Čtvrté dítě, není to moc?

molly3
31. led 2007

Zdravim všechny maminky,
Jsem mamča tří dětí,sedmileté Natálky a dvouletých dvojčat. Hrozně moc toužím mít ještě jedno dítě a manžel taky neni proti. Jen mam strach, jestli už to neni přeci jen moc :O(
Byla bych moc ráda,kdyby napsala nějaká maminka čtyř dětí.
Mějte se krásně. Molly

mataharyy
23. čer 2013

@napolitano Jééj, kočko to mě mrzí ☹ Ale ber to pozitivně, třeba bude lépe 🙂
@saminomimino Kašli na lidi, vždy budou mít keci a nic jim nebude dobré 😉 držím palce ať to klapne tak jak si přejete 😎

Jináč u nás je po pr... prostřední má na 99% neštovice a zdá se že staršímu se taky dělají puntíky, tak čekám kdy mi opuntíkuje i nejmladší a manžel, to bude sranda 🙄

napolitano
23. čer 2013

@mataharyy Budeš mít doma lazaret 😀 ,ale zase to budeš mít naráz 😉 a pak klid 🙂

mataharyy
23. čer 2013

@napolitano Nebo cvokárnu... Už alespoň vím proč je poslední dobou tak protivnej... 😖 Jen doufám že to jsou fakt neštovice a ne nějaká alergie, máme tu psa na hlídání, tak kdyby byl alergický na psa, tak mě trefí, pak ještě mě napadlo že to může mít z melounu, ale to snad taky ne... Já totiž neštovice nepoznám, má puntíky, jako by ho pokousalo hejno komárů a nejstaršímu se něco rýsuje za uchem a na zádech, tak to jsou ty neštovice nejpravděpodobnější... Ne? 😅

marton
23. čer 2013

@napolitano 🙂 bych nevěděla kterou 😉 .Malinká je andělíček a větší holky už by mi tu něco mohly i pomoct 😀 .
@mataharyy víš,že bych při čtyrech dětech taky nevěděla jak vypadají neštovice ☹ .Pokud by samozřejmě nebyly už do oka bijící.Rakce na meloun se mi nezdá a představa alergie na psa,když jste s napolitano takový milovnice psů...to ani ve srandě 😒 .
Vrátili jsme se s chaty a přivezli ošklivé počasí.Začíná tu pršet a to jsme si naložili kotlety 😠 .

vojtisek2007
23. čer 2013

@mataharyy jééé, ale je to možný, teď byla ta "druhá vlna" neštovice...u nás ve školce taky děti měly...Vojtík bohužel nechytil...Eli je očkovaná. Ty nemáš děti očkované ? Já myslela,že už je to teď v povinném očkování ? Já to ELi ještě platila. Na meloun ani psa bych to neviděla, psí chlupy - s těma přichází do styku i venku např....

vojtisek2007
23. čer 2013

@marton ahojky, u nás je pořád krásně,ani ty smrště jak byli se u nás nevystkytli...chlap vzal děti k rybníku na koupačku

vojtisek2007
23. čer 2013

holky je možný, že by Vojta měl nějakou reakci na Xyzal - má ho cca týden - 4ml ráno, 4 ml večer, kvůli alergii - jak vylezl ven, svědili ho oči a natejkali a spustila se mu rýma...od tý doby co to bere, tak venku dobrý,ale ty oči má pořád takový jako "na vodě" a červený....nebrali jste ho někdo na alergii ?

napolitano
23. čer 2013

@marton Jó andělíček-ancikrist to je 😀 .A u nás už je chladno a prší,tak to ty za to můžeš? 😠 😀

@mataharyy Po pravdě si taky nejsem jistá,že to poznám 😀

@vojtisek2007Čoveče ani nevím jestli jsme očkovaná a po Xyzalu byla Bobča jak zhulená 🙄

vojtisek2007
23. čer 2013

@napolitano je fakt, že je po xyzalu takovej jako unavanější a má teda průjem - což v příbaláku bylo....ale asi cinku doktorce,ať nám to vymění za něco jinýho ...
já myslela,že očko proti neštovicícím je třeba už cca 3 roky povinné....u Eli nám ho očkovali nějakou rozšířenou vakcínou se zarděnkama a těmahle sráčovinama...Vojtu jsme po poradě s neurolog. očkovat nenechali...i tu debilní hexu jsme očkovali dýl a málem ho to zabilo 😠 😠 😠

marton
23. čer 2013

@napolitano 😀 .Si mě pobavila.Já myslela,že za vše můžu jen doma a ono už i u K.Varů 🙂 .
@vojtisek2007 no oni ty léky na alergie tlumí snad všechny.Tak ať mu dr.zkusí jiný.Taky si myslím,že se neštovice očkuje,ale já jsem na tohle flink.Máme výbornou dr.a nechávám to na ni.Teda co není nepovinné neočkuji.Jen nejstaršího jsem kdysi nechala na meningokoka a dvojčata na pneumokoka,že byli nedonošený.

napolitano
23. čer 2013

@marton Jasně na někoho to hodit musíme 😀 😀 😀

vojtisek2007
23. čer 2013

@marton
@napolitano
já nevím, co máte s tím počasím, u nás je krásně 🙂 . Zítra jí zavolám a uvidím co bude

napolitano
23. čer 2013

@vojtisek2007 Heč teď tu taky vylezlo...

saminomimino
23. čer 2013

@vojtisek2007 díky,no přiznám se že s negativním postojem ke třem dětem, s okolí,jsme se příliš nesetkali,sem tam ale nic velkého,spíše že jsme k třetímu přišla dosti brzy.
Ano právě že teď se chováme v rámci možností zodpovědně,možná je pro nás pouze barierová ochrana a upřímně se mi s ní malér nestal od nějakých 17 let a to kupujeme kvalitu,hold ani ta není 100%
Ano bereme to tak že pokud budu,tak si nás dušička vybrala a my ji přijmeme,jen teda se to tak stráášně nehodí,ale nebylo by nechtěné,jen by nám šíleně rozházelo plány i rozjeté věci,což by mně mrzelo nejvíce 😒

saminomimino
23. čer 2013

@mataharyy děkuji,vím že máš pravdu,no zatím doufáme že to nevýjde a bude klid,pokud ale jooo,tak se stím nějak popoerem 😉

marton
23. čer 2013

@napolitano
@vojtisek2007 no jo,i u nás nakonec bylo pěkně.I jsme grilovali 🙂 .
Holky,potřebuji poradit.Náš nejstarší ukončil k 30.6.školu a od 1.9.přestupuje na jinou.2 měsíce tedy bude plonkový.Nevíte jestli je pravda,že sociální nemusí platit,pouze zdravotní.A zda by to za něj zaplatil pracák?dík

napolitano
23. čer 2013

@marton To slyším prvně,když neukončil vzdělání a po prázdninách pokračuje i když na jiné škole,tak se pro tebe nic nemění,alespoň za mě to tak bylo a to jsem i studium na rok přerušila. 😕

saminomimino
23. čer 2013

@napolitano zázemí máme,jen muž je bez rpáce ale to počítám za těch 9 měsíců mít bude 😀 ne předbýhám,třeba, a to doufám to nevyšlo,ale kdyby jen,na lidi vždy kašlem,ale sama jistě víš že nepříjemné rady a slova od blízkých i těch neoblíbených ale tolerovat je musíš,jsou šílené a na klidu nepřidají.
Díky 😉

napolitano
23. čer 2013

@saminomimino Jj vím o čem mluvíš,s tchyní už nemluvím 5 týdnů a bude to vesele pokračovat 😵

marton
23. čer 2013

@napolitano no on ho ukončil,ale blbě k 30.6.,písemně.Kdyby ho ukončil k 30.8.,tak plynule přejde.Ale od července není ani student ani nikde zaměstnaný ☹ .

napolitano
23. čer 2013

@marton Aháá,to je blbé,řekla bych 🙄

marton
23. čer 2013

@napolitano to je,to mi povídej ☹ ,ale nějak nám to nescvaklo dříve.Tak abychom něco nepošvihli a neplatili za pár let penále jak prase.
Co holčičky,jak se jim líbilo u babičky?

napolitano
23. čer 2013

@marton Holčičky ok,maminka ko 😀si to hezky užily a já taky 😀

marton
23. čer 2013

@napolitano 😀 .Myslím,že naši na chatě taky byli rádi,že jsme odjeli.Kluci byli rozjívení a jak s nima naši blbli,tak jsem je vůbec nezvládala 😠 .Ne že by byli doma zlatíčka,ale je to klidnější.
dobrou 🙂

napolitano
23. čer 2013

@marton Jj dobrou

vojtisek2007
23. čer 2013

@marton pokud od 1.7. půjde na pracák, bude to za něj platit pracák - ale nevím,jak by to bylo s případným nabízením práce ?, pokud na úp nepůjde, bude od 1.7. osoba bez zdanitelných příjmů a musí si sám zaplatit zdravotní, sociální ne. To zdravotní po OSBZP je 1.080,-Kč/měsíc

vojtisek2007
23. čer 2013

@saminomimino tak to my se s neg. reakcema setkali už u třetí - bohužel z vlastních řad... 😠 ,cizí člověk i tak nějak odpálkuje,ale od "vlastního" to zamrzí...jinak taky pouštím jedním uchem tam, druhým ven, teď když řeknu,že byc jsme chtěli čtvrtý,tak si většinou už jenom ťukají na čelo, jen můj gynekolog při každý návštěvě mi říká, že mám nejvyšší čas, ten by to těhu bral asi hned 😀 😀 😀 😀 . Teď jsem bohužel přišla o práci, ale tak brzy snad bude jiná a zatím teda antiko neberu a nijak zvlášť se nechráníme od ledna...a zatím nic, tak si myslím,že kdyby Vám se to "takhle" zadařilo, bude to fakt malej zázrak 🙂

mataharyy
23. čer 2013

@napolitano
@vojtisek2007
@marton Já nemám očkované děti proti neštovicím, přijde mi lepší když si tím projdou 😅 sice uznávám jestli jsou to neštovice a chytnou je všichni tři, tak mě asi trefí šlak 🙄 ale jináč to není tak strašná choroba, abych je nechávala očkovat, jo kdyby to nedostali do nějakého věku, tak pak bych to asi zvážila, ale takto... Já nejsem moc zastánce očkování, mají to co je povinné, i k tomu mám určité výhrady, ale po zvážení jsem s tím souhlasila... 😅
@saminomimino však uvidíš, ještě si tím hlavu nelámej na to bude případně času dost. Ono to rozházení plánu člověk vidí bledě jen do okamžiku než ta situace nastane, pak se ty plány tak nějak upraví a ve finále to může být lepší 🙂 Z toho všeho, čím jsme si v životě prošli jsem se naučila jednu velmi důležitou věc a to, že vše je tak jak má být 😎

napolitano
24. čer 2013

Dobré upršené ráno dámy 🙂
tak včera,se z mé drahé polovičky stal žebravý mnich 😀 😀

marton
24. čer 2013

@vojtisek2007 Ahoj,děkuji.Přesně tak mi to řekla známá,co dělá daně,ale chtěla jsem si to ověřit na více místech 🙂 .Jen si nebyla jistá,když nikdy neměl příjem,zda by nedělali drahoty s placením zdravotního 😒 .
@napolitano taky dobré upršené ráno.Jak vypadá v reálu žebravý mnich? 😀
@mataharyy tak pokud nejsou neštovice mezi povinným očkováním,tak kluci taky nejsou.Zase to budete mít odbyté.A víš jak je to u chlapů,když je chytnou v dospělosti ☹ .