Čtvrté dítě, není to moc?

molly3
31. led 2007

Zdravim všechny maminky,
Jsem mamča tří dětí,sedmileté Natálky a dvouletých dvojčat. Hrozně moc toužím mít ještě jedno dítě a manžel taky neni proti. Jen mam strach, jestli už to neni přeci jen moc :O(
Byla bych moc ráda,kdyby napsala nějaká maminka čtyř dětí.
Mějte se krásně. Molly

mataharyy
6. dub 2013

@3cacorky No ruku na srdce já toho svého taky. Jeho vrstevníci začínají mít děti až teď a on už má tři 😀 Před časem mi říkal, no nikdy jsem si nemyslel že budu mít dítě a když, tak maximálně jedno, teď máme dvě a třetí čekáme, tak co více by jsi chtěla 😀 😀

orchidis
6. dub 2013

@mataharyy To je zajímavá úvaha. Navrhuju otázku: Jaké jste znamení a kolik máte dětí/kolik jich plánujete/plánovali jste (a nakonec reálně máte). 🙂

edeltraut
6. dub 2013

@helabella Tak si ho budeš muset naplánovat sama a trošku tomu pomoct 😀

napolitano
6. dub 2013

@3cacorky ahojky,já ty 4 děti mám 😀

vojtisek2007
6. dub 2013

já jsem taky blíženec, manžel štír - děti 3 - ZATÍM 😀 😀 😀

edeltraut
6. dub 2013

Tak já jsem býk, manžel beran a tři děti 🙂, další zatím jen v úvahách 🙂. Jinak já jsem vždycky plánovala, že pokud budu mít velký dům, tak bude plný dětí 🙂 - ještě mám dva pokoje volný 😉

napolitano
6. dub 2013

Já jsem vodnář a žádné děti jsem původně v plánu neměla 😎

helabella
6. dub 2013

Já jsem váhy a chtěla jsem vždycky 3 ...a pak se to nějak přehouplo na 4 🙂 Manžel je vodnář a uvažoval o 2 dětech 😀 😀

@mataharyy -- u nás je to podobný -- manželovi je 33 a už má 4 děti 😅 😀

napolitano
6. dub 2013

Juj to nás je se 4 dětma 😀

carys
7. dub 2013

@mataharyy spolehlivé to je a přečteš si návod.Ty takzvané stromečky znamenají že probíhá ovulace a pokud jsou tam jen tečky jsou to dny neplodné.Pokud mezi tečkama už začínají čárky,znamená to že se blíží ovulace.Taky nemám menzes pravidelně ale nevadí to,pro mě stoprocentní antikoncepce a spolehlivá.Výrobce se samozřejmě kryje tím že to tak být nemusí ale opravdu je pokud se řídíš tím co uvidíš na sklíčku.To sklíčko necháš uschnout,pak ho nacvakneš zpátky do té rtěnky a podíváš se proti světlu kde uvidíš výsledek.A za chvilku už budeš sama vědět jak na tom si,jestli je klid nebo se blíží ovulace.Takhle jsem si právě naplánovala i poslední dítě a to holčičku - dva dny před ovulací.Když jsem už byla v jiném stavu,hned jsem začala nakupovat růžové věcičky,byla jsem si jistá stejně jako s Matýskem který byl právě v den ovulace.Už jsem prostě věděla že to tak funguje.Ted´ už jsem stará,bude mi 44 let takže už děti neplánuji,Sofii je 5 let narodila se mi když mi bylo 38.5

carys
7. dub 2013

holky jestli chcete mrknout na moji druhou svatbu která byla 12.12 2012 tak tady je k nahlédnutí

https://www.youtube.com/watch?v=Z9pKPcD-n5g
carys
7. dub 2013

jsou tam s námi tři moje děti,dvě dcery a syn který mě vede k nastávajícímu a dcery - jedna blondýna je mi podobná a druhá tmavovláska s dlouhými vlasy.Mé milované děti.

mataharyy
7. dub 2013

@carys No tak asi do toho půjdu, včera jsem to studovala a celkem se mi to zamlouvá 🙂

carys
7. dub 2013

zkus,myslím že budeš spokojená 😉

3cacorky
8. dub 2013

@napolitano -ahoj tak koukám,že máme podobný vkus na jména taky je u nás Kačenka a Verunka 🙂,no Vám se to pěkně povedlo,že po 3 holčičkách kluk,to je zas úplně pak něco jiného co?To u nás asi nehrozí,já ani nevymýšlím klučičí jméno,vůbec bych nevěřila doktorce,možná,že ani v porodnici 😀 kdybych to viděla 😉 .Jak jsi snášela to poslední těhotenství přeci jen po 4 už je to trochu zápřah pro tělo?

napolitano
8. dub 2013

@3cacorky ahojky,ani nevíš jak blbě mi bylo:od 3t jsem téměř nejedla,pořád špatně,omdlívala jsem kde se dalo i nedalo,zhubla jsem 4kg,doktor šílel,nevolnosti byli do 5.m a od 7.m mě klasicky pálila žáha a měla jsem žlučníkové kolika,omdlívání stále 😠 .Kdyby takhle vypadalo 1.těhotenství,tak další nebylo 😀 .Jo a abych nezapoměla,byla jsem na vyšetření kvůli řídnutí kostí... ☹

napolitano
8. dub 2013

@3cacorky Kluka určitě zvládnete 😀 😝

mataharyy
8. dub 2013

Tak u nás včera začalo smlouvání o čas 😀 😀 Prý další miminko tak za deset let, tak jsem začala tahat, že za pět... 😀 😀 No určitě vím že dva roky budu doma, pak bych chtěla na chvíli do práce, i kvůli mateřské, aby mi případně vznikl nárok, no a než se zadaří... 😀 😀 Ale stejně budu prodávat všechny věci, je to příliš dlouhý časový horizont, na skladování věciček, ale s tou potencionální možností že bude další (na které budeme moci znovu nakupovat 😀 😀 ), se bude prodávat podstatně snáze a bez slz 😀

napolitano
8. dub 2013

@mataharyy 5.? 😲 😀 😀 😀

mataharyy
8. dub 2013

@napolitano No jo, no... Ale tak pak zase můžu tvrdit, že to už je skoro jedináček a potřebuje ještě sourozence 😀 😀 😀 Navíc to je logický kompromis, jsem teď od února nezaměstnaná, protože můj zaměstnavatel skončil, takže bych v případě potřeby neměla nárok na mateřskou, ani na rodičák (když ho do té doby nezruší 😉 😀 ) a zase když už bych byla doma, tak ne úplně bez peněz a rezerv... Takže by se tím skloubilo jak mé srdcové myšlení, tak mužův racionální pohled 😀
A jen tak mezi námi, ještě před dvěma dny se tvářil že ani náhodou, tak to těch pět let není tak špatná vyhlídka 😀 😀

napolitano
8. dub 2013

@mataharyy A mně tvrdí že jsem blázen 😀 😀 😀 ,bych už asi nepřežila další těhotenství asi to vyřeším radikálně,podvázáním,ale zase je mi jen 33,tak abych nelitovala.Co myslíš???

mataharyy
8. dub 2013

@napolitano No já osobně bych do tak radikálního řešení nešla... Kdo ví jak na to budu koukat za pár let, přeci jen mě bude 25, ale přijde mi to jako moc velký zásah a moc definitivní 😅 A čtyři děti zase není tak moc 😀 Kdo ví třeba bych pak ještě na "stará" kolena ráda nějakého jedináčka, až mi děti dospějí... Nebo budu čekat na vnoučata? 😎 😀 😀

napolitano
8. dub 2013

@mataharyy Asi raději vnoučata,dceři je 13 😀 😀 😀 ,mám špatný játra,antik. mi nechce dr napsat a latex neradi 😀 😀 😀

mataharyy
8. dub 2013

@napolitano Tak já si říkám, že pokud mé děti začnou taky brzo, tak v nějakých pět a čtyřiceti budu babičkou 😀 skoro v tu dobu ještě má máti rodila 😀

napolitano
8. dub 2013

@mataharyy Nestraš,jestli Bohunka začne jako já,tak jsem bába v 39 😀 😀 😀 ,tak bych mohla mít,vnouče i mimčo 😀

mataharyy
8. dub 2013

@napolitano Tak můj syn má o sedm měsíců starší tetičku, takže co ti budu povídat? 😀 😀 Já jsem se zařekla že jestli rodit, tak do pět a třiceti, pak už ne. Ale taky po tomto těhotenství, ač přes příznivý věk, jsem zjistila že potřebuji regeneraci, protože jsem myslela že skapu... Takže ač chudáka chlapa lámu, tak bych do toho dřív jak za dva/tři (možná i více) roky nešla, protože bych asi fakt lehla 😅 Ale kdo ví, jak se bude situace vyvíjet, možná si za těch pět let pořídíme ty děti dvě a bude 😀

napolitano
8. dub 2013

@mataharyy 😀 teda máte to v rodině veselé že? 😀 Mám pocit,že další těhotenství by mě už zabilo,nebo je to moc čerstvé uvidíme,chtěla jsem už skončit s dětma do 30 nevyšlo,tak bůh ví 😀

mataharyy
8. dub 2013

@napolitano No nenudíme se, to je pravda 😀 Já mám taky dojem že by mě další těhotenství stálo život... Teď ani ne čtrnáct dní od porodu jsem v pohodě, naprosto, ale celé poslední těhotenství bylo tak nějak morbidnější než ty dvě předtím, takže to nebude tím že je to čerstvé, ale fakt tím že to mělo těžší průběh, více mě brali křeče, tvrdlo mi břicho, otekli mi končetiny, měla jsem horší tlak, sotva jsem funěla... Takže další opravdu až se dám do pořádku a tělo trochu zregeneruje 😅

napolitano
8. dub 2013

@mataharyy Nevím jak u tebe ,ale já nemám čas regenerovat 😀 .Jak už jsem psala,poslední těhotenství fuj,porod huj 😀

mataharyy
8. dub 2013

@napolitano No taky si pod regenerací nepředstavuj nohy na stole, v ruce koktejl a za uchem kytku 😀 Ale tak "samoopravný" tělesný proces, za plného nasazení 😎 😀