Čtvrté dítě, není to moc?

molly3
31. led 2007

Zdravim všechny maminky,
Jsem mamča tří dětí,sedmileté Natálky a dvouletých dvojčat. Hrozně moc toužím mít ještě jedno dítě a manžel taky neni proti. Jen mam strach, jestli už to neni přeci jen moc :O(
Byla bych moc ráda,kdyby napsala nějaká maminka čtyř dětí.
Mějte se krásně. Molly

staninka77
19. led 2013

@bumbum-Gratuluji k 5.princeznam,tak se pozeptam jak na devce.
Jinak vim ze uz nemam optimalni vek na dalsi dite v mem veku.
@mapurka-Diky mpc za drzeni palecku.Ale jsme na tom skoro stejne nejak pritele nemohu k tomu premluvit.
Snad se ti to povede premluvit hoDrzim palecky.

staninka77
19. led 2013

@nessik-To je my moc lito ze jsi prisla o mimiska ted v lednu,a jiste po 2.mesicich otehotnis uvidis.
@marton-Dik moc.Snad se to podari potrebuji do 36.let stihnout.A ty uz se nesnazis nebo ano.

nessik
19. led 2013

@staninka77 no nevím, právě, že se bojím, že už to nepůjde ☹
Snad i ty přítele přemluvíš. A používáš antiko? Třeba se nějak přitrefí samo 😉

marton
19. led 2013

@staninka77 Jako o páté 😀 .Tak teď jsi mě rozesmála.Mě by ani nikdy nenapadlo,že budu mít čtyři 😉 .Kdyby si to příroda nezařídila po svém.....ale ne,nechci se rouhat.Kluci jsou naše lásky.Kdyby byl jeden,byl by sám/při věkovém rozdílu mezi našimi dětmi/.Ale někdy mi jde hlava kolem.Zvládnout hlavu 19ti letého a do toho utírat prdelky 🙂 .Ale někdy,jako dnes večer.kdy malí lezli po starších a pusinkovali je,tak to je idylka/jak z reklamy/ 🙂 .
Jinak proč do 36?

3cacorky
20. led 2013

@nessik -neboj mě bude 35 v květnu a teď mám kamarádku co má holčičku a narodila se jí v 41.Je tedy fakt,že na to nevypadá a moc jí to s kočárkem sluší a to má už dceru 22 🙂,já jsem si taky říkala,že jestli už nejsem stará a tady mě holky uklidnily,že jsem ještě mladá 🙂 😉 🙂 🙂 🙂 😀

3cacorky
20. led 2013

@nessik -neboj,já si to zažila taky i když nám doktor doporučil počkat asi 5.měsíců ,no a pak jsem už měla vše v pořádku a výsledek je naše holky 🙂 ,teď to tak nějak na půl zkoušíme od srpna,ale u nás je zas malá frekvence-taťka je dost v práci 🙂,tak je pak dost složité se trefit do ovulace. 😖

nessik
21. led 2013

@3cacorky a sleduješ nějak ovulaci? Já se bojím, aby mi po tom potratu naběhl cyklus, měřím teplotu, ale ani náznak ovulace a ve čtvrtek to bude už 14 dnů po revizi. Ach jo, jsou to nervy.

3cacorky
21. led 2013

@nessik -nejdřív jsem to neřešila,pak jsem začala s ovu testy,a teď měřím a zjistila jsem,že podle teploty ji mám o cca 2 dny dřív,než na testech-pokud tedy počítám,ať jsou obě čárky stejně silné,jinak mi pomohlo k srovnání ta kontryhelová nať.Já si myslím,že je to brzo 14 dní,po revizi,nechala bych to až na ten další měsíc.

3cacorky
21. led 2013

@nessik -já jsem po potratu a čištění,měla měsíčky až nějak po měsíci a hodně silně a bolavě,ale pak už se to srovnalo asi do 3 měsíců.Tak možná bude ovulace až příští měsíc.Neboj a vydrž 😉 určitě to bude dobrý

nessik
22. led 2013

@3cacorky děkuju, snad to bude dobré, cyklus jsem měla vždy jako hodinky, tak doufám, že se to jednou přece musí zase spravit. Jen to čekání je tak dlouhé 😒

vojtisek2007
25. led 2013

jééé holky, já bych tak moc chtěla čtvrtě 😲 😲 😲 ,ale manžel je bohužel zatím proti ☹ ☹ ☹

staninka77
25. led 2013

@vojtisek2007-Ta jsme na tom uplně stejně.já se tomu vubec nebráním,ale přítel nechce. ☹
Už se asi nikdy nevyplní ten krásnej sen o děvčeti. ☹
A zkoušela jsi ho přemlouvat nebo něco takového podobného. 🙂

vojtisek2007
25. led 2013

@staninka77 zkoušela ??? to je slabý slovo 🙂, hučím do něj horem,dolem 😀 😀 😀 , "už" je mi 33,takže aby třeba až se rozhoupe, nebylo taky pozdě, ikdyž s otěhotněním jsem nikdy problém neměla....mě se holčička spnila na potřetí...ikdyž já si vlastně holčičku přála 2x a 2x to byl kluk, pak když jsem do třetice chtěla kluka, tak byla holka 😀

Už když se narodil druhej kluk, tak na porodním sále si dělali srandu, že do roka pro tu holku, no byl to rok a čtvrt, a pak když se narodila Eli, tak si zase dělali blázny, že do roka pro další holku, aby byly síly vyrovnaný, tak jsem samo řekla že jo,klidně...postupem času manža začla že čtvrtě ne, a tohle a tamto a peníze a čas a tak....přijde mi, že kdyby to třetí nebyla holka, klidně by čtvrtě dal...Eli je od mala hodně ukňučená,ukřičená,rozjívená...celkově náročnější než byli oba kluci....tak si myslím, že už nechce tohle...navíc od mala má alergii na mléčnou bílkovinu a trvalo skoro 1,5roku než jí na to přišli, byla kojená, takže dokázala prořvat 3-4hodiny v noci,do toho zvracela,pak dne,dva dobrý...pak znovu...bylo to fakt náročný, s příkrmama se to zklinilo, pak ty vyšetření Ct mozku,magnet.rezonance,různý rentgeny,odběry krve,gastro vyšetřetní, co jsme všechno s ní museli absolvovat...myslím, že se prostě bojí ☹ ☹ ☹ ☹ a to asi nezlomím...

staninka77
26. led 2013

@vojtisek2007-Z jedné stránky se asi manželovi nedivím že se bojí toho co jste si z malou zažily a ještě zažíváte,ale snad si třeba dá říci.Alespon tu holčičku máte já ne.A už mám 35-v červnu my bude 36.let.A myslím si že už nemám tu šanci mít ještě jedno dítě,a holka my není přána.Snad se jí ještě jednou ty dočkáš.A dá si říci.
Dneska my muj chlap řekl že moje máti by na mě poslala i sociálku už kvuly tomu že bych měla 4.děti v tom je ten zádrhel a to moje máti ta nechce abych měla další dítko.A to mě na ní štve.
Budu držet palečky a musíme si věřit třeba si chlapíci dají říci. 🙂 Moje kamarádka má 2.kluky a poslední má 2.holky.Tak se jí to nakonec povedlo.A jedné kamarádka z netu se před 4,dny porodila 2.holčičky po třech klukách ta se teda má že se jí to podařilo přímo 2.moc jí závidím.

mataharyy
27. led 2013

@staninka77 Já tak nějak pořád nechápu, proč se tak bojíte tvé máti? 😅 Fakt pokud mě neživí, tak mi do toho nemá co mluvit, to zda budete mít jedno, nebo deset dětí je jen a jen vaše věc, ne široké rodiny...! Kdybych poslouchala všechny "moudré" hlavy, tak mám s těží jedináčka a to ještě nejlépe ve čtyřiceti... Nebo nemám dítě vůbec, protože "dnešní doba..." a bla, bla, bla... Takhle kašlu na lidi co si kdo myslí a čekáme třetí, možná, jednou bude i čtvrtý, ale to záleží na situaci a na tom jak to s JÁ s MANŽELEM budeme cítit chtít, tedy jak manžel, já bych rodila jak jabloň, jen teď už raději s větším odstupem, toto těhotenství je nějaké namáhavé 😀 😉
Jináč jak tu řešíte věk, tak já mám sestru a ta je o půl roku starší, než můj syn a až vystuduje střední, její rodiče budou v důchodu 😉 😀 Takže co je již vysoký věk... 😀 😀 U nás asi dědickým konáním budou procházet nezletilé děti... 😉

bumbum
27. led 2013

@mataharyy tak tak, není nad veselé rodinné propletence 😀

mataharyy
27. led 2013

@bumbum To ti povím, ale zase se fakt nenudíme 😀 No co do počtu je nás tak jak u vás, jen jsme namíchaný a vlivem sňatků a tak, je nás vlastně teď jedenáct sourozenců 😀

staninka77
27. led 2013

@matahary-Ja se nebojim mati,ale stve me jeji chovani ,jsem preci dospela a nema my mluvit kolik deti budu mit to je jasne,ale hodne nam financne pomaha kupuje jidlo a dava penize jak je muze.A taky snamy nekdy bydli.
Memu pritelovi prave rekla a me se to nelibi ze na me posle socialku tu je ten problem.A taky ten muj vek...

bumbum
27. led 2013

@staninka77 jo, holka, asi takhle: koho chleba jíš, toho píseň zpívej. jestli jste dospělí, pak nepotřebujete od maminek penízky a jídlo, jestli nejste, pak bych radši s dětma přibrzdila. 😉 možná ti přijde tohle hnusný, ale sorry, je to tak, nemůžeš mít práva dospělýho a povinnosti dítěte zároveň...

mataharyy
27. led 2013

@staninka77 To je to co jsem psala, pokud vám nedává na chleba, nemá do toho co mluvit, ale pokud ano... 😅 Navíc je téma k zamyšlení, že pokud to finančně nezvládáte, tak zda je zodpovědné si pořídit další dítě... Tím nechci nijak řešit vaší finanční situaci nebo tak, jen pokud teď máte finanční nedostatek, tak další dítě je náklad navíc... Ano kde co podědí, ale nikdy nevíš co se stane, nebudeš kojit a měsíční náklady na sunar je celkem pálka, nebo nedej bůh bude mít dítko nějaké zdravotní potíže a zase to je dost finančně nákladné... Ono kdyby stačilo chtít, tak věř dětí mám hodně, ale z chtění a touhy po dětech se nenajíme 😉

3cacorky
27. led 2013

@vojtisek2007 -to já taky 🙂,manžel taky moc nesouhlasí,ale postupem času už je nalomený,já jsem si zas nemyslela,že bych chtěla tolik dětí a už sem si myslela,že mám akorát,ale nějak mě to zase začalo brát ty hormony ach jo,koukám na mimi,kočárky a věcičky...se picnu...už snad ať jsem v přechodu a bude klid 😀 😉

3cacorky
27. led 2013

@staninka77 -to zas není velký věk,nejsi stará,tak si dej limit do 38,hned to bude méně stresové 😉 ,kamarádka má holčičku v 42....věkem se nenervuj,můj bratranec čeká s přítelkyní jemu je 28 a jí 38 no a doktor jí říkal,že je vše ok dokonce pojede v 7 měsíci na týden do Itálie-teda já bych se bála,ale vidíš dá se to zvládnout. 🙂

3cacorky
27. led 2013

@bumbum Ahoj bumbum-tedy pět princezen to je nádhera,já bych brala ještě taky jednu holku,každý nám furt cpe,že určitě chceme kluka,ale já jsem zatížená na holčinky a když vidím jak mají zmáknutého taťku 😉 😉 😉 si říkám když bych měla kluka tak bych to měla jak poprvé,ani bych ho neuměla přebalit 😅 🙂 jasně,že bych brala oboje ,hlavně když je prcek v pořádku.Neměla jsi někdy problémy s otěhotněním já 3x ne a teď to zkoušíme a nic ☹ ☹

bumbum
28. led 2013

@3cacorky tys mě rozesmála 😀 jo, mám s otěhotněním problémy v podstatě celej život, se na mě ten muj víc koukne a je to tam... 😀 😀 😀

staninka77
28. led 2013

Holky-Finačně by asi nebyl problém,ale je fakt že muj přátel má hodně zplácení.Včetně hypotéky na barák,traktor i auto je toho hodně.Mě to láká ale bojím se toho že to nezvládnem ale jistě to zvládneme,nějak by se to zvládlo.Z kojením mám problémy kluky jsem kojila strašně málo,tak vím že to hodně nákladné všechno.Máti nám kupuje toho dohně jídlo i tu bydlí pomáhá i fanančně když je třeba zakoupí to ona. 🙂
Jirka my řekl v pátke že je naše věc kolik dětí budeme tím mě docela jak to řekl.
Uvidíme já nikam nespíchám ale chtěla bych to stihnout než malímu bude 4.roky,nechci mít kluky daleko od sebe.
@3cacorky-Děkuji ti moc,už kvuly tomu věku.I moje bejvalá švagrová má narozeného synka kolem 40.let.

mataharyy
29. led 2013

@staninka77 Tak pokud na mámě nejste finančně závislý, tak opravdu je to vaše věc a ne její... Nějak se v tom ztrácím 😅 Zas pokud u vás bydlí, tak máte asi nastavené nějaké pravidla a pokud společně žijete, vaříte, tak je logické že se i dělíte o náklady, nebo ne? Kdyby jste se rozhodli mít dětí deset, tak je to vaše zodpovědnost a to že vyhrožuje že se s vámi přestane bavit... To jsou plané řeči, je jen velmi malé procento lidí co by to udělalo, zvláště když půjde o vnouče 😉
Tím věkem se netrap, jak jsem psala, máma taky rodila po čtyřicítce a synovec je od tety jen o půl roku mladší 😉 A co do věkového rozdílu mezi dětmi, vše má své pro a proti, na všem se dá najít klad 😉

3cacorky
29. led 2013

@bumbum -tak já jsem taky právě nikdy problém neměla a teď půl roku a pořád nic.. 😖

simour1
29. led 2013

Zdravím všechny,především bumbum,se kterou se známe z jiné diskuze 😉
Nikdy v životě bych nevěřila tomu,že se jednou stanu matkou čtyř dětí.Ale osud tomu chtěl a jsem za to moc ráda.Dvě děti mám z prvního manželství.Po 13-ti letech přišel rozvod a nový sńatek.Můj druhý manžel nijak zvlášť po dítěti netoužil.Ovšem já otěhotněla záhy a naši pětiletou holčičku manžel naprosto zbožňuje.Jelikož ze zdrav. důvodů jsem neužívala HA,stalo se,že před dvěma lety jsem znovu otěhotněla na dovolené.Brečela jsem,že čtvrté dítě nechci,manžel také rezolutně řekl NE!Jenže na gynekologii když člověk vidí ty nastávající maminy...něco se ve mně zlomilo a mimčo jsem si vyloženě vyžebrala u muže.Ve chvíli,kdy jsme se oba smířili s tím,že bude další,mi doktorka oznámila,že miminko odumřelo.A v tom jsem pocítila šílenou bolest a touhu po něm.Po revizi jsem začala ihned užívat kyselinu listovou,abych urychlila proces hojení a zvýšila možnost znovu otěhotnět.Což se také stalo necelé 3 měsíce po revizi.Těhotenství bylo pro mě docela náročné,spíš než kvůli věku (37),tak tím,že vždy přiberu 30 kg!Skončila jsem na konci těhu s váhou 102 kg!!! Měla šílené otoky,necitlivost prstů,brnění,samozřejmě problémy s dýcháním a tlakem.Ale řeknu vám,že ta námaha za to stála!Mám nádhernou 3-měsíční holčičku a jsme moc šťastní.Přeji všem hodně štěstí! 🙂

staninka77
29. led 2013

@simour1-Krásné děti máš,a všeci bydlíte společně. 🙂
Paráda že jsi to vše ustála hlavně že jsi nabrala druhej dech a šli jste do dalšího mimíska mocinky gratuluji. 🙂
@mataharyy-Drž hlavně palečky 😉 aby se nám to hned jak my menzes skončí,abych ho přemluvila mého přítele k tomu čtvrtému miminku,jistě se to dá nějak zvládou prostě musí vládnou to jiní proč né my. 🙂
Z věkem snad to i já nějak překouši. 🙂 Mě jde jen o to že jak my bude kolem 60.let budu tu mít jedno dítě co mu nebude ani 20.roku,a budu vypadat jako jeho babička né maminka. 🙂
Jo a taky už kvuli klukum že Marek bude mít 14.let když bychom byla těhu bude to zase věkovej rozdíl mezi děckama.Ale mocinky si přeji ještě jedno. 🙂

mataharyy
29. led 2013

@staninka77 Držím palce 😉 Tak zvládnout se dá kde co, otázka je co jste ochotný podstoupit, ale hlavně optimismus do duše 🙂 Já taky pořád doma naznačuji že bych ještě jedno miminko chtěl a to jsem ještě ani neporodila, ale štěstí přeje připraveným 😀 Tak uvidíme, ale vím jistě, že to dříve jak za nějaké tři/čtyři roky ani zkoušet nebudeme, po tomto těhotenství budu potřebovat rekonvalescenci 😅