Čtvrté dítě, není to moc?

molly3
31. led 2007

Zdravim všechny maminky,
Jsem mamča tří dětí,sedmileté Natálky a dvouletých dvojčat. Hrozně moc toužím mít ještě jedno dítě a manžel taky neni proti. Jen mam strach, jestli už to neni přeci jen moc :O(
Byla bych moc ráda,kdyby napsala nějaká maminka čtyř dětí.
Mějte se krásně. Molly

orchidis
26. kvě 2014

@mataharyy
@vojtisek2007
Čau kočky,

tyjo, pět hodin spánku, to by mi jeblo! 🙂 Já spím tak 7, ale díky mladšímu dítěti přerušovaně.
Dnes v noci u nás bylo rodeo, sousedku kleplo, tak sanita a pak ještě hasiči, bo ji nemohli snést do sanity (blbý schody+je dost při těle). Snad bude ok.

V neděli jsme opíkali s dětma ségry i bráchy. Celkem 10 děcek, no šrumec a večer jsem byla u kámošky, měla narozeniny, takže dieta v kopru, jsem na sebe pěkně nasraná. To moje bříchoooooooo 😝. Jestli nezaberu, plavky nebudou ...

vojtisek2007
26. kvě 2014

@orchidis no vidíš a mě přijde,že čím víc spím, tím víc se mi pořád chce...standartně jsem chodívala kolem druhé a po té páté do půl šestý vstávačka a pohoda....teď se snažím do půlnoci být v posteli....no a přerušovaný to mám taky, páč děti ač velké, tak aspoń jeden z nich jednou v noci prostě vstane, na záchod, napít se apod...a k tomu se to musí nahlásit mamince...takže mě vzbudí, dneska třeba Eli v půl4,že má pod postelí bubáka, a´t ho jdu vyhnat, tak jsem jí přemlouvala,ať spí u mě a je to....ne, tak jsem vyhnala bubáka, a v půl 5 byla zpět, že se bubák vrátil....to už jsem jí stahla k sobě pod deku, chvilku se tam mrskala,a odporovala,že v cizí posteli se nespí apod,.,... a pak usnula....Já dietu zahájila dnes vločkovou kaší s rybízem k snídani, dva polystyrenový chleby s šunkou a tunou zeleniniovýhio salátu ke sváče, k obědu jsem si vezla zelnou polévku a k veče dám nějaký to vyřený vejce a zase polystyren+zeleninu.....no a odolala jsem v krámě i větrníku a včera těch 20km na bruslích....ono to půjde, potřebuju dolu 5kg a spíš zpevnit to klepavý břicho a prdel....

mataharyy
28. kvě 2014

@orchidis @vojtisek2007 tak jsem se sem dostala na déle. U nás víkend dobrý, zlatá svatba dopadla dobře, zvládla jsem upéct 180 muffin, 1,5 kg grilážků a cca kolem 80 mini indiánku + dva dortové korpusy 😅 Jináč super. Dnes nám po třech týdnech i opravili pračku, tak skáču radostí a už točím druhou várku 😀 😀 No a v úterý jdeme asi na ambasádu, zjistit podrobnosti, co třeba k vízům pro děti a pro nás a jak dlouhá je čekací lhůta... Tak doufám že jejich známosti sahají až na ambasádu v Praze 😅

vojtisek2007
28. kvě 2014

@mataharyy ahoj, tak už se Vám ten odjezd rýsuje do konktrétních podob....mě je od neděle tak nějak blbě, slabo,motá se mi hlava, na omdlení...tak jsem dneska jela k dr., tak to vypadá na sníženou funkci štítné žlázy prý...a k tomu celková únava organismu, doporučili mi si vzít 14dnů dovolený a jet bez dětí někam do teplých krajin se prohřát, ale za co a kdo by hlídal ty děti a chodil za mě makat, už mi neporadili ☹ a ještě moje internistka nadhodila druhou alternativu, že jsem těhotná 😀 😀 😀 😀 je fakt že takový stavy v těhu mívám,ale to jsme se fakt pobavili, vzali mi snad 10litrů krve a v pondělí budou výsledky...

mataharyy
28. kvě 2014

@vojtisek2007 No aby jsi se ještě nedivila a neměla miminko 😀 😀 Jináč ono to bude tlakem, taky je mi posledních pár dní na pytel... ☹

mataharyy
28. kvě 2014

Jináč s odjezdem kdo ví, uvidíme snad během června, toto je hlavně informativní aby jsme věděli, co to bude vlastně stát 😅

vojtisek2007
30. kvě 2014

@mataharyy no ty bláho, to by byl mazec...žádný mimino. Už je mi podstatně líp a i počasí to vypadá,že se umoudřuje, tak snad....a konečně pátek

mataharyy
30. kvě 2014

@vojtisek2007 No to by jsi se asi hodně divila, co 😅

vojtisek2007
30. kvě 2014

@mataharyy což já,já bych ho klidně i brala 😀 znáš mě ,jen přítel by to asi neustál....

mataharyy
30. kvě 2014

@vojtisek2007 No bóže, však on by se z toho zmátořil, časem 😀 😀 Jináč je fakt, že jak byl blbej tlak a tak, tak jsem taky měla stavy jako v těhotenství a to bych asi neustála tedy já... 😅 Ne teď, až bude klid a mír a tak, tak klidně další tři, ale teď by mě asi šlehlo... 😅 😀 😀

lucik024
30. kvě 2014

Ahojj,za pár měsíců ze mě bude 4 nasobná mamina.Máme doma dvě cácorky 5tiletou a 3letou.Třetí těhotentsví nebylo vůbec plánované a když mi pán doktor řekl ,že jsou to dvojčata málem jsem se složila 🙂 .Ale teď se těšíme i když vím ,že snadné to nebude určitě🙂

mataharyy
30. kvě 2014

@lucik024 Tak to gratuluji. Jináč bych to brala pozitivně, jedno těhotenství, jednou porodnice a dvě děti, to je terno, brala bych to z fleku 😎 😀 😀 Ale je fakt, že potom to je celkem makačka, ale neboj to se zvládne a jen co se překoná to složitější období v péči, tak to bude mít spíše pozitiva, navíc máš dvě pomocnice tak to je fajn, i když někdy jsou pomocníci v tomto věku spíše pomocí do blázince 😀 Alespoň se nebudete nudit 😉

lucik024
30. kvě 2014

Děkuju 🙂 tak starši dcera se těší moc ,mladší ještě moc nechápe je to docela čertík ,takže s dvojčaty mám o zábavu postaráno🙂 ty máš děti ?

mataharyy
30. kvě 2014

@lucik024 Děti nevím, mám dojem že vlastním spíše malou ZOO 😀 o počtu tří kusů, co vydají za stádo divokých koní 😉 Ale taky se nenudíme a hádám že do budoucna ještě třeba trochu rozrosteme. Jen to těhotenství už se mi nějak nechce 😅 😀

lucik024
30. kvě 2014

Je pravda ,že to těhotenství je něco to moje třetí ani nemluvím od začátku pořád něco .

vojtisek2007
30. kvě 2014

@mataharyy jo to znám, rozrůstala bych se taky,ale to těhu nevim,nevim,jak bych dala....no jasně že by to vydejchal časem a kdyby ne, jeho problém... 😝

vojtisek2007
30. kvě 2014

@lucik024 ahoj, ty jo dvojky...no to bude mazec 🙂,ale dle mého názoru, nejnáročnější je jedno dítě, pak jestli už jsou dvě, nebo pět už tak velký rozdíl není....já mám tři, jednoho už velkýho kluka(15) a dvě menší 7 Vojta a 6 Eliška...chtěla jsem čtvrtě,ale manželství mi jaksi nevyšlo,akutální přítel už děti nechce,což chápu,takže už asi nic nebude.... 😀

vojtisek2007
30. kvě 2014

a jinak dámy,krásný víkend všem, já mám "bezdětný", takže dnes večer odjíždím za přítelem a hodlám se celý víkend válet a užívat si a odpočívat....i počasí se má trochu umoudřit, bylo by to fajn...mějte se holky 🙂 🙂 🙂

mataharyy
30. kvě 2014

@vojtisek2007 No já si představím těhotenství a je mi mdlo 😅 Já bych klidně rodila na kšeft, kdyby to někdo mohl nosit místo mé "maličkosti" 😀 😀 Ale však on by si to rozmyslel při prvním pohledu 😎 Můj choť mi jednou řekl "když jsem tě poznal, o dětech jsem vůbec nepřemýšlel, pak jsem si říkal že to jedno, teď čekáme třetí a ty už mluvíš o dalším!". No a teď o tom čtvrtém mluví častěji než já 😀 😀

lucik024
30. kvě 2014

@vojtisek2007 Ahojj ,to jo bude to mazec ,na který se těším ale taky bojím 🙂 Tak to máš fajn,aspon máš nějaký ten čas pro sebe ,když už máš větší děti.

vojtisek2007
30. kvě 2014

@mataharyy no když přítel je o fous straší než já...teď mu bylo 42, dceru má dospělou, tak má jasno, že děti už ne....že už by na to neměl nervy...zajímavý,že je má na mě 😀 😀 😀

vojtisek2007
30. kvě 2014

@lucik024 no času pro sebe moc nemám, ikdyž jsou samostatný, pořád se svět točí kolem nich....ráno vypravit,odvést do školk,yškoly, do práce, po práci nakoupit, vyzvednout je, domu, tam úkoly,poklidit, večeři....je to kolotoč stále se opakující....

mataharyy
30. kvě 2014

@vojtisek2007 Co to je za věk, mladej kluk nééé 😎

vojtisek2007
1. čer 2014

@mataharyy ahoj,no takt teď asi věk ještě dobrej,ale má strach, že už by za těch cca 15let nezvádl dítě v pubertě 🙂

mataharyy
1. čer 2014

@vojtisek2007 😀 😀

vojtisek2007
10. čer 2014

zdar ženy, jak zvládáte s prckama vedra ? já teda jsem ráda, že je konečně teplo a trochu se zahřeju, ale Vojtík jel dneska na výlet, 60km vlakem, tam přes celý město do hopsária a odpo zase zpátky, tak nějak mu to nezávidím,a mám pocit, že se mu ani nechtělo...ach jo...co vy ?

vojtisek2007
25. čer 2014

holky, kde se flákáte ?

mataharyy
26. čer 2014

Ahoj, no já se flákám kudy chodím 😀 😀
Dostali jsme nabídku ohledně bytu, tak se teď rekonstruuje, ne že bych byla s těma dítětama nějak platná, spíš mám dojem že jsou všichni rádi, když vypadneme (chápu je 😅 😀 ) a děti se nemotají pod nohama. A do toho hledám práci z domova, včera jsem měla telefonický "pohovor" a zdá se to být nadějné, tak možná svítá na lepší časy 😵 No a do toho čekám jak to bude s odjezdem, ale předběžně jsem se dohodli, že dřív jak na jaře nepoletíme 🙂

vojtisek2007
26. čer 2014

@mataharyy
si to dokážu představit jak se s těma dětma flákáš kudy chodíš 🙂 Mě včera tak potěšila jedna paní prodavačka - byla jsem s Honzou (15let) nakupovat nějaký hadry co nutně potřeboval a pak,že má hlad, tak že se jde na párek v rohlíku, strašně mu vadí, že bych za něj měla někde platit (nějakej syndrom) tak si vzal kačky, šel si pro ten párek, já tak stojím vedle něj, pohupuju taškou...a prodavačka povídá " a sestřičce nekoupíš "??? 😀 😀 😀 , Honza šel do kolen a prej, to je moje matka 😠 😠 😠 , je fakt,že jsem měla tričko s mickeymousem a kšiltovku, vorvaný rifle a conversky...ale od tý doby, co jsem se vrátila z blond vlasů na svojí a te´d mám fialovej přeliv, mi to řeklo hodně lidí 🙂, já byla tak potěšená...povídám Honzovi, to se máš vi´d, tak zachovalou maminku a on na mě kouká, a povídá, no nebo já vypadám už na 40 😝 😝 😝 pitomec....

mataharyy
26. čer 2014

@vojtisek2007 No vidíš to, to opravdu potěší 🙂
Jo s dětma to jde, to flákáni jsem na pokraji duševního kolapsu, neb nejmladší dělá to co ani jeden z jeho sourozenců, on piští, ale tak strašně že to je děs, jako když máš tisíc myší a všem v jeden okamžik natáhneš pohlavní úd a oni vydají takový skřek... Už jsem z něj říčná, piští ještě než otevře ráno oči, piští celej den a po té co oči zavře ještě půl hodiny piští a já už mám sto chutí mu dát roubík (v tom lepším případě) 🙄