Čtvrté dítě, není to moc?

molly3
31. led 2007

Zdravim všechny maminky,
Jsem mamča tří dětí,sedmileté Natálky a dvouletých dvojčat. Hrozně moc toužím mít ještě jedno dítě a manžel taky neni proti. Jen mam strach, jestli už to neni přeci jen moc :O(
Byla bych moc ráda,kdyby napsala nějaká maminka čtyř dětí.
Mějte se krásně. Molly

lucisa
31. led 2007

molly, jsi dobrá. já mám dokonce pocit z nějakých dřívějších diskusí, že jsi celkem i mladá, tak si myslím, že by to neměl být ze zdr. důvodů problém. a pokud je i manžel pro... není co řešit.

já mám sice zatím jen dvě děti, ale min. jedno bych taky ještě chtěla. manžela už mám docela pěkně zpracovaného, chtěli bychom tak za 2 roky, taksnad se s tím do té doby srovná.
ale byl by to gól, kdybychom měli štěstí na dvojčata 😀 Hned bych taky měla čtyři.
moje dcerky mají občas, hlavně ta starší, malá je ještě trumpetka, takové narážky, když se jich ptám, jestli by ještě chtěli miminko. a jestli raději brášku nebo sestřičku. tak prý by nejlepší bylo, kdyby i bráchu i ségru 😎
manžel, když to slyší, tak se z toho chytá za hlavu a dodává: no ještě to tak, budete rády, jestli povolím jedno. všechny tři!!! 😀 😀

andik
1. únor 2007

molly3 taky si myslím,že pokud to oba dva moc chcete,není co řešit a jdete do toho!! 🙂

carys
1. únor 2007

Ahoj molly 🙂 já jsem maminou 4 dětí a dokonce se snažíme o další.Když se mrkneš k nám starším snažilkám zjistíš,že mnohé z nás mají plný dům dětí.Někomu to možná připadá moc mít 4 děti,ale pro někoho jsou i 2 děti moc.A kolik budeš mít dětí je jenom tvá věc a nikomu do toho nic není.Přeju krásné snažilkování a mrkni na 37 let a snaha o mimi. 🙂 😉

alenahabibi
1. únor 2007

Ahoj Molly, já mám zatím dvě děti, ale ještě než jsem porodila druhé tak už mi přítel a starší dcera oznámili, že chtějí ještě kluka resp. brášku. A jelikož je můj přítel z devíti dětí tak se mám ještě na co těšit. A máme v rodině i dvojčata. Tak jsem zvědavá kolik těch dětí nakonec budu mít.

kyri
1. únor 2007

ahoj, já jsem ze čtyř dětí a je to docela super - jsme teda docela daleko věkově od sebe (28-27-20-12), ale jsme všichni rádi, že je nás tolik 🙂 🙂 (akorát mamka to teda měla chvíli náročný, ale teď, když doma zbyla jenom ta nejmladší, tak je to asi víc v klidu...)

miriam.a
1. únor 2007

holky jak to proboha zvládáte finančně????Dokážete bez problémů uživit tolik dětí????? 😲 Mě to přijde v dnešní době trošku perverzní mít víc jak 3 děti..... 😕

sarik33
1. únor 2007

Ahojky Molly.Musím uznat,že obdivuju tu chuť 🙂 pouštět se do 4 dětátka,ale jak tak koukám..nebudeš na to tady sama 🙂 Já mám děti tři.Adéle je 14 let,Báře 11 a mému synovi jsou 3 měsíce.Musím konstatovat,že to bude dost čiperný chlapeček,protože už teď jako miminko se projevuje dost aktivně.Chtěla bych u mých tří dětí zůstat,ale kdo ví...Držím palečky.

carys
1. únor 2007

Miriam.můžeš mi laskavě vysvětlit co je PERVERZNÍ na tom,mít víc dětí?Pokud ty se cítíš na to mít jen jedno dítě protože na víc bys finančně a fyzicky neměla,pak je to v pořádku.Zřejmě žiješ v přesvědčení,že víc dětí mají jenom romové a nebo sociálně slabá rodina s nízkým IQ.Ani nevíš jak velmi se mýlíš.A o dnešní době píšeš proč.V jaké době je teda lepší mít děti?

gedren
1. únor 2007

miriam a to myslis, ze driv, kdyz lidi mivali bezne kolem deseti deti, bylo tech penez vic? 🙂 Je to fakt srandovni argument s tou "dnesni dobou", ekonomicka uroven je vysoka, nerikam, ze ma kazdy na vsechno, ale nikdo, kdo normalne pracuje (a i kdyz treba pracovat nemuze) nestrada hlady. Uzivit a ubydlet o jedno dite vic, to neni zas tolik nakladu navic, no a ty ostatni veci, obleceni, krouzky, zajmy, hracky - holt vzdycky na neco bude a na neco ne, clovek stejne nemuze mit vsechno a to nejdulezitejsi netkvi v hmotnych vecech.

Ja bych se treba trochu bala mit pet a vice deti z toho duvodu, ze uz bych se jim mozna nestihla dostatecne venovat, mit na ne cas, kdyz si chtej sami popovidat, sverit se... Ale tri ctyri kousky by jeste mohly jit 🙂

mmmk
1. únor 2007

Taky mi prijde divny argument "v dnesni dobe." Jedni znami si klepali na celo, kdyz se moji tete narodilo druhe dite (dalsi kvuli tezkemu porodu a komplikacim mit nemohla). Rikali, ze je blbost mit v dnesni dobe 2 a vice deti. Sami meli jen jednu dceru, ktera jim v 19 letech zemrela. V dobe, kdy uz jim tahlo na 50! Je to uz asi 7 let a jeji matka doted bere antidepresiva a sedativa, protoze to proste nedokaze zkousnout. Kdyby mela dalsi dite, mozna by to dokazala nejak prekonat. Proto rikam, ze 1 nikdy. 2 neni o tolik vic, ale pro nas s manzelem by byly idealni 3 😵 Zatim nemame ani jedno, ale pracuje se na tom 😀

miriam.a
1. únor 2007

myslím si,že v dnešní době hodně lidí,hlavně v naší republice nemá moc peněz na to si dovolit mít tolik dětí,většina matek pak jen sedí doma s dětma a my vyděláváme na její přídavky,mateřskou atd.To se mi nelíbí.

Sama chci 2 děti,víc bych jich fyzicky zvládla,ale nechci víc než dvě.To je taková zlatá střední cesta.Taky jak psala gedren,nemyslím si,že 5 detěm naráz se dá věnovat tak dobře jako dvěma.ZNÁM hodně dětí z větších rodin a vždy trpěli nedostatkem času od rodičů a byli to samorosti.

komu nestačí 3 nebo 4 děti,toho prostě nedokážu pochopit!!vždyt i se 4 dětma je plno práce...na co si dělat další...

můj názor je,že kdo má víc dětí,většinou je to rom nebo sociálně slabá rodina.Nikoho jiného s více dětmi neznám

mmmk
1. únor 2007

Znam rodinu s peti detmi. Nejsou verici, jen proste chteli mit vic deti. Nejsou ani socialne slabi, ani nemaji nizke IQ (maminka je ekonomka a tatinek lekarnik). A nemam pocit, ze by na deti nemel nekdo z rodicu cas. Starsi 2 dcery se s nadsenim staraji o ty dva posledni drobecky, maji je spis na hrani 😵 Maminka se samozrejme stara nejvic, ale presto dobre vypada a neni neuroticka. I kdyz chodi do prace, deti se ji vzdycky dovolaji na mobil, kdyz neco potrebuji.

miriam.a
1. únor 2007

mmmk a ty bys chtěla 5 dětí? 😀

mmmk
1. únor 2007

Nevim, zalezelo by na situaci, na samotnych detech a vekovych rozdilech. Nevidim na tom nic spatneho. Nemuzu jednoznacne rict ano nebo ne 😉

miriam.a
1. únor 2007

😀 😀 😀 😀 😀 to si mě ted rozesmála,ty bys tolik dětí nechtěla a ted tady pokrytecky blbneš hlavu

jachv
1. únor 2007

Myslím,že je zbytečné,aby jste se tu hádaly, je každého věc, kolik bude mít dětí, jen si myslím,že když někdo napíše, v době,kdy žádné dítě ještě nemá, že chce mít jedno,nebo dvě,kvůli tomu, že by na víc fyzicky nestačil pěkná hloupost, protože přece nemůže vědět dopředu na co stačí, ne? Pokud už by děti měla, to chápu, sama mám jedno dítě a čekám druhé, jsem ráda, že budu mít aspoň dvě, nebránila bych se většímu počtu dětí, někdo je holt mateřský typ a někdo není, ale určitě to není věc fyzičky.....to mi zní celkem hloupě.Co se týče financí záleží na každém, jak si to spočítá, ale moje nebožka maminka říkala, "kde se nají 4 lidé, nají se i pátý", to je svatá pravda, je jen otázka, co tomu dítěti chci dát, lásku? Tak tu mám na rozdávání, to ostatní, materiální, bych celkem neřešila, jen,aby děti nestrádaly láskou, pak můžou klidně být i samorosti, ale budou milováni....

lienkal
1. únor 2007

Ahoj, znám rodinu s 5 a dvě rodiny se 4 dětmi, rodiče jsou vysokoškoláci, úspěšní ve svých oborech a finančně i silně za vodou, děti taky zvládaj, prostě se tak rozhodli, že chtějí velkou rodinu, nevidím na tom vůbec nic špatného, ať se každý rozhodne, jak chce. Moc se mi líbí, když se ta rodinka sejde večer u večeře a společně řeší své záležitosti. Moje máma je ze 7 dětí, táta z 6 dětí, tak je fajn, když se celé příbuzenstvo setká, já tedy chci 2-3 děti, spíš kvůli vysoké úmrtnosti v rodině v celkem mladém věku, mám někdy obavy, abych se dožila dospělosti svých dětí, ale to je jiné téma...

vlckulka
1. únor 2007

od kdy je perverzní mít více dětí????? a už vůbec nechápu, co to má společného s dnešní dobou 😒 Jsou to hloupé argumenty.

mmmk
1. únor 2007

Miriam, proc si myslis, ze to pisu pokrytecky? Ja jeste deti nemam, tak netusim, jak to budu zvladat. Nerekla jsem, ze nechci mit deti. Ale mam i urcite zdravotni problemy (dedicne, moje pribuzne uz po tricitce deti mit nemohly), takze i s ohledem na tyto duvody rikam, ze proste nevim.

sarik33
1. únor 2007

jachv..napsala jsi to tak,jako kdyby si nám tady všem,( 🙂 🙂 (které na větší počet dětí nekoukáme jako na nějakou nevyléčitelnou nemoc)..četla myšlenky.Díky moc,myslím,že bych to nenapsala lépe. 🙂 😉

sarik33
1. únor 2007

A těšíme se na tvoje příspěvky..myslím,že mají velikou váhu,protože píšeš hodně upřímně,s citem a empatií.která nám všem"bohužel" není vlastní.On je totiž trošku rozdíl mezi upřímností a neomaleností.Richardovi se jeho maminka bude určitě líbit 😉

kristi
1. únor 2007

my bychom byli radi, kdyby se nam povedly ty 3 a kdyz budou 4, tak taky fajn. Manzelovi bratri maji 3 a 4 deti a funguje to super,i to me presvedcilo, ze se neni ceho bat. Molly, preju, at to vyjde a at vam delaji vsechny jen radost.. 😉

isacek
1. únor 2007

Já teda nevím, ale já sama jsem ze šesti dětí a moje mamka je dokonce z patnácti.A nejsme romové ani sociálně slabá rodina tak nevím jak na to miriam.a přišla. 😒

gedren
1. únor 2007

miriam Ty ses fakt hlasic teda. O tech romech a socialne slabych rodinach jsi to trochu prehnala, ano, hodne jich je takovych, ale ja teda znam rodiny s vic (5 a vice) detmi hlavne katolicke, no a rodice jsou velmi mili, vzdelani a chytri, deti taky nadejne, je to uzasny videt, jak kazde z deti treba studuje uplne jiny obor, ma jine zajmy a jsou v tom, co delaji, moc dobri - a rikam si, ze by byla skoda, kdyby z tech peti nebo osmi existovaly treba jen dve. Rozhodne ty rodiny nejsou nejaci paraziti na davkach, to snad nemuzes myslet vazne, takhle generalizovat. Aneb samozrejme paraziti na davkach existuji a casto maji i dost deti, ale opacna implikace neplati!

Ptas se proc mit tolik deti? Ja jsem buddhistka a chci je mit proto, abych co nejvice bytostem umoznila narodit se do podminek vhodnych k rozvoji 🙂 Vlastni deti chci minimalne dve a pak uvidim, jeslti si troufnu na dalsi, nebo na pestounskou peci...jeste nejsem uplne rozhodnuta, to se uvidi podle toho, jak budu zvladat ty dve 🙂

miriam.a
1. únor 2007

budhistka?tak to mluví za vše,od takových radši dál.....máte v hlavě jen divné věci,něco jako svědci jehovovi. 😖

mracik
1. únor 2007

molly, ak sa cítiš na štvrté dieťatko, prečo nie?
Osobne si myslím, že je to najlepšie nekonzultovať s nikým z rodiny a priateľov (okrem mužíčka a detí pravdaže) a potom im to už jednoducho len oznámiť. V súčasnosti panuje v spoločnosti taká antibaby nálada, takže si väčšina ľudí pri viacerých deťoch len ťuká na čelo...
Ja sama čakám tretie vytúžené dieťatko a už pomaly mužíčka nalamujem na štvrté, ale to by som si chcela adoptovať.
Inak pre miriam, ja síce mám dve detičky, ale zatiaľ som na materskej dovolenke nebola, takže si na svoju rodinku pekne zarábam a keby aj nie, tak starostlivosť o dieťa a jeho výchova je vlastne tiež (nezaplatená) práca.
Môj brat má štyri detičky, najstaršie má šesť rokov, švagrinká pri nich vyštudovala dve vysoké školy, teraz si robí doktorát a zároveň stavajú domček, ale detičky sú šťastné, veľmi šikovné a už sa pýtajú maminky, kedy bude ďalšie...
Inak sme všetci vysokoškolsky vzdelaný
Takže tie tvoje názory vyplývajú asi z nedostatku skúseností verím spôsobených vekom.

saima1
1. únor 2007

miriam.a,co jsi to za ženskou,že se nejen v této,ale i v ostatních tématech tak do všech navážíš, pokud se ti tu něco nezdá tak sem nelez Asi máš nějaký větší problém sama se sebou......

kristi
1. únor 2007

saimo, ji to bavi...tak ji pri tom nechme...

saima1
1. únor 2007

kristi, máš pravdu 😉

miriam.a
1. únor 2007

kristi hele běž radši pomlouvat na beremese jo?a vyhod si psa z postýlky čuně