Čtvrté dítě, není to moc?

molly3
31. led 2007

Zdravim všechny maminky,
Jsem mamča tří dětí,sedmileté Natálky a dvouletých dvojčat. Hrozně moc toužím mít ještě jedno dítě a manžel taky neni proti. Jen mam strach, jestli už to neni přeci jen moc :O(
Byla bych moc ráda,kdyby napsala nějaká maminka čtyř dětí.
Mějte se krásně. Molly

napolitano
11. črc 2013

@mataharyy Takže bude čtvrté 😕 ,supééér 😵 .Já měla živý sen,že mám ještě jednoho kluka a nějak mi to nevadilo 😀 😀 .Meruňky tu ještě nemám,to spíš bude ze 2kg jogurtu včera 😀 😀

vojtisek2007
11. črc 2013

@mataharyy jééé čtvrtě 😀 😀 😀 ,

mě zase přijde že jsem těhotná mám nějaký návaly a prsa au,au (nebo už jsem v přechodu) ...a teď by se mi to fakt nehodilo, rozjíždíme novej busines

napolitano
11. črc 2013

@vojtisek2007 A který den,tam u vás přistávají🙂?Že bych nastartovala koště a dorazila 😀
A jakéj?

vojtisek2007
11. črc 2013

@napolitano myslím,že je to středa, jinak tam stojí šikmoocí spoluobčané taky se svojí úrodou 🙂
V nábytku 🙂, chlap dřív dělal pro Indeco (vestavěné skříně a kuchyně na míru) - nevím jestli ti to něco říká, skoro 15 let, pak už prostě ponorka,tak se na to vyprd a šel úplně sám a teď to už nebavilo ani toho druhýho co u toho zůstal, tak že definitivně končí, tak to chlap s klukama, co pro ně dělali berou zpět....takže jsme koupili licenci od indeca, okresy Tábor,J.Hradec,Jihlava,Třebíč,Znojmo - kde se musí udělat vzorkový prodejny (Tábor už je hotovej,uf,uf), Hradec budu obstarávat já+se starat o chod firmy, včera jsme našli super nájem na prodejnu, a ještě vybudovat Jihlavu, Třebíč a Znojmo....to jsou to docela hoňky....teď ještě místo aby kluci dělali jako sdružení, tak radši založíme s.r.o., tak ještě lítám kolem toho.....je to náročný,teď,ale pak to šlape jako hodinky....

napolitano
11. črc 2013

@vojtisek2007 To toho máte fakt hodně,ale hlavně ať to šlape 😵

vojtisek2007
11. črc 2013

@napolitano o to se nebojím, šlapalo to 18 let 🙂 jinak bych tomu čas nevěnovala...

mataharyy
11. črc 2013

@napolitano
@vojtisek2007 jo, jo čtvrté, ale ještě čas, teď už to nebude do dvou let, pak si prosadím ještě to páté, aby nebylo to poslední "jedináčkem" 😀 😀 Ale teď jsou před námi dva roky šetření a soužití s rodinou, do toho bych další těhotenství nedala, nehledě na prachy, neměla bych možnost volit rodičák a to by nás pohřbilo... 😅 Takže ustálíme situaci, nejdeme bydlení a potom 😉 Zase musíme s trochou zodpovědnosti, že... "V dnešní době..." 😎 Jsme byli venku před dvěma dny a normálně na mě jináč lidi koukali... 😅

A držím pěsti, aby to klapalo s kšeftama 😉

vojtisek2007
12. črc 2013

čau holky, tak kde všechny jste ?????
Já se odpo pustila do toho dětskýho pokojíku, tak mám hotový to, co jsem chtěla barevný a zítra už jen dobílit co zbylo + kuchyň a obývák a ložnici.....fuj, jestli jsem se na to radši neměla vyprdnout.....
Co u Vás, něco nového nebo starého ?????

vojtisek2007
13. črc 2013

no tak dámy,ale já si tu nebudu psát sama se sebou.....za hodku jdeme se ségrou a mamkou na pivo..celý den od božího rána jsem bílila,hnus.....

edeltraut
14. črc 2013

@vojtisek2007 Taková pořádná skříň by se mi hodila, jen ty prachy na ní jaksi pořád nezbývají... takže "Ať žije Möbelix" 😀
Třeba za pár let 😉. Jinak tady se pořád maká jako o život, dnes jsem zavařovala jako o život okurky, ale máme zásobu tak na tři roky 😀. Jsem nějak neodhadla množství, příště bohatě stačí 20kg 😀. Mezitím lítáme do lesa pro dříví - už tedy máme všechno doma a zvažujeme, že se vykašlem na ekologii a příští rok jedeme na uhlí. Jako 450Kč za samodělbu bez daně, trošku přeháňky!!!! 😠 Už končíme - rozpočet dovolí tak 20m 😖.
S dětičkama jsme objevili úžasný rybník na koupání, sice je daleko - pěšky asi hodinku a půl a na kole tak minimálně půl, ale ta koupačka stojí za to 😀. Zítra zase mažeme 😉

vojtisek2007
15. črc 2013

@edeltraut tak šetřit a ne že potom půjdete ke konkurenci 🙂 dostanete slevu 😀

vojtisek2007
15. črc 2013

já dneska provětrala peněženku ve měste se ségrou, tak máme hafo věcí,který jsme nutně potřebovali a teď dumám na co mi budou 😀 no jako tradičně...ale mám spoustu ponožek a spodního prádla hlavně pro děti teda....a na Vojtíka měli v takku krásný rifle,ale bála jsem se je koupit bez zkoušený, jak je hubeňour,tak mu všechno padá....tak budeme muset vyrazit po dovče.....eli jsem koupila krásný kraťásky růžovo-žlutý....no zařádili jsme si, došli jsme na obídek pod Klášter,mňam,mňam,mňam.....

edeltraut
16. črc 2013

@vojtisek2007 Snažím se šetřit, ale nějak mi to nejde a když se zadaří, tak si táta koupí traktor nebo něco podobnýho 😝. Tedy pořád mi slibuje, že už to bude lepší a ten náš zvěřinec si na sebe vydělá, tak doufám a čekám 😀. A pak chci minimálně dvě obroooovský skříně 🙂. Jedna byla v plánu v pokoji, ale návrh ceny 40tis. 😕 , to značně přesáhlo náš rozpočet ☹ a druhou bych chtěla do ložnice a třetí do pokoje pro hosty 🙂. TAkže někdy na důchod možná našetřím 😀.

marton
16. črc 2013

Ahoj holky,tak jsem zpět 🙂 .Jako vždy to uteklo,ale bylo to fajn.Teda asi tak,byla to pěkná,teoreticky klidná dovča,ale místo nedoporučuji 😒 .
@vojtisek2007 krásně jste vyřešili lumpárnu Honzika.Fajn je,že má možnost si to ve svém věku oddělat.Závidím ti,že jsi bez dětí.Ale to malování bych nedala.
@edeltraut si mě pobavila.Když něco ušetříš,tak si manžel koupí traktor 😀 .Já teda neušetřím nic a kdyby,tak je to na večeři v restauraci pro dva 😉 .Ale je fakt,že já mám finance na domácnost a pro sebe,ostatní jde za manželem.

edeltraut
16. črc 2013

@marton A kde jste byli, nějak mi to uniklo. Jinak u nás veškeré finance žere farma..., takže místo nové ložnice mám ve chlívě tři krávy, dva roky jsem poctivě šetřila "na strýčka příhodu" a bum, spolkla to generálka traktoru atd.... takže už se fakt těším, jestli si to na sebe jednou vydělá.... Takhle pořád počítám a šetřím a kde nic, tu nic.... 😝.

marton
16. črc 2013

@edeltraut Na Kosu.Jak říkám,žádný odvaz.První hodiny jsme to rozdýchávali.Okolí nic moc,moře jak kdy.Ale nenechali jsme se otrávit.Zajeli jsme do aquaparku,do Turecka a jelikož jsou kluci kachny,tak byli pořád po krk ve vodě. Alespoň víš kam ty peníze jdou a že se časem vrátí 😉 .Já taky vím kam mi jdou,ale návratnst žádná 😀 .Teda děti mi to jednou vrátí 🙂 .

edeltraut
16. črc 2013

@marton No s tou návratností - doufám, že se to jednou vrátí 😀. Jinak doufám, že mě děti na stará kolena taky nenechají umřít hlady 😀.
My na moře moc nejsme, ale už druhý rok dětem slibujeme (loni břichatka a letos Adéla mrňavá), že zase vyrazíme :-P, tak se příští léto budeme muset obětovat 😀. A dáme asi Itálii, já bych to ideálně viděla na tři dny u moře a zbytek někde v Alpách 😀

marton
16. črc 2013

@edeltraut jé,tak to mi moře milujeme 🙂 .Když jsme neměli dvojčata,tak jsme jezdili s manželem bez kluků a pak ještě jednou s nima.S dvojčaty jsme byli hned první rok,taky v Itálii autem.Bála jsem se letět,kdyby náhodou něco..Loni a letos už letěli,a pohoda.Petr je vodní blázen a kluci jsou po něm.Hlavně Tobi.Začal tam plavat pod vodou s otevřenýma očima a jsou z toho krásné "podvodní" fotky.Alpy jsou taky super,ale v zimě na lyžování 😀 .A pro mě ještě aby tam bylo sluníčko.Jinak mi mrznou ruce a nohy 😒 .
Hele já nevím,jestli nás ty děti nenechají umřít hlady.Známé tchán je těžce nemocný a ani jedno z jeho 4 dětí si ho jaksi nechce vzít domů ☹ .

mataharyy
16. črc 2013

Já jsem teta a už jsem skoro i střízlivá 😀 😀

vojtisek2007
16. črc 2013

@mataharyy ták gratuluju, se konečně v anglii rozhoupali 🙂 a jak, zvládli to sami, nebo jim nakonec lékaři pomohli ?

@edeltraut to chápu, já prodala barák, že dostavíme ten náš a místo toho se za půlku pořídila chlapovi truhlářská dílna a za druhou půlku jsme koupili byt v bytovce,aby jsme nebyli v podnájmu, že když budeme ve svým, tak ten "nájem" vlastně můžeme šetřit....no ještě se nám toho moc ušetřit nepodařilo 😀 😀 😀

@marton taky jsem mořský typ a děti jakbysmet, s ELi jsme jeli jako 2měsíční a jezídme každý rok,ale až v září a jen do chorvatska, už roky ke stejným lidem...dokud jsem byla doma na rodičáku, byla jsem tam s dětma klidně i měsíc,chlap jel s námi na 14dnů,podle dovči,jak dostal a pak šup domu a my tam ještě ty dva/tři týdny pobyli....letos poprvý nejedeme, Vojtík začíná první třídu, tak nechceme, aby hned byl 14dnů pryč 😢 😢 😢

mataharyy
16. črc 2013

@vojtisek2007 Jo, včera před jedenáctou se narodil 😵 😵 V sobotu začali vyvolávat, v neděli v noci jí propíchli vodu a v pondělí dopo se narodil, je krásnej 😵 😵 Tak jsme zapíjeli, jenže v sobotu jsme taky pili, slavili jsme Mongolský národní svátek, bylo to super, ale v neděli bylo ouvej, no a pátek jsme taky pili, byla ve školce zahradní slavnost, tak děti tam usnuli a pak jsme šli domů rozevlátým krokem ve tři ráno 😀 Takže jsem uklepaná jako pes, odvykla jsem bujarým večírkům v takovém měřítku 😀 😀 Ale včera nám děda zavedl do našeho nového bydlení vodu, hurááá 🙂

marton
16. črc 2013

@mataharyy taky gratuluji 🙂 .To teda byla doba,vždyť první náznaky byly před naší dovčou a to je 14 dní 😒 .A taky koukám,že se jste se rozhoupali do toho bydlení s maminkou 😉 .Tak od kdy a kam že to bude?
@vojtisek2007 Tak to jsi mě trhla 😀 .Měsíc bych to nedala.Teď už bych teda zase jela,ale těch 12 dní stačilo.Neříkala jsi,že letos jedete samy s holčičkou?

mataharyy
16. črc 2013

@marton No flákali se 😀 a pak to vzali hopem... 😎
Jo rozhoupali, ono to bude finančně lepší, tak snad to zvládneme, teď jsem tam byli čtyři dny a byla to celkem pohoda, tak uvidíme... Stěhovat by jsme se chtěli co nejdříve, ale záleží na majiteli, myslela jsem že by sem šel brácha s někým, ale vybouchl mu spolubydlící, tak uvidíme, zítra mu budu zase volat 😅

marton
16. črc 2013

@mataharyy máte s majitelem nějakou smlouvu a musíte za sebe shánět náhradu?
Teda holky,teď čtu ty šílené články o Bartošové.Já bych ten bulvár sflákala na jednu hromadu a toho jejího frajera taky ☹ .To co se tam píše neberu/po zkušenosti se smrtí synovy kamarádky vím jak ti šmejdi lžou/,ale ta videa kde ona pláče a nemůže ani mluvit ☹ .Chudák ten její Artur.

mataharyy
17. črc 2013

@marton Ne máme výpovědní lhůtu 😒
Já to nečtu 😎

vojtisek2007
17. črc 2013

@marton jo, letos letím jenom s Eli na kanáry (a se ségrou a její holčičkou a babi) , od 10 srpna na 8 dnů,kluci mají rybářský týden 🙂, jen to chorvatsko v září vynecháváme kvůli V. škole...za rok zase vynecháme,protože do první půjde Eli...já mám to chorvatsko nejradši...jak už jezdíme nějakých cca 11 let na stejný místo, tak tam máme spoustu známých a fakt se nám tam líbí, byla bych tam od dubna do října kdyby to šlo...už jsme i uvažovali o koupi baráčku někde pod makarskou u pláže...ale to je hudba budoucnosti,teď na to není

mataharyy
17. črc 2013

@vojtisek2007 Já chci jet nejpozději za dva roky zase do Primorska, než mládě půjde do školy 😵 Jináč moře se mi líbí, jsem vodní živel ale nemám ráda mnoho lidí na jednom místě... 😅

vojtisek2007
17. črc 2013

@mataharyy to je Bulharsko, viď.....tam by jsme se chtěli taky podívat, ale autem je to už docela daleko a letadlem chlap nechce 😠

mataharyy
17. črc 2013

@vojtisek2007 my jeli autobusem a bylo to děsný, s dětmi bych leda letěla 😅

vojtisek2007
17. črc 2013

@mataharyy no právě, ta pozemní cesta mě děsí,já mám dost, když dojedeme těch cca 900km do toho chorvatska...tohle je ještě snad o půlku dál, ale chlap nepoletí,protože by tam byl odkázanej na svý nohy 🙂, bez auta ani ránu....já si pamatuju ještě za hlubokýho totáče jsme tam jeli s tetou vlakem, snad dva dny.....ale to mi bylo asi 5 a bylo to dobrodrůžo 😀 😀 😀