Čtvrté dítě, není to moc?

molly3
31. led 2007

Zdravim všechny maminky,
Jsem mamča tří dětí,sedmileté Natálky a dvouletých dvojčat. Hrozně moc toužím mít ještě jedno dítě a manžel taky neni proti. Jen mam strach, jestli už to neni přeci jen moc :O(
Byla bych moc ráda,kdyby napsala nějaká maminka čtyř dětí.
Mějte se krásně. Molly

mataharyy
27. led 2014

@marton No už je to klacek velkej 😀 😀 Tak rozhodnutý jsme, dnes už jsme fňukali, že by jsme jeli okamžitě 😎 Ale musíme počkat, protože kamarád čeká ještě na nějaké papíry, když to klapne a papíry vyřídí, tak by jsme jeli možná v létě (pokud nabídka přetrvá, nechci se moc radovat, aby to nešlo do kytek dřív, než budeme moci odjet...). Když se to nepodaří vyřídit rychle, nebo když to nedopadne, tak těžko říci, možná koncem roku, nebo začátkem toho příštího... Fakt netuším, přišlo to rychle a vše je tak trochu zmatený a mlhavý 😅 Každopádně už hledám učebnice mongolštiny, což se mi bude hodit i když by to náhodou neklaplo, mám teď víc kamarádů z Mongolska, než odtud 😀 tak alespoň ta naše komunikace nebude (třeba) tak krkolomně zábavná 😎

Spíš teď řeším dilema, co s očkováním, nejsem vyslovený odpůrce, ale tedy nadšená z něj taky nejsem a po tom co se teď za posledních pár dní rozjí za zprávy, jsem těžce na vážkách... Povinné tam není nic, ale doporučuje se žloutenku typu A + B, břišní tyfus, meningoková meningitida a encefalitida, teoreticky vzteklina a pár dalších, Což je mraky očkování a když si vezmu že se přu o jednu dávky Hexa a jednu dávku Trivivac, které jsme na Slovensku neměli povinné, protože tam očkují o dávku méně, tak z toho mám hlavu v smutku a nějak nevím kam pro radu, tak abych neměla dojem že mi narvou bez rozmyslu všechno 😅

marton
27. led 2014

@mataharyy Já se musím přiznat,že "spory" o očkování jdou mimo mě.Mám výbornou pediatričku/20 let vyzkoušenou/ a té věřím.Nikdy mi necpala nic navíc,když jsem si nevěděla rady,řekla svůj názor,dvojčata očkovala dle toho jak se vyvíjela.Nejsem zastánce očkování na chřipku,klíšťovku...přijde mi to zbytečné riziko,ale ti co encefal.prodělali by asi mluvili jinak.Nejstaršího syna jsem nechala očkovat na meningitidu,v cca 15ti letech.Nějak toho bylo hodně a já jsem dostala strach.Ale před cestou kam se očkování doporučuje bych se na hygieně poradila.My jsme se nechávali s Petrem očkovat před cestou do Mexika.Já jsem z práce na žloutenku,Petr se nechal a ještě jsme obnovili tetanus.Jinak pokud zemře dítě na následek očkování je to strašná tragédie ☹ .

mataharyy
27. led 2014

@marton Já mám taky dobré pediatry, ale zatím obě byli spíše zastánci očkování, já nejsem přímo odpůrce, ale to množství mě trochu děsí... Obvolám nějaké známé, znalé v oboru a uvidíme 🙂

petrryss
28. led 2014

Ahoj Molly,ja cekam ctvrte mimi jsem teprve v 5tydnu,je mi 37.Mam dva kluky a holcicku
klukum bude letos (18,13)a male (6let),takze nevidim na tom nic spatneho mit dalsi mimisko,
pokud se na to citis tak proc do toho nejit,ja sama zatouzila po diteti,a po pul roce snazeni
se to konecne podarilo a reknu ti jsem stastna! Doktor mi rekl,ze to je posl.mimi co v zivote muzu
mit,jinak jsem neplodna...tak jsem rada ze to vse vyslo,sice jeste nemam vyhrano,pac je to vse
na zacatku,ale doufam ze vse pujde tak jak ma a mimi bude zdrave,clovek neustale nosi v sobe ty negativa
co kdyz se neco stane mimiskovi a bude se dobre vyvijet,atd.myslenky ma kazdy,ale radeji na to nemyslet
at to neprivolame.jinak ti preji at ti to mimi vyjde,ale deti jsou proste deti,jsou snima
starosti,ale prinasi i radosti.pak pisni jak jsi dopadla.mnej se 🙂

mataharyy
11. únor 2014

Hola, hola, kde jste všichni? 🙂

mataharyy
26. únor 2014

@3cacorky @vojtisek2007 @marton @napolitano @edeltraut tak my "balíme" teď máme sice nemocné děti, všichni tři mají teploty, ale jen co se uzdraví, jdeme vyřídit očkování, pasy, víza a fičíme směr cizina, tak doufám že se už nic nepodělá 😅

No a co vy, jak se daří, je tu hrobové ticho 😅 😕

marton
26. únor 2014

@mataharyy no ahoooj,tak fakt odjíždíte? 🙂 Na kdy to vidíte?
U nás nic nového.Kluci jsou taky nemocní.Půl roku nic a teď celý leden promarodili a teď znova ☹ .

marton
26. únor 2014

@mataharyy koukám,že vojtišek a napoliano jsou neaktivní 😒 .Bez rozloučení...

mataharyy
26. únor 2014

@marton No když vše půjde podle plánů, tak v rozmezí květen - září 🙂 Tak snad to tak i bude. No kluci jsou na střídačku skoro furt, Adrián mi dělá krapet těžkou hlavu posledních pár týdnů dost často zvrací, během dne nic a pak nad ránem šavlí jak hrom, pak třeba týden zase nic a dvě noci za sebou... Musím ho vzít k doktorovi, protože vůbec nevím z čeho to má a už je to fakt divný, ale jináč ho nic nebolí a když se ráno vzbudí tak je v pohodě 😖 No a poslední dva dny jsou protivný a včera už začínali topit a dnes mají teplotu všichni tři, kašlou, mají rýmu... No děs běs, ale snad se z toho brzo dostanou, aby jsme se mohli pustit do zařizování 🙂

No jo, to je zvláštní, že se ani neozvali, ale třeba nemají čas, neaktivní naskakuje tuším po týdnu když se nepřihlásíš, otázka je jak dlouho jsou neaktivní, poslední dobou sem taky lezu až takhle pozdě, je toho nějak moc 😅

3cacorky
26. únor 2014

@mataharyy u nás taky tak,Verunka marodí,pořád má kašel,už nám nic nezabralo,tak má antibiotika,po nich jí je špatně nejí a občas i zvrací -děs,zítra jedeme na nožičky a na 3 měsíční prohlídku,hned bych jela k moři,ale letos to asi fakt nedáme,nejstarší jede v dubnu do Anglie a to nás stojí dos 😒 ,tak uvidíme co v létě.

mataharyy
26. únor 2014

@3cacorky my nepojedeme k moři, to je asi jediná "vada" na tom našem stěhování, ale zase v Mongolsku jsou prý moc pěkná jezera, tak to bude kompenzováno a když bude nouze o teplo, pojedeme na víkendový výlet do Gobi 😀 😀 Jen ta řeč mi dělá potíže, mám mezeru v azbuce 😅 😀

Do anglie jede se školou, či na prázdniny? Je to tam pěkné (dle referencí bratra, já znám jen z fotek a vyprávění), ale drahé. Ale zase to bude mít zážitek 🙂

edeltraut
26. únor 2014

@mataharyy Moc vám to přeji a doufám, že se vám tam bude líbit. Já bych na to odvahu neměla 🙂.

U nás téměř vše při starém, jen manžel pořád marodí a vypadá to dlouhodobě, takže teď jsou trošku díry v rozpočtu ☹. Od dubna mění práci a nechá se zaměstnat, tak snad to bude lepší 🙂. No a vzhledem k naší současné situaci jsme se dohodli, že čtvrtě zatím asi ne ☹. Mrzí mě to, hlavně kvůli Adélce - bude takový jedináček ☹.

mataharyy
26. únor 2014

@edeltraut Tak to mě mrzí, tak snad se brzy uzdraví a zase to bude lepší 😉 My taky budeme se čtvrtým čekat, uvidíme jak to tam bude, jak se bude dařit a hlavně jak se rozhodneme dál. Manžel řekl že jestli si pořídíme čtvrté, tak tam zůstaneme, tak jsem říkala že počkáme zase do Evropy, ale podle toho co jsme se bavili, tak pokud to tam půjde, tak je ve hře i varianta, že se nevrátíme, tak by jsme si pořídili třeba to čtvrté tam, ale to je hudba dálek, nejdříve vše zařídit, odjet, vydělat, poplatit dluhy a pak se uvidí, kam se vrtneme 😀

A s tím jedináčkovstvím si nelámej hlavu, vše má své pro i proti a ona z toho vytěží jen to nejlepší 😉 😀

edeltraut
27. únor 2014

@mataharyy Ty bláho, vy jste dobrodruzi 🙂. Já bych měla problém stěhovat se na druhou stranu republiky 🙂.
Já jsem původně chtěla, aby Adélka byla poslední, takový benjamínek, ale nakonec jsem si to rozmyslela 😀.

Uvidíme, jestli ten náš zvěřinec konečně začne taky trochu vydělávat, už to tedy vypadá dobře. Loňský rok jsme "dotovali" už jen osmi tisíci. Oproti prvotním nákladům je to sranda 🙂. Letos bychom se měli dostat na "nulu" a možná i do plusu, tak bude líp. A v nové práci si manželovy ruce trochu odpočinou, tak snad operaci nebude muset podstoupit 😉 .

mataharyy
27. únor 2014

@edeltraut No žůžo dobrodrůžo to bude, o tom žádná, ale zase na druhou stranu asi se tím nedá nic pokazit 😉 Když si vezmu že poslední tři měsíce chodí manžel s výplatou do 12000,- takže i s rodičákem máme 23500,- osm tisíc jen úvěry atp. čtyři za bydlení, litr za dopravu a kde je ten zbytek, že... Takže tady už nás víc štěstí asi nepotká, tak proč nejít jinam. Horší než na Slovensku to nebude, v Mongolsku jsou lidé přátelštější 😀 a i kdyby jsme tam nedostali to co teď slibují, ale jen zlomek toho, tedy nějakých cca 30. tisíc, tak se nám to pořád vyplatí 🙂

mataharyy
27. únor 2014

Jo začátky ty jsou těžký, ale je fakt, že to tak bývá, první rok ztráta, druhý/třetí nula a pak už jen nahoru 😵 Tak snad to klapne a opravdu se vám začne dařit. Škoda že tě mám z ruky, kdyby jsi byla blíž, tak bych ti dělala odběr kde čeho, od vajíček po maso 😀

3cacorky
27. únor 2014

@mataharyy -jj je to děs manžel sice vydělá dost,ale když poplatíme auta ,elektřina,škola,školka atd..atd..a to ještě nemluvím co jídlo,pořád vše zdražují a hlavně potraviny co nejvíc potřebujeme,tak máme prd ☹ ....Je to tu děs.
Ano dcera jede od školy,je jedna z nejlepších v angličtině,no,ale hned dáme 10 000,-na cestu,pak na vstupy,no a něco sebou na útratu 😠 ,ale chceme jí to dopřát,je to super příležitost 😉 .Tak vám držím palečky,já jsem myslela,že jedete na dovču 😀 😀

edeltraut
27. únor 2014

@mataharyy My bychom byli v podstatě už teď v plusu - kdyby se pořád něco nekazilo.... prvně naletíme podvodníkovi s traktorem, pak se podělá sekačka, když se dělají sena, pak nám málem pošla prasnice .... a tak bych mohla pokračovat... :-/. Takže doufám, že tento rok bude lepší, nejen kolem zvěřince, ale i celkově. Uvidíme, jestli si manža v práci polepší a hlavně jestli uleví rukám a bude schopný zase tak nějak fungovat 🙂.
Taky si říkám, že hůř už být nemůže a musí to být jen a jen lepší 😀, snad se nemýlím 😉.

mataharyy
27. únor 2014

@3cacorky Tak zážitek to určitě bude, ale teda ta palba za cestu, to je celkem drsný 😅 Ale zase to člověk neplatí denně a určitě za to bude vděčná, že se tam mohla podívat 🙂 Jo dovolená, co to je?? 😀 Jedeme zkoušet štěstí zase o dům dál, třeba to konečně klapne 😵 Tady už je to zabité, pryč jsou časy, kdy nosil manžel domů třicet tisíc 😖
@edeltraut Jo to je na pytel, když se to pak všechno podělá naráz, tak to je ne bednu, ale zase člověk musí být optimista a věřit v lepší zítřky, tak snad už to půjde jen nahoru 😉
Já jsem zkonstatovala že tady už lépe bylo včera, na lepší zítřky musíme jinam, tak snad to tak opravdu bude a začne se dařit aby jsme mohli zase žít a ne přežívat 😵 Tak si vzájemně budeme držet palce a ono to určitě klapne 😀

3cacorky
28. únor 2014

@mataharyy -no u nás to taťka donese,ale za jakou cenu,že je v práci od rána do noci jezdí někdy i v půlnoci a nebo chodí soboty(dělá v podstatě za dva),je osvč ,tak si vše musí zaplatit sám,pořád vše roste-poplatky atd...moc ho nevídáme,no jsem taky naštvaná když vidím,že někdo kdo se tak dře a odmněna tomu neodpovídá 😖 😠 ,je to tu fakt děs-to se Vám opravdu nedivím,mít dobrou nabídku jdeme také

mataharyy
3. bře 2014

Táák a začíná to nabírat na obrátkách, stanu se ofiko zaměstnancem restaurace, zařizují se prostory pro ní, zároveň s tím byt a vízum. Prý pojedeme brzy 😵 😵

edeltraut
3. bře 2014

@3cacorky Z tohoto důvodu manžel jde od dubna do zaměstnaneckého poměru. Ještě se mu teď přidaly nějaké zdrav. problémy, tak musí zmírnit fyz. zátěž.... jinak se operaci nevyhne 😒

mataharyy
3. bře 2014

@3cacorky
@edeltraut Jo tady stát vysloveně pomáhá domácím podnikatelům, to by z toho jeden brečel 😠 místo toho se tu sypou prachy do zahraničních firem, které v okamžiku skončení daňových prázdnin mizí... Jde to tu v tomto směru do kytek a jako vždy to odnáší lidé, co se snaží...

Ne že bych si dělala iluze, všude je něco, ale tak si říkám že když tam začíná ekonomický rozkvět, tak by jsme se mohli chytit. Tak uvidíme 🙂

edeltraut
4. bře 2014

@mataharyy Budu držet všechny palce, aby se vám dařilo. Už si to po těch patáliích zasloužíte 🙂.
Já doufám, že u nás se situace taky zlepší 🙂. Dnes vezl fakturu za minulý měsíc - 6160,- - terno, když 4000,- padnou jen na SaZ poj. :-/. Nebydlet ve svém (i když platíme hypo.), tak už jsme na ulici... ☹ Během tří měsíců máme život "vzhůru nohama" a pohodlný život je v háji... :-/

mataharyy
4. bře 2014

@edeltraut No to je právě to smutné, ty jako živnostník/malá firma dostaneš hov... a ne úlevu na daních, takže když chceš něco rozjet, tak musíš mít kapitál a doufat že se ti to vrátí... Myslím že náš stát je v tomhle tak na pytel zařízený, že až hrůza... Kdyby člověk měl první rok nějaké úlevy, či benefity, tak by se hned začínalo lépe. Místo toho si hned první měsíc musíš zaplatit zdravotní, sociální, vše zařídit sama a pak už se jen modlit... Jenže ono je to i o většinové nátuře obyvatel, dokud lidi budou hledět jen na cenu, tak se to tu nehne. Je sice fakt, že lidi ty prachy nemají, ale ne na darmo se říká "nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci" 😎

edeltraut
4. bře 2014

@mataharyy Manžel taky hudruje... a má pravdu. Když manžel řekne, že chce 140-150za hodinu, tak každý hned "tolik?", ale když mi přijde opravit chlápek pračku, tak vypláznu 300 za půlhoďky a ani nemrknu... Jenže zedničina není na dva dny... :-/. A to je můj muž opravdu šikovný a rychlý - práce má hodně, jen ruce už má hodně zrasované, že musí dělat jinou práci... takže od dubna jde jezdit s náklaďákem a na bagr, tak snad to bude dobrý... 😉 . Živnost je dobrá, pokud je člověk šikovný a zdravý... jakmile přijde nemoc nebo nedostatek práce je člověk nahranej... :-/. Nám stačily tři měsíce a jsme v háji.... ☹.

mataharyy
4. bře 2014

@edeltraut U nás je to taky tak, jaro, léto, podzim dobrý, pak nastane zima a je to v háji zeleném 😖 Mě vždy štve když slyším jak někdo nadává na podnikatele, že ožebračují stát, to by mě trefil šlak. Být podnikatel rovná se žít s bičem nad hlavou. Když není práce, jsi v háji, když se ti něco stane tak taky, protože málo kdo má tolik peněz na to, aby si platil ještě k sociálnímu extra příplatek na nemocenské a kdyby jsi měl platit tolik aby ti to vykrylo plat, tak platíš měsíčně takovou pálku, že na to pomalu nevyděláš 😔 Podnikání je fajn, v případě že jsi velká společnost s vysokým obratem a jsme zas u toho že jako malá firma jsi v háji zeleném 🙄 No a když pak někde řeknu, že bych oželela i rodičák a přídavky, kdyby to tu bylo nastavené tak, že podnikatel má šanci uživit rodinu, tak si všichni klepou na čelo 😀 Ale s trochou optimismu doufám, že to tu jednou lidem dojde a tyto věci se změní k lepšímu 😵 A kdo ví, třeba v Mongolsku uděláme díru do světa a už se sem nevrátíme 😀 😀

edeltraut
4. bře 2014

@mataharyy Já manželovi nemocenské platila, ale změnili to (už to není podle toho kolik platíš, ale podle základu) a on by za měsíc marození dostal cca 3tis., a to ještě ty první týdny nic... takže jsem to zrušila 😠 . By se ti nahoře divili, kdyby všichni zrušili živnost a šli se hlásit na ÚP... to by stát položilo... 😒 , ale drobní podnikatelé neodvádějí statisíce na daních, tak "nejsou" důležití 😠 .
Tak nám tam případně držte fleka - umět dobře německy, tak se cpu do Rakouska, jenže s mojí slovní zásobou můžu tak akorát vytírat hajzlíky - i když tam za min. mzdu a pracovní poměr bych to klidně dělala 😀

mataharyy
4. bře 2014

@edeltraut No to je právě to, že to neutáhneš, aby jsi dostala normální nemocenskou, tak by jsi musela platit vysoké sociální, aby jsi mohla platit vysoké nemocenské, to je jak u blbejch na dvorečku 😠

Kašli na neznalost jazyka, myslíš že my umíme mongolsky... 😀 😀 A to mám být spolumajitel restaurace 😀 😀 Takže co ono to nějak bude, odvážnému štěstí přeje 😎 😀 😀

edeltraut
5. bře 2014

@mataharyy Něco na tom bude 😀. Určitě vám vyjde 😉. Já asi taky zkusím být odvážná 😅 .