Čtvrté dítě, není to moc?

molly3
31. led 2007

Zdravim všechny maminky,
Jsem mamča tří dětí,sedmileté Natálky a dvouletých dvojčat. Hrozně moc toužím mít ještě jedno dítě a manžel taky neni proti. Jen mam strach, jestli už to neni přeci jen moc :O(
Byla bych moc ráda,kdyby napsala nějaká maminka čtyř dětí.
Mějte se krásně. Molly

vojtisek2007
27. čer 2013

@mataharyy zdar ženo, pošli mi kousek toho tvýho elánu....včera po cvíču jsme šli do hospody, neřídila jsem auto,tak jsem se mírně zřídila já...přitáhla jsem ve dvě a jako vstát v půl sedmý a odvést děti do školky byl dneska asi vrchol mých schopností, ještě u nás stáli policajti,tak jsem se jen děsila, ať mě nezaství, páč zbytkáč bych nadejchala 100%....teď se tady snažím udělat dušenou mrkev abych mohla do tří zalehnout, než pro ně zase pojedu....

marton
27. čer 2013

Ahoj holky,tak u nás taky malinko sluníčko 🙂 .
Včera koncert Lucka a David 🙂 .Úúúžasný.Bála jsem se,že spadne O2 aréna 😀 .Jinak energie moc nemám,čekám s jakým vysv.přijde synátor,ale jelikož jsem ho od včera neviděla,tak nevím,nevím 😠 .

vojtisek2007
27. čer 2013

@marton vy už máte výzo dneska ? u nás až zítra....

jo a taky svítíme - sluníčko 🙂

mataharyy
27. čer 2013

@vojtisek2007 Se stav podaruji elán 😀 Ale neboj nic mě to přejde až budu volat na živnostenský úřad (již po sté), protože s mou klikou se zas buď nedovolám, nebo dovolám jinam, nebo číslo nebude existovat, takže počítám že do hodiny už budu nasr... 😀
@marton Neboj nic, třeba příjemně překvapí 😉

vojtisek2007
27. čer 2013

@mataharyy hele,třeba budešpříjemně překvapená 😀 😀 😀

já už jsem normálně mtrvá skoro...včera na cvíču tak nasralo vedení naší cvičitelku,že okamžitě skončila, servala ze zdi diplom a zkončila....takže je tam místo ní nová holčina....no chápu,že to byla její první hodina,ale fakt jí to nešlo, od půlky jsem si musela cvičit podle sebe,nerytmycký písničky...... nevim,nevim, jestli tam ještě budu chodit -první ke které jsme chodili je těhu,takže už taky necvičí a ta druhá s tím teď sekla...ach jo

marton
27. čer 2013

@mataharyy
@vojtisek2007 jj,starší končí dnes,mladší zítra.
Teď jsem zrovna ve fázi,kdy ani nevím zda tam dorazil 😀 .Včera měl bujarou oslavu a s jeho vybitým telefonem se toho moc nedovím.Jó malé děti malé starosti... 😒 .

vojtisek2007
27. čer 2013

@marton tak to jo...můžu mt dotaz - Filip je stejně starej jako můj Honza - do kolika hodin smí ven ? když se nejde ráno do školy....my tady teď svádíme boje o tom, jak bude dlouho venku o prázdninách.....mě totiž předevčírem pán přišel v půl jedný dmu jako...vím že byl tady v bytovce - máme tady udělanou z bývalý sušárny takovou spol.místnost - je tam pinčesovej stůl, obr plátno a tak...takže vím, že tam byl s kamarádem tady z bytu naproti a koukali na filmy...ale stejně, a te´d si jako myslím,že takhle bude vylítavat normálně...navíc hodně ven chodí do vedlejší vesnice - je to sice blbý 4 km,ale musí vlakem nebo spíš na kole - páč ten vlak nic moc spoje a silnice je zase hlavní tah na Prahu...tak tady te´d máme takový boje - jako do kolika a kde...poslední vlak mu jede ve 20.00,tak jsem mu navrhla, že tím vlakem se prostě nejdýl bude vracet a pak může ještě lítat tady ve vesnici - do 23 nejdýl....

vojtisek2007
27. čer 2013

se mi to odeslalo....no tak jsem prej hrozná,přepotopní matka...každej může ven dýl apod...

marton
27. čer 2013

@vojtisek2007 tak v tom ti asi moc neporadím.Fíla není trajdavé dítě/ v tom dobrém slova smyslu myslím/ a většinu času je na fotbale.Z něho taky klidně jede po 21 hod.přes půl Prahy. Občas,jako včera zavolá,že jde po škole s kamarádem do kina,že kino končí v 7 a pak jede domů.Kdyby ale chtěl jít večer jen tak ven,ne do centra to bych ho nepustila nebo max.do 8,ale na chatě nebo tady v okolí,tak to bych viděla v létě tak na půl 10 max 10.Ale to bych fakt musela mít přehled kde je, a to tady v Praze nemám.Budu šťastná za každý měsíc,rok,kdy nebude chtít sám courat 🙂 .Ty to vidíš jak?

marton
27. čer 2013

@vojtisek2007 jasně to zkoušej.Všichni to mají lepší než oni 😀 .Tím vlakem bych se taky bála déle jak v 8h.Pokud je v bytovce nebo u kamaráda,tak max 23h.Půl 1 ve 14 letech je dost dlouho a když,tak vyjímečně.

vojtisek2007
27. čer 2013

@marton já ho na jednu stranu chápu, všechny kamarády má ve vesnici vedle - tady má kamaráda jen jednoho, toho kluka od nás z bytovky,a tomu je 19,ale je to takovej studijní typ 😀 teď se dostal na vejšku, má po gymplu, fakt hodnej a kamarádskej kluk, i se s honzou sám od sebe učitl...apod...takže když je s Tomem, tak dobrý, no ale když chce být venku s klukama z fotbalu nebo ze školy, tak prostě ten poslední vlak je ve 20.00 a já bych potom měla strach, jak by jel domu, ikdyby v těch 21...někdy jede na kole,ale to jak jsem psala,je zase po hlavní a tam teda kamion stíhá kamion a nějaký cyklisti... 😠 😠 😠 a právě třeba když vidím,jak se "baví" jeho spolužáci - že se v osm večer slezou vpřed večerkou, koupí si každej pivo a jsou největší borci pod sluncem - doprdele,tak na to tam bejt nemusí...já třeba vím, že pivo by si nekoupil nebo i vím,že by si nezapálil...ale stejně, na co tam potřebuje být...to jsem fakt radši,když jde tady s Tomem na tenis nebo na ten pinčes,nebo postahujou filmy a čučej...ale zase na tu druhou stranu není jedinýho spolužáka,kterej by doma měl "tolik" povinností jako náš honza...vysávat a vytírat - běžná rutina,když přijde ze školy dřív než já z práce - cca 2-3 x týdně, stará se o psa, kdykoliv pohlídá děti - který teda komplet obstará od jídla přes mytí a uložení k spánku (o prázdninách když je zavřená školka hlídá třeba 14 dnů v kuse přes den) - takže v tomhle je postavenej do role zodpovědnýho skoro dospělýho, tak bych mu na druhou stranu chtěla nějak kompenzovat třeba to chození ven...ale za jakou cenu? že jo, že mi ho někde srazí kamion,nebo se mu stane...?? ach jo

marton
27. čer 2013

@vojtisek2007 úplně tě chápu.Jeden by jim to chtěl dopřát a kor když je Honzik takový jak píšeš 🙂 .Ale jestli je to zrovna dobrá odměna.Kdyby to bylo alespoň jednou za čas,tak byste třeba i mohli pro něj zajet,ne?Ale celé léto 😒 .Víš,já se vždy jen bojím,když začnou ve 14 courat,tak v kolik budou chtít přijít v 16?Možná bychom to neměli tak hrotit,jak říká můj nejstarší syn,ale sama píšeš co už ti kluci jsou schopni...pít pivo,hulit 😠 .Nedovedu si našeho Fílu představit s pivem.Sakra,je to složitý.Jak už jsem určitě tady psala nejst.syn je číslo,nedělá nic špatného,ale rád se pobaví a zatím si myslí,že smysl života je právě v tom.Ale ve 14 taky nechodil po nocích.Tuším,že v 17 šel na nějaké tancování a od 18ti nám začal ukazovat,že on je plnoletý.Naštěstí se už trochu uklidňuje nebo je to jen nějaká vlna 😒 .
Jinak do školy dorazil,vysvědčení přinesl,prospěl..jak to psát nebudu,kdybych měla jeho známky sečíst,tak do tolika ani neumím počítat 😀 .

vojtisek2007
27. čer 2013

@marton tak hlavně že prospěl....já když si vzpomenu na svoje léta na střední škole a vysvědčení...to snad doma nemůžu ani říct. My vycházeli už z osmý a už ty prázdniny jsme šli na první disco.....do 2 do rána...divím se,že to naši dovolili a že třeba moji pubertu vůbec přežili a já taky 😝 byli šíleně nezodpovědní....

mataharyy
27. čer 2013

@marton
@vojtisek2007 Já v tomto nejsem zrovna zdárný příklad, ještě mi ani zdaleka nebylo sedmnáct, když jsem se odstěhovala z bytu 😀 Ale je fakt že jsem měla režim dost uvolněný, ale neměla jsem tendence dělat nějaké kraviny, kouřit jsem začala až když mi bylo přes osmnáct, prvně jsem se opila pod "dozorem" rodičů 😅 když nám bylo nějakých patnáct, nebyl problém si dát na vodě jedno pivo a ještě nám ho naši zaplatili... Ale možná proto jsme to nevyhledávali. Ale vím že když můj manžel slavil narozeniny, ještě co by přítel, tak táta málem zešedivěl, když jsem tam jela a ještě babička prosadila, že v žádném případě nepojedu v noci z Proseka do Vysočan sama, takže tam mám raději přespat... No chudák táta jeho pohled nezapomenu a zpětně již chápu, když jsem jela na oslavu 26. narozenin a bylo mi 16 😀 😀
Jináč můj názor je, že to nelze řešit paušálně, ono každé dítě je jiné... Vím že nejmladší brácha měl ve stejném věku podstatně více volnosti, stejně tak prostřední, těžko říct zda to bylo tím že jsem byla holka, nebo tím že táta k tomu tak nějak dozrál... Ale je mi fakt mdlo když si představím co mě čeká a nebude to už ani tak dlouho, když tyto starosti přichází na děti čím dál tím dříve 😅

mataharyy
27. čer 2013

@marton Jináč je důležité že prospěl, o tom jak už se za pár let nikdo pídit nebude 😎

mataharyy
28. čer 2013

Dobré, u nás krásné ráno 😵 Jakpak máte???
@napolitano tak co ty a odpad?

Jináč Vašim dětem držím palce (a vám ještě krapet víc) ať dnešní vysvědčení dopadne dle představ a očekávání 😵 😵 a když ne, tak se z toho taky nestřílejte 😉 😀

marton
28. čer 2013

@mataharyy ahojky,díky.Jak píšeš,dopadlo dle očekávání,jak jinak celý rok to vidím 🙂 .
Všem pěkný víkend,snad bude hezky 🙂 .

vojtisek2007
28. čer 2013

@mataharyy
@marton
ahoj holky - tak u nás nad očekávání dobře - ze 4 čtyřek a 5 trojek v pololetí má Honza jenom 5 trojek, něco se mu povedlo vytáhnout i ze 4 na 2...velkou pochvalu od třídního dostal, ode mě samozřejmě taky,ikdyž já mít takovýhle vysvědčení,tak se jdu asi zastřelit...a on je prostě spokojenej.....no jo no,aspoň něco

a jinak jsem si dneska uklidila celej byt, umyla jsem okna,vyprala záclony, osprchovala kytky...já jsem tak spokojená, asi jsem měla být uklízečka 😀 😀 😀 😀 teď jsem dala rychlou sprchu a valím pro kulíšky do školky, pak na zmrzku a domu....a jinak je u nás krásně, sice pod mrakem,ale teplo.....

vojtisek2007
28. čer 2013

a je u nás pouť 🙂, tak honza už valil, když měl tak super vysvědčení, prachy vydyndal....no spokojenost veliká, ale zase hned jak prišel ze školy, tak si sám uklidil pokojík - komplet,i převlekl postel a tak....vyházel sešity a obaly, batoh zahrabal do válendy 😀 😀 😀

mataharyy
28. čer 2013

A teď hurá prázdniny 😀
@vojtisek2007 Já bych batoh v určité době i zazdila 😀 😀
@marton tak, tak, pokud rodiče výrazně zaskočí špatné vysvědčení, tak to o něčem svědčí... Kdysi jsem četla pěkný článek, že překvapení nad špatným vysvědčením, je vysvědčením hlavně rodičů a jejich zájmu o dítě 🙂

vojtisek2007
29. čer 2013

ahoj dámy,

tak jsme se vykotrmelili z postelí....chlap je v práci, k obídku jsme dnes vymysleli společnými silami obalovaný květák, odpo přijdou švagrovci až z Prahy 😀 a máme tu tu pouť,tak taky budeme muset vyrazit se potočit a dát si cukrovou vatu....

@napolitano - co odpad, neuvízla jsi v něm ???? 😀

marton
29. čer 2013

@vojtisek2007 tak jaká byla návštěva z hlavního města? 😀 Jinak teda syn je dobrej,takhle vytáhnout známky.Že jde z 2 spadnout na 4,bych chápala,ale naopak 😲 .Pěkně jste zamakali 🙂 .
@mataharyy včera ve zprávách ukazovali jak děti volají na linky důvěry a bojí se jít domů,Vůbec si nedovedu představit,jak jsou trestaní,že se tolik bojí.Nebo možná nejsou,jen nechtějí zklamat.Nevím,ale nebyla to pěkná reportáž ☹ .Co ty tvoje prdelky,ještě mají pupínky?

mataharyy
30. čer 2013

@marton puntíky ustali, tak to asi je dobré 😅
Jináč u "nás" se už druhý den rodí, začínám být malátná 😀

edeltraut
1. črc 2013

Hezké prázdninové ráno! Jsem tu jen na skok, pozdravit. Nějak máme "fofry" 😀. Měla jsem tu teď na pět dní návštěvu, stilhli jsme zabít prasátka a dokonce jsme si udělali celodenní výlet 😉. Návštěva je v šoku a myslím, že je sem asi jen tak nedostaneme 😀.

Ve středu jedeme na zaslouženou dovolenou!!! HURÁ!!! Jen manža a děti.... to bude pohodička 🙂
Tak až se vrátíme, tak se tu zas ukážu 😉

marton
1. črc 2013

@edeltraut tak krásnou dovolenou 🙂 .My frčíme ve čtvrtek ráno,taky se těším 🙂 .

vojtisek2007
1. črc 2013

ahoj, zdravím všechny
@marton - návštěva kupodivu dobrý 🙂, nedostalo se nám žádných pouček,jak vychovávat,krmit,nekrmit,koupat,přebalovat
apod...jak obvykle, napekla jsem jim slaný šneky a kynutý tvarohový buchty, manža vytáhnul domácí uzený, já k tomu upekla ještě domácí chlebík, tak jsme jim zacpali ústa....

@mataharyy jak se u vás " rodí " ??? co to znamená, asi jsem nějaká zabržděná ??? 🙂

a jinak všem co jeli nebo pojedou přeju krásnou dovolenou - my razíme v pátek ale jen se ségrou,mamkou a dětma na chatu...oddáchnout,pokoupat,vyslunit...

a jinak dámy, dnes jsem se byla zaregistrovat na pracáku, práci sice už mám,ale tak jsme se domluvili,že zatím načerno, tak bude plat i něco málo podpory.....a na smlouvu začnu tak říjen/listopad....jo,ale na tom pracáku, to byla síla...jsem se ptala co teda jako teď - a ona se mi vysmála, že s mojí profesí od nich ať práci fakt nečekám, že pokud si něco nanajdu sama, mám nejspíš smůlu,hlavně že jsem vyplnila asi 100 fomulářů, stihli mě sjet za propadlou občanku, a 18týho tam mám jít znova - ptám se proč, když stejně práce není, no protože se to tak dělá 😝 😝 😝 ,nesmím na víc jak tři dny opustit trvalý pobyt- jinak to musím hlásit a oni mi to MUSÍ POVOLIT ??? 😠 😠 😠 ,tak jsem jim rovnou nahlásila, že od 19tého jsem 3týdny pryč, že mám zaplacenou dovolenou, že jsem prostě nepočítala s tím, že budu bez práce a tím pádem v evidenci úp, tak na mě koukali jak na exota - bez práce,ale na dovolenou to jo....ach jo...kdyby jste to tam viděli 😖 to je až člověku do pláče

mataharyy
1. črc 2013

Holky všem hezké prázdniny, dovolené a slunné pohodové dny 😵
@vojtisek2007 U nás se rodí již od soboty, sourozenci z Londýna mají termín 4., ale v sobotu měla pravidelné kontrakce, až do neděle, po třech minutách tak jeli do porodnice a tam jim řekli, že dokud jí buď nepraskne voda, nebo nebude mít min. dvě hodiny pravidelné kontrakce v takové síle že jí to bude ochromovat, tak že nemají jezdit (tak jsem zkonstatovala, že já bych tam asi neporodila, protože mě kontrakce nikdy neboleli tak, že by mě ochromovali a voda mi praskla jen jednou a to jsem ani nevěděla 😅 ). No a včera v noci jí kontrakce přestali, jen má prý tvrdé břicho, permanentně, ale žádná bolest, nic... Tak jsou z toho unavený, otrávený a stále čekají 😵

Jináč já mám dnes za sebou decentní psychické zhroucení, takhle jsem se dlouho nesesula 🙄 Tak už je lépe, manžel po příchodu z práce, zametl, vytřel, teď vaří... Ten chlap je božský 😵 😵

marton
1. črc 2013

@mataharyy tak ať jsi brzy tetou 🙂 .Copak na tebe padlo?Někdy se to tak všechno nakupí.... ☹ .Ještě že máme ty chlapy,že nás v tom nenechají 😉 .

mataharyy
1. črc 2013

@marton Jo doufám že brzy budu, už kvůli nim jsou z toho chudáci špatný, že to takhle kolísá a že jim v porodnici vlastně nic neřekli, v tom těžko radit i po třech porodech, když to tam je takové dost na volno 😅

Co dolehlo nevím, dva dny jsem šla spát pozdě, bo se čekalo na synovce, zda vyleze nebo ne a dnes děti měli špatný rozmar, takže v kuse řvali alespoň dva, spíše tři a když jsem Sama odložila, abych rychle něco ukuchtila k večeři, v kuchyni bylo špinavé nádobí, které jsem prosila bráchu, aby v sobotu umyl, když my jsme zůstávali spát mimo, včera večer po návratu jsem byla tak KO, že jsem to neřešila, umyli jsme děti sebe a padli za vlast, ale dnes jak se to nakupilo, tak jsem měla sto chutí to nádobí házet z okna, když manžel přišel, tak jsem stála, klepala jsem se a rozdýchávala, aby jsem se nerozbrečela... Ještě že bylo sluníčko, jináč bych to nádobí opravdu prohazovala oknem 😀

napolitano
1. črc 2013

Ahoj holky,
u nás veselo,v pátek jsem odmítala vylézt z pelechu,měla jsem depku jak hrom až jsem měla blbé nápady,ještě že mám děti a zbytky rozumu 🙄 .Míša má od čtvrtka teploty a průjem,rostou mu zuby(fůůůj) 😅 ,prostě je hnusnej.Chlap v sobotu dal dohromady odpad,taky to nemohl udělat už v neděli než odjel,musela jsem se tu týden brodit v sr.... 😠 .Bobča mi na vízo donesla čtyři trojky,málem mě švihlo,no co,když nejde o život,jde o hovno 🙄 No a k tomu mám dost nepříjemné zdravotní problémy,prostě jsem zralá na odstřel 😕 Hlásí se nějaký dobrovolník??? 😀