Čtvrté dítě, není to moc?

molly3
31. led 2007

Zdravim všechny maminky,
Jsem mamča tří dětí,sedmileté Natálky a dvouletých dvojčat. Hrozně moc toužím mít ještě jedno dítě a manžel taky neni proti. Jen mam strach, jestli už to neni přeci jen moc :O(
Byla bych moc ráda,kdyby napsala nějaká maminka čtyř dětí.
Mějte se krásně. Molly

mataharyy
22. dub 2013

@vojtisek2007 Jo ten už tou dobou byl v rachotě, nebo dojížděl 🙂 Jáj, to měl chudák celkem těžký začátek 😔 A manžel chce aby šel hned do školy? Pokud je trochu pomalejší, ale na druhou stranu puntičkář, tak by tam chudák mohl být dost nešťastný, kolik rodičů dává do školy děti později bez důvodů, takže si ani nemyslím že by byl nejstarší. Ono jde o to, že ta první třída je celkem důležitá, dítě se naplno učí režimu a autoritám (jiným než v domácím prostředí), buduje si vztah ke studiu, který pak ovlivňuje jeho další vzdělávání a hlavně se učí učit, ve chvíli kdy mu "ujede" vlak, tak se to nenaučí a bude školu (třeba) do konce života nenávidět 😔 Já jsem to měla naopak, uměla jsem číst, psát, počítat a odklad jsem měla proto že jsem musela na operaci, no a pak v první třídě jsem se vlastně strašně nudila a už vesměs nikdy jsem se nenaučila učit, takže jak praví můj otec, umím číst, psát a počítat stejně, jako před nástupem do školy 😅 Takže opravdu pokud tolik lidí doporučuje odklad, bylo by od manžela sobecké, aby si tvrdohlavě stál za tím, že půjde, protože v konečném důsledku bude nešťastný Vojta i vy, protože každé psaní domácího úkolu, každá příprava bude celo rodinný horor a malej bude strašně trpět a opravdu si pak může vypěstovat blok ☹

napolitano
22. dub 2013

@mataharyy Ahojky,ten můj blázen vstával ve 4:00,vůbec jsem mu to nepřála 😠 😀

vojtisek2007
22. dub 2013

@mataharyy no moje slova, dneska máme odpo sezení ve školce s jeho učitelkama, tak třeba to něco dá.....chlap je prostě zabejčenej, on měl odklad - je rozenej v listopadu - což teda nechápu - a zřejmě z toho má trauma doteď + předsudek, že odklad mají jen "debilní děti".
Problém je, že on vlastně žádný tý přípravy se nikdy neúčastní - a obávám se, že ani účastnit nebude...nikdy se s ním neučil, neprocvičoval,nemaloval,nedělal ty pracovní listy....neprocvičoval motoriku...takže i veškerá školní příprava bude na mě a jak znám Vojtu, tak první neúspěch - ne z toho,že by to neuměl, ale nebude mít dostatek času na to,to udělat podle svého - a bude konec, zasekne se,do školy ho budem dostávat s těží a řevem....a on mi na to řekne, že všechno vidím moc černě....já bych fakt byla ráda,aby to bylo jinak,ale znám ho, vím,jak reaguje a obávám se,že přesně to nastane, jestli do školy půjde....kdyby mu šla najít škola, co chodil první třídu Honzík - chodil do dislektický třídy a bylo jich tam 12, těžká pohoda.....tady u nás na vsi jich bude cca 20,ale to tempo - učitelky jsou tam stále tytéž když jsem chodila do první já....hotovo, soutěživost - kdo první, kdo rychleji,kdo nejrychleji...nečeká se na nikoho....takhle škola je nalejvárna, je to fakt dril a problémy budou, žádnej individuální přístup,ani náznak....už se děsím a mám noční můry..přitom on se do školy moc těší, věřím, že bude pečlivej a rád se bude učit....

vojtisek2007
22. dub 2013

@napolitano chudák...to jezdí tak daleko ?

napolitano
22. dub 2013

@vojtisek2007 My máme odklad,ze zdravotních důvodů a kvůli špatné řeči.Držím palec ať toho svého paličáka 😉 přesvědčíš.

napolitano
22. dub 2013

@vojtisek2007 Jj dost,ale takhle vstává jenom v pondělí,pak je na ubytovně.A já mám klid 😀 😀 😀

napolitano
22. dub 2013

@vojtisek2007 Nemáš někde poblíš valdorfskou školu,ty jsou dobrý,mají tam individuální přístup atp. 😉

vojtisek2007
22. dub 2013

@napolitano no a nebo ho utluču.....to bude v tomhle případě asi snadnější, dětská kvůli marodnosti nám odklad doporučila taky, špatně říká R a L - ale k logopedovi chodit nebude, protože to není doktor - a manžel R taky neumí a žije, občas mi přijde, že jsem si vzala neandrtálce 😝 😝 😝 No tak to fakt nemám, zkusím vygooglit,ale nejblíž bude si myslím v ČB a to je 40 km....a to denně nedám

napolitano
22. dub 2013

@vojtisek2007 To chce pevné nervy a v nejhorším,zavřít do sudu a poslat po vodě 😀 😀 .Já ji mám v KV,cca 45km a za rok nás to čeká denně,si ten řidičák fakt musím udělat. 😕

vojtisek2007
22. dub 2013

@napolitano No tak nejblíž fakt v českých budějovicích ☹

mataharyy
22. dub 2013

@napolitano
@vojtisek2007 no já s tou WŠ tedy nevím, já tam absolvovala 1-6 třídu a potěš svět 🤐
Jináč to je na hov... že to nevidí a chce za každou cenu aby šel 🙄 Ono pokud není důvod, tak je odklad za trest a fakt je to dlouholetý trest, nesoucí si křivdu až do dospělosti, ale pokud ten důvod a možnost je... 😉

napolitano
22. dub 2013

@mataharyy No ono je to asi i o lidech v té škole,jasný že člověk je musí okouknout.Máš špatný zkušenosti?Jaký? 😨

vojtisek2007
22. dub 2013

@mataharyy
@napolitano
mě by stačilo, kdyby byl ten přístup trošku "lidský" - ale tady se fakt děti berou jako kusy.....což Honza, ten se s tím porval, hubu na to má, zdravý sebevědomí taky....ale Vojta je prostě jinej a bojím se, že to bude jeden velkej stres i za ten rok,kdyby se nám podařil ten odklad....
Přestavte si, že jsme šli k zápisu s Vojtíkem a první slova učitelky - no nazdar Vojto, doufám, že nebudeš tak zlobivej jako Honza, to bych tě neměla ráda a nechtěla bych tě tady...úplně jsem cítala,jak se mu sevřela prdelka a už nic neřekl....

mataharyy
22. dub 2013

@napolitano Tak určitě je to o lidech a je fakt, že už jsem se o to pár let nezajímala, ale před časem to bylo (bohužel) všude tak nějak stejné, co jsem si psala s lidmi ze Semil, Písku... Takže vůči této škole a jejich způsobu výuky mám bohužel, nebo bohudíky, těžko říct 😅 opravdu obrovský blok 😉
Špatné zkušenosti jak s elitářstvím, do jisté míry sektářstvím, šikanou, za kterou by se vojna stydět nemusela (a to jak ze strany protěžovaných dětí, tak co je hůř i ze strany učitelů)... No a neschopnost učit a více méně dost nereálné se cokoliv naučit... Klade se tem důraz na výtvarnou stránku dítěte (což je fajn, pokud by se se stejnou vervou učilo i něco jiného a pro život praktického 😅 ), potom se hodně probírají náboženství, dějiny, pověsti... To je taky paráda, to mě bavilo, bohužel přijímačky z osazenstva Valhally se nikde nedělají a další důraz se klade na hudební výchovu, což by taky nebylo špatné, ale problém je že ne každého baví hrát na flétnu 🤐 Co se týká Češtiny, matiky atp. bída a nemluvě o tom že my jsme měli vysloveně zakázané počítače, televize, rádia, mobily a techniku všeobecně, což v dnešní době je krapet mimo 😅

Tak třeba ale budete mít kliku a poměry se změnili i ve WŠ, přeci jen je to už nějaký pátek co jsem tam odtud utekla 😀

mataharyy
22. dub 2013

@vojtisek2007 To se mu nedivím, taky bych už nic neřekla 😠

vojtisek2007
22. dub 2013

@mataharyy proč si nevzpomene čarodějnice jedna na mě - co jsem celých 8 let na ZŠ měla samý 😉 😉 😉,pocitvě jsem sbírala papír a léčivé byliny, angažovala jsem se, za školu jsem jezdila na olympiády - jak z matiky,tak z češtiny..... to se zapomíná a bere tak nějak samozřejmě,ale Honza - průserář, co školu fakt nevymyslel, flákač všech flákačů král, ten se holt vryje 😠 😠 😠 😠 a pak když má jít další dítě, tak už si nese nálepku 😝

napolitano
22. dub 2013

@vojtisek2007 Tak to je paní učitelka na hlavu,já mám oba učitele kantory,ale tohle by nikdy neřekli. 😅
@mataharyy Neboj já si ji ještě proklepnu,raději velmi důkladně. 😠 Náboženské fanatiky nemůžu ani vystát,spočítat si útratu je potřeba 😀

vojtisek2007
22. dub 2013

@napolitano já znám x kantorů - kamarádi, ale třeba i švagra dědeček..nebo kamarádky maminka a vím, jak je to těžký, náročný a hlavně zodpovědný!!!! povolání a přijde mi, že tady u nás ve škole jsou prostě učitelky proto, že nic jinýho nevymysleli a něco dělat přece musí ☹ ☹ ☹ a tak to dělají a špatně...já třeba o sobě vím, že bych nemohla být učitelka ani náhodou - nemám trpělivost a za chvilku bych to tam asi profackovala 😀 😀 😀 ,ale u dětí ve školce nebo sestřička v nemocnici - to je moje vysněný povolání - bohužel jsem účetní

vojtisek2007
22. dub 2013

holky jenom tak mimo téma škola - čím vy jste, nebo co děláte za povolání, když pominu teda x-letou výchovu potomstva ???

mataharyy
22. dub 2013

@vojtisek2007 Jo já šla do školy (již dospělá v 19.) a přede mnou tam chodil brácha a jedna učitelka udělala toto samé, tak jsem se postavila a zeptala se jí (zcela klidně a slušně), zda to myslela opravdu vážně a v tu chvíli bylo naprosto jasné, že propadnu z chemie 😎
@napolitano No držím palce, aby jsi nebyla zklamaná, protože naši byli a já byla KO, dostávala jsem se z toho poměrně dlouho 🤐 Ona ta myšlenka je založená na tom že dítě samo chce, ale za jedno ne každé dítě samo chce a za druhé ne o vše má zájem a tam se sice chvástali jak podporují individualitu, ale to jen do té míry, dokud je shodná se všemi ostatními. Měli jsme ve třídě kluka co byl pomalejší a chudák, ten utíkal tuším rok po mě 😔 Ono když bylo zakázáno doučovat cokoliv (vysloveně zakázáno) a psát jsme se začínali učit až někdy po pololetí druhé třídy, do té doby jsme jen kreslili formy a sešity byli malované a v nich přechod přes rudé moře a uspořádání na hoře Olymp, Hádés a podsvětí... No prostě opravdu záleží jaký máš ty očekávání a jaké jsou děti, protože ta škola může být opravdu prokletím 🤐 Jináč ještě jedna věc, nás tehdy stála pomalu víc, než elitní soukromá škola 😨 a za nic, za nervy a roční anonimní léčení u psychologa 😅

napolitano
22. dub 2013

@vojtisek2007 Já jsem blbec 😀 😀 😀 ,utekla jsem 4měs před maturou na gymplu,nejvíc jsem se chytla,bavilo a šlo mi dělat realiťáka. 😉 Hubu na to mám. 😀

napolitano
22. dub 2013

@mataharyy Hooooooodně si ji proklepnu.Dík za varování 😉

mataharyy
22. dub 2013

@vojtisek2007 Ono bohužel některé učitelky zamrzli v roce 85 a tam žijí svůj malý, velký mikrokosmos a odmítají se kouknout z okna, že už doba poskočila... Ty jsou nejhorší, měli by jít do důchodu a nahradit by je měla nová svěží krev, s nervy na svém místě. Protože k čemu je vycukaná a labilní profesorka, která všude vidí jen to špatné 🙄
Jináč já oficiálně nejsem nic, neoficiálně jsem vše co je třeba 😀 Školu dokončenou nemám, ale mám půl roku zdrávky, půl roku nábytkářství, tři roky obchodky... No a pak bohato pracovní minulost 😎

vojtisek2007
22. dub 2013

ještě bych ráda přidala jeden "celoživotní" zážitek - kamarádce se narodil syn stejně jako mě - Jirka byl odmala "jinej" - aby ne, má aspergerův syndrom - má peklo, ve škole, přístup absolutně žádnej - já s ním nemám problémy - nebo ne větší nebo ne ty, co by jsme nezvládli....spí u nás, můj Honza je jeho jedinej kamarád, vycházím s ním naprosto v pohodě, super kluk - a vše škole - debil, co ho musí rodiče tlumit práškama - i jim to bývalá ředitka kěněkolikrát doporučila, ze školky ho uz xkrát chtěli vyloučit - a přitom stačí tak málo, věnovat chvilku, něco co o tom přečíst a podle toho k tomu klukovi přistupovat....všichni se mi diví, jak s nima můžu kamarádit a jak můžu nechat honzu kamarádit s Jirkou....pomlouvají a navíc si ještě vymýšlí takový věci o nich....jak je nějakej průšvih ve škole, udělal to Jirka, nikdo už nic nezkoumá,neřeší, hotovo-dvacet....ten kluk je nešťastnej, rodiče taky....

mataharyy
22. dub 2013

@vojtisek2007 Jo to je přístup na přes držku 😠

vojtisek2007
22. dub 2013

@napolitano
@mataharyy a co by jste chtěli dělat ? je něco takovýho, vysněnýho ??? ptám se asi jako debil, ale já fakt toužím potom být zdravotní sestra a chci až Eliška půjde do školy udělat si taky školu a pak jít pracovat do zdravotnictví...a manžel mi na to řekl,že jsem trhlá....tak zkoumám,jestli má někdo taky nějaký takový touhy,nebo sny,nebo jestli jsem fakt mimo - vím, že nemůžu jít teď - děti jsou relativně malý a manžel relativně neochotný pomoci - takže se to neslučuje se službama v nemocnici apod..nehledě na to, že potřebuju teď svůj plat co mám kvůli hypotéce a ve zdravotnictví to s penězma není nic valnýho...proto jsem si to naplánovala tak za ty čtyři / pět let - hypo bude doplacena,děti povyrostou, tak nevidím důvod proč ne a manža si jen klepe na čelo

vojtisek2007
22. dub 2013

@mataharyy víš co a nejhorší je, že se nedovoláš - na základě spec.vyšetření vyhádali osobního asistenta ve škole - platit si ho měli sami-budiž - a víš koho jim debilní základní škola dovolila - pouze 70ti letou učitelku,která by jinak asi musela jít do důchodu, protože učit už nemohla, ale tak aspoň rok seděla v lavici vedle Jirky a stresovala ho ještě víc než byl.....a jediná činnost co dělala byla, že mu vyndavala učení z tašky na lavici na každou hodinu, jak 5ti letýmu dítěti....chudák kluk byl po tej šestej třídě ještě víc "mimo" než předtím....

mataharyy
22. dub 2013

@vojtisek2007 Já jsem měla taky tento sen, ale bohužel nejsem valně studijní typ a ač jsem na zdrávce odborné předměty hltala, tak jsem dojížděla na ty "nepotřebné". Takže jsem tam odtud emigrovala, dřív než by mě vyhodili, nebo bych propadla 😅
Já bych chtěla pracovat s dětmi, nějaké kroužky, nebo pořádání oslav atp. to by mě bavilo, mít vlastní firmu atp. Jenže bohužel, nějak nevím jak na to, neb trh je přesycen a konkurence obrovská... Navíc můj momentální sen, je vytvořit si (více méně jakékoliv) vlastní pracovní místo, abych nemusela do práce někam docházet a dělat krátký/dlouhý dvanáctky. Chci takovou práci, abych mohla být co nejvíce s dětmi 😉

napolitano
22. dub 2013

@vojtisek2007 Koukám že jsme stejně staré 🙂 ,no já chci ekofarmu,hezky dřít od rána do večera,jsem za blázna,ale mně to neva,dočkám času jak husa klasu 😀

vojtisek2007
22. dub 2013

@mataharyy tak to buď účetní 🙂