Čtvrté dítě, není to moc?

molly3
31. led 2007

Zdravim všechny maminky,
Jsem mamča tří dětí,sedmileté Natálky a dvouletých dvojčat. Hrozně moc toužím mít ještě jedno dítě a manžel taky neni proti. Jen mam strach, jestli už to neni přeci jen moc :O(
Byla bych moc ráda,kdyby napsala nějaká maminka čtyř dětí.
Mějte se krásně. Molly

mataharyy
15. dub 2013

No znamení, u nás je to vesele, všechny děti berani, tvrdohlavost ať žije 😀
Jináč u nás nedělní pohoda, vydali jsme se do parku na odrážedla, hřiště a pivo 😎

mataharyy
15. dub 2013

@vojtisek2007 S tou nemocností moc nic neuděláš... Když mi mladej chodil do školky, tak běžně tam byli děti s kašlem, rýmou jak hovado, teploty... O tom že se tam půl roku v kuse válčilo s broučkama (jak jsem děkovala že mají kluci vylepané kebule nulkou 😵 )... No a v uzavřeném prostředí školky, hotová živná půda 😠
Teď můžeš jen doufat v pěkné počasí a nižší chorobnost a dostupnost většího množství přírodních vitamínů... 😅

marton
15. dub 2013

@vojtisek2007 no to mi povídej.Před měsícem jsem se chvástala,že kluci ještě nebyli za svůj krátký život nemocný.A bác,do týdne měli rýmu a teplotu.Teď to vypadalo,že dobrý a ten nejmladší v noci 37,7 a rýmu až v očičkách ☹ .Na co trpí Vojtíšek?

marton
15. dub 2013

@mataharyy Ale jinak jsou berani super.Já jsem beran,manžel je beran,syn je beran 😉 .To je náhoda,že máte všechny beránky nebo jste to plánovali? 🙂

vojtisek2007
15. dub 2013

@marton mě přijde že trpí na všechno, se na něj blbě kouknu a má teplotu ☹ ☹ ☹ , mívá teploty - hodně vysoký, třeba 5 dnů se mu pořád drží kolem 39-40...hotovo, někdy mu k tomu vyjde blbě výtěr z krku, rýmu a kašel nic výraznýho....spíš si stěžuje na ten krk, teď bral troje antibiotika po sobě...jedny dobere, dva dny je bez nich a hup zpátky...takže jsem zvědavá jak dlouho to teď vydrží. Před vánoci jsme byli i na mandlích, nosní mu vzal a krční ořezali, vysáli mu uši, páč na levý prej nemohl ani slyšet....máme za sebou alergologické vyšetření, imunologii - všechno v pořádku, vitamína ho dopuju jak blázen - i laktobacilama a pořád je to s prominutím na hovno...on je celkově i takovej drobnej,hubenej,bledej....doktorka už taky neví co, má 6 let a 16kg, chroust, velikost 116, někdy i 110 mu padá, teď nám doporučila ho nechat prostě do září než půjde do školy doma...ale jak to mám udělat mi už neřekla ☹

marton
15. dub 2013

@vojtisek2007 drobek podle váhy je,ale on z toho vyroste.Třeba bude vždy trochu náchylnější.S tím mám zkušenost s Fílou.Trpěl dost často na průdušky.První třídu studoval téměř dálkově ☹ .Jaro a podzim byl fakt často nemocnej.Poslední roky je to lepší.Na průdušky už mu to neklesá,ale stejně občas kašle.Teď byl doma týden,tak uvidím.Hraje od mala fotbal a jelikož i v zimě hrají venku,tak prostydne raz dva.Jak píše mataharyy,s počasím snad bude lépe 🙂 .

mataharyy
15. dub 2013

@marton Náhoda, já jsem totiž plodná jen na v červnu a červenci, jednou za dva roky 😀 😀

marton
15. dub 2013

@mataharyy Ale to je dobrý.Zase víte kdy si dávat bacha 😀 .

mataharyy
15. dub 2013

@vojtisek2007
@marton já mám takového chrousta doma 🙄 Malej, drobnej, bledej... ale naštěstí ne tak nemocnej, ale když se u nás něco chytne, tak to máme na měsíc, dva i déle, jak to putuje z jednoho na druhého 🤐 Jenže on moc nejí, jsem z něj na palici, nesnídá, nesvačí, neobědvá, nevečeří... Jsem z toho fakt na prášky, ale nevím co s ním ☹

mataharyy
15. dub 2013

@marton jo, jen manželovi to již nepřijde jako dobrá antikoncepce... Přesto že je to 3 x ověřené 😎 😀

vojtisek2007
15. dub 2013

@marton
@mataharyy
no tak ten můj drobek jí - všechno, není vybíravý,to vůbec, zeleninu,ovoce...ale potom když mi měsíc v kuse marodí, tak schodí,ikdyž se snaží fakt jíst....ikdyž je mu zle a má vysoké horečky, prosí aspoň o vývar, aby mi tady "nechcíp" - jak to vtipně minule tady komentoval....a je fakt, že jak se nás něco chytne, tak se nás to drží zuby nehty - než se vystřídáme všichni...letos poprvé to chytil i manžel a ležel s antibiotikama....vojta to mezitím dostal 3x zpátky - od každýho z nás...mi přijde,že jak má pořád tak často ty antibiotika,že už mu moc nezabírají ☹
Dokud nechodil do škokly, nezamarodil mi, od tý doby co tam je - tak pravidelně od toho října do května - na každých 14dnů ve školce je 14dnů doma....a pořád dokola,naštěstí mám tolerantní zaměstnavatele,ufufuf. Už se vidím, jak zvládáme první třídu ☹ - naštěstí je šikovnej a trpělivej, jinak nevím

mataharyy
15. dub 2013

@vojtisek2007 chudák 😖 no u nás ještě tak jablka a rajčata, jink to hádě fakt nejí 😠 ale choroby se u nás drží dlouho, přesně jak u vás, u každého se to zastaví, případně si dáme dvě kolečka 🤐 Ale já s nimi chodím pro léky až když je fakt bída, jináč léčíme čajem, klidem atp. Naštěstí nemívají takto brutální projev nemoci, ale je fakt že jak chodil do školky, bylo to horší, teď jsou doma, tak to fakt bývá hlavně počasím

staninka77
15. dub 2013

Ahojky devcata,vy jste toho naplkaly,vubec nestiham z mobilu cist.Jak mati odjede hned si vas prectu.

marton
16. dub 2013

@vojtisek2007 kluci jsou taky žraví.O víkendu jsem říkala,že je lepší je šatit než živit 🙂 .V případě nejstaršího je to naopak.Ani holky nejsou tak parádivý 😒 .A prostřední to má vyrovnaný.Sní vše a oblékne taky cokoliv 🙂 .
Letos to fakt byla síla.Jak píšeš,i můj manžel jeden den ležel a to je co říct ☹ .Ty ATB to je jasný,tělo už je na ně zvyklé a těžko se hledá,které zaberou.Jenže když je horečka,tak se kolikrát nedá nic jiného dělat.
@mataharyy taky čajíčkujem,popř.dělám cibulli s cukrem.Když jsem doma,tak taky k dr.moc nechodíme,ale když jsem pracovala,tak zajedno pro neschopenku a pak aby něco dostali a byli fit.Popravdě naše dr.moc ani ATB nedává,to už fakt musí být.

napolitano
16. dub 2013

@marton No ona je dost dominantní,když není po jejím je zle a mužský je to samé.To vám přeju ,ten hezký víkend,můj stál za prd,Káťa a malej mají zápal plic a já to chytla od nich,sotva lezu,ale matka nemá nárok být marod 😠 .

marton
16. dub 2013

@napolitano no prosím tě i malinkej? ☹ Teď se zeptám jak blbka a ne matka od 4 dětí,ale co měly děti za příznaky?Horečky a kašel?Nikdy jsme zápal doma neměli,ale poslední dobou slýchám,že řádí ☹ .To víš,že matka nemá nárok,docela sis troufla,že jsi to vůbec chytla.Manžel přijede na víkend?

napolitano
16. dub 2013

@marton No doufám,že přijede nebo nemusí jezdit už vůbec. 🙄 .Měli čtyřicítky,kašel,šílenej až se dusili,když jsem je vzala do náručí tak bylo cítit jak jim chrčí na půduškách.Já vím jsem pěkně drzá být nemocná 😀

vojtisek2007
16. dub 2013

@marton právě že naše dr. taky ty ATB dává nerada, ale když má pokaždý CRP nad 80, horečky jak kráva...a teď naposledy měl i v krku masivní výskyt stafylokoka nějakýho či čo....samozřejmě po zbytek roku zkoušímu různě přírodně posilovat imunitu a tak....cibuli s medem dělám taky, sirup z jehličnatých stromů mám doma na litry 🙂,ale prostě je to náš chcípáček...doufám, že z toho vyroste
@napolitano chuděry malinkatý, já taky měla zápali plic a bylo to strašný 😠 😠 😠 ,nejhorší asi jak si člověk nemůže pořádně nadýchnout....tak ať je jim broučkům brzy líp....a ty přestaň simulovat a hajdy obskakovat rodinku....

napolitano
16. dub 2013

@vojtisek2007 Rozkaz,už obskakuji a můžu u toho chcípnout??? 😀

marton
16. dub 2013

@vojtisek2007
@napolitano jo,jo vyskočit a starat se.Pobavila mě moje maminka,která když všichni marodili,tak říká: ježiši ty se nějak chraň,co byste dělali,kdybys byla taky nemocná 🙂 .Prostě si to nemůžeme dovolit.Mě to tedy stačilo,když jsme čekali dvojčata.Blila jsem 2 měsíce,ve dne v noci.Do dnes nevím jak doma fungovali,pamatuji si jen ty soucitné pohledy manžela,když mi nosil rohlik,lučinu a jablka 😒 .Fůůůj.
Tak všichni ležte,my mažeme nakoupit,abychom mohli odpol.na zahradu.

napolitano
16. dub 2013

@marton Já chci taky na zahrádkůůů ☹

mataharyy
16. dub 2013

Lidi zlatý, já se jdu dnes zahrabat, u nás je den D, to by jednoho trefil šlak 🙄

napolitano
16. dub 2013

@mataharyy ???,něco jsem prošvihla? 😲

mataharyy
16. dub 2013

@napolitano Ne, jen že jsem dnes měla zůstat v posteli, vypnout děti i telefon a být ráda 😅 Od půl osmé mě strašně štvali děti, no a když se začali usměrňovat, tak mi volal manžel že ze zálohy, kterou dostal, aby jsme vyšli, neb mi od ledna díky jednomu slovu nemohou doplatit rodičák, už od ledna, někdo ukradl dva tisíce. Takže splátku kterou dlužíme na Slovensku nesplatíme a teď řeším, zda díky událostem je lepší nezaplatit další splátku na Slovensku, nebo raději nezaplatit jednu splátku v Čechách a poslat to na Slovensko... Prostě parádní den 😅 A to konečně vypadalo, že bude lépe, počasí krásné, práce už konečně je a zase se to musí někde jinde podělat, protože to by jsme nebyli my 🙄

mataharyy
16. dub 2013

No alespoň že je pěkné počasí, to člověka potěší 😵 To ostatní nějak zase přežijeme

vojtisek2007
16. dub 2013

@napolitano až to všechno obstaráš, tak si zalez někde do kouta a tam si tiše můžeš klidně chcípnout 😀 😀 😀

nevím kde berete to hezký počasí, u nás prší 😝 😝 😝

tak letní dovolená zabukovaná - mám radost a neskutečně se už těším,na léto,sluníčko,moře,dobít baterky,oddáchnout a tak...

vojtisek2007
16. dub 2013

@mataharyy lidi jsou hyeny 😠 😠 😠

vojtisek2007
16. dub 2013

jo a já musím dneska s Vojtou do města a koupit tepláky, to zas bude porod 😖 😖 😖 , jak je hubenej, všechno mu bude padat....se picnu,ale aspoň troje potřebuje...dneska ráno jsem zjistila,že asi patery jsou mu prostě nad kotníky, se mi přes zimu nějak vytáhnul....

napolitano
16. dub 2013

@vojtisek2007 Jakou potřebuješ velikost?

napolitano
16. dub 2013

@mataharyy Ty bláho když se daří tak se daří ☹