Čtvrté dítě, není to moc?

molly3
31. led 2007

Zdravim všechny maminky,
Jsem mamča tří dětí,sedmileté Natálky a dvouletých dvojčat. Hrozně moc toužím mít ještě jedno dítě a manžel taky neni proti. Jen mam strach, jestli už to neni přeci jen moc :O(
Byla bych moc ráda,kdyby napsala nějaká maminka čtyř dětí.
Mějte se krásně. Molly

lienkal
2. únor 2007

wendy, tak na tom jsme finančně hodně podobně, ale je fakt, že jsem se musela naučit víc šetřit, bzy budeme mít 2.dítě, tak jsem zvědavá, jak to budeme zvládat, protože žijeme od výplaty k výplatě už nyní, ale naštěstí jsem si dost dlouho užívala celkem dost dobrých peněz, tak nyní počítám, že se musím uskromnit, tzn. hadříky, bary, restaurace, ale vaření jídla doma, protože na tom se dle mého názoru dá nejvíce ušetřit a ještě trochu usměrnit manžela, že toho piva 😀 taky nemusí tolik a já tolik sladkostí.. 😀 Taky si myslím, že věkem člověka už tolik netěší shromažďovat hmotné statky, pamatuji se, jak jsem vždy na nějaký splín naběhla do obchodu, abych si něco koupila, ale už po cestě domů, jsem si říkala, že z tý věci, co mám v tašce nemám ani radost. No a co mám mimčo, tak splíny nemám..Jinak Wendy, dceruška má hezké jméno, taky jsem takové chtěla, ale nakonec jsem nenašla odvahu 😉

alcatko.j
2. únor 2007

Ona je to otazka priorit, na toto tema bylo uz hodne temat , proste to jde adeti ani nemuseji stradat. Dulezita je laska, dostatek jidla apiti, obleceni nemusi byt znackove.Nevim, sama deti jeste nemam, natoz 4, ale myslim, ze to muze jit... 🙂

lienkal
2. únor 2007

jinak v létě jsem se seznámila s jednou maminkou na pískovišti a ta má 4 děti a věkový rozdíl u všech byl jen 18 měsíců, říkala, že nejhorší je přechod z jednoho na dvě, pak prý už to není takový šok 😉

alenahabibi
2. únor 2007

Alcatko, ty jsi to vystihla. Děti se nemusí oblékat do Adidas nebo Nike, ale musí být milovány, kolik je dětí které po finanční stránce dostanou všechno a přesto nejsou šťastné, protože jim chybí zájem a láska rodičů.

mracik
2. únor 2007

wendy, čo sa týka tých výdavkov, inkaso, net, benzín a podobne sa pri viacerých deťoch moc nemení, oblečenie som na druhého syna takmer nekupovala, ani postieľku a podobné veci, o treťom ani nehovorím, plienky používame látkové, a oni to tie deti toho zas tak veľa nezjedia (aspoň zatiaľ), okrem toho jabĺčka, zemiaky a pod. máme od rodičov zo záhradky, snažím sa čo najviac variť z toho.
My síce teraz máme dva platy, takže uvidím, ako to bude, keď budem na materskej. Ale keď už bude treba koruniek (euro 🙂 ) viac, kvôli školám, záľubám, keď budú starší, tak už budem pravdepodobne znova robiť.

wendy7
2. únor 2007

já jsem taky nemyslela,že dítě musí chodit ve značkových věceh,to sama nedělám ani na to nemám,jen říkala,že prostě vše stojí peníze a jak to zvládat živoříme.

No jo,ted to jde s oblečením,kdyby byl malý,ale co pak.Školka platit dvakrát,škola,koníčky,oblečení,neumím si to představit,mám z toho docela hrůzu

lienkal obdivuji vás,píšeš,že žijete od výplaty baví vás takový život?není vám líto,že si nemůžete dopřát víc vy a také vaše děti?Já nevím,ale nejsem na peníze,ale někdy si prostě chci dopřát dovčnebo nové hadříky.Dnes je vše tak drahé....

Jasmin jo to jméno jsme prý v republice skoro jediní.

wendy7
2. únor 2007

mracik mě přijde,že ted dokud je malé,ale copak?Mě to přijde,že si neuvědomujete,že dítě roste a vyroste a pak je vše dražšší 😀 píšeš tady oení zs takový problém,ale co oblečení až bude větší?škola,koníčky,výlety ve škole a to si neumím představit,platit vše třikrát,čtyřikrát?To vaše děti musí trošku strádat.Neříkejte že ne

lienkal
2. únor 2007

wendy, rozhodla jsem se, že budu na mateřské, samozřejmě, že až budu zase pracovat, tak bude peněz jednou tolik, ale nyní mi to fakt nevadí, nacestovala jsem se dost, napracovala taky, tak si tu změnu opravdu užívám a k moři se mi stejně s tak malýma dětma zatím nechce..stejně by z toho nic neměly..

andik
2. únor 2007

je pravda,že kdybych měla druhé mimčo,nemusíme na něj skoro nic kupovat.Kočárek,postýlka,oblečení,vše by mělo po Tobískovi,takže výbava by nás nestála skoro nic,pokud by to byl chlapeček 😀 co se týče jídla,to je tak malá částka,co malej sní,že to vůbec neřešíme.

Je pravda,že to asi pocítíme,až bude malej větší.Platí se školka,až bude ve škole,tak věci do školy,oblečení,výlety,koníčky,s tím s tebou wendy7 souhlasím,že tohle peníze stojí a už to je jistě finančně náročnější.

Wendy7 jistě půjdeš ale pak do práce a budeš mít více než 3600 kč,takže se toho neboj,bude to pak lepší.

Zkus to brát jako 3-4 leté období,kdy prostě těch peněz nebude víc,ale máte něco mnohem cennějšího a to vaši Jasmínku.

Pak půjdeš do práce a bude to zase fajn!!

mracik
2. únor 2007

keďže mám samých chalanov, tak s tým oblečením, to nebude také hrozné ani keď budú starší. Čo sa týka napríklad dovoleniek, ja milujem stanovačky a chalani tiež, takže to máme skoro zadarmo. Mojím jediným takým snom, na ktorý treba dosť peňazí, je malý domček s veľkou záhradou, kde by sa mohli chalani vyblázniť...
Ja som síce len z dvoch detí, ale boli obdobia, hlavne, keď sme stavali dom, keď si naši nemohli dovoliť kúpiť nám žiadne oblečenie, jazdili sme na starej škodovke... Ale nikdy som nemala pocit, že by mi niečo chýbalo. Takmer každú nedeľu sme chodili na výlety, na lyžovačku (vždy som mala lyže po bratovi, alebo z bazáru, aspoň sa nič nestalo, keď som ich rozbila), chodili sme obaja na klavír (naši naň museli riadne šetriť), na anglinu... v podstate som mala všetko, čo som potrebovala.

Inak mám sesterku, ktorá má len jedno dieťa, pretože jej chcela dať všetko, ale nepamätám si, že by ju niekedy zobrala niekde na výlet, no hlavne, že má vlastnú izbu plnú hračiek...

lienkal
2. únor 2007

mracik- moc hezký 🙂

ygreen
2. únor 2007

miriam: normálně nereaguji, ale tady mi to fakt nedá. Když opomenu, že se sem hlásíš jen proto abys provokovala, mě vytáčíš svým sprostým vyjadřováním 😠 . Vypadni z diskuze, kde se chtějí bavit maminky o tom, kolik ratolestí jim v životě přineslo štěstí a nebo na kolik dětí se cítí. Sama nevíš o čem mluvíš, když děti nemáš, tak co do toho k.r.a krafáš a otravuješ diskuzi svýma idiotskýma připomínkama?
A než začneš mektat o tom, že jsem p.č. a ať jdu do p..., tak již dopředu pokorně hlásím, že nemám psa, kterej by spal v posteli, jsem bílá, manžel také i všichni mí přátelé, ve dvou s manželem máme příjem vyšší než 60 tis. měsíčně a oba při zaměstnání studujeme vysokou školu 😝 .
Jo, a mým snem je mít tři děti, dva bloodhoundy a svět bez hloupejch a sobeckejch nán, kteří si zvyšujou své mizerné sebevědomí napadáním ostatních.
PS: zkus si nají nějaké webové stránky Ku-klux-klanu, tam si určitě pokecáš 😠

gedren
2. únor 2007

Ahoj,

k tem penezum, jak pise mracik, da se zit i financne velmi nenarocny zivot, aniz byste meli pocit, ze vam neco chybi. Ja nepotrebuju auto, restaurace ani dovolenou a novy hadry si kupuju jednou za par let v army shopu, kdyz se mi stary rozpadnou ;) Brouk ma latkovy pliny a veci po svy sestrenici. Samozrejme kazdej ma jiny potreby, nekomu tohle nestaci, tak chapu, ze se ani neciti na uziveni vic deti - na tom neni nic spatnyho, kazdy at ma tolik deti, na kolik se citi, financne i jinak.

Sama taky cekam narust nakladu, az bude brouk (vic brouku) vetsi, ale to uz budeme oba pracovat a nebude to problem 🙂

Miriam, ze dve deti jsou dost, je Tvuj nazor a nikdo Tebe osobne nenuti mit vice nez dve. Je tak obtizne pochopit, ze kazdy od zivota ceka neco jineho a nekdo chce N deti a nekdo vic? 🙂 Stejne jako si kazdy svobodne vybere treba svuj obor studia nebo prace a nepce ostatnim, ze jsou debilove, kdyz delaji neco jineho 🙂

siwama
2. únor 2007

Ahoj, taky jsem maminkou 4 dětí. První dítě jsem měla ve 20, za rok hned druhé. A protože to byli oba kluci, chtěli jsme ještě holčičku. A nakonec se nám to podařilo. Kluci už jsou dnes dospělí a samostatní a já si ve druhém manželství ve 40 letech pořidila ještě miminko.Holčičce jsoun 2 měsíce a je úžasné, když se sejde celá naše velká rodina. Fotky jsou na www.halinka.estranky.cz, pokud se chcete juknout

haluskacz
2. únor 2007

Ahoj,
taky se pridam se svou troskou do mlyna. Mam tri deti, nevim, jestli bych zvladla ctvrte. Financne neni problem, ale spis fyzicky. Jsem dost unavena uz pri tech trech. Sice je to fajn, doma tedy rozhodne neni nuda, ale obcas padam unavou a jsem rada, kdyz mi vypomuze babicka. Ale to je asi normalni, kdyz ma nekdo vic deti takhle po sobe. Citim, ze ted potrebuju pauzu, ze dalsi tehotenstvi a mimino by pro me bylo opravdu uz narocne. Jenze mi bude 33 a zase se mi nechce mit dalsi deti po 35, rikam si, ze uz by mely starou mamu. To byste neverily, kolik mi ted behem jednoho roku pribylo sedivych vlasu. Nechci, aby to vyznelo jako stezovani si nebo straseni, to vubec ne. Mam svoje deti moc rada a jsem rada, ze je mam, kazde je jedinecne a krasne, jen zrovna patrim asi k tem, ktere vic nez tri deti zvladnou tezko.
Znam jednu rodinu se ctyrmi detmi a je to u nich dost divoke (maminka je takova hrozne hodna a mila a na ty deti je desne mirna - az moc podle meho mineni).
Pak znam jednu rodinu, kde prave cekaji kazdou chvilku ctvrte mimi (maji deti po dvou letech jako my - az na to ctvrte navic) a jsou v pohode. I kdyz je fakt, ze ja asi navenek taky pusobim dost v pohode, ty moje krizovky vidi jen manzel a nekdy moje maminka. Takze se vsadim, ze spousta lidi by si myslela, ze ctyri deti zvladnu levou zadni.
Toz tak, doufam, ze to ma hlavu a patu 😀

olus
2. únor 2007

ahoj Haluško,
určitě všichni chápeme, že mít 3 děti takhle brzy po sobě je únavné
jestli máš pocit, že po 35 je už pozdě, tak přijď k nám do diskuze - snažilky-37 let a snaha o mimi
je tam plno "starších holek", které mají mimi i po 40 a je to prima, naopak, jak děti postupně odrůstají, tak je pak rodičům smutno a pořídí si dalšího mazlika....

olus
2. únor 2007

jinak souhlasím s Gedren
doufám, že Miriam se už přestane navážet do těch, co víc dětí chtějí
každý se rozhoduje podle svých možností a schopností, pro někoho není problém postarat se o 5 dětí, jiný nestačí ani na jedno a o tom to je

ambret
2. únor 2007

Ahojky přidávám se také k těm početnějším rodinám. Je mi 26 a máme 3 dcerky. Ještě jsem přemýšlela o 4 prckovi, ale už asi nee. I když možná nekdy jednou třeba ten chlapeček ještě bude 😉

mapris
2. únor 2007

molly3,
nečetla jsem všechny příspěvky, nevím kolik ti je, ale když se na to cítíš, proč ne? Mojí nejstarší sestře bylo v srpnu 34let a v květnu porodila 4tého syna, a ostatní má ve věku 15,13,11 let :o))

molly3
autor
4. únor 2007

Ahojky, jelikož mám zrovna pořádnou angínu, tak moc času u počítače netrávim 😒 . Mě je 26 😀 .
Po finanční stránce opravdu nestrádáme a to po sobě děti moc nedědí. Myslim,že když jsme zvládli dvojčata a mojí kočárkovou mánii,tak to čtvrté dítě už takový problém nebude. A miliony opravdu nemáme a ani nemáme statisíce 😉 !
A po psychické stránce? Děti jsou moc hodné a docela i poslouchaj 😀 . Uřila jsem si s nimi dost po zdravotní stránce a to ostatní už neni tak důležité!
Mějte se krásně! Molly

ambret
10. únor 2007

Ahojky všem maminkám. Mám tři dcerušky. Nejstarší je 7,5 roku a nejmladší 2,5 roku. Moc mi chybí to malinké miminko jakými ještě do nedávna byly. Moc jsem přemýšlela nad 4 mimískem. Docela bych mimi ještě brala, ale už opravdu nevím, jestli bych na to stačila, ikdyž na druhou stranu si říkám proč ne. Mimi bych chtěla tak za 5 let. Je mi moc líto některých kteří píšou takové příspěvky. Asi ještě nepoznaly, jak je krásné mít dětátko doma.

gedren
11. únor 2007

molly, myslim, ze nikomu krom vas dvou (teda spis vas peti 🙂) neni nic do toho, kolik mate deti, neposoudi vasi situaci a vubec, proste kdyz ditko chcete a mate na to fyzicky, psychicky i financne, tak hura do toho!

wendy7
12. únor 2007

molly taky si to myslím!koukej jen na sebe a pokud to oba dva chcete tak nevím proč byste neměli mít další.

Já jsem už psala,že druhé si nemůžu dovolit,tak zkusíme až později,ale šla bych do toho hned!Nebýt financí.

gedren psala si někde,že mimčo nestojí tolik peněz,to je sice fakt,že jde se uskromnit,ale některé věci prostě platit musíš a neošidíš.Jak to řešíš?

gedren
12. únor 2007

wendy, vychazim z toho, ze kdo uzivi N (>0) deti, uzivi i N+1. Jakoze chapu, kdyz si nekdo v dane situaci nemuze dovolit vubec zadny dite, protoze se treba potlouka po svete, nikde nebydli apod. Ale jedno dite navic je uz jen konstantni rezie 🙂, hodne veci stoji furt stejne nebo jen o malicko vic (byt, auto, je-li, jidla se taky proste navari o trochu vic...), veci jako obleceni a hracky se daji dedit nebo levne poridit pouzite, no a u vetsich deti, kde stoupaji ty individualni naklady (kolo, lyzak, krouzky..) uz zase pracuji oba rodice a nejak to vetsinou zvladnou.

Nikomu bych necpala, at ma vic deti, nez chce, ale kdo nema problem s uzivenim tech N deti, tak urcite s mirnym uskrovnenim N+1 zvladne. Vim, s jakym minimem jsem zila behem vejsky (zivila jsem se sama, ne ze by doma nebyly penize, ale z osobniho rozhodnuti), a vychazim z toho, ze na dite je potreba jeste min, protoze nejsou ty primy naklady na bydleni apod.

haluskacz
12. únor 2007

presne tak, naprosto souhlasim s gedren. Deti, dokud jsou male, zase tak veliky skrt pres rozpocet neznamenaji (pokud je nechceme hned od narozeni oblekat do znackovych oblecku a pokud nemusime mit nejluxusnejsi kocarek, co existuje apod.), a kdyz jsou uz vetsi a zacnou naroky, muze jit matka taky do prace. Znam ovsem rodiny se 3, 4 detmi, kdy matka je doma, treba doma i uci (coz jde taky plne na naklady rodiny), a presto maji z ceho zit. A to treba jeste musi splacet hypoteku...
takze bych to vazne nevidela tak zle, je to otazka osobniho rozhodnuti. Ja sice zatim ctvrte dite nechci, ale zase pokud by se stalo, bude to v pohode a nemusim byt nejak uzkostliva ohledne zabranovani poceti 😉, u me spis ted hraje roli ta fyzicka stranka, protoze mam po trech detech fakt dost...

gita06
12. únor 2007

já bych chtěla 3 děti,víc bych asi nezvládla.Mám 3 měsíční holčičku a zatím o dalších nepřemýšlíme,ale plánovali jsme aspon 3.To je ideální počet.

🙂

andrealiskova
4. zář 2009

Čtyři děti? Tak ty mám právě doma, občas je to sice náročnější na čas, ale i při prvním dítěti se naučíte dělat několik věcí najednou a zároveň lépe organizovat svůj čas.
Já si nějak neumím představit svůj život bez dětí, lépe řečeno jen s 1 nebo 2, o prázdninách jsem měla u nás 4 vlastní děti + Týnu- je jí 19, takže tu už do dětí nepočítám, s přítelem, 5 dětí mého exmanžela i děti mého součansého manžela z prvního manželství+ 4 děti od bráchů, 5 dětí od ségry+ dceru sestřenky a 3 děti kamarádek, takže plnej barák dětí a tak mi to prostě vyhovuje.
A musím říct, že teď si to mateřství vychutnávám úplně nejvíc, protože vím, že je na 99% mé poslední.

bobulle
5. zář 2009

Andrea, ty jo 23 hladových krků a ještě miminko 😕 .... jsi superžena 😉 😅 😀

andrealiskova
5. zář 2009

Nejsem superžena, to ani náhodou 😉, já jen jsem zvyklá z práce organizovat svůj čas na minuty a v mateřství se mi to hodí 😉, no a všech 23 bylo u nás společně jen týden, takže to šlo. 🙂

bobulle
5. zář 2009

Jen týden 😅 ... bych se potom regenerovala tak měsíc 😀
Ale vážně, vždyť i na běžném táboře, v dětském domově apod. máš dospělého na 2-4 děti 😉
Fakt jsi dobrá 🙂