmookých dostane plast.autíčko a honzovi většinou dárek pořizuje tchýnin nový přítel - tak to se jakž takž dá....ale takhle to prostě je ! Naštěstí to chlap teda vidí, a zastane se nás - když má kecy - jako např. když se narodila Eli a za 14dnů jsme jeli všichni na chatu - tam to má tchýně kousek - tak že se teda na to mimino přijede taky podívat - a mimochodem mi hned při příchodu řekla, že takhle hrozně jsem ještě teda nevypadala, ať ze sebou něco dělám, nebo ten její úžasnej chlapec uteče s nějakou jinou...a jak tak na mě kouká, že by se mu ani nedivila...vystartoval po ní jak můj chlap tak teda i švára, co tam shodou okolností byl a od tý doby já jí prostě nemusím a hotovo. Chlap teda drží při mě a dětech a ač je to ho máma, a říká,že ho to mrzí, tak ale prostě že mu nechybí a když jí nevídí, že je radši....
to budeme jednou taky takový tchýně ?????

helabella
24. čer 2013

@vojtisek2007 -- nemáme stejnou tchýni?? 🙂 Naše běduje po telefonu jak děti rostou, že si je vůbec neužije a tak, ale přijet za nima nemůže (má moc práce, je to celý 2 hodiny vlakem, atd.). Narozeniny a svátky ignoruje, neposlala ani blbou sms, když se narodily mladší 3 děti. Letos už ani nepřála k narozeninám manželovi. Není to v tom, že by byla zlá, prostě to jde tak nějak mimo ní a navíc chlastá, a to se pak zapomíná jaksi líp. My jezdíme za švagrovou (ano, my můžeme jet se 4 dětma ty celý dvě hodiny vlakem), tak při tý přiležitosti taky ke švagrový přijde, Ale za náma jezdí tak 1x za rok nebo rok a půl. 😝 Dřív mě to hrozně mrzelo (a mrzí doteď kvůli manželovi), ale už to beru tak, že je to vlastně její škoda, že nezná naše skvělý dětí, že k ní děti nikdy nepojedou na prázdniny, že je pro ně vlastně cizí paní.

marton
24. čer 2013

@edeltraut je dobře,že jste ho nechali proklepnout komplet i s boreliou.Mě napadla páteř,když jsi psala,že i omdlel a i ty růstové bolesti.To přeci děti nemůžou ani bolestí spát.Ale když to vyvrátil ortopéd...Náš Fíla měl velké bolesti kolene.Byl u sportovní doktorky na zátěžových testech a ta mu zjistila,že má natolik nohu oslabenou i o nějaký cm hubenější,že mu zakázala na měsíc fotbal a krutě musel posilovat,aby ji zpevnil.Prý to bývá,ale on to měl nějak moc.
Určitě bude líp 🙂 .