Čtvrté dítě, není to moc?

molly3
31. led 2007

Zdravim všechny maminky,
Jsem mamča tří dětí,sedmileté Natálky a dvouletých dvojčat. Hrozně moc toužím mít ještě jedno dítě a manžel taky neni proti. Jen mam strach, jestli už to neni přeci jen moc :O(
Byla bych moc ráda,kdyby napsala nějaká maminka čtyř dětí.
Mějte se krásně. Molly

elentari
20. kvě 2013

@marton každopádně.. asi jednou budu řešit obě situace, tak vím, kde je najdu na jednom místě... 😀

marton
20. kvě 2013

@elentari 🙂 .Mě stačí řešit ty děti 😝 .

elentari
20. kvě 2013

😀 však u mě to je zatím obraz daleké budoucnosti 😀

marton
21. kvě 2013

@elentari no jo,koukám.Jsi skoro mladá jako můj syn🙂.Tak to máš moooře času 😉 .

marton
21. kvě 2013

Ahoj holky,teď mě trochu nazvedl příspěvek paní v diskuzi čtyři a více dětí.. ☹ .Jestli máte chuť mrkněte,jak nejsme schopni se věnovat všem dětem,nechodíme k zubaři a živoříme 😠 .Nejsem hádací typ,ale tohle mě fakt na.... 😒 .

vojtisek2007
21. kvě 2013

@marton hele ještě že máme na internet, kde si o všem takhle pěkně pokecáme, což ???? 😀 😀 😀 😀, no jo, když já mám zatím jenom tři, takže jsem v pohodě...jdu si to přečíst

vojtisek2007
22. kvě 2013

ženy kurňa kde se flákáte ????

mataharyy
22. kvě 2013

@vojtisek2007 tu jsem 😀 Hledám lidi na analýzu 😅 A teď jsem četla ten příspěvek co psala @marton ta žena má prostě omezené vidění 😅

vojtisek2007
22. kvě 2013

@mataharyy njn, i takové jsou mezi námi. A pro jakou společnost tedy pracuješ ?

Děvčata, Vojta včera potřeboval koupit nové bačkory do školky, tak jsem myslela, že už mu koupím nějaký jakože "chlapský" nebo takový korkáče s páskem přes patu - aby je měl i do školy (honza takový nosí od první třídy a paráda) a on si ten ťunta vybral blankytně modrý s bílejma dalmatinama, já myslela,že mě v krámě trefí.....a 11.6. máme na radnici stužkování předškoláků, tak se těším 🙂 já asi víc než vojta, tomu je to buřt....

mataharyy
22. kvě 2013

@vojtisek2007 Partners 🙂 Nezávislé finanční poradenství 🙂
Jé to zní pěkně, taky bych se těšila 😵 Já zjistila, že mladého nevezmou do školky, to jsem čekala, ani jsem to nehrotila, ale že u nás (v místě trvalého pobytu) ho možná nevezmou ani co by předškoláka, pač tam mají jiná kritéria, tak mě jde trefit 🙄

kabatko
22. kvě 2013

4 deti neni moc. mam je taky a jsem naramne spokojena. A zvladam v pohode a ani nemam chuvy a pod. Babicky chodi do prace. Deti mam ve skolce a prvni 2 jiz ve skole. Taky zacaly deti chodit do skolky jako predskolaci, ale co. Hlavne ze se mame radi a jsme zdravi 🙂 jo, ale musim se priznat, ze jsem je davala do soukr. skolky od 4 let. Ale ten posledni sel ve 3 letech. Nastesti mame v okoli dobrou soukr. skolku, kde nam udelali spesl cenu. Tak se da 🙂 Ale nicmene praci najit je stejne problem. Se 4 detma malo kde chteji vzit do prace, kort, kdyz chci s detma fungovat a nechci je mit az do 17h v druzine ci ve skolce ☹

vojtisek2007
22. kvě 2013

@mataharyy - to je pěkně na hovno, s prominutím, vždyť dítě ten kolektiv potřebuje a hlavně co má dělat ta máma, když musí jít do práce ????

Já až doteď žila v domění, že právě ta předškolní třída je povinná - tak prej už ne, byla, ale už není....jsem se totiž divila - máme takový divný sousedy - a mají děti stejně jako já mám Vojtu a Eli a vlastně i jako Honzu,tak mají holku - ona z prvního manželství - on do práce nechodí, ona taky ne,moc nevylejzaj z baráku, když už vylezou,tak to z nich táhne, děti věčně takový ošmudlaný lítají kolem....a toho klučinu do školky nedávají a jde v září do školy....tady je ve školce míst dost, a mě jich je někdy fakt líto....když přjdou na hřiště, tak vždycky louděj bonbon nebo nějakou sladkost - mám vždycky u sebe, tak jim dám, někdy si řeknou i o rohlík,že mají hlad....no a teď proč to píšu - jednak mě zarazilo to nedávání dětí do školky - ale to jen jejich věc - ALE - každý večer odjíží do hospody - kolem devátý večer, ta nejstarší holka s nima nebydlí, odešla k tátovi, že si s nima nerozuměla (spíš už měla dost toho,že věčně hlídala ty malý a starala se o domácnost) a nechávají děti doma samotný....je jim 6 a 5....já totiž jak jsem "vášnivej" kuřák tak večer sedávám na balkoně s kafem a pokuřuju, tak jsem zpozorovala, že kolem půl/3/4 na devět vylezou před barák, chodí kolem baráku a poslouchají u oken - asi aby se ujistili,že se děti nevzbudili a pak odjíždí - autem - do vesničky cca 3 km do tý hospody, a už několikrát jsem teď postřehla, že třeba v půl desátý nebo i dýl od nich byl šílenej dětskej řev ( měli otevřenou ventilačku) - auto tam neměli,takže asi byli v hospodě a děti se jim vzbudily ☹ je to strašný, ale .....někde to hlásit nebo dělat že nic ? nejsem z těch kdo by šťoural druhejm do života nebo tak něco....ale těch dětí je mi fakt líto, ta holčička ani pořádně ještě nemluví. Oni sami o sobě jsou takový "jednodušší",ale co, tak nejsou géniové...ale takovýhle chování vůči dětem....jeden čas pořád u nás stávali policajti - v noci - když jsem jezdila ze cvičení nebo od ségry....pak mi druhej soused řekl, že to bylo na udání a že právě chtějí vychytat je, jak jezdí nametený z tý hospody -a to prosím ona nemá ani řidičák a on co vím když dělal, tak že jezdí s kamionem....

vojtisek2007
22. kvě 2013

@kabatko ahoj vítej mezi šílenci 🙂

mataharyy
22. kvě 2013

@vojtisek2007 Nejde o tu práci, ale já ho chtěla dát alespoň na tu předškolní, aby se naučil vstávat, pak kvůli režimu a autoritám a jak se zdá hov... z toho 😠
Jináč tedy sousedi jsou "hustý", ale taky nevím zda bych je udala, či co... Asi bych hodně bojovala sama se sebou, na jednu stranu vím co se děje u nás, řev hukot, buchot... když děti trucují, stávkují, či se vztekají a taky bych nadšením neskákala, kdyby mě někdo udával na sociálku, ale zas na druhou stranu nechat děti takhle malé doma samotné a jet do hospody, jo kdyby to byla nevyhnutelná cesta (doktor, i práci bych asi pochopila spíš), ale hospoda... 😔
@kabatko Vítej, jo s tou prací to chápu, proto jsem (ač platím momentálně za magora), chtěla zkusit to finanční poradenství, je to sice dost času na ty školení (2-3x do týdne, jednou měsíčně so+ne pryč), ale zas na druhou stranu to školení je tak stavěné, že když bych to pak nedělala, tak to užiji v životě i podnikání/práci, no a myslím že ty peníze se tam po zajetí vydělat opravdu dají a není k tomu nutné (jak prohlašuje moje matka) okrádat lidi. Naopak čím více do toho vidím, tím více jsem přesvědčena o přínosech 🙂 Bohužel my jsme momentálně finančně nepoužitelný, ale jen co se zmátoříme, už vím co budu podnikat v našich financích 😎 A hlavně když u toho vydržím, což doufám, tak po skončení rodičáku budu mít takovou práci, kterou si časově více méně budu moci uzpůsobit rodině 😵

marton
22. kvě 2013

@vojtisek2007 to je strašný,chudáci děti.Psychické týrání je někdy horší než fyzické,ale taky si nejsem jistá,že bych měla žaludek na ně upozornit.Vůbec neumím posoudit,jestli je lepší taková máma než žádná ☹ .
@mataharyy o předškolním vzdělání bych mohla napsat knihu 😉 .V pátek jdu definitivně podat přihlášky do soukr.školky a budu doufat,že se za rok slitují a kluci budou moci jít do státní.Hele,odkud není slyšet řev a křik,když jsou malé děti 😀 .Tedy když jich je víc.Když jsme měli jedno,tak sousedka dlouho nevěděla,že nějaké dítě máme.I při Fílovi to ještě šlo.A teď...myslím,že nás zná celá obec,minim.podle hlasu 🙂 .
@kabatko ahoj,koukám Praha východ,to by mohlo být někde u nás,ale Mukarov neznám ☹ .

mataharyy
22. kvě 2013

@marton No jenže od nás se ozývá nééé nech mě, já to nechci, nééé. A to pokaždé když řeknu koukej si sednout a jíst, nebo švihejte si uklidit hračky. Někdy (min. jednou denně) dostanou amok a dupou mlátí sebou o zem a vřeští. Já nevím, ale podle mého v tom paneláku jak je vše slyše, to si lidi okolo musí myslet že je tu řežeme a když rupnou nervy a začnu do toho řvát já, nebo manžel... Horko pak už vysvětlovat sociální pracovnici že ty modřiny mají od toho jak všude skáčou a ne od toho že by jsme je mlátili 😅 A přitom dostávají fakt málo, ale řve se u nás často 🤐 😀

Jináč jo, předškolní vzdělávání je masakr, dnes jsem koukala že prošel návrh na firemní školky a skupinové hlídání, ale jak znám naší byrokracii, ono to nebude tak snadné a většina zaměstnavatelů nebude mít zájem 😔

mataharyy
22. kvě 2013

huhu 6 schůzek, možná sedm 😎

vojtisek2007
22. kvě 2013

@marton
@mataharyy jako když jsou s nima - tak v pohodě, berou je na procházky, hrajou si s nima...nikdy od nich není slyšet řev - jako od nás třeba 😀 😀 😀 - přesně jak píše mataharyy - jen prostě večer - KAŽDÝ VEČER - se seberou a odjedou a někdy, když se asi děti vzbudí, tak pláčou,asi je hledají nebo se bojí...nevím.
Ale ten řev a křik a dupot, ten je daleko větší od nás, než od nich - my jsme v bytovce - dva byty a naproti přes hřiště jsou oni v baráku...nejsme v jednom paneláku. Jejich děti jsem nikdy neviděla se prát nebo poš´tuchovat, nebo že by si nechtěli něco půjčit....spíš drží při sobě, jsou na sebe hodný, ten klučina dává pozor na tu holčičku - třeba když jsou na hřišti....jsou takový semknutý...ale když pak přijdou, a moje děti si s sebou nosí pití ve flaškách aby nemuselí lítat nahoru a třeba v misce křupky nebo sušenky nebo tak a oni přijdou, jestli si můžou vzít,že mají hlad ☹ ☹ ☹ nebo žízeň a že si nemůžou dojít domu,protože tam nikdo není....a to je třeba i odpoledne - a to 100% vím, že ani jeden nedělají, nejsou v práci, ikdyby byli, takhle malý děti doma nechat přeci nemůžou....já vždycky trnu hrůzou, když jsou třeba děti nemocný a já musím v poledne dojít ven se psem - a to jdu fakt na 5 minut před bytovku - a nechávám je doma....vždyť stát se může cokoliv ☹

@marton @kabatko Mukařov znám, mažel tam někomu něco dělal 😀 nábytek...a mám to spojený s nějakou vraždou 😔

marton
22. kvě 2013

@vojtisek2007 Mukařov je mi taky znám,ale zmátlo mě "r" místo"ř",což může být chyba a šoupla bych ho úplně do jiného kraje 🙂 .Já a zeměpis 😒 .Máte taky tak "krásně"jako my tady?

vojtisek2007
22. kvě 2013

@marton jo nádherně prší 🙂 a Vojta má nějakou ječivou náladu - pořád ječí - nemá gumu, nemá tužku,nemá nůžky....prostě potřebuje ječet a důvod si vždycky najde....ještě že jedu večer cvičit a oddachnu si od nich. Eli je kupodivu hodná a staví si v pokojíku a Honza šel spát-nechápu

mataharyy
23. kvě 2013

Dobré ráno 🙂 U nás chladno a pod mrakem i dnes, tak doufám že až pojedu pryč, tak začne pršet, to by mi v těch podpatcích určitě šlo parádně po těch kluzkých kostkách 😀

marton
23. kvě 2013

@mataharyy ahoj,kam v podpatcích,pracovat?Nevím jak v Dejvicích,ale u nás neprší.Vzpomněla jsem si na tvého bráchu.Jak se to vše vyřešilo?
@vojtisek2007 no to mi povídej ☹ ,náš Matyáš byl teď několik dní taky protivnej.Ne pořád,to bych se po...,ale stačilo to.
Mladej je unavenej...se nediv,tolik učení,povinností,hormony,tréninky 😉 .Ještě že my máme jen tu domácnost,děti a ty i práci 😀 .

vojtisek2007
23. kvě 2013

@mataharyy
@marton
čau ženy, u nás teda neprší,ale je ukázkový chladno ☹, jsem je ráno nemohla narvat do bund....oba dva řvali, že už je léto,že bundu nééééééé...pak za ní byly rádi a i za čepice co jsem vzala do kabelky 🙂 hajzlíci. A v sobotu máme u nás dětský den, a to má i lejt...no paráda,děti se těšily,já taky 😝
Já bych spala teď, jsem se nějak dobře najedla a trochu bych si dáchla....
Odpo musim dneska vařit, včera jsem na to hodila bobek, dojeli jsme zbytky co jsme našli a koupila jsem párky, kdyby měl někdo málo...předevčírem jsem dělala rizito - z 8mi pytlíků rejže, celýho kuřete a 3pytlíky mražené zeleniny, tak jsem myslela, že to chvilku vydrží a ono prd velebnosti - včera k večeři zbyli dvě takový mini porce - nebo jedna většíí - takže to dostali děti a Honzu jsem odbyla smažákem....já zůstala hlady, páč jsem se nestihla najíst před cvičením, potom by mě bolel žaludek...nemám to lehký 😀 a dneska zatím netuším, co uvařit, aby třeba zbylo i na zítra - aspoň trochu, už mi dochází fantazie, vím že budeme s Eli péct zakysanou bábovku,ale co k tomu jídlu fakt nevím....určitě udělám kuřecí vývar, páč zbytek polívky dostal ráno pes....a polívka u nás musí být pořád v lednici...

mataharyy
23. kvě 2013

@marton Jdu na poslední školení, předtím mám ještě schůzku a neb je nutný business dress code, tak i podpatky 🙄 Teď zrovna neprší, ale vsadím se, že jak vylezu ven začne 🤐 A dnes se mi tááák nic nechce 😒
Brácha zatím dělá, ale pravidelně zaspává, pokud ho fakt nevykopu, tak nevstane a dnes jsem usnula u kojení, tak jsem ho vzbudila až pozdě... Tak jsem zvědavá s jakou přijede 😅
@vojtisek2007 Udělej nějakou omáčku do vyvařovacího hrnce a máš to 😀 😀

vojtisek2007
23. kvě 2013

@mataharyy téééda ty jsi nezodpovědná, usínat při kojení 😀 😀 😀 😀, nemám vyvařovací hrnec 😠 - omáčku, omáčku ale jakou...??? kuře na paprice, rajská, ptáci a guláš byli nedávno - to by neprošlo...jdu hledat nějakou inspiraci

mataharyy
23. kvě 2013

@vojtisek2007 BEF u nás oblíbená recept na mmb v omáčkách hned nahoře (nejoblíbenější) 😀
No já usínám nejen u kojení, dnes i za pochodu 😅 Kdybych si to zítra nevyčítala, tak mě dnes na to školení nedostanou ani párem volů 😅

vojtisek2007
23. kvě 2013

@mataharyy už jsem to našla....vypadá to dobře, tak zkusíme 🙂 ,skáknu pro nějaký hovězí. V kolik se jdeš školit ?

mataharyy
23. kvě 2013

@vojtisek2007 odcházím za půl hodiny 😒

kabatko
23. kvě 2013

Jeskova noha, desne napovidate.-) Ja nechodim kazdy den🙂 jen vyjimecne. Driv jsem byla na Modrym koniku casto, ale ted... Jinak Mukařov je Praha vychod a vrazda tady bohuzel byla. Budou to 2 roky v srpnu o pouti. byla to meho bratra spoluzacka ☹ Skova noha, samy skoleny. ja se ted dala na prodej svicek a docela dobry. jsem panem sveho casu a hodne to frci🙂 Tak jsem rada. chci navstivit nejaka materska centra. V Kutny Hore tam se mi registrovala pani majitelka mat. centra a docela ji to jde. Tak ted chci expandovat na Moravu a Prahu.

kabatko
23. kvě 2013

@vojtisek2007 nebo koprovka, svickova, vsak toho je... Nebo treba obyc. brambor. b(v)uřt gulas. to u nas docela frci. Vsichni ho maji radi, dela se to samo a k tomu chleba 🙂 Jsem zastance rychleho vareni, bez prace .-)