Čtvrté dítě, není to moc?

molly3
31. led 2007

Zdravim všechny maminky,
Jsem mamča tří dětí,sedmileté Natálky a dvouletých dvojčat. Hrozně moc toužím mít ještě jedno dítě a manžel taky neni proti. Jen mam strach, jestli už to neni přeci jen moc :O(
Byla bych moc ráda,kdyby napsala nějaká maminka čtyř dětí.
Mějte se krásně. Molly

saminomimino
28. črc 2013

Ahoj,tak s regulérně pouštíme do boje 😀 tedy necháme to plout a nebudeme se chránit,muž včera večer přišel že si to 4 té uděláme,když chci a že by mu ta miminka stejně chyběla,takže to necháme na přírodě,hrozně mně potěšil 😵

staninka77
30. črc 2013

@saminomimino-Tak to ti tiše závidím že muž ti svolil a pujdete do 4.mimíska,a moc držím palečky 🙂 aby se brzo zadařilo 🙂 😉 .
Včera jsem chlapa přemlouala u sexíku abychom to zkusly y on že ne ☹ 😢 .Takže mám smulu 😒 a dost mě to mrzí že stále nechce.

saminomimino
30. črc 2013

@staninka77 ajé,já myslela že se snažíte??!!vůbec nevím že muž nechce,to mně mrzí,snad povolí!! vždyť kluci už jsou velcí

mvkoty
30. črc 2013

U nás je zatím na cestě třetí, ale pokud to zdraví dovolí tak bych možná ještě šla do čtvrtého ale nevím zda to dr povolí ☹ a taky jak na tom budu se sílou.

staninka77
30. črc 2013

@saminomimino-Víš on svolil a náhle si to zase rozmyslel,tak fakt nevím co sním mám dělat,ale za pokus by to jistě stálo.
A on se nedá jen tak lehce spracovat ☹ .
@mvkoty-A už je i to třetí na cestě,máš schované miminko v bříšku nebo se snažíte,jistě i to čtvrté zvládnete.
🙂

mvkoty
30. črc 2013

@staninka77 třetí se narodí letos v prosinci 🙂 no to čtvrté práv nevím zda zvládnu. Záleží zda dr povolí třetí císař a taky věk. nechci mít v 55ti doma 20letýho puboše

marton
30. črc 2013

@vojtisek2007
@napolitano
@mataharyy
@edeltraut holky ahoj 🙂 ,Jak se všechny máte?Ochladilo se a vy nikde 😉 .

edeltraut
31. črc 2013

@marton Ahojky, no právě, že se ochladilo a dá se něco dělat, tak lítáme a děláme dříví na zimu - jsme (tedy hlavně má lepší polovička) šikuly. Letos jsme nasyslili cca 40m břízy, ale manža je totálně odrovnanej.... ještě, že včera zajela tetka se strýcem a bratranci, bratránci přiložili ruku k dílu a dřevo je naštípaný a v hranici - jinak bychom to dělali tak do pátku. Kluci u toho vypili pár piv a manžu napadlo, když má strýc ty narozky vytáhnout "šnaps" čili slivovičku 😀. No hoši, vypili celej litřík tak za hodinu, jeden bratranec vypadal hůř než manža a ten chudák v půlnoci objímal záchod 😀. Ráno kupodivu vstal jako rybička 🙂.
Jinak u nás nic nového, pořád nic nestíhám 😀 a včera měly děti "svůj den", tak jsem zhodnotila, že příští prázdniny pojedou povinně na tábor - minimálně na tři týdny a každej dvakrát 😀. Už bych měla začít šetřit 😀.
A co u vás nového?

marton
31. črc 2013

@edeltraut Ahoj,koukám na počasí a od čvtrtka si zase odpočineš,má být přes 30st. 😀 .Ale fakt vás obdivuji.Já jsem např.dnes tak mrtvá,že budu ráda,že zvládnu dojet k zubaři ☹ .Kluci teď tak špatně spí,že jsem z toho rozsekaná celý dopoledne.S tím táborem je to prima nápad 😀 .A na zbylé dva týdny můžou k nějaké babičce 😉 .Starší kluci jezdili na 2 týdny a jelikož jezdili rádi,tak to bylo fajn.Klídek,jak za svobodna.Horší to bude od příštího roku s dvojčaty.Hlídání nebude,já v práci.... 😝 .Jinak nového u nás skoro nic.Nejstarší zvládnul řidičák,mladší už má denodenní tréninky,já chystám oslavu pro mamču,má sedmdesátku 🙂 . Vzpomínám na napolitano,jak ji je 😒 .

mataharyy
31. črc 2013

@edeltraut
@marton Ahoj, tak my jsme ty nejhorší dny zakotvili na terase u mámy, děti obklopili bazén a celkem to šlo a teď už je to lepší, ale toho zítřka se děsím, zase přestanou spát a já se půjdu pověsit... Jináč se připravujeme (velmi, velmi) pomalu na stěhování, už teď z toho mám hlavu v pejru a to mám zabalené jen dvě krabice 😀 Taky jsme zvládli lékaře, protože prostřednímu se zapálil pindík, tak jsem čistili a teď mažu antibiotickou mastí, jediná výhoda toho je, že začal chodit na záchod, takže už mi nečůrá po podlaze a nenosí ani pleny (tedy jen na noc) 🙂

edeltraut
31. črc 2013

@marton
@mataharyy Jo holky, my si moc neodpočineme, jen děláme míň náročné práce 😀. Ale příští týden jdou býci na jatka a dnes vybiju kuřata, tak zase o fous té práce ubude 🙂.
V těch vedrech taky okupujeme bazén a stín pod stromem hned vedle, tedy děti okupují 😀, já se tak jednou vykoupu, nemá to 30st. takže na mně moc studený 😀.
@vojtisek2007 si válí šunky někde u moře? Tichá závist 😀, taky bych jela, ale tak 3-4 dny by mi bohatě stačily 😉.
Taky myslím na @napolitano a doufám, že už se cítí dobře a brzy přijde na kukendu a potěšit nás 😉

@mataharyy My jsme s Elou byly taky u zubaře - natekla nám holka do obřích rozměrů 😀. Odumřela jí trojka a dostala tam zánět. To má holka z toho, že s kartáčkem není kamarád, naštěstí je to mléčný zub a doufám, že dostala za vyučenou a bude se o zoubky lépe starat.
Pár foteček, jak užíváme prázdniny 😉

mataharyy
31. črc 2013

@edeltraut Chuděra 😅 Já bych taky jela k moři, ale klidně na déle, tak dva/tři týdny 😀 😀
@napolitano přišel katalog 😉 A jak se ti daří, povídej přeháněj! Doufám že v klidu a míru užíváš s dětmi 🙂

marton
1. srp 2013

@edeltraut chudák malá,takhle oteklá.Jo čištění zoubků je sranda,málokteré dítě,pokud tedy takové vůbec je,si je čistí pravidelně a samo od sebe ☹ .
@mataharyy taky bych už zase někam jela.Je fajn,že je i tady pěkně,ale není to ono 😉 .Balení ti nezávidím,taky to mám za sebou 4x.Jedinou výhodu stěhování,tedy krom toho že jsme šli vždy do většího,bylo,že jsem spoustu věcí při tom vyházela 🙂 .Sehnali jste za sebe náhradu a co brácha?Asi s váma k mamince nejde nebo jo?

mataharyy
1. srp 2013

@marton Jo udělá se hodně místa, jak se to hezky třídí 😀 Brácha snad nejde s námi, za jedno budeme mít jednu místnost pro pět lidí, tam už se opravdu nevejde a za druhé, když tam bude, tak bude vytáčet mámu a budeme tam mít peklo všichni... Ale kam půjde, nebo jak to má naplánované to netuším, zatím si za pobyt zde nenašetřil ani korunu (doslova) a to ještě mě dával peníze tak sporadicky, že mohl mít už min. na jeden nájem... V konečném důsledku, je to jeho boj 😅

mataharyy
1. srp 2013

Jináč se tu poslední dobou hrabu v zákonech o pobytech (všeho druhu) a musím s hrůzou říct, že kam se na naší imigrační politiku hrabe Amerika 😀 To je děs tady to 🙄

edeltraut
1. srp 2013

@marton No právě, sama od sebe - to jí ani nenapadne, ale i když jí pošlu, tak to je diskuze na půl hodiny :-P

staninka77
1. srp 2013

Ahojky,
@mvkoty-Z jedné stránky jsi mě hodně dostala mě bylo letos v červnu 36.roku a kdybychom náhodně šli do toho dítka tak v těch 50.rocích bude mít 14.roku,a ted fakt nevím zda jít dotoho nebo né.
Doma mám 14.leteho synka a je to sním šílené 😒 ,tak vubec nevím co holky vy radíte jít dotoho nebo už raději neryskovat.
Díky moc za radu.

mvkoty
1. srp 2013

@staninka77 čím jsem tě dostala? Upřímně v dnešní době člověk neví co se kdy stane a já třeba mám bráchu o 12let mladšího. Mami ho měla ve 32letech, letos je bráchovi 18 mami 50 a je to docela záhul, ale ještě to jde. Já jsem si řekla, že budu děti mít do 30let pak už nebudu rodit. nechci aby si mě na maturitním plese pletli s babičkou a hlavně chci se té dospělosti dětí dožít a taky si užívat až trochu odrostou.
Třeba nepochopím ženskou co má doma 3 děti je jí 42let a jde na iui nebo ivf, to mi přijde vůči tomu mimču o které se snaží dost nezodpovědné. Ale je to jen můj názor.

staninka77
1. srp 2013

@mvkoty-Právě od včerejška nat tím přemýšlím že kdyby se my třeba podařilo ted odtěhotnět tak v těch 50,bude mít moje dítě 14.roku,a to si myslím že už jsem dost stará na 4.dítě.Tím jsi mě dostala že nad tím tu přemýšlím že jsem asi skončila,nechci tak jak jsi psala aby si mě pletly z babičkou když někam ze svojím dítkem pujdu. 🙂
Marek by měl prozměnu o 15.roku starší.A to si myslím že je šílené mít mladšího bratra nebo sestru.
Muj nejmladší synek bude mít 4.roky narodil se my ve 32.letech.V 50.mu dobe mít 18.roku to bude taky síla.a ještě doto mít 14.leté dítko myslím si že to bude šílené.
Ted fakt nevím zda jít nebo už ne.a počkat na vnoučata.

mvkoty
1. srp 2013

@staninka77 jo je to těžké, říct si vlastně že jsi s plozením skončila. Ale kamarádka má 18letou holku. 13letou holku, 4letého kluka, 2,5letou holku a teď 2měsíce chlapečka a je jí 38let. Ale je pravda že ten poslední byl nehoda a udržel se i přes postinor no a teď se rozhodla že jde v září na sterilizaci, že už to dál nebude riskovat. Já bych taky brala ještě další dítko, ale nevím zda na něj budu mít v 50letech sílu, trpělivost a tak holt asi budou jen tři. protože dřív jak dva roky po sekci mi dr nedovolí otěhotnět to mi bude 32 a kdo ví jak by šlo otěhotnění. Asi si potom spíš budu užívat odrostlejší dětičky, výlety, festivaly, atd.

stazina
1. srp 2013

@mvkoty Ahoj , jen sem Ti chtěla písnout,nevím,jak to přesně máš,ale mě dr. říkal, že po císaři můžu oěthotnět po 6 měsících, ideálně měsůců 9. Já už měla dva císaře a v listopadu se chytám na třetí..a to mám děti hodn ě brzo za sebou,ale nidko neměl z doktorů problém. tak držím palce, at Ti to vyjde,jak si přeješ...

a ještě sem se chtěla zeptat? vy co máte děti stejného pohlaví..jak snášíte kecy lidí,příbuzných,rodičů? Myslím,řeči typu,( u nás třeba ted jede):,,hlavně,aby to byla holka!Já vám tak strašně přeju holku! Co když to bude kluk?"atd...mám pocit,že je brzo všechny pošlu....do pr.....
Mějte se,pa

staninka77
1. srp 2013

@mvkoty-Asi je tom jeden háček že když na potvoru se jí podařilo otěhotnět,a rozhodování je taky hodně vzácné pokud ano,tak jistě já nepujdu na potrat a nechám si miminko i přez to že bych měla doma peklo u mojí máti,ale stojí to za to.
A na tu sterilizaci se my nějak nechce.A je pravda že pokud v těch 50 budu mít sílu tak proč né jistě se to dá zvládnout,ale bude to hodně těžké. 🙂 .Vím že v tomhle rozhodování nejsem sama je nás více.
A ty budeš mít cisař,je pravada že po něm více hlídají maminku aby se jí nějak neroztrhla děloha pokud to píši dobře.

staninka77
1. srp 2013

@stazina-mě hodně lidí přálo u třetího holku jak na netu tak i kolem nás,a stejně máme tři kluky,a je tu problém v mojí máti ta už nechce abych kdy měla další dítě,Jiřík ten prostřední nám dělá doma šílenou ostudu furt křičí dělá nám naschvály a hodně se vsteká bouchá do dveří a tak proto moje máti my odmítá abych šla do další děcka.
Taky my schází holka ale co už nadělám ☹ ,jinak na mě pošle prej sociálku necháme abych byla nesvéprávná to chce ze mě udělalat moje máti že jsem blbá na všechny co mají více dětí nadává že jsou na palici.
A nedivím se ti že se stále ptají co to bude ataky by mě to štvalo,halvně aby vše bylo pořádku i když by to byl kluk nebo děvče hlavně zdravé a ty sním taky. 🙂
A už víš co to bude!!nebo bude tajemství.

stazina
1. srp 2013

@staninka77 no,tvoje mamka to trohcu přehání,né? vždyt je to snda vaše věc,kolik budete mít dětí, né? teda, tak to tě ted docela lituji , že to máš doma takový..naši teda měli radost,,když jsem jim to řekli,že budem mít čtvrtý,ael tchánovci na to neřekli nic a ani se neptaj,kdy a jestli je vše v pořádku atd...to je nezajímá..když jsme čekali třetího,tak vykládali, že jsme blbý,že máme hypotéku a budem mít tři děti...no,tak ted nás mají za uplný hovada,le nenechám si do nich di ničeho kecat,mě to je fuk..i když to občas mrzí..no,doktor mi tonepotvrdil,ale já viděla pindoura..určitě je to kluk...takže zase budu celé šestinedělí poslouchat..,,škoda,žeto není holka!já vám to tak přála" achjo.jak kdyby bylo málo,když máš 4 zdravý děti...jábych šla klidně i do pátýho..zkusit ještě jednou tuholku🙂 hlavně totiž manžel po ní touží,i když bude rád za zdravýho kluka...ale budu mít tři císaře a nabídli mi podvázání...ale řekla bych,že sem na to dost mladá...přece jen,šlovek neví,co se může stát...a tak když se zblázníme,tak třeba za šest let to zkusíme ještě jednou🙂 když trochu budou prostředky...a pujde to🙂 ono totiž přesně před pěti lety nám řekli,že nemůžem mít děti..respektive,že je mnažel neplodný... dvojčata jsou z IVF.. apak ejhle..budem mít doma hned dva zázraky🙂)

mvkoty
1. srp 2013

@staninka77
@stazina u mě je taky problém s pánví, mám jí po dost těžké nehodě špatně srostlou a každé těhu je fakt nápor na celou pánev, takže proto mi dr nedoporučuje tak brzo otěhotnět. No ale uvidíme teď se těšíme na třeťátko a pak se uvidí.

stazina
1. srp 2013

@mvkoty joj, určitě si s stím hlavu nelámej a těš se na třetího prdka🙂a ostatní porody jsi měla přirozeně?

staninka77
1. srp 2013

@stazina-A ty máš kluky dvojčátka,to je krásné.Jinak lehké to doma z máti nemám,hodně my nadává za vychovu kluku,takže asi tak nějak.
Ale někdy se nenechám a nadám jí.
Já bych dotoho klidně šla už kvuly holce,ale taky je tu peoblém muj přítel ten nechce dítko takže asi se už rozloučím a budu mít jenom 3.kluky nedá se stím svítit.
Tchánovci jsou v pohodě ale taky mají remci že kdyby bylo další tak jsem hloupá.
Oni to moc neřeší je tu více méně na baráku moje máti a né oni,tchyně ani už nechce hlídat tak co na to mám říci že.
Třeba to muže bejt i ta holka a i klučíkto je fakt,já taky viděla pindulíka u Šimonka a byla jsem po celou dobu sklamaná,ale nejvíce mě mrzelo jak píšeš ty že každej mě říkal že my přál holku a pak áhle se z holky vyklubal kluk,ale asi my není přána.
@mvkoty-To je my líto že musíš jít na cisaře že si nemužeš užít spontální porod.
Je to jistě hodně bolestivé ta jizva že.
A užij si třetí miminko,a co máš ty první díky. 😉

staninka77
1. srp 2013

@stazina-Kolik tvoje děti vážily po porodu.
A jméno už máte vyřešené jak pro holku i pro kluka.
@mvkoty-A vy už víte jméno pro kluka i pro holku,nebo až v tom prosinci to budete řešit,a už víš co čekáš nebo bude i uvás tajemství. 🙂

mvkoty
1. srp 2013

@stazina první dítko bylo před nehodou takže přirozeně a po nehodě už musím jen sekcí

@staninka77 pro kluka jmeno nevíme a holka bude Tarja Anna........co čekám se dozvím za 14 dní 🙂 snad tedy

staninka77
1. srp 2013

@mvkoty-To jsi měla jistě hodně nebezpečnou nehodu,že po té nehodě to bude sekcí že.
A šlo dítko dříve před TP.Moc ti držím palečky aby jsi tu sekci zvládla perfektně.
A moc hezké jméno vybrané moc se my líbí.
je to takové cizí jméno ale je krásné.
Tak pak napiš co máš schované v bříšku.
taky bych nevydržela a jistě si to nechala říci.
Doma mám vše postýlky i kočár jen ho musím nechat opravit a nové madrace koupit a oblečení to jsem některé dala pryč.