Čtvrté dítě, není to moc?

molly3
31. led 2007

Zdravim všechny maminky,
Jsem mamča tří dětí,sedmileté Natálky a dvouletých dvojčat. Hrozně moc toužím mít ještě jedno dítě a manžel taky neni proti. Jen mam strach, jestli už to neni přeci jen moc :O(
Byla bych moc ráda,kdyby napsala nějaká maminka čtyř dětí.
Mějte se krásně. Molly

napolitano
3. črc 2013

@mataharyy Copak zase?

vojtisek2007
3. črc 2013

@mataharyy
@napolitano
@marton
neřezala jsem ho, to fakt nedělám (ikdyž teď si opravdu myslím, že kdyby párkrát fakt dostal pořádně přes držku, bylo by to lepší,jenže já doma dostávala pořád, i snad za to, že jsem se blbě nadechla...takže k tělesným trestům neinklinuju...)....prázdniny jsme mu zarazili, nesmí na krok, doma už toho dělá dost, takže tady navíc mu práci dávat nebudu, škodu za něj zaplatíme,ale musí nám to vrátit - kapesný jsme zatrhli na dva měsíce - kamarád má tady bývalý JZD,připravujou teď 14dnů sila na nový obilí - vymejvat a vyderatizovat - takže teď na 14 dnů jde tam - pak bude na pole chodit sbírat kamen a když nebude co, bude chodit síbrat borůvky a houby a prodávat si je (poptávka je tady veliká) - má na to celý prázdniny vydělat to - půlku teda, druhou půlku platí druhej vejlupek....
Doteď to byli tak jako průsery že vysklili okno, hodili petardu ve škole do záchodu a čekali, jakej gejzír vody bude...apod ptákoviny... Mě prostě zaráží ten paradox, že je schopnej se postarat komplet o domácnost + dvě malý děti,což je zodpovědnost jako kráva a na druhej straně zkouší, jestli hoří sláma...to mi prostě hlava nebere - navíc je dobrovolnej hasič, u takových požárů, kdy zapálili malý kluci (8-9 let) stoh, protože tam zkoušeli kouřit byl několikrát....prostě tomu nerozumím....

vojtisek2007
3. črc 2013

@mataharyy no tak když by jste s maminou byli "oddělený" tak by se to třebas dalo....ne ? kdyby vám to mělo takhle hodně pomoct, i bych se něco pokusila zkousnout.....

napolitano
3. črc 2013

@vojtisek2007 To s tím výpraskem,byl výkřik do tmy😀Já je taky neřežu a bůh ví,že se občas musím držet 😅 .Zkus toho psychouše.Bohu je taky poklad,děti obstará,uklidí atd a pak nco vyvede a já nestačím čumět,že je snad úplně na budku.Jestli jsem byla stejná,tak zpětně lituji své rodiče 🙄

vojtisek2007
3. črc 2013

@napolitano občas dostanou "přes prdel" výchovnou...ale třeba řezat něčím - jako pásek,vařečka apod...to ne...toh jsem si zažila dost sama.....já právě taková nebyla, já byla úplně ale úplně jiná - jak v přístupu ve škole, tak i v tom zlobení....já udělat něco takovýho tak mě táta asi zabil, při jeho povaze fakt že jo.....

mataharyy
3. črc 2013

@napolitano No musím co nejrychleji dát dohromady 30 tisíc, měla jsem to platit z porodného, ale porodné zatím nedorazilo a dotyčný to potřebují hned 😖
@marton @vojtisek2007 No jak to tak vypadá, jinak to nepůjde, už jen se domluvit s mámou... Ono je problém že moc není možnost kompromisů s mámou a když se jí pak zatmí (což může být během pár vteřin) tak je to děs. Ale hádám se mi podaří pracovat, nebudu tolik emočně labilní jako když jsem byla těhotná, tak to snad dáme 😅

napolitano
3. črc 2013

@vojtisek2007 Já se na ně bojím sáhnout,jakmila jsem v afektu,odcházím,protože pak se neovládám.Mladšího bratra jsem téměř uškrtila a pustila jsem ho až když zmodral,jsem rapl 😅

napolitano
3. črc 2013

@mataharyy Holka nemám,jináč bych ti helfla ☹ ,zkus ten odkaz,jukni a uvidíš 😉

mataharyy
3. črc 2013

@napolitano juknu, ale nechci další pujčku... Ono jináč i lidi co mívají jsou teď tak nějak v háji 😅 😅

napolitano
3. črc 2013

@mataharyy Já myslela si něco přivydělat,jsem to hodila do klikačky a v srpnu by mi měla přijít provize cca 6tis,to jde.
Ty máš porodný ze Slovenska?

mataharyy
3. črc 2013

@napolitano jáj, no musím to očíhnout, ještě jsem to nečetla 😅 No mělo by přijít, podmínky splňuji, tak snad 😅 slíbili to

napolitano
3. črc 2013

@mataharyy No právě jáj,dneska je téměř každý v registru atd,takže po této šanci skočí,já razím heslo,raději vydělat než půjčit,ale jsou situace kdy nejde jinak a proč na tom mají vydělávat banky,když můžem mi 😅

napolitano
4. črc 2013

Dobré slunečné ráno🙂

staninka77
4. črc 2013

Ahojky,vubec nestíhám jsme furt někde já v práci,a děcka doma z mojí maminou,a pak když tu není jezdíme na hřiště pokud je hezké počasí.
Kluci mají prázdniny,šílené jak to utíká a po prázdninách zase budeme v jednom kole.
Miminko zatím nikde chlap se jen tak lehce nedá 😒

mataharyy
4. črc 2013

@napolitano bré, bré 😀 U nás taky bylo ráno sluníčko, teď je mrcha za mraky... Jináč dnes hlídám ségru odpoledne a večer až máma dorazí s ní hodím řeč, z naší strany je to jasný, šli by jsme do toho, sice to bude na bednu, ale na konci tunelu je světlo 😀 😀 Jináč s těmi půjčkami, jsem krapet skeptická k organizacím co dávají půjčku více méně komukoliv... Známá kvůli nebankovní společnosti za dluh 5000,- přišla o byt za víc jak mega a půl 😅

napolitano
4. črc 2013

@mataharyy Mi měli sluníčko celý den🙂.Já to beru tak,že lidi si půjčují mezi sebou a firma je prostředník,měla jsem v rue i smlouvu a právník to označil za slušné 🙄 A hlavně potřebuji prachy a lidi si stejně půjčí,no akorát z toho mám taky něco 😝

mataharyy
4. črc 2013

@napolitano Jo tak já netvrdím že jsou všichni svině svinuté 😀 Jen tak, že v tomto ohledu jsem velmi opatrná 🙂

napolitano
5. črc 2013

@mataharyy Já vím,ono je lepší čekat jen to nejhorší,pak tě nemůže nic zklamat. 🙄

mataharyy
5. črc 2013

@napolitano tak, tak 🙂
Tak a máme jasno, jen co najdeme náhradu do bytu, tak fičíme k mámě... 😅 Jaká je lepší barevná kombinace, zeleno oranžová, nebo žluto fialová? 😀 Musí tam být pozitivní barvy 😉

napolitano
5. črc 2013

@mataharyy Já bych šla do zeleno oranžové 😉 Přeji pevné nervy 🙂

napolitano
5. črc 2013

@mataharyy Tak už to balí i ten můj chlapeček ☹ když se nechám ukecat k nějakému hlodavci,tak max krysa nebo potkan

mataharyy
6. črc 2013

@napolitano Já mívala potkany, měla jsem je s rodokmenem a rozličného druhu, celkem jsem jich v jeden čas měla 16 😀 a jsou to super stvoření, krysa myslím není k sehnání, navíc je to dost svině, potkan je přátelský a velmi inteligentní a družný tvor 😵 Měla jsme několik druhu (bezsrsté, rex, dumbo...) 😀 😀

napolitano
6. črc 2013

@mataharyy No zatím ten potkan vítězí,ale modlím se ať to Kaspíček zvládne,mám hovno prachy a ještě je cpu do zvířat 😅

vojtisek2007
7. črc 2013

Ahoj holky, tak jsem zdárně vypravila děti k babičce na 14dnů....takže jsem si naplánovala vymalovat celý byt...zítra začínám pokojíkem,chci jim ho udělat barevný - stěna za psacím stolem do modra, hrací část žlutá (meruňka) , spací bílá a chci jim nad postele něco namalovat 🙂

@mataharyy zeleno-oranžová mi přijde dost agresivní...to by možná byla lepší ta fialovo-žlutá - kam by to mělo být ?

mataharyy
7. črc 2013

@napolitano Potkani jsou fajné 😉 ale taky moc dlouho nevydrží 😅
@vojtisek2007 no do naší nové "garsonky". Agresivní to je i není, ono dost záleží na intenzitě barev, ale prý je to barevná kombinace schizofrenie 😀 😀 Ono kdo ví jak to nakonec bude, možná bude zelená a modrá v jemném nádechu, ten pokoj není až tak světlý a s ohledem na to že nervů tam asi budeme mít dost, tak potřebujeme vytvořit umírněnou oázu klidu, což jaksi oranžová neposkytuje (ač ta kombinace je krásná 🙂 )

napolitano
8. črc 2013

Dobré ráno dámy 🙂

@mataharyy Jakou mají životnost potkani??? 😕 Dneska letím opět k vetovi,Kaspíček má zápal plic,tak na další antibiotika 😨 ,doufám,že to zvládne,bych byla šťastná jak blecha 😵

@vojtisek2007 No já doufám,že se těch capartů taky zbavím,ale kdy,to nevím 😀

vojtisek2007
8. črc 2013

@mataharyy mě asi přijde agresivní ten přechod - zelená/oranžová....takovej jako skok...u té fialovo/žluté mi to tak nepřijde....nějak podvědomě....jinak o kombinaci barev nebo jakou kam, jaká se kam hodí a nehodí nemám ani šajnu.....barvičky používám tak nějak intuitivně. Ty jo, to se namáčknete do garsonky ? Na jak dlouho to tam plánujete ?

@napolitano já bych se jich ani nezbavovala,už včera v šest večer mi bylo smutno,ale když oni fakt chtěli a těšily se...jsem ze žalu i vymyla celou lednici....a samozřejmě že jsem jí zapoměla zapnout, a ráno se divím, proč to doprdele v tý lednici není studený 😀 😀 😀 naštěstí tam nic moc není, co by se zkazilo....

napolitano
8. črc 2013

@vojtisek2007 Fuj ze žalu mýt lednici 😀 .
Já mám ráda kombinace barev hnědo-oranžové atp,hlavně teplé barvy 😵

mataharyy
8. črc 2013

@vojtisek2007 ono to nebude úplně garsonka, je to větší pokoj, kam musíme dostat sebe a naše spaní, kuchyňku a stůl, kluci tam budou mít tetičky a k dispozici jejich dětský pokoj na hraní, je tam zahrada... Do panelákové garsonky by jsme nešli, ale takto to nebude tak hrozné 😉 Já taky dávám barvy dle vlastního pocitu, tak je mi jasný že ta zelená s oranžovou by spíše byla kombinace do dětské herny, než do místnosti kde se i spí a žije... Musí to být pro mě klidné barvy, umírněné a zároveň aby nezmenšovali prostor 😅
@napolitano potkat, tak cca kolem tří let 😉

napolitano
8. črc 2013

@mataharyy Si myslím,že to zvládnete 😉 ,víš proč to děláš a že bude líp 😵 Ale nezávidím ti to.
Vypadá to,že Kaspíček to zvládne 🙂