Čtvrté dítě, není to moc?

molly3
31. led 2007

Zdravim všechny maminky,
Jsem mamča tří dětí,sedmileté Natálky a dvouletých dvojčat. Hrozně moc toužím mít ještě jedno dítě a manžel taky neni proti. Jen mam strach, jestli už to neni přeci jen moc :O(
Byla bych moc ráda,kdyby napsala nějaká maminka čtyř dětí.
Mějte se krásně. Molly

mataharyy
5. bře 2014

@edeltraut Jo vyjde, nic jiného nepřipadá v úvahu 😀 Prvního půl roku tam překlepeme, to bude masakr, ale potom už snad bude vše dobré 😵

vojtisek2007
30. dub 2014

ahoj holky...omlouvám se za dlouhou,předlouhou odstávku...život naruby, ale už pohoda...dočítat asi nemám sílu 🙂 tak snad se zapojím

mataharyy
30. dub 2014

@vojtisek2007 Ahoj 🙂 Doufám že za "život naruby" se neskrývá žádná trága a vše je u vás v pohodě 😉

vojtisek2007
30. dub 2014

@mataharyy jak se to vezme...jsem rozvedená, spokojená..než jsme to tak nějak zaběhli,kvůli dětem, byl to boj,občas to bylo na nože, itálie hadr...ale teď už v pohodě....

vojtisek2007
30. dub 2014

@mataharyy ahóóóóóój 🙂

mataharyy
30. dub 2014

@vojtisek2007 Ty jsi se rozváděla? 😕 Jsem asi někde zaspala... No každopádně jestli je to v pohodě, tak to je nejdůležitější 🙂

vojtisek2007
30. dub 2014

@mataharyy no bylo to u nás na hov...podobně jako u napolitano...já už to prostě potom neustála...bylo to peklo,ale už je to za mnou...co vy ? poslední zprávy co si tak vybavuju, bylo stěhování k mamině ? nebo tchýni....jak válčíte, co prckové ?

mataharyy
30. dub 2014

@vojtisek2007 Tak hlavně ať už je dobře a klidně 😎

No bydlíme u mámy už od září, zatím to jde, ideál to není, ale přežít se to nějak dá... Nemůžeme si vyskakovat 😀 Ale v mezičase to vypadá na stěhování do ciziny, včera jsme byli udělat dětem pasy, v červnu jedeme na Slovensko, oznámit tchyni, že jen co dostaneme povel, tak se stěhujeme hodně daleko, tak doufám že to s ní nešlehne 😅 a musíme jí to říci až před odjezdem, jináč z ní šlehne mě 😀 😀

vojtisek2007
30. dub 2014

@mataharyy stěhujete se za prací ?

mataharyy
30. dub 2014

@vojtisek2007 No plán je takový, doufám že se i skutečnost bude odvíjet tak slibně 🙂 Jen do Evropy se moc nedostaneme, ale zase to bude dobrodrůžo 😎

vojtisek2007
30. dub 2014

@mataharyy a co máte v plánu,jestli to teda nejni tajný.... 😉

mataharyy
30. dub 2014

@vojtisek2007 No plán je takový, že (snad) v dohledné době zabalíme svých pár švestek a přesídlíme do Mongolska, kde máme domluvenou práci a bydlení (opět snad 😀 ), mé vízum už je více méně vyřešené, jen ještě čekáme na víza pro manžela a děti a pracovní smlouvy. Takže jen co přijde povel tak jedeme 🙂 Původně to vypadalo na dost rychlé stěhování, tak uvidíme, konec léta zatím vypadá nejjistěji, ale dokud nebudu stát v Ulaanbaataru na letišti, tak nebudu věřit tomu že se stěhujeme 😀

vojtisek2007
30. dub 2014

@mataharyy ježkovo voči.....co tam budete dělat ?

mataharyy
30. dub 2014

@vojtisek2007 No doufám že vydělávat 😀 😀

vojtisek2007
30. dub 2014

no ty bláho,jak vád napadlo jít takhle daleko ? a co za práci tam máte ?

mataharyy
30. dub 2014

@vojtisek2007 No máme kamarády z Mongolska a tak nějak slovo dalo slovo a už se vezeme 😀 Manžel tam bude dělat v oboru - zedník, je to tam dost žádaná profese a velmi slušně placená, Číňani co tam jezdí pracovat (status a platové ohodnocení cca jako zde Ukrajinci), berou min. 1500$ měsíčně a to tady poslední dobou nevydělá ani půlku 🙄 takže už to je dobrý a to je opravdu minimum, ale dle průběžných informací i kdyby to neklaplo za tu původní částku, tak nejhorší varianta je, že pod 2000$ měsíčně nepůjde. No a já mám být spolumajitel, nebo zaměstnanec (ještě fakt nevím na co si troufnu) restaurace a i kdyby tak bych pod 800$ jít také neměla, což není tak špatný a dohromady už je to měsíční příjem o kterém si tady můžeme nechat jen zdát 😉

Nám zůstalo spoustu dluhů z posledních let a lepíme to tady z ničeho, to není život, takže tu stejně zůstat nemůžeme, ne za těch podmínek které tu teď máme 😉 Když to klapne a pár let to tam půjde, tak máme velkou šanci, že poplatíme dluhy a když nic víc, tak budeme moci zase začít s čitým štítem a to už stojí za to 🙂

tarra27
30. dub 2014

@mataharyy hlavně budte opatrní...ono ne vždy je všechno tak jak se slíbí a jak to vypadá 😉

přeji hodně štěstí na nové cestě...

vojtisek2007
30. dub 2014

@mataharyy ty jo, tak to jste odvážní 🙂 i s dětma, jazyková bariéra...já bych si netroufla....měla jsem možnost jít do anglie, anglicky umím dobře, domluvím se, zázemí bych tam taky měla u dcery tchýninýho přítele,která už je tam 6tým rokem,ale byla jsem prostě srab...obdivuju tě,vás....

mataharyy
30. dub 2014

@tarra27 Jo, to je jasný, rčení slibem nezarmoutíš platí více, či méně všude, ale kdo neriskuje. nevyhrává. Když nic, tak budeme mít drahou dovolenou v Mongolsku 😀
@vojtisek2007 No ten jazyk je trochu mizérie, ale zase máme domorodé tlumočníky, tak věřím že to nějak zvládneme 🙂 Musíme

vojtisek2007
30. dub 2014

@mataharyy držim pěstě 🙂

tarra27
30. dub 2014

@vojtisek2007 my jsme jeli s manželem do UK s malýma dětma, jedna měla dva roky a druhý necelý rok a to jsme tu nikoho neznali.....ale meli jsme finanční rezervu, která se hodila....a nelitujeme...pokud možnost máš tak jed....začátky jsou náročnější, ale je tu pěkně...

vojtisek2007
30. dub 2014

@tarra27 tys v anglii ? já mám fakt strach, dětem je 15 (ten by asi nejel) 7 a 6 - půjdou do druhý a první a třídy, jazyk neumí...tak nevim, hlavně bych jela sama, jsem rozvedená,manžel tady, asi by jim ten táta chyběl...

mataharyy
30. dub 2014

@vojtisek2007 Já myslím že děti by to zvládli snadno, oni jsou celkem adaptabilní a učí se celkem rychle 😉
@tarra27 Ono začátky jsou těžké všude, to si člověk nevybere, chce to jen nádech, výdech a krok kupředu 🙂 Je fajn že to klaplo a líbí se vám tam. Brácha je tam taky a zatím spokojenost, sice se chtějí časem vrátit, kvůli rodině a tak, ale zatím si nestěžují, naopak, začíná se jim tam celkem dařit 😵

tarra27
30. dub 2014

@vojtisek2007 jsme...a s detma, když už jsou větší a hlavně chodí do školy, ttak se ti nedivím....kdyby uměly jazyk...ale takhle....to bych asi nejela...my si i cheme rozmyslet, než půjdou naše do školy, zda se vrátíme a nebo budeme tady...nechceme jim plést hlavy...a já si neumím představit, že bych jela z čr s dětmi třeba ve 2.třídě, přestože tady prý nároky na školu nejsou zdaleka tak velký, jazyková bariera a i rozdíly...no nedivím se, i když třeba by to zvládly báječně.....ale asi bych taky neriskovala....
@mataharyy no právě že my jely a nakonec se nám finanční rezerva dost hodila....ale máme malé deti a je to i o pohodllí....komfortu...ale jak jsem psala nahořek, když už se rozhoduješ i za decka ve škole, přeci jen je to pro ně veliká změna a ne každé dítě je dobře adaptabilní....

tarra27
30. dub 2014

@mataharyy ale jinak, tady je jiný život...má t své plusy i mínusy, jenže narovinu, práci kterou u nás delá jeden tady delají tři, nikdo nikam nespěchá, finančně když chceš si vyděláš a můžeš krásně cestovat....nehlede jazyku, který detem dáš....popřípadě anglicku školu a mají o dost víc možností než z ČR...ale hlavne tady je víc klid, pokud nebydlíš tedy v Londýně apod...všichni milí....je to jiný...není tu stres jako u nás, každý staví na přechodu....

ale s detma ve škole, to bych si už rozmýšlela.....a vůbec pokud neznají angličtinu...

mataharyy
30. dub 2014

@tarra27 Finanční rezerva se vždy hodí, nikdy nevíš co se může podělat 😅 Ono ty děti to většinou zvládají lépe než rodiče, ale je fakt že pro dítě které už tím přichází o kamarády ve škole atp. je to složitější a strašně záleží na nátuře každého dítka. Naše děti se těší, do školy jde nejstarší až příští rok a ve stěhování už jsme dost zaučený, takže tímto směrem je u nás vše OK, nejvíc na tablety z toho budu pak zase já 😀
Ono to máš všude, když chceš hledat jen zápory, tak klady nevidíš a opačně, ale vesměs platí že všude je něco fajn a něco co je na nic, záleží jak se k tomu postavíš 🙂 Já nejsem člověk co by vydržel dlouho sedět na zadku a jen nadávat jak je na něj svět zlej, když to někde nejde, tak to třeba půjde jinde, nakonec i ze špatných rozhodnutí, může vzejít mnoho dobrého, záleží jen na tom jak se k tomu člověk postaví 😉

Jo brácha začal dělat handyman a protože je šikovnej, snaživej a hlavně všestranej, tak se mu daří, protože zvládne více práce a tím i za méně peněz 🙂

tarra27
30. dub 2014

@mataharyy moc vám přeji, at vám to vyjde a vůbec když jste takhle odvážní...

a ohledne deti já to beru tak, že to není jako přestehovat se 150km dál...jiný jazky, kultura, system vzdelávání....i proto jsem říkala, že bych to zvážila...na druhou stranu když pojedeš před vekýma prázdinama, buodu mít čas se trochu zadaptovat ohledne jazyka atd....ale při škole je to vždy těžší...

tak hodně těstí .)

mataharyy
30. dub 2014

@tarra27 Jo tak ono to člověk musí brát (pokud to jde), dle toho jaké má dítě, jsou děti které to nedají a mají z toho dlouhodobé trauma, což vím že u nás (snad) nehrozí, děti se těší, budeme se stěhovat s kamarádem a jeho rodinou, mají holčičku starou jako je nejstarší syn, takže spolu půjdou i do školky/školy a ty dva se domluví, navíc tím že do první třídy půjde syn tam, tak to bude o to jednodušší 🙂 Že to bude medové si nemyslím, ale věřím/doufám že to zvládneme 😵 Bude to zážitek a vím že by jsme časem více litovali toho kdyby jsme to nezkusili, než toho že to zkusíme a třeba to neklapne tak 100% 🙂 Už jsem si prošli kde čím, takže toto bude snad jedna z těch lepších a zajímavějších životních zastávek a až/když se vrátíme, tak budeme mít na co vzpomínat. Dle všech informací a vlastního pozorování, jsou tam super lidi, celá rozsáhlá rodina kamarádů (i když jsme se s nimi v životě neviděli), se na nás těší. Ono to nebude tak dramatické, navíc je tam i dost Čechů, takže když se nám zasteskne po češtině, tak není problém tam najít někoho s kým si pokecáme 😀

vojtisek2007
2. kvě 2014

ahioj holky,krásný pátek 🙂

vojtisek2007
2. kvě 2014

@tarra27 no tak s jazykem je to na prd, Eli (6) s Vojtou (7) jsou rádi, že mluví česky...navíc Vojta je absolutně neadaptibilní, myslím, že by to nedali...ale kdyby měli míň do těch 3/4 let, neváhala bych, já jazyk umím a anglie je moje vysněná záležitost a kldině bych tam zůstala na pořád, tady mi to všechno leze krkem, přesně jak píšeš.....