Čtvrté dítě, není to moc?

molly3
31. led 2007

Zdravim všechny maminky,
Jsem mamča tří dětí,sedmileté Natálky a dvouletých dvojčat. Hrozně moc toužím mít ještě jedno dítě a manžel taky neni proti. Jen mam strach, jestli už to neni přeci jen moc :O(
Byla bych moc ráda,kdyby napsala nějaká maminka čtyř dětí.
Mějte se krásně. Molly

mataharyy
5. led 2014

Tak já jsem totálně v pr... 🤐 Krom toho, že stále marodím se to za posledních pár dní tak sype, že jsem zralá na ránu a ještě to na mě nesmí být vidět... To je týden, hezky nám ten rok začal 😅

marton
6. led 2014

@mataharyy No prosím tě,kde se stala chyba? ☹

mataharyy
6. led 2014

@marton V Matrixu, ale se někdo vyřádil 🙄

marton
6. led 2014

@mataharyy hele na blondýnu těžká odpověď 😀 .Zkus to vyjádřit konkrétněji 😉 .

mataharyy
6. led 2014

@marton Hele to je pomalu na flašku 😀 😀

Tak krom toho že od listopadu na střídačku marodíme všichni, já mám už od začátku prosince takovou rýmu, že to nepamatuji, nemůžu pořádně dýchat, jak si lehnu tak jsem v háji... Do toho si dítě usmyslelo že se nebude flákat jako sourozenci a začali mu růst zuby, takže když náhodou mohu spát, aniž bych se dusila, tak mi tu řve jak tygr, protože ho bolí zuby, takže nespím (všek to znáš, spánek je pro béčka, ne 😎 ), no a aby to jo stálo za to, tak jsem to v prosinci, konkrétně devatenáctého, nedostala... Však v pohodě není k tomu důvod, ochranu používáme (zrovna fakt svědomitě), nepraskla, takže závěr jasný - je to tím že jsem nemocná, prvního jsem se vzbudila, žaludek na vodě, boleli mě prsa a celkově jsem došla k závěru, že to asi nebude mít původ v nemoci... Druhého jsem si udělala test a ejhle... Takže doma probíhali diskuse co a jak, situace po všech stránkách neideální (jak finančně, tak bytově atp.), náležitě jsem to obrečela, ale pořád jsem si říkala že je test třeba vadný, přece není možnost jak bych k tomu došla (krom ducha svatého), třetího se to potvrdilo a domluvili jsme se, že sice situace na hov... ale já bych potrat nedala (psychicky by to prostě nebylo dobré), takže jsme se domluvili, že se to podá, začali jsem hledat kočárky pro sourozence, trávila jsem hodiny počítáním jak to půjde a netrvalo ani 48 hodin od prvotního šoku a i přes veškeré logické proti, jsem se začala těšit, říkala jsem si že dnes zavolám k doktorovi a uvidíme... No a v neděli jsem to dostala... Ještě jsem si dělala další test a sice pozitivní, ale tak mizivě (oproti těm dvěma předtím)... Takže jsem to opět náležitě obrečela a dnes jsem se snažila dovolat k doktorovi, což nevyšlo, takže musím zítra, abych věděla na čem jsem, ale to že miminko nebude je asi dost jasný... Takže co ti budu povídat, jsem zralá na odvoz... Celou dobu si říkám, že je to asi dobře a že vše je tak, jak má být, že prostě ta doba teď není taková, aby jsme měli další dítko a zvláště je to přeci jen celkem brzo, ale na druhou stranu... 😖 Včera jsem tu narazila na fotky z porodního sálu a už jsem byla v loji 🙄 A k tomu všemu když jsou kolem lidi, tak se musím tvářit jako by nic, protože to poslední co bych asi teď chtěla poslouchat jsou výčitky, soucit a jiné podobnosti 🤐

mataharyy
6. led 2014

Zvlášť když sama nevím, jestli si nafackovat, vyměnit kondom za antikoncepci (ač jsem se zařekla, že nikdy více), nebo jestli brečet nad tím co mohlo být... 🙄

ilovebaby
6. led 2014

My mame ctyri 🙂 nekdy sedim v kohte a brecim nad horou pradla 😀 ale jinak je to sranda 😀 misto auta auzobus.vsude hracky.na prochazkach chodime do dvojcich a na hristi si taky vystaci sami 😀 marodime na stridacku a narozeniny mame tri v lete a tri v zime 😀 je to proste FULL HOUSE 😀

saminomimino
7. led 2014

@ilovebaby jů,koukám že blázinec je a bude,my už ho máte teď bude veseleji auto máme sice 7 místné ale brzy na bus taky asi dojde,máme ještě psa 😀

marton
8. led 2014

@mataharyy Ahojky,no to je fakt mazec 😒 .Byla jsi dne u toho doktora?Jak píšeš,jeden neví co je lepší.Já jsem u dvojčat taky na začátku zakrvácela,že první dg.doktora byla potrat.Až po utz zjistil,že je vše ok.Hlavně se nefackuj ani nebreč.Ty to čtvrtý přeci mít budeš 😉 ,dříve či později 🙂 .

mataharyy
8. led 2014

@marton Jdu v pondělí, tak uvidíme 😅 No čtvrté mít snad jednou budeme, je fakt že teď by to byl masakr, myslím že méně vhodná doba asi v mém životě nebyla, ale pak když to vypadá tak, že nebude, tak to zamrzí... Bylo by to neplánované a ne nechtěné dítě. No hlavu si neutrhnu tak ani onak, v případě že by mělo být, bude to krušné, ale budu taky ráda, pokud nebude, tak snad to není precedent a už se to nestane... Test už jsem raději nedělala, dnes mi končí MS po stejné době jako jindy (jen s rozdílem data nástupu, že...), bolí mě prsa, ale už méně, takže jsem připravená na obě varianty 😉 Však nějak bylo nějak bude, jen si říkám, že jestli platí jak na Nový rok, tak po celý rok, tak tento rok bude opravdu stát za to 😅 😎

leotynka
9. led 2014

|My máme 4 děti 😀 a všechno perfektně zvládáme 🙂 je to sranda, sice trávím více času v kuchyni a museli jsme nakoupit větší hrnce na vaření, 😅 ale jinak je radost vidět je všechny u společného stolu 🙂 😵 😵 😀 klidně do toho 🙂

marton
9. led 2014

@leotynka ahoj,jak jsou děti velké?
@mataharyy jak na Nový rok...tak tomu já nevěřím 😒 .A co jinak kluci?Co manžel?

mataharyy
9. led 2014

@marton Já raději taky nebudu 😀 Jo kluci v pohodě, standardně mi střídavě pijou krev a mazlí se (stejně tak manžel 😀 ), takže doma pohodička, jen ta rýma už by mohla jít někam do... A teď zase začínají mít rýmu i kluci a nejmenší kašle, tak se obávám dalšího kola 🙄 A jediné co mi trochu snižuje výčitky svědomí, že jsem ještě @napolitano neposlala jednu z těch kombinéz od tebe, je počasí, které spíše než zimu, připomíná jaro 😅

marton
10. led 2014

@mataharyy to snad ani nebylo myšlený,že bys ji přeposílala.Jana mi tenkrát neposlala adresu,tak jsem myslela,že o ni nestojí.Fakt je,že ji ani neužijete ☹ .

napolitano
10. led 2014

@mataharyy Neřeš já mám teď pro raubíře a nejspíš zima ani nebude 😀

mataharyy
10. led 2014

@marton No já jí mám pro mládě stejně tak na příští rok, to možná bude potřeba, nebo místo toho budeme kupovat plavky... 😀 😀
@napolitano Jo letos to nevypadá, jen aby jsme pak v červenci nebyli překvapený 😅 😅

napolitano
10. led 2014

@mataharyy Teď jsem přelouskala co máš za sebou,to já jsem proti tobě mejdlo.Drž se 😉

mataharyy
10. led 2014

@napolitano No jak se to vezme, já nejela první třídou do špitálu 😉 😅

napolitano
10. led 2014

@mataharyy 😀 taky už nevím co bych roupama dělala 😝

leotynka
12. led 2014

@marton Moje děti jsou staré dcera 12 let, kluk 9 let, dcera 3.5 roku a kluk 10 měsíců 😀, a jinak tatínek nám s ničím nepomáhá 😉

staninka77
12. led 2014

Ahojky děvčata?
Jdu vás pozdravit,skoro nestíhám poslední dobou?
Bud jsem ve městě nebo doma ale moc na PC nechodím.

@leotynka -Gratuluji k dětičkám? 😉 🙂
Tak to mě mocinky mrzí že tatínek nechce pomáhat ☹ ,třeba to přejde a pomuže ti? 🙂

leotynka
12. led 2014

@staninka77 Nop pravdu abych řekla já to zvládám snad i lépe bez jeho pomoci 😀 ale děkuju 🙂

marton
13. led 2014

@leotynka Máte děti krásně na střídačku 😉 .Každý si pod pojmem pomoc manžela představujeme něco jiného.Taky si některé věci udělán raději sama/než je po něm předělávat 😀 /,ale jinak si nemůžu stěžovat,což nemyslím že ty děláš 🙂 .Koukám holčičce 3,5 let,to je jako naše dvojčata.Chodí do školky?

enalga
13. led 2014

Ahoj, já mám tři děti, a dnes jsem se právě dozvěděla, že máme "zaděláno" i na čtvrté. Ačkoli se potýkám s tím, že mně a mého partnera okolí pokládá za blázny, nebráníme se velké rodině. Co se týče financí, ano, dnes je všechno drahé a mnohdy člověk počítá každou korunu, ale na druhou stranu si myslím, že není úplně nutné, abychom měli samé značkové věci, dovolenou na Mallorce či v jiných exotických destinacích si také umíme odříct a raději vyrazíme na výlet do českých luhů a hájů. Pro nás je nejdůležitější být spolu, být šťastni za každý společně strávený den a mít se opravdu rádi, A s počtem dětí se láska nedělí, ale násobí 🙂

saminomimino
13. led 2014

@enalga jo vidím to stejně,příjem rodiny je akorát,máme naštěstí zázemí,to je nejdůležitější a máme SE,to je nejpodstatnější,moc gratuluji ke 4 té mu miminku,nám se 4 té má narodit v květnu a děsně se těším 😵

marton
13. led 2014

@enalga gratuluji 🙂 .Velká rodina je fajn,a co říkají ostatní.... 😒 .I když se docela divím,koukám že jsi z Prahy a tady mě tak ňák přijde,že to lidi neřeší.Jasně,najdou se tací,kteří když řeknu,že máme 4 děti,tak si udiveně hvízdnou,a když dodám,že samé kluky,tak je to většinou pobaví 😀 .Co teda lidi "odrovná" je info,že všechny s jedním chlapem 😀 .

marton
13. led 2014

@saminomimino jj,stůl pro tolik lidí je sranda 🙂 .Kluci dlouho seděli v židličkách,teď už s námi.Máme stůl pro 8 lidí 😉 .

saminomimino
13. led 2014

@marton to právě teď řešíme a máme vybraný taky pro 8 lidí

saminomimino
13. led 2014

@marton taky je mám s jedním chlapem,a dozvěděla jsem se, že je prý jedinný moje štěstí,jako že nemám hambu 😀

leotynka
13. led 2014

@marton Ne ne zatím nechodí do školky bude chodit od září 😉 ,už se těší moc a já taky aspoň si užiju trošku malého a ona pozná spoustu kamarádů 😀 ,ano jak píšete raději sama než něco po něm předělávat 😀